Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע פיג'ו 1600 טורבו בעיות?

djefi1
שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין ספק שהTHP המקורי היה מנוע בעייתי ולא אמין בעליל.

אחרי 4 שנים כמעט שהמנוע המחודש יצא לאור והרבה מאד רכבים עם קילומטראז גבוה מאד בציי רכב אפשר להגיד שפיגו בהחלט שיחקו אותה עם מקבץ השינויים המקיף שהם עשו במנוע,והמנוע אכן מפגין אמינות גבוהה.

לך על ה THP בראש שקט,אבל על הגרסה המחודשת בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כפי שכתבתי בשרשורים קודמים בנושא, גם במנוע הקודם לקח לא מעט זמן (ויותר משלוש ומשהו שנים שחלפו מאז הושק ה-THP המחודש) עד שהבעיות החלו להתגלות. ויש לזכור כי הרכבים עם המנוע הישן היו הרבה יותר נפוצים מאלו עם המנוע החדש.

בכל מקרה כבר כעת לא ניתן לומר שאין בעיות אמינות. באחד השרשורים צוין כי בוצעו מספר החלפות באחריות של מנועים כאלו עקב תקלות. בשרשור נוסף שהגיע לסיומו רק לפני מספר ימים נוכחנו בהחלפת טורבו וחיישן גדישה (על חשבון הלקוח למרות שהרכב באחריות).

לצערי, כחובב המותג, הייתי מחכה עוד שנה-שנתיים ורואה שהעניין לא מתפתח לפני שהייתי ממליץ למישהו לרכוש רכב עם מנוע זה.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי בשרשורים קודמים בנושא, גם במנוע הקודם לקח לא מעט זמן (ויותר משלוש ומשהו שנים שחלפו מאז הושק ה-THP המחודש) עד שהבעיות החלו להתגלות. ויש לזכור כי הרכבים עם המנוע הישן היו הרבה יותר נפוצים מאלו עם המנוע החדש.

חד משמעית לא נכון מה שכתבת,היו לא מעט מנועים שעם 30-40K כבר עשו בעיות,מעבר לכך למנוע המחודש יש כבר הרבה אקזמפלרים שעברו מזמן את ה150K..

די עם עיוות המציאות,המנוע הראשון באמת היה על הפנים,פיגו עשו עבודה מאד מאד מקיפה,וחוץ מהבלוק הכל הוחלף,אם אתה לא רוצה אתה לא חייב לקנות אבל לפחות תתן עובדות אמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע המקורי הגיע לישראל ב-2008. אתה מוזמן לנסות ולתמוך בטענה שהעלית ולנסות למצוא בפורום ראיות לבעיות שהופיעו בו בפוסטים סביב שנת 2011. אני בספק אם תמצא. גם אם תמצא משהו בתקופה של השנים הסמוכות זה יהיה לגבי פיח (מציק ויקר, אך אינו דיל ברייקר) ושרשרת הטיימינג (שבאותה תקופה נטען כי יצא מק"ט משופר שפתר את כל הבעיות).

מלבד זאת, כפי שציינתי, גם לגבי המנוע החדש כבר מתחילים להתגלות סממנים לבעיות אמינות למרות שהוא נדיר בכבישים בהשוואה. לא הייתי ממהר להכריז עליו כלא אמין בשלב זה, אבל גם לא הייתי מעז לטעון להפך שניתן לרכשו בלב שקט.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה לכל המגיבים

שנית אני מתכוון לקנות רק את ה 165 וזה הבנתי אפשר לגלות ברישיון הרכב

ולשאלה מדוע לא טויוטה? או כל רכב יפאני "אמין" המממ.......... לזה יש כמה תשובות במחיר של 508 אי אפשר לקנות יפאנית שווה אבל מעבר לזה אצלי רכב זה כמו אצל אוהדי ספורט! קבוצה לא מחליפים פשוט לא מסוגל פעם פיז'ו תמיד פיז'ו אפילו לעבור לרנו לא מסוגל לעבור :)

