Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבנק מערים קשיים בקבלת תשלומים (על עבודה) מחו"ל. מה עושים?

SuperBamba
שימו לב! השרשור הזה בן 2106 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בתקופה האחרונה, מעבר להיותי שכיר, אני גם עוסק עצמאי (עוסק פטור) שעובד עם לקוח אחד מחו"ל (חברה גדולה) שאני נותן לו שירותים.

התשלום על השירותים שאני נותן מתבצע אחת לחודש בתאריכים כמעט קבועים (בטווח ה5 ימים האחרונים של החודש בערך) ובסכומים כמעט קבועים.

עד כה היו כחודשיים כאלה, ואנחנו לקראת החודש השלישי. כמובן שהכל נעשה בצורה חוקית, ישנן קבלות וחשבוניות על כל תשלום ויש תעודת עוסק פטור.

הבעיה היא שהבנק (פועלים) מערים עליי קשים בקבלת התשלום מהיום הראשון. התשלומים עוברים בהעברה בנקאית היישר משם (הולנד) לחשבון הבנק שלי פה באמצעות מערכת SWIFT, ובאופן קבוע אני צריך לרדוף אחרי הבנק ואחרי הכסף, שכן הוא מגיע לנקודה מרכזית פה ואז הבנקאים צריכים לאשר אותו ולהעביר אותו לחשבון שלי.

בפעם הראשונה אף אחד לא שם לב לזה עד שלא הגעתי לסניף הבנק (שבועיים אחרי שהכסף הגיע לשכב בחשבון המרכזי שלהם) ודרשתי שמשהו יזוז. שאלתי את הבנקאית איך ניתן לדאוג שהכסף לא ייתקע בפעם הבאה והיא אמרה שאין צורך לעשות שום דבר, ואני צריך להגיע לסניף/להתקשר אליהם כל פעם שיש כסף כדי להזיז אותם :shock:

בפעם השניה התשלום חיכה כמות זמן דומה, יצרתי קשר טלפונית והמתנתי עוד יום יומיים עד שבנקאי מהסניף שלי חזר אליי. לטענתו חסרים פרטים בהעברה שאם יהיו לא תהיה בעיה.

אחרי יומיים הוא יצר איתי קשר שוב וביקש ממני לספק את המסמכים המעידים על העסקאות (חשבוניות ותעודת עוסק פטור).

הגעתי לבנק, נתתי את המסמכים ושם להפתעתי נאמר לי שעל כל חשבונית שאני מנפיק ללקוח, אני צריך לשלוח העתק לבנק במייל, אלא שאת המייל הזה הסניף (שהוא היחיד שיטפל עבורי בהעברה) יקבל אחרי מי יודע כמה זמן, מכיוון שמערכת המיילים שלהם לוקחת זמן.

הסיבה לכל זה? מכיוון שאני גם שכיר.

כל הענישה הזאת לא נראית לי ואני מחפש דרך קצת יותר הגיונית לנהל העברות.

למישהו יש עצה? לנזוף בבנק שוב ושוב? לעבור למקום אחר? בנקאות דיגיטלית?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בעיה של תקנות למניעת הלבנת הון. סרבלו כל פעולה שאינה תשלומי מס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יודע שאני שולח מייל שמגיע ישירות לבנקאי לא הייתה לי בעיה לשחק את המשחק שלהם. הבעיה שלי היא שאני שולח מייל למערכת כללית, משם מתישהוא מישהו יחליט אם הוא מנתב את זה לסניף הנכון, לסניף ייקח כמה ימים להתפנות לזה, וכל תשלום ייארך שבועיים והנה לקחנו מערכת טכנולוגית שעושה כל פעולה תוך שניות, והורדנו את זה למהירות של דואר ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמצא בנק יותר טכנולוגי, שנותן לך מייל ישיר לבנקאי, או שיש לו צורת עבודה שונה, גם בעלות של פתיחת חשבון נוסף ותשלום עמלות.

זה מה שעשיתי כדי להפקיד צ'קים בנוחות ליד הבית, בעלות של 10 שח לחודש עבור דמי ניהול מינימליים, עד אשר זה הפך להיות סטנדרטי באפליקציה.

כשאני קיבלתי לפני מספר שנים תשלומים מחו"ל על עבודות במזרחי, לא נתקלתי בבעיות האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם יש לך אפשרות לעבוד עם PAYPAL ולקבל את הכסף לשם, לא יודע איך זה עובד מבחינת השלטונות (גם בחו"ל וגם בארץ) אבל יכול להיות שזה יהיה הפיתרון בשבילך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנקים בארץ בהיסטוריה של הלבנת הון. זו בעיה רצינית גם כאשר מדובר בסכומים קטנים. אולי כדאי שיפקידו את הכסף לחשבון בנק מקומי על שמך ופעם בתקופה תעביר אותו לארץ או שתשמור אותו שם ליום הדין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני קיבלתי לפני מספר שנים תשלומים מחו"ל על עבודות במזרחי, לא נתקלתי בבעיות האלו.

