Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון להורים, סיאט אטיקה, סיאט ארונה, סקודה..?

seat2005
שימו לב! השרשור הזה בן 2096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

ההורים שלי מעוניינים להשתדרג ולקנות רכב חדש. כרגע הם נוסעים על יונדאי I25 וכל מה שיקנו יהווה שדרוג משמעותי.

אנחנו מתלבטים בין הדגמים השונים של קבוצת VAG אך לא פוסלים חברות אחרות.

הדרישות הן בטיחות, חסכון בדלק, אבזור יחסית טוב (לא מחפשים מושבי עור וגג נפתח) ומתאים להסיע 4 אנשים בנחת.

1- האם סיאט ארונה הוא באמת סיאט איביזה מוגבה עם כל המשתמע מכך ? ז"א מרחב הפנים צפוף וכו'..

2- האם בשנת 2018 עדיין יש בעיות בגיר DSG 7 ?

3- הייתם קונים בעסקת 0 ק"מ ? אם כן למה ואם לא למה.

תודה רבה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.האיביזה היא בין המרווחות בקבוצת הסופרמיני, ופחות או יותר בגודל של משפחתית של לפני כמה שנים, עד כמה שזכור לי היא לא ממש צפופה.

מעבר למרכב ולהבדלי אבזור מעטים , כן , זה אותו הרכב.

2. לא כמו פעם אבל עדיין מדווחים פה בפורום פה ושם.

3. תלוי כמה זמן אתה מתכוון להחזיק את הרכב, באזור ה4 5 שנים ההשפעה של הקנייה מאפס ק"מ כבר פחות משפיעה כי ירידת הערך המשמעותית עברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה !

אם הרכב עולה X חדש מהחברה ואני קונה אותו ב10 אלפים שקל פחות דרך 0 ק"מ, אני כבר הרווחתי את הכסף. מה זה משנה מה קורה אחרי 5 שנים ? הרי אני אמכור במחיר השוק אז. אשמח להסבר, קצת מבלבל העניין הזה.

2. האם יש המלצה על רמת אבזור מסויימת בארונה\אטיקה ? איך הסקודות המקבילות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קיים צורך לחדד שכאשר הינך קונה את הרכב דרך 0 ק''מ אז אתה מקבל אותו כבר עם ''יד'' קודמת.

כלומר, אתה אכן מקבל הנחה מסוימת בעת הרכישה אבל אתה גם מקבל יד נוספת לניירת, אומנם היד הקודמת הזאת לא נסעה על האוטו בכלל ולא משתווה מבחינה טכנית לבעלות של אדם כלשהו, אך על הנייר נוספת יד וזה כמובן משפיע על מחיר המכירה.

מומלץ לקחת בחשבון שעם מעט מיקוח ניתן לקבל הנחות או הטבות מסוימות אצל היבואן הרשמי. ההטבות כנראה לא יגיעו לסכום ה''חיסכון'' המלא אך יכולות להגיע למספר אלפי שקלים, אך כאן גם נחסכת יד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מה שאתה אומר הגיוני לי מאוד, אך בהתחשב בעובדה שאני קונה את הרכב ל5 שנים לפחות, היד הנוספת לא תשפיע כלל על מחיר המכירה לדעתי. אם האוטו יעלה לי 110 בחברה ו100 ב0 ק"מ, עוד 5 שנים המחירון שלו יצנח ל45 ? אז ההפרש בין 00 ל01 יהיה 1000 שקל גג. אני טועה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש הוא 14 אחוז בדיוק, לא אלף שקל ולא סכום אחר שתנחש וגם הרוכש הפוטנציאלי לא ינחש.

וזה לא יד נוספת פרטית, אלא יד נוספת מליסינג וזה מה שגורם להפחתת המחיר.

מחיר המחירון של הרכב בעוד 5 שנים תלוי במחיר המחירון של הרכב כחדש ובשיעור ירידת הערך שלו.

במחיר עתידי של 45 אלף ₪ תצטרך להוריד 6,300 ₪ מהמחירון (14 אחוז כאמור), אם מחיר המחירון יהיה גבוה יותר תצטרך להוריד יותר (בשקלים).

כלומר מההנחה בסך 10 אלף ₪ הרווחת בפועל 3,700 ₪ בלבד.

הנחה כזאת אתה יכול לקבל ישירות מהיבואן, זאת הנחה קטנה ובוודאי במבצעי מכירות ששם ההנחות גדולות יותר ישירות מהיבואן (לצורך העניין על הסיאט אטקה במבצע חבר יש הנחות בסך של 10 עד 11 אלף ₪ עכשיו. האטקה גם לא נמכרת באפס ק״מ אז אין דילמה).

אתה צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט אטקה דווקא נמכר ב-0 ק"מ. בחודש שעבר הגיעה כמות לא מבוטלת של רכבים כאלה לאוטודיל ומשם לכל מיני מגרשים ברחבי הארץ. בחברות ליסינג לא נתקלתי בו.

מהדרישות שפרטת נראה שהארונה יתאים למשימה. כמובן שתמיד אפשר מרווח יותר אבל ל-4 נוסעים בוגרים הוא מתאים. מציע לשקול במקביל אליו גם את קיה סטוניק שהושק השבוע בארץ ומציע מתכון דומה לארונה, קצת פחות מרווח אבל כולל מערכת חשובה לתיקון סטייה מנתיב הנסיעה.

