Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון להורים, סיאט אטיקה, סיאט ארונה, סקודה..?

seat2005
שימו לב! השרשור הזה בן 2097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט אטקה דווקא נמכר ב-0 ק"מ. בחודש שעבר הגיעה כמות לא מבוטלת של רכבים כאלה לאוטודיל ומשם לכל מיני מגרשים ברחבי הארץ. בחברות ליסינג לא נתקלתי בו.

מהדרישות שפרטת נראה שהארונה יתאים למשימה. כמובן שתמיד אפשר מרווח יותר אבל ל-4 נוסעים בוגרים הוא מתאים. מציע לשקול במקביל אליו גם את קיה סטוניק שהושק השבוע בארץ ומציע מתכון דומה לארונה, קצת פחות מרווח אבל כולל מערכת חשובה לתיקון סטייה מנתיב הנסיעה.

סיאט אטקה בתמחור החדש מציע תמורה טובה למחיר עם יחידת הנעה חזקה ומרווח פנימי נדיב. אם יש לכם גישה למחירי חבר אז המצב אפילו טוב יותר.

סקודה קארוק מציע אבזור בטיחות עשיר יותר אך במחיר מקביל לשל האטקה הבסיסי אפשר לקנות אותו רק עם מנוע 1 ליטר. בחודש הקרוב יתקיים מבצע סקודה עם הסתדרות המורים וארגון הוט, אם יש גישה לאחד מאלה שווה להמתין ולראות מה יהיו ההנחות. במידה והתקציב יאפשר הגרסה החדשה עם מנוע 1.6 דיזל נשמעת אטרקטיבית.

לדעתי כדאי לבדוק גם את פיג'ו 3008 שמציע עיצוב חיצוני ופנימי יחודיים מאוד ומנוע טורבו דיזל חזק וחסכוני. גם אופל גרנלנד שבנוי על אותה הפלטפורמה מציע חבילה מעניינת.

אם מעדיפים את הג'יפונים הקטנים יותר אז אופל קרוסלנד X מציע מרווח פנימי מצויין, ביצועים לא רעים וברמות האבזור הבכירות גם שפע של אבזור. לזכותו תא נוסעים איכותי מאוד ואבזור בטיחות מלא גם בדגם הבסיסי.

עשית לי סדר בדגמים, תודה !

- לגבי הכדאיות, אני מבין שצריך לקחת כל הצעה לגופה ואין כלל אצבע. בכל זאת אני חושב שבמעמד מכירה של האוטו בשוק יד שניה לאחר 5 שנים הפערים בין ליסינג, יד 00 או יד 03 וכו' מצטמצמים ברמה כזו או אחרת.

- לקנות DSG או לא.. זו שאלה קשה, חלק מהאנשים סולדים מהגיר הזה ממש וחלקם התנסו בו לאורך מאות אלפי קילומטרים ומאוד מרוצים ממנו. החלופות האסייתיות הם פחות איכותיות בעיניי ולכן המחשבה לכיוון VAG באה מלכתחילה. התלבטות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש הוא 14 אחוז בדיוק, לא אלף שקל ולא סכום אחר שתנחש וגם הרוכש הפוטנציאלי לא ינחש.

וזה לא יד נוספת פרטית, אלא יד נוספת מליסינג וזה מה שגורם להפחתת המחיר.

מחיר המחירון של הרכב בעוד 5 שנים תלוי במחיר המחירון של הרכב כחדש ובשיעור ירידת הערך שלו.

במחיר עתידי של 45 אלף ₪ תצטרך להוריד 6,300 ₪ מהמחירון (14 אחוז כאמור), אם מחיר המחירון יהיה גבוה יותר תצטרך להוריד יותר (בשקלים).

כלומר מההנחה בסך 10 אלף ₪ הרווחת בפועל 3,700 ₪ בלבד.

הנחה כזאת אתה יכול לקבל ישירות מהיבואן, זאת הנחה קטנה ובוודאי במבצעי מכירות ששם ההנחות גדולות יותר ישירות מהיבואן (לצורך העניין על הסיאט אטקה במבצע חבר יש הנחות בסך של 10 עד 11 אלף ₪ עכשיו. האטקה גם לא נמכרת באפס ק״מ אז אין דילמה).

אתה צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

מה שאתה אומר פשוט לא עומד במבחן המציאות. אף אחד לא מוריד 14% או כל אחוז אחר לצורך העניין על רכב בן 5 ומעלה.

כשיש לך רכב בן 5 ומעלה, היד כבר לא משנה..והמחיר נקבע על ידי בעל הרכב כמו שבא לו, תרצה תיקח לא תרצה אל תיקח.

לקונה תמיד עדיף לקנות ממישהו שקנה בעצמו באפס קילומטר כי זו יד פיקטיבית (והוא יודע את זה).

לסיכום, עדיף לחסוך היום 10,000 שקל ולהפסיד בעוד 5 שנים 1000 שקל (או בכלל לא), כל ההתחשבנות של האחוזים שלך פשוט לא תופסת בשטח.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית לי סדר בדגמים, תודה !

- לגבי הכדאיות, אני מבין שצריך לקחת כל הצעה לגופה ואין כלל אצבע. בכל זאת אני חושב שבמעמד מכירה של האוטו בשוק יד שניה לאחר 5 שנים הפערים בין ליסינג, יד 00 או יד 03 וכו' מצטמצמים ברמה כזו או אחרת.

- לקנות DSG או לא.. זו שאלה קשה, חלק מהאנשים סולדים מהגיר הזה ממש וחלקם התנסו בו לאורך מאות אלפי קילומטרים ומאוד מרוצים ממנו. החלופות האסייתיות הם פחות איכותיות בעיניי ולכן המחשבה לכיוון VAG באה מלכתחילה. התלבטות..

לגמרי כל מקרה לגופו. אם מתעניינים בדגם מסויים צריך לקבל הצעות גם בסוכנות וגם במגרשי ה-0 ק"מ כדי להבין מה ההבדל במחיר הסופי ולא רק במחירים הקטלוגיים.

לאחר מכן כל אחד עושה את החישוב. בעיני זה משתלם כשההנחה עומדת על כ-15%, בפחות מזה הייתי קונה מהיבואן.

קיה סטוניק לא מרגיש פחות איכותי מהארונה לצורך העניין, אבל גם לו יש גיר רובוטי כפול מצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש לך רכב בן 5 ומעלה, היד כבר לא משנה..והמחיר נקבע על ידי בעל הרכב כמו שבא לו, תרצה תיקח לא תרצה אל תיקח.

זו דעתך. נתקלתי בכמה וכמה רכבים שעמדו למכירה, מיד פרטית ראשונה, והמוכר שיקלל את היד במחיר. וזו זכותו. יש לזה אפילו התייחסות במחירון לויצחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...