אגב הנוכחית שלי היא 407 (מודל 2005 המנוע הישן יותר) כבר איתי 8 שנים 230K ק"מ המחשב המקורי עובד כמו שעון!!! מעולם לא היה בעיית חשמל מלבד טיפולים לא רואה מוסך.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע המקורי הגיע לישראל ב-2008. אתה מוזמן לנסות ולתמוך בטענה שהעלית ולנסות למצוא בפורום ראיות לבעיות שהופיעו בו בפוסטים סביב שנת 2011. אני בספק אם תמצא. גם אם תמצא משהו בתקופה של השנים הסמוכות זה יהיה לגבי פיח (מציק ויקר, אך אינו דיל ברייקר) ושרשרת הטיימינג (שבאותה תקופה נטען כי יצא מק"ט משופר שפתר את כל הבעיות).

מלבד זאת, כפי שציינתי, גם לגבי המנוע החדש כבר מתחילים להתגלות סממנים לבעיות אמינות למרות שהוא נדיר בכבישים בהשוואה. לא הייתי ממהר להכריז עליו כלא אמין בשלב זה, אבל גם לא הייתי מעז לטעון להפך שניתן לרכשו בלב שקט.

שי

2008 הגיע דור ראשון בדגמים שגם ילד בגן אולי יכול לספור את הכמות שלהם והם היו נדירים ובגרסאות יקרות, הסיכוי שיופיעו בעיות על גבי הפורום הוא אפסי.

2010-11 הגיע מנוע משודרג (ולא משופר) למגוון דגמים. אחריו אתה כבר יכול למצוא את הבעיות גם בפורום.

הפורום הוא לא מה שמעניין פה, המוסכים המומחים נתקלו בבעיות מהשנה הראשונה כבר, זה לא קרה עם המנוע המחודש והם מדווחים סה"כ על מנוע טוב ואפילו אמין. לפחות מהרבה שאלות שלי אצל כמה מקומות המנועים האלה לא הגיעו עם תקלות סדרתיות ובכמויות אליהם.

אתה סתם מתעקש בכל פוסט.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שתי השורות היחידות שרלוונטיות בתגובתך. כל השאר לא רלוונטי כי הוא נוגע לגירסה לא רלוונטית של המנוע.

למה לא טויוטה?

1. משמעותית יותר יקרה.

2. פחות חזקה.

3. פחות מפנקת.

לדעתי אתה טועה. אין חכם כבעל ניסיון:

הסיבה לרוב הביקורים במוסך תלויית פלטפורמה שלא השתנתה במהותה. אז נניח שטיימינג ומשאבת דלק תוקנו. יש ברכב הרבה בעיות שתיקונן יקר בגלל מבנה הפלטפורמה. צינורות פלסטיק קטנים שמתקלקלים ובשביל להחליפם צריך פירוק של חצי מהמנוע כי ככה הרכב בנוי. זה אומר גם תיקון יקר וגם הרבה מוסכים שמסרבים לטפל ברכב ובסוף אתה גומר בלובינסקי. וכן, הפלטפורמה מאוד רגישה והתחושה שלי שלא מתאימה לנהיגה אורבנית של פקקים בחום הישראלי (ספציפית הרבה תקלות שקשורות להתחממות חלקים ובלאי מוקדם שלהם כתוצאה מכך).

עכשיו לחלק השני-ממתי טויטה יקרה משמעותית מכל רכב אחר? איך אתה מודד רכב מפנק? זה לא שהאלטרנטיבה זו golf gti. גם לגבי חזק-בתוך קטגוריה כמה כבר הבדל יכול להיות?

בסוף הרוב לא טועה ועובדה שטויוטה קאמרי הרבה יותר פופולרית מפיג'ו 508 וקורולה מ-308 וכו'. במיוחד בישראל שבה הנסיעה הממוצעת זה עמידה בפקק בחום לא הייתי ממליץ על פיג'ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מחיר מחירון יד 2 של טויוטה קורולה בסיסית 2015: 77000 ש"ח

מחיר מחירון יד 2 של 508 בסיסית עם המנוע החדש שנת 2015: 72000 ש"ח

על הטויוטה תצטרך להתאמץ כדי להצליח להוציא הנחה של כמה אלפים על אחת טחונה יוצאת ליסינג, ב-508 ינשקו לך את הת*ת כשתציע 60000 ש"ח עבור אוטו פרטי שמור עם מעט קילומטרים.

