Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף הלוואת בלון לרכב או הלוואה רגילה מהבנק ל5 שנים

itay798
שימו לב! השרשור הזה בן 1963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט מה עדיף ..

מישהו פה שמבין ויודע מה משתלם יותר?

פשוט בהללואה בבלון החזר חודשי יותר נמוך ולבנק לחמש שנים יוצא לי החזר יותר גדול..

בבלון הציעו לי באוטודיל אבל לא רוצה להתחייב שאמשיך להתחדש אצלם על רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 150
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדיף מה שצריך להחזיר עם ריבית יותר נמוכה. כל עוד לא רשמת מה הריביות השני המסלולים, אין אפשרות לענות.

בנוסף, יש לך מאיפה להחזיר את הבלון בעתיד? משתחררת קרן השתלמות/ תכנית חסכון כלשהי?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתדל להימנע ככל הניתן מהלוואות בלון, ואם אתה לוקח כזו, אז על הסכום הכי קטן שאפשר.

בספר הכלכלה הידוע "מעשה בחמישה בלונים" נכתב שסופו של כל בלון להתפוצץ - ובהלוואת בלון זה מתפוצץ לך בפנים, ואתה שבוי של המערכת - או שאתה מוכר את הרכב ומקווה שהתמורה שתקבל תכסה את הבלון, ואתה נשאר עם כלום ביד, ובטח לא רכב, או שאתה מגלגל את הבלון להלוואה בהחזרים חודשיים לעוד כמה שנים, אבל כבר בתנאים הרבה פחות טובים ואטרקטיביים.

אתה לוקח בלון רק כשיש לך מקור סילוק מוכח וידוע - שמאפשר לך להיפרע מהלון.

אחרת - ותר על זה.

עריכה - זה כמעט לא משנה מה הריביות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף מה שמתאים לך. אם צפוי להשתחרר לך סכום מספק לסגירת הבלון בתוך טווח חיי ההלואה יתכן ששיטה זו עדיפה. אם אתה זקוק לתשלומים קטנים יחסית, אבל תתקשה בהחזר סכום סופי גדול - עדיפה ההלואה הבנקאית.

תתחיל בבדיקת התנאים המוצעים לך. זה עניין אישי, תלוי ביכולותיך. עקרונית חברות ה"מימון" שנותנות הלואות בלון גובות ריביות יותר גבוהות, אבל כיון שטווח ההלואה יותר קצר יתכן שסכוםן הביבית הכולל יהיה יותר קטן. מציע שתבצע איזו בדיקה לגבי התנאים המוצעים לך באופן אישי ואז תחזור עם הצעה קונקרטית. ודרך אגב, אם הבנק שלך מציע רבית גבוהה מהמקובל, תחשוב לפחות 13 פעם אם רצוי לקיחת הלואה, שכןאם הבנק מכיר אותך מבקש רבית גבוהה זו אינדיקציה לכך שמבחינתו אתה לווה מסוכן ועלול לא לעמוןד בהחזר ההלורה. כמוכן, וזה חשוב מאד, כדאי לבדוק מה החלופו לנטילת הלואה (למשל ויתור על רכב או רכישת רכב זול או משומש) ולקבל החלטה מושכלת, לא מתוך תחושות בטן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שאני מתכנן לקנות לאון קופרה,ברגע שאני עושה בלון נגיד אחרי 3 שנים שאני רוצה למכור אני מאמין שזה יכסה את מה שנשאר..

מצד שני בבנק אני אוכל למכור את הרכב גם אחרי שנה או שנתיים אם באלי

הקטע שיש אני מרוויח משכורות לא רעות בכלל ההבדח זה 2000 בחודש מהבנק או עם בלון 1700-1600

הבנק קצת עשה לי קטע שהלכתי אליהם הרגשתי כאילו הם רוצים בכוח לעשות כסף עליי שהביאו לי ריבית גבוהה יחסית..פריים פלוס 4-5 על הלוואה של 120

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שרשמת, אל תיקח הלוואת בלון! אחרי 3 שנים תישאר בלי כסף ובלי רכב, על הדרך תשרוף עשרות אלפי שקלים של ירידת ערך.