סיאט אטקה בתמחור החדש מציע תמורה טובה למחיר עם יחידת הנעה חזקה ומרווח פנימי נדיב. אם יש לכם גישה למחירי חבר אז המצב אפילו טוב יותר.

סקודה קארוק מציע אבזור בטיחות עשיר יותר אך במחיר מקביל לשל האטקה הבסיסי אפשר לקנות אותו רק עם מנוע 1 ליטר. בחודש הקרוב יתקיים מבצע סקודה עם הסתדרות המורים וארגון הוט, אם יש גישה לאחד מאלה שווה להמתין ולראות מה יהיו ההנחות. במידה והתקציב יאפשר הגרסה החדשה עם מנוע 1.6 דיזל נשמעת אטרקטיבית.

לדעתי כדאי לבדוק גם את פיג'ו 3008 שמציע עיצוב חיצוני ופנימי יחודיים מאוד ומנוע טורבו דיזל חזק וחסכוני. גם אופל גרנלנד שבנוי על אותה הפלטפורמה מציע חבילה מעניינת.

אם מעדיפים את הג'יפונים הקטנים יותר אז אופל קרוסלנד X מציע מרווח פנימי מצויין, ביצועים לא רעים וברמות האבזור הבכירות גם שפע של אבזור. לזכותו תא נוסעים איכותי מאוד ואבזור בטיחות מלא גם בדגם הבסיסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן שכחתי שהאטקה סטייל פלוס נמכרת באוטודיל כאפס ק״מ יד ראשונה פרטית (נרשמה על שם עובד של אוטו דיל) ולכן ככל שטווח האחזקה ארוך יוצר כך תהיה לכך פחות השפעה על הפחתה מחיר המחירון עד חוסר השפעה בכלל (זאת להבדיל מיד ראשונה ליסינג שגורמת להפחתה ממחיר המחירון בכל חיי הרכב).

אבל המחירים של אוטו דיל לא אטרקטיביים בעליל, סוכנות אוטו דיל בחיפה הציעו אטקה כזאת בסך של 140 אלף ₪, מחיר אחרון על הכביש (כולל אגרת רישוי מחודש 04/2018 ללא אחריות 3 שנים אלא רק שנתיים ווללא אבזור נלווה (אבל לא לוקחים כסף על תוספת צבע אחר מלבן).

במבצע חבר האטקה סטייל פלוס כאמור נמכרת במחיר של 133 אלף ₪, בתוספת אגרת רישוי המחיר מגיע לסך של כ- 135 אלף ₪ (ומקבלים גם מערכת קונקטאיט). מערכת הקונקטאיט שכוללת גם איתורן ומצלמת רברס, עולה גם כ-2,500 ₪. מצד שני תוספת צבע עולה 1,500 ₪. כלומר ברכישה מהיבואן אתה חוסך בין 3,500 ₪ ל- 7,500 ₪ (תלוי במפרט הרכב) ואתה רשום יד ראשונה.

זאת דוגמה לחוסר כדאיות ברכישת אפס ק״מ ועוד למרות שהיד הראשונה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן שכחתי שהאטקה סטייל פלוס נמכרת באוטודיל כאפס ק״מ יד ראשונה פרטית (נרשמה על שם עובד של אוטו דיל) ולכן ככל שטווח האחזקה ארוך יוצר כך תהיה לכך פחות השפעה על הפחתה מחיר המחירון עד חוסר השפעה בכלל (זאת להבדיל מיד ראשונה ליסינג שגורמת להפחתה ממחיר המחירון בכל חיי הרכב).

אבל המחירים של אוטו דיל לא אטרקטיביים בעליל, סוכנות אוטו דיל בחיפה הציעו אטקה כזאת בסך של 140 אלף ₪, מחיר אחרון על הכביש (כולל אגרת רישוי מחודש 04/2018 ללא אחריות 3 שנים אלא רק שנתיים ווללא אבזור נלווה (אבל לא לוקחים כסף על תוספת צבע אחר מלבן).

במבצע חבר האטקה סטייל פלוס כאמור נמכרת במחיר של 133 אלף ₪, בתוספת אגרת רישוי המחיר מגיע לסך של כ- 135 אלף ₪ (ומקבלים גם מערכת קונקטאיט). מערכת הקונקטאיט שכוללת גם איתורן ומצלמת רברס, עולה גם כ-2,500 ₪. מצד שני תוספת צבע עולה 1,500 ₪. כלומר ברכישה מהיבואן אתה חוסך בין 3,500 ₪ ל- 7,500 ₪ (תלוי במפרט הרכב) ואתה רשום יד ראשונה.

זאת דוגמה לחוסר כדאיות ברכישת אפס ק״מ ועוד למרות שהיד הראשונה פרטית.

גרין, מבדיקה לפני כחודש באוטודיל נאמר לי שאפשר להוציא את האטקה ב135k והאחריות היא רק לשנתיים.

לא יודע אם השתנה משהו אחרי ההוזלות שעשו על האטקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב- 135 העיסקה לא כדאית לעמיתי מועדון חבר ("המורחבים").

דרך אגב באיזה סניף של אוטודיל הציעו לך את המחיר הזה כי גם בסניפים אחרים לא היו מוכנים לרדת מסך של 140 אלף ₪ (אפילו לאחר הוזלות המחיר לציבור הרחב שלא במועדון חבר, מאחר ובפועל ההוזלות קטנות, בעיקר שינו את מבנה העיסקה, הורדת מחירון ותשלום על תוספות).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2096 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...