2. על כל קורולה אחת שנמכרה באירופה נמכרו 3.5 פיג'ו 508.

3. בגלל שהעדר חושב כמוך אני אסע במכונית מנהלים מרווחת, נוחה וחזקה, ואתה תסע ב...קורולה. (ואני אשלם פחות)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שנחזור למקור, פוסט זה נפתח למטרה אחת בלבד האם ה1600 החדש (165) תקין או עדיין בעייתי! אין לי שום כוונה לקנות רכב יפאני קוריאני או כל רכב "אמין" אחר לכן לא מעניין אותי עד כמה הטויוטה מצויינת וכדומה, רכב זה דבר מאוד אישי יש כאלה שיחליפו כל שני וחמישי בלי שום בעיות יצרן, סגנון, כיוון.... וזה לגיטימי אנחנו בדמוקרטיה, ויש כאלה שאחרי שטעמו את הטעם הצרפתי? בחיים אבל בחיים לא ישבו בדבר אחר! נכון יש לפעמים בעיות בדגמים מסויימים אבל מה כל דבר שיוצא מיפאן הוא מושלם?? אז אנא כתבו כאן רק על מה שאתם באמת יודעים!! תודה לאלה שכבר כתבו מנסיונם על המנוע הזה, מי שיש לו או היה לו 1600 החדש ב165HP ויכול לתרום לנו מידע נוסף על האמינות של המנוע אשמח לקרא, ושיהיה לכולם צום קל ונעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה טועה. אין חכם כבעל ניסיון:

הסיבה לרוב הביקורים במוסך תלויית פלטפורמה שלא השתנתה במהותה. אז נניח שטיימינג ומשאבת דלק תוקנו. יש ברכב הרבה בעיות שתיקונן יקר בגלל מבנה הפלטפורמה. צינורות פלסטיק קטנים שמתקלקלים ובשביל להחליפם צריך פירוק של חצי מהמנוע כי ככה הרכב בנוי. זה אומר גם תיקון יקר וגם הרבה מוסכים שמסרבים לטפל ברכב ובסוף אתה גומר בלובינסקי. וכן, הפלטפורמה מאוד רגישה והתחושה שלי שלא מתאימה לנהיגה אורבנית של פקקים בחום הישראלי (ספציפית הרבה תקלות שקשורות להתחממות חלקים ובלאי מוקדם שלהם כתוצאה מכך).

עכשיו לחלק השני-ממתי טויטה יקרה משמעותית מכל רכב אחר? איך אתה מודד רכב מפנק? זה לא שהאלטרנטיבה זו golf gti. גם לגבי חזק-בתוך קטגוריה כמה כבר הבדל יכול להיות?

בסוף הרוב לא טועה ועובדה שטויוטה קאמרי הרבה יותר פופולרית מפיג'ו 508 וקורולה מ-308 וכו'. במיוחד בישראל שבה הנסיעה הממוצעת זה עמידה בפקק בחום לא הייתי ממליץ על פיג'ו.

