Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוד+צנרת ,לדוד ללא צנרת .

שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נקח למשל את חברת turboxs

יש להם קאטבק אגזוז (צנרת מיד פייפ שמגיע עד לממיר ) עם תוספת דוד אחורי.

ויש להם רק את הצנרת (מיד פייפ).

ומוכרים גם דוד אחורי בנפרד .

מה ההבדלים בביצועים ברכב אם אני יתקין רק דוד בלי הצנרת ,לזה שאני יתקין דוד עם צנרת ?

במה הצנרת (מיד פייפ)מועילה?

החברות הללו כגון turboxs טוענים שדוד עם צנרת (catback) מוסיף כח זרימה ומומנט,ואנשים שאני מכיר אומרים לי זה חרטה וזה משנה רק את הסאונד של הרכב , אפשר הסבר?

Wrx 2004 stock

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית בסובארו שתדע ההבדל המשמעותי הוא בדאון פייפ,אם תחליף לאפטרמרקט 3" עם או בלי ממיר זה כבר עניין שלך משם מגיע כל העלייה בהספק,מהדאון פייפ והלאה קרי מיד פייפ עם או בלי משתיק ודוד אחורי זה יותר לסאונד ולמניעת יצירת "פקק" בפליטה.

אם תחליף את הדאון פייפ ע"פ כל פורום בחו"ל תצטרך כיוון מחשב (תוכנה) כי אתה בעצם מגיע לסטייג 2.

אם תחליף מהדאון פייפ והלאה כלומר מיד פייפ עד הסוף לא צריך כיוון מחשב.

לשאלתך החלפת מיד פייפ ודוד אחורי אני מאמין שאתה מתכוון גם להעלאת קוטר ל3" תתרום לשחרור מהיר יותר של גזי פליטה. ויותר סאונד הבדל מהותי בהספק לא יהיה אלא אם תעשה טורבו בק אגזוז כלומר צנרת מהטורבו ועד הסוף ועדיף עם משאבת דלק ותוכנה.

עריכה אחרונה על ידי moshe_levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית בסובארו שתדע ההבדל המשמעותי הוא בדאון פייפ,אם תחליף לאפטרמרקט 3" עם או בלי ממיר זה כבר עניין שלך משם מגיע כל העלייה בהספק,מהדאון פייפ והלאה קרי מיד פייפ עם או בלי משתיק ודוד אחורי זה יותר לסאונד ולמניעת יצירת "פקק" בפליטה.

אם תחליף את הדאון פייפ ע"פ כל פורום בחו"ל תצטרך כיוון מחשב (תוכנה) כי אתה בעצם מגיע לסטייג 2.

אם תחליף מהדאון פייפ והלאה כלומר מיד פייפ עד הסוף לא צריך כיוון מחשב.

לשאלתך החלפת מיד פייפ ודוד אחורי אני מאמין שאתה מתכוון גם להעלאת קוטר ל3" תתרום לשחרור מהיר יותר של גזי פליטה. ויותר סאונד הבדל מהותי בהספק לא יהיה אלא אם תעשה טורבו בק אגזוז כלומר צנרת מהטורבו ועד הסוף ועדיף עם משאבת דלק ותוכנה.

תודה רבה אחי סידרת לי את הסלט בראש ,

יש עניין אחד שcat back (מיד פייפ פלוס דוד אחורי) כמו שהסברת , באתרים בחול טוענים שזה מעלה כוח סוס ומומנט , למה להטעות לקוחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שדאון פייפ מחייב תוכנה , אני מעדיף לא לעשות תוכנה כי זה גם יקר וגם מקצר את חיי המנוע , איך אני יכול לשפר את הרכב שלי ללא תוכנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העלאת הספק "תקצר את חיי המנוע", בין אם זה תוכנה ובין אם מערכת פליטה שתוסיף לך כמה סוסים.

הדבר הכי פשוט זול ויעיל זה תוכנה והרכב שלך לא יחזיר נשמתו לבורא לאחר STAGE1, זה השיפור הכי בסיסי ויעיל לרכבים מוגדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת בעייתי להעלות הספק ללא התערבות של המחשב רכב.

cat back מה שנקרא טיפה ייתן חיים למנוע בעיקר בסוף הסל"ד.

העניין בסובארו בגלל שהטורבו לא גדול אתה יכול בעזרת תוכנה עם או בלי דאון פייפ להעלות גדישה מעט ולהקדים מעט את הכניסה של הטורבו בעיקר אם אתה עם דאון פייפ.

לשפר ללא תוכנה.....לא ייתן לך תוספת הספק מורגשת אלא רק רעש ופסיכולוגיה שבגלל הרעש האוטו מהיר יותר.

מה גם שאמרת שתוכנה יקר לך אז כמעט כל שיפור אחר הוא יקר כמעט באותה מידה כמו אינטרקולר או חזית או עליון מוגדל ולא ייתן לך חצי ממה שתוכנה תתן.

השאלה מה התוכניות שלך לפי זה נוכל לומר לך מה עדיף קודם ואיך להתקדם.לא חייב לעשות הכל בפעם אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העלאת הספק "תקצר את חיי המנוע", בין אם זה תוכנה ובין אם מערכת פליטה שתוסיף לך כמה סוסים.

