Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי וולוסטר - גיר הלך אחרי 6 שנים ו-44K והתיקון יקר מאד

Maydan Sharvit
שימו לב! השרשור הזה בן 927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מבין מה ההבדל אם ניקח 15-20 שנה אחורה ורכבים אוטומטיים פלנטריים.

כל אחד מכיר מישהו שהלך לו גיר כזה.

כולנו יודעים שבמוסך יקר יותר, ועדיף היה ללכת למכון גירים.

פשוט עכשיו התופעה קורית בגירים דו מצמדיים, ורוב היצרנים אפילו נתנו אחריות מוארכת אחרי אי אלו ויכוחים. פעם לא חלמנו על זה, והיום בעידן השיימינג הדיגיטלי אין להם כל כך ברירה אלא ללכת לקראת הלקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמו שכבר אמרו קודמיי, הרכב לא באחריות כבר כמה שנים ולכן אין מה לעשות בנושא. אין איזו הצהרה שהיצרן האריך אחריות לגיר בגלל תלונות עליו. מוסך יונדאי נתן לך מחיר והנחה של 40 אחוז רצון טוב (שזה המחיר שהם נותנים לך בזכות זה שאתה מטפל אצלם כביכול) אגב, גם נגיד אם היה נותן 50 אחוז זה עדיין מחיר לא זול במיוחד אז לאיזה אחוז הנחה היית רוצה להגיע? אין באמת הרבה מה לעשות לדעתי, עם כל הצער.

מצד שני, אם הרכב כבר לא באחריות למה אתה מתעקש לתקן במוסך היבואן? יש מוסכים שיעשו עבודה לא פחות טובה גם אם הם לא שייכים ליבואן יונדאי. חפש מכון גירים מומלץ ותקבל ממנו אבחון והצעת מחיר. אתה חושב שבעלי וואג למשל שעברו את האחריות על הגיר מתקנים בהכרח במוסכי צ'מפיון?

אני משוכנע שההצעה שתקבל ממכון גירים תהיה הגיונית לך יותר. תעשה השוואות מחיר וככה תדע יותר איפה שווה לך לתקן.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מחוץ לאחריות , אבל בגלל שהוא בקושי נסע עליו, הוא מצפה שהיבואן יסדר לו תקלת גיר במחיר אפסי ואם לא הם "רשעים", פשוט מגוכך.

טוב שהוא לא דורש שיחזירו לו את הכסף על הרכב מחוסר שימוש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, פות''ש עושה קצת יותר ממה שזה, קצת הרבה. בכל זאת, האחריות הסתיימה לפני 3 שנים למיטב הבנתי, לא שנה וגם לא שנתיים, אזי היה אפשר להבין את הכעס.

חבל על כל הכאב ראש - לך למכון גירים פרטי ותתקן במחיר הרבה יותר נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוויתי כבר כמה פעמים שירות גרוע מהמוסכים של יונדאי.

חבל שאין רעש על זה כמו שיש רעש על צ'מפיון, ז"א יש רעש, אבל לא מספיק כי אנשים חיים בבועה שלהם שמותג יונדאי הוא הכי אמין והשירות כ"כ מושלם שפורסים להם שטיח אדום בכניסה למוסך.

זה בסדר, גם בעלי גירים רובוטים מקונצרן פיאט זועקים לשמים, אך אין מי שישמע אותם או יחלץ אותם מהצרה הצרורה שכרוכה בעלויות התיקון/החלפת חלקי הרובוט/גיר כשהרכב כבר מחוץ לתקופת האחריות, בייחוד ברכבים שעלות התיקון כבר מתקרבת ל 50% מערך הרכב, אם לא עוברת אותה.

באשר למחיר עליו פות"ש מתרעם - מדובר במחיר של מוסך מורשה. לדעתי אין סיבה להמשיך ולטפל במורשה כשהרכב יוצא מתקופת האחריות (אלא אם כן מדובר במוסך מקצועי בצורה יוצאת דופן, שגם גובה מחירים שפויים - לרוב זה לא יהיה המצב).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא הצלחנו להבין, זה מה קרה לגיר.

וכאן יש 3 אפשרויות - 1. תקלה במצמדים.

2. תקלה בתיבה עצמה, דבר די נדיר.

3. תקלה במערכת ההפעלה הרובוטית.

בינתיים, פות"ש הטיל פצצה והלך.

כשישוב נדע יותר, אני מקווה בכל אופן.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהחברים פה מפספסים את עיקר הבעיה.

הבעיה היא אינה שהגיר התקלקל לאחר 6 שנים אלא המחיר המופקע שהבעלים נאלץ לשלם עבור התיקון.