מה שהיה לפני כמה שנים שונה לחלוטין ממה שקורה היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרבמבה, בזמנו לפני כמה שנים, כשהיה לי לקוח חו"ל עיקרי יחיד שהיה מעביר סכומים גדולים, כבר אז הערימו קשיים, אבל לא ברמה שאתה מתאר. לפי מה שאני זוכר, במרבית הפעמים היו מתקשרים ביוזמתם כמה ימים אחרי שהכסף עבר, שואלים אותי שאלות, ובזה העסק נגמר.

אח"כ בשלב כלשהו העבירו אותי לבנקאות אישית או פרטית או איך שקוראים לזה (הצטבר לי מספיק כסף בחשבון, אז קפצה להם התראה במחשב, והעבירו אותי לפקידה חייכנית שאפילו הגישה לי כוס מים קרים). הסברתי לבנקאי האישי או הפרטי את הסיטואציה, שאני מקבל מדי פעם תשלומים מחו"ל, באיזו תדירות, הסכומים האופייניים, אפילו נקבתי בשמות החברות הרלוונטיות, ומאז למיטב זכרוני שקטה הארץ 40 שנה (עד שיעיפו אותי בחזרה לתור של פשוטי העם).

לדעתי, או שתנסה לעבור לבנקאות פרטית ולהסדיר את העניין מולם, או, כפי שהוצע כאן, בפירוש תעבור לבנק שמוכן לעבוד בצורה נורמלית (בכפוף לכך שתברר זאת מראש כמובן).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנקים בארץ בהיסטוריה של הלבנת הון.

מה שהיה לפני כמה שנים שונה לחלוטין ממה שקורה היום.

אני מניח שזה בגלל שהאמריקאים התיישבו להם על הראש?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של הלבנת הון הולך וצובר ת אוצה. האמריקאים כופפו את המדינה המושחתת בעולם - זו שחיה על הון שחור - ואילצו את הבנקים שלה למסור את כל המידעבנק ישראלי אחד שילם כופר גבוה מאוד על הלבנת הון ובנק שני עומד לפני מצב דומה. גם הרשויות בישראל יושבות לבנקים על הראש.

אני מסופק אם תמצא בנק שיפשט את התהליכים במידה מספקת. אבל, נסה להתעניין בכמה סניפים באזור מגוריך, ואולי גם השתדרג כפי שהציע קורן. לא שהם יוותרו לך במשהו, אבל הייאוש יהיה יותר נוח. אני חייב לומר שמאז שההורים שלי חיברו אותי לבנקאות הפרטית (ואני מלווה את הבנים שלי לאותו אגף למרות שמבחינה פיננסית הם אמורים להשתייך לפלבאים) הפעילות (המעטה) שאני עושה בסניף הרבה יותר נוחה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי הבנקאות "הלא" פרטית.

אף פעם לא הייתי בבנקאות כזאת, עם ובלי שיוך עם ההורים.

גם כשהלכתי לפתוח חשבון בבנק לאומי (אותו חשבון גלמוד להפקדת צ'קים, סכום שהיה מופקד היה יוצא משם כעבור יומיים), אף פעם לא הייתי משויך לבנקאות שאינה פרטית.

אני חושב שזה מאוד קשור לאיזה בנק ואיזה סניף אתם נמצאים בו.

הסניף שהייתי בו היה קטן ואישי, כשסגרו אותו נאלצתי להגיע לסניף בעיר אחרת, שם לגמרי רואים את הבנקאות הלא פרטית, שלא ראיתי בסניף שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנקאות הלא פרטית קוראים "אישית" - שם מכובס לשירות הבסיסי.

אין ספק שלסניף קטן יתרונות מובהקים ביחס האישי ובהיכרות עם הצרכים של הלקוח הבודד, מצד שני לעתים יש שירותים שמצריכים פניה לסניף יותר מרכזי.

הסניף שבו אני מנהל את חשבוני הוא סניף גדול מאוד של בנק הפועלים, אבל באחורי האולם יש אולם קטן נוסף של הבנקאות הפרטית. ואני חייב לומר שהיחס שאני מקבל בו הוא יותר ממה שמצופה למי שמחזיק בחסכונות, אבל לא מי יודע מה גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמריקאים כופפו את המדינה המושחתת בעולם - זו שחיה על הון שחור - ואילצו את הבנקים שלה למסור את כל המידע.

איזו מהן?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין מדוע זה שלבנקים יש בעיות בהלבנת הון אומר שאני צריך להענש מדי חודש.

הוצגו בפני הבנק מסמכים המאשרים שאני עצמאי. הוצגו בפני הבנק 2 חשבוניות (וקבלות אחרי שהגיע הכסף) של אותו הלקוח. מדוע בהעברה הבאה שלו שוב יערימו קשיים?

מילא לקוח חדש, אבל כל חודש נראה בדיוק כמו הקודם לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...