הדבר הכי פשוט זול ויעיל זה תוכנה והרכב שלך לא יחזיר נשמתו לבורא לאחר STAGE1, זה השיפור הכי בסיסי ויעיל לרכבים מוגדשים.

הבנתי שבאימפרזות אין דבר כזה סטייגים,נניח ובא לי את התוכנה הבסיסית ביותר איפה עושים ואיך קוראים לתוכנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש "סטייגים" בסובארו העניין הוא שאין תוכנת מדף כלשהיא כמו בואגיות.

אין חברה בחו"ל שמייצרת תוכנה לסובארו כמו revo או אבסולוט וכאלה.

יש את cobb שמיוצרת לשוק האמריקאי בעיקר שיש במכשיר שלה כמה מפות שאפשר לצרוב עצמאית ובנוסף המכשיר מספק מידע ואפשר לעשות הקלטות של הנתונים לא בטוח שזה יעבוד בשוק האירופאי.

אתה צריך כיוון מקצועי כלומר או מישהו שיודע לכוון בכביש או ללכת למישהו בדיינו ולבצע כיוון pro.

יש כמה כאלה במרכז (מאיפה אתה) תעשה חיפוש בטוח שתגיע אליהם אם לא בפרטי אכוון אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש "סטייגים" בסובארו העניין הוא שאין תוכנת מדף כלשהיא כמו בואגיות.

אין חברה בחו"ל שמייצרת תוכנה לסובארו כמו revo או אבסולוט וכאלה.

יש את cobb שמיוצרת לשוק האמריקאי בעיקר שיש במכשיר שלה כמה מפות שאפשר לצרוב עצמאית ובנוסף המכשיר מספק מידע ואפשר לעשות הקלטות של הנתונים לא בטוח שזה יעבוד בשוק האירופאי.

אתה צריך כיוון מקצועי כלומר או מישהו שיודע לכוון בכביש או ללכת למישהו בדיינו ולבצע כיוון pro.

יש כמה כאלה במרכז (מאיפה אתה) תעשה חיפוש בטוח שתגיע אליהם אם לא בפרטי אכוון אותך.

אשמח בפרטי תודה , והסבר יותר מעמיק על ה Cobb אפשרי לקמבן משהו שיעבוד בארץ או לא ? לא הבנתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הcobb זהו מכשיר שמתחבר לשקע דיאגנוסטיקה במיוחד לסובארו,יש בו כמה מפות קבועות לדלקים באוקטנים שונים,ומפות לסטייגים גבוהים יותר כלומר....אם החלפת דאון פייפ יש מפה לכך,אם התקנת פילטר פתוח מה שנקרא אצלנו יש מפה לכך וכן הלאה, כמו כן אתה יכול להפוך אותו לשעונים שלך במקום לשים שעון בוסט ויחס אוויר דלק אתה משתמש בו ואפשר לשים בו עד 5 נתונים בו זמנית.היתרון של זה הוא שב-600 וכמה דולר שאתה משלם אתה מקבל כמה סוגי מפות שאתה יכול להחליף מתי שרק תחפוץ כולל מפה לחיסכון בדלק,החיסרון שאני לא יודע אם זה יעבוד מחוץ לשוק האמריקאי צריך לדבר עם cobb העולמית ולשאול אולי לפי סוג רכב או מחשב,ושנית המפות שלהם תומכות רק בחלק מהשיפורים כלומר....אם תחליט לשים דאון פייפ אתה חייב לשים דאון פיחפ של החברה שהמפה שלהם תומכת בה,או אם החלטת לשים פילטר פתוח בעגה שלנו או short ram air intake בעגה שלהם תהיה חייב לשים את החברה שהמפות שלהם תומכות בה,וזה בדרך כלל במוצרים של cobb עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע רגע , אם אני עושה רק תוכנה ובלי להוסיף שופ דבר כמו דאון פיייפ וכאלה , אז התוכנה עשיתי פארש?

הבנתי שלעשות תוכנה מבלי להוסיף תוספות כמו דאון פייפ , אז התוכנה לא מועילה בכלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי בוא נעשה סדר פעם אחת ואחרונה.

סטייג' 1 תוכנה בלבד.

סטייג' 2 דאון פייפ וצנרת או בלי, ואפשר להוסיף פילטר, ואפשר קולר גדול, ואפ פייפ וכל מיני כאלה מסביב ועל כל זה תוכנה.

סטייג' 3 טורבו גדול יותר מזרקים.... וכן הלאה , ותוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו בעייתית בתכנות, אין תכנות מדף שאפשר לצרוב ולנסוע.

אפשרי ללכת ולהוסיף תכנות שמתלבשות על המחשב ואז לשנות מיפוי גדישה ודלק.

אלה תכנות שמוסיפות , אבל מחייבות הרצה על הדיינו וטיונר תותח ומבין.

יש ואפשרי, אבל יקר. התוצאה עם צנרת מלאה ויניקה מותאמת, תהייה גבוה יותר, אבל יקרה.

מישהו צריך גם להרכיב את זה אחרי שקנית ,$$$.

את הWRX אי אפשר למתוח מדי והמנוע בעייתי עד לנקודה מסויימת. יש כמה מקצוענים בארץ, בודדים.

מוסיף עוד, אני יודע שיש את COOB אבל התוצאה מאוד קטנה ויחסית ללא תועלת גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...