התנאים שקיבלת מהבנק גרועים ביותר! או שתמצא הלוואה בתנאים נורמליים או תדחה סיפוקים.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה הולך לקנות רכב ב 230 אש"ח, בלי שקל משלך, אתה היית נותן לעצמך כזו הלוואה?

הבנק מתמחר את הסיכון, ולמרות שאתה בטוח שאתה מרוויח המון ו'קטן' עליך ההחזר החודשי, הבנק ראה כמה מאות או אלפים כמוך שטעו ביכולת ההחזר שלהם.

אתה מאמין שכשתרצה למכור הרכב יהיה שווה יותר מההלוואה. אמונה זה דבר יפה, אבל הגורם המממן לא עובד עם אמונה.

אני יכול לומר לך כמעט בוודאות - הרכב יהיה שווה פחות מיתרת ההלוואה מהרגע הראשון שתוציא אותו ועד סוף ההלוואה.

אם אתה רוצה שזה יהיה המצב, לא אמונה תעזור לך אלא שתגדיל את ההחזרים החודשיים על חשבון הבלון.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אם אני מתכוון למכור את הרכב אחרי שנה או שנתיים למה שלא יתכסה לי 120 אלף הלוואה

ברגע שאמכור אכסה את זה ועוד ישאר לי כסף..פשוט צריך למצוא הלוואה עם תנאים יותר טובים

יש לי אפשרות או באוטודיל ובלי בלון הם עובדים עם בנק הפועלים שזה פריים פלוס אחד..פשוט אחזיר יותר בחודש מאשר בבלון

או אפשרות קופרה 2017 ואצטרך לבדוק על הלוואה יותר משתלמת הנבלות רוצים לעשות עליי כסף..

ההבדל בין 17 ל18 זה 20 אלף באוטודיל יש מבצע עכשיו ב200

וראיתי 17 עם 8 אלף קילומטראג של חבר ב180 יש פה התלבטות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנק מציע לך פריים+4-5 זו הדרך שלו לומר לך שאתה לווה מסוכן.

אין לי מושג מהי "משכורת יפה" ובודאי אין מושג מה יש לך בבנק חוץ מהעו"ש. אבל כתב לך כאן אדם שמבין דבר או שניים בבנקאות (אני מתכוון לכך שהאיש עוסק במקצוע הזה כבר 30 שנה, ולא כפקיד זוטר) שמבחינת הבנק מדובר בסיכון לא סביר. ומכאן שגם מבחינתך הסיכון לא סביר.

אני מסתכן בהתראה וכותב לך במפורש: העץ הזה גבוה עליך. אל תנסה לטפס עליו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע מבעל נסיון: אל תרכוש רכב במאה אחוזי מימון!

עכשיו כשמסגרנו את הכלל, בוא נדבר על היוצאים מן הכלל.

1. כמו שנאמר על ידי מבין עניין, השאר כסף מזומן בצד כדי לסגור פער בין תמורה ממכירה מהירה של הרכב לסגירת הבלון.

2. הוסף עכשיו סכום לתשלום ראשוני שיאפשר לך למכור את הרכב מכירה מהירה ולא להשאר עם חוב.

סה טו. כל השאר זה כבר לא כלכלה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא לוקח מאה אחוז מימון!!

אני שם 40 אחוז משווי הרכב ואת השאר בהלוואה מחלק..

שאני אומר משכורת סבבה זה בין 11-16 נטו לחןדש לבן 26 שגר עם ההורים ואין לו הוצאות אחרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין מדבריך אם ההלוואה היא על כל הסכום או רק על חצי(120,000)?

אל תשכח שאם אתה צעיר ביטוח יעלה עוד 10-12 בשנה.

טיפולים יעלו בהתאם לרכב ספורט ברבע מיליון שקל.

צמיגים עולים המון וצריכת הדלק לא תהיה נמוכה.