מילא אם עסקננו ברכב יוקרה, אך מדובר בלא יותר מרכב עם עיצוב מעניין ותג מחיר של משפחתית (ברמת האבזור הבסיסית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא אינה שהגיר התקלקל לאחר 6 שנים אלא המחיר המופקע שהבעלים נאלץ לשלם עבור התיקון.

מילא אם עסקננו ברכב יוקרה, אך מדובר בלא יותר מרכב עם עיצוב מעניין ותג מחיר של משפחתית (ברמת האבזור הבסיסית).

אף אחד לא מאלץ אותו לשלם כזה מחיר מופקע.

פות"ש יכול מבחירה ללכת ולבצע בדיקת מחירים גם במקומות אחרים ורצוי שכך יעשה.

פותש חשב שאם" יעשה שרירים" בתלונה( שאינה מוצדקת לטעמי) אז ילכו לקראתו.

אך העובדות הם ברורות, שלרכב אין אחריות, ושאין שום משמעות למצב הרכב ולנתוניו כיום במתן שירות

אז לפותש אם לא הבנת עד עכשיו וכמו שהמליצו לך כאן, פנה אל מוסכים אחרים לקבלת הצעות מחיר.

אני משוכנע שהמחיר יהיה נמוך יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה טכנית: הגירים הדו-מצמדיים עדיין לא הפכו להיות מוצר גנרי כמו הגירים הפלנטריים; ככל הידוע לי, המצב לפחות בארץ, הוא שהן הידע והן יכולת התחזוקה (מבחינת תוכנה, חומרה וכלים ייעודיים ויקרים מאוד) נמצאים באופן בלעדי ברשת מוסכי היבואן. (אם כי יכול להיות, לפי מה שקראתי כאן לא מזמן, שהמצב מתחיל קצת להשתנות לפחות בכל הקשור ל-DSG של קבוצת VAG.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס בחברה לא חייבים לך כלום, אבללל ויש פה אבל, החברה יכולה להתנהל אחרת בצורה כזו שהלקוח/או מי מהקוראים פה יגיד לעצמו ואללה זה שירות, הרכב הבא :יונדאי. מאחר וזה לא המצב, נשאר להצטער עבור 2 הצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פספסנו כלום. זו לא פעם ראשונה שתיקון במורשה יהיה יקר בעשרות אחוזים יותר מתיקון במוסך או מכון מתמחה.

גירים אוטומטיים, משאבות סולר, מחשבים, כל אלו יתוקנו או יוחלפו בהרבה פחות כסף מאשר במורשה היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אני לא מבין מה מטרת פרסום ההודעה של פותח השרשור

יורה לכל כיוון, אולי יפגע.

פותח השרשור העתיק את ההודעה מהפייסבוק, אני בספק שמתכנן אי פעם לחזור לפה לקרוא ולהגיב בשרשור.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בכלל לא בטוח שפות"ש יחזור - (לדעתי) מטרת הפוסט הינה לנסות ל"שכנע" את היבואן לתת עוד הנחה, או לתקן על חשבונו. ברגע שהפוסט עולה לאוויר מבחינת פות"ש - זה מספיק.

2. הגירים המשודכים למנועים ה-GDI לא סובלים ממחלות כרוניות, ולכן (כנראה) לא נצבר ניסיון בארץ בשיפוץ גירים כאלה ו/או שאין קיטי שיפוץ במלאי, ולכן הוצע לפות"ש גיר קומפלט.

בכלל לא בטוח שיש מכון גירים בארץ שיש לו את הידע והחלפים הנדרשים לשיפוץ גיר כנ"ל.

לו אני במצבו של פות"ש הייתי מחפש גיר מפירוק. מתוך 2200 יחידות שנמכרו כאן בשנים 2011-2016 עם המנוע והגיר הנ"ל בערך 100 ירדו מהכביש - כך שיש (כנראה) היכן למצא גיר כזה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד!

אם היה מדובר בתוצרת VAG אנשים היו מדברים אחרת על היבואן ונותנים דוגמאות של רכבים שקיבלו תיקון בחינם לאחר שפנו ליצרן ו/או הפעילו לחץ על היבואן בפורום.

דעתי שהגירים הכפולי מצמדים לא בשלים מספיק. היצרנים יחזרו לפנטרי מרובי הילוכים ויזנחו את הגירים האלה.

יש הרבה חלקים יקרים שהמחיר שלהם לא ירד מספיק עם השנים. בין אם זה הקלאצים, המוח, המחשב, המפעיל.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת גיר לחדש מהחברה זה עסק די יקר, אבל אם אין ליבואן דרך לתקן גיר במחיר הגיוני, הוא אמור להתחשב, כמה זה הגיוני? 20K זה הרבה יותר מדי, ו 4K (עלות שיפץ גיר) זה זול מדי, אז איפשהו באמצע.אם פות"ש מצפה לסכום 4 ספרתי על גיר חדש, אני רוצה קצת מהאפטימיות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...