Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה למצלמה

sepul
שימו לב! השרשור הזה בן 2126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בעקבות התרחבות המשפחה בעתיד הקרוב אני מעוניין להכנס טיפה לתחום הצילום על מנת לתעד את הרגעים שיבואו.

הידע שלי בצילום מתרכז במצלמות ההמכשיר הסלולרי שלי ככה שהוא לא גדול במיוחד :)

מחפש המלצה למצלמה טובה שתיתן לי פתח לעולם הצילום, אחרי מחקר שעשיתי באינטרנט מצאתי ששני המצלמות האלה Sony alpha 6000 VS Olympus om-d e-m10 mark iii נותנות את התמורה הטובה ביותר לכסף למצלמות למתחילים.

מה מהן עדיפה למשתמש הפשוט ומצד שני במידה ואני אכנס לתחום יותר לא תצריך החלפה מיידית.

תודה!

מיכאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המלצה חמה על ה-OM-D E10 - קומפקטית מאד עם זאת משוכללת. אני חייב לציים שההמלצה היא ל-Mk II שהבן שלי משתמש בה, ה-Mk III דגם חדש לגמרי.

ה-A6000 דגם ותיק מאד, יש כאן בפורום כמה משתמשים שעושים בה שימוש מולפא, הענין הוא שהמצלמות ובעקר העדשות של סוני יקרים יחסית לאלא של אולימפוס ופאנאסוניק (אשר חולקות את אותה תושבת, ולכן העדשות שלהן תואמות).

אישית רכשתי לאחרונה את המקבילה מבית פאנאסוניק - ה-GX-85 (זו גרסה אמריקאית, האירופית קרויה GX-80 דומני שההבדל המשמעותי הוא בוידיאו NTSC מול PAL, לי זה לא חשוב). גם הדגם הזה מתחיל להיות מוחלף בדור חדש, ולכן נמכר במחיר נוח מאד באמאזון ארה"ב (רכשתי אותו כקיט עם עדשות 12--32 ו-45-150 מ"מ - והקיט חזר שוב במחיר מצויין של 600 דולר, המיסים והמשלוח עוד קצת יותר מ-100 דולר והדבר הזה בביתך אחרי כ-10 ימים.

חש בפייסבוק לא מעט קבוצות של צלמים מתחילים וכן קבוצות המוקדשות ל-micro four thirds (הפורמט של פאנאסוניק ואולימפוס, המוכר גם כ-MFT אן M43), חפש אותן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Galaxy S9.

מצלמה מדהימה. בנוסף גם מקבלים אחלה טלפון.

מצלמה יעודית זו קטגוריה גוססת. בהתחלה תשתמש במצלמה כי תתלהב ממנה, אבל סמוך עלי אחרי כמה זמן אתה פשוט לא תרצה לסחוב את הלבנה הזאת לשום מקום. אתה לא תרצה לחפור חצי שעה בתפריטים בשביל איזה פונקציה שתאפשר לך לצלם תמונה טיפ טיפה יותר טובה ממצב Auto של טלפון סלולרי מודרני. אתה לא תרצה לסחוב את המשקל הזה לחו"ל יחד עם נרתיק, מטען יעודי ועוד כמה סוללות ייעודיות. אתה לא תתעסק עם החלפת עדשות.

טלפון סלולרי נמצא תמיד בהישג יד ויאפשר לך לצלם במיידי את הרגעים המיוחדים. באמת נראה לך שתרוץ להביא את בלטה הזאת כל פעם שתרצה לצלם את הילד?

אני חזרתי מטיול במזרח הרחוק ואני נדהם כל פעם מחדש מאיכות התמונות של Galaxy S9. אני הייתי מעלה מספר דוגמאות לפורום, אבל אני מעדיף לשמור על אנונימיות כי העלתי את התמונות גם לפייסבוק שלי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לך.

היתרון היחיד של מצלמת טלפון היא הזמינות בכל מקום. מעקב לכך, לא מאפשרת שום שליטה בפרמטרים של הצילום, לא מאפשרת החלפת עדשה לזו המתאימה לצרכים, החיישן זעיר מה שגורם לתמונות להיות רועשות כאשר תנאי התאורה תת מיטביים, ומפיקה קבצי JPEG שאינם מאפשרים עיבוד משמעותי. בקיצור - מצלמת הטלפון טובה כאשר צריך משהו בזמינות מיידית כמו תעוד של תאונת דרכים, אבל אם רוצים תמונות איכותיות ובנות עיבוד אין תחליף למצלמה ייעודית. וגם אז - טווח האפשרויות והמחירים עצום.

עד לאחרונה היתה לי DSLR די מיושנת (קאנון 450D). בגלל הסרבול לקחתי אותה רק לחלק מהנסיעות. בכל פעם שלא לקחתי אותה הצטערתי על כך. עכשיו יש לי משהו יותר קומפקטי, אבל