והטסט יקר.

המון מפספסים את זה בתחשיב.

ההלוואה תעלה לך סכום כסף כלשהו והאחזקה עלולה להגיע לאותו סכום ואף להכפיל אותו.

בסופו של דבר תמצא שהרכב מנהל אותך ומהנה זה לא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיח חרשים קצת משעשע כאן.

פות"ש ציין כמעט בתחילת הדיון שברצונו לקחת הלוואה ע"ס 120K (ז"א 80K מקדמה), אבל כולם מסבירים לו למה לא כדאי לו לקחת מימון מלא ושהוא יישאר בלי כלום.

האם בבנק שלך יודעים שמדובר בהלוואה לרכב חדש או שבדקת הלוואה לכל מטרה?

האם בדקת בסניף שלך או במוקד הטלפוני?

יתכן והיו לך בעיות בחשבון בשנים האחרונות? צ'קים שחזרנו, חריגות מסגרת וכד' שהבנק רואה בך סיכון? כי המצב שאתה מתאר (הכנסה נטו של 11K ומעלה ללא התחייבויות) אמור לתת לך דירוג גבוה והלוואה בתנאים טובים.

מה התנאים שהציעו לך להלוואות בלון באוטודיל?

כשאתה מדבר על החזר של 1600-1700 ש"ח בחודש אחרי מקדמה של 80K, אני מניחה שהבלון יהיה ע"ס 75K? אם כך, מכירת רכב בן שנתיים צפוי לסגור לך את החוב ולהשאיר סכום קרוב למקדמה שאתה משקיע כיום, משמע, אתה משלם את ירידת הערך שלך.

קח בחשבון, שהלוואת בלון לא צריכה לקשור אותך לגוף ספציפי שלא תוכל לצאת ממנו, תבדוק את התנאים למכירת הרכב וסגירת החוב במהלך תקופת ההלוואה.

מעבר לנושא המימון, ראיתי שכבר במספר שרשורים הוזהרת לגבי עלויות התחזוקה של הרכב. לפני הרכישה, תבדוק את עלות הביטוח עבורך אישית, תבדוק מול מוסך מורשה את עלות הטיפולים בשנתיים הראשונות, מחירי בלמים, צמיגים למידה הרלוונטית. רק אחרי כל זה, תתקדם לרכישה.

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון! לא שמתי לב שהוא מבקש הלוואה על 120 אש"ח.

בכל מקרה המסר לגבי רכישת רכב ב-100 אחוזי מימון בעינו עומד :-D

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש ציין רק בהודעה #8 בפעם הראשונה את הסכום 120.0 אש"ח, ורק אח"כ ציין עוד פרטים.

בהתייעצות הבאה - נא לציין מההתחלה את כל המידע על מנת שהייעוץ שתקבל יענה במדוייק לשאלה עימה אתה מתלבט.

אם הרכב עולה כ 230 אש"ח, ויש לך הון עצמי של 40% - אתה צריך כ 140 אש"ח הלוואה.

אם תפרוס אותה ל 60 תשלומים תשלם כל חודש כ 2400 ש"ח.

אם תיקח בלון של 50.0 אש"ח ותפרוס את היתרה ל 3 שנים - תשלם מעל 2500 ש"ח בחודש.

אתה היום בן 26 וגר עם ההורים. בעוד שנתיים או שלוש או ארבע שנים ייתכן והחיים שלך יהיו שונים, (בן/בת זוג, חיים משותפים וכד'). עצתי היא שתחזיר עכשיו כמה שיותר, בשנה שנתיים הקרובות, כשאין לך הוצאות אחרות.

אם המשכורת שלך היא 11.0 אש"ח, ואין לך הוצאות אחרות, בטח לא הוצאות מחייה - תחזיר כבר עכשיו 4000-5000 ש"ח בחודש, וכך שתוך שנתיים אתה תחזיר חלק גדול מההלוואה (24X4000 חודשים = 96.0 אש"ח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1963 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...