אתה מתחיל בתזה על "פלטפורמה שלא השתנתה", עובר דרך "צינורות פלסטיק קטנים שמתקלקלים וגם צריך לפרק חצי מנוע בשביל להחליפם", ומסיים אצל לובינסקי עם אוטו ש"לא מתאים למזג האויר הישראלי ולפקקים". אז מעבר להנחה שהתחושה שלך שכפי שציינת בהגינות היא המקור לגבי מרכיב אחד בתזה, היא גם הבסיס לכל מגדל התאוריה המשונה הזה שבנית, כזה שאין לו לפחות לנסיונם של חברים כאן שמכירים את המנוע הזה מקרוב ומעט יותר מיומיים, קשר למציאות. אותי מאידך מפתיע, אפילו מאכזב שההנהלה כאן מחקה תגובה שלי, ענינית ומנומסת, לחבר שיש לו אידאולוגיה דומה לשלך, ומשאירה את הפוסטים שלכם שהם רובם ככולם פרי תחושה או השערה נטולות בסיס מציאותי בלי לגעת בהם. מענין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח רועי, יש לו את המנוע בגירסה הקודמת שלו ואתה יודע מה אומרים, מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים. זה הנסיון שלו, אני חושב שבכלל המצב של מכוניות מנהלים די בקטנים, אפשר למצא ניסאן אלטימה במחירים דומים. לרוב האנשים היא תהיה הפתרון המתאים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא רשום את תגובתך בשנית לא הספקתי לראות

עניינית מנומסת, ולא קשורה לנושא השרשור אלא לתגובה מסוימת שעדיף לא להדהד אותה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף לינק לשינוים

https://int-media.peugeot.com/en/peugeot-international/brand/technology-environment/peugeot-technologies-introducing-efficient-euro-6

1.6L THP engine: efficient, effective next-generation Euro 6 technology

The new PEUGEOT 508 showcases a new Euro 6 engine in the shape of the 1.6-litre THP 165 S&S, married to a manual six-speed gearbox or the new six-speed EAT6. Developed to meet the new Euro 6 emissions standards, its specifications also include improved fuel efficiency and performance.

The new petrol power plant with direct injection is based on the Prince engine developed in partnership with BMW and replaces the 1.6-litre THP 155 Euro 5 power plant, gaining 10 hp in the process and cutting CO2 emissions to 129 g/km, improving on a best of 144 g/km for the previous generation.

The new turbo design helps to ramp up the power and improve pick-up at low revs. Pressure has been boosted from 120 bar to 200 bar to improve fuel injection, which enhances the combustion process and significantly reduces unwanted emissions. The increase in pressure, with a new angle for the injection nozzle, dual injection and a high-pressure start also significantly reduces particulate emissions.

The improvement of approximately 18% in fuel consumption compared with the previous model is the result of:

- The introduction of Stop & Start technology;

- The increased efficiency of the EAT6 automatic transmission system;

- Optimal management of electrical and hydraulic energy (on-demand water pump and variable capacity oil pump);

- Reduced friction inside the engine due to carbon covering for the piston skirts, derating, piston pins coated in Diamond Like Carbon (DLC) and fine machining of camshaft bearings.

Following the 1.6-litre 270 seen on the PEUGEOT RCZ R early in the year, the 1.6L THP 165 S&S is the second 1.6-litre power plant to meet Euro 6 standards and will also feature on the PEUGEOT 3008 and 5008 by the end of the year.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח רועי, יש לו את המנוע בגירסה הקודמת שלו ואתה יודע מה אומרים, מי שנכווה ברותחין נזהר בצוננים. זה הנסיון שלו, אני חושב שבכלל המצב של מכוניות מנהלים די בקטנים, אפשר למצא ניסאן אלטימה במחירים דומים. לרוב האנשים היא תהיה הפתרון המתאים יותר.

אבל נדמה לי שאין מחלוקת על מחורבנותו של המנוע בגירסתו הקודמת, להסיק מכך על החדש בעזרת היקשים ולוגיקה שמסתכמים בלא יותר מתאוריה שאין לה סימוכין, ודאי לא מקצועיים ומבוססים, הוא ענין לא ממש רציני לטעמי. ודאי כך שנסיונם של אחרים דווקא מצביע על האפשרות שהבעיות נפתרו. כמובן שמי שבוחר להאמין שלא כך הוא טוב יעשה אם ירוץ לחנויות של היפנים, אבל לנסות ולשכנע אחרים שהעסק אבוד כי הבסיס "רקוב" ( הכל בהשאלה כמובן ), כשהסימוכין הם סוג של תחושת בטן, קצת לא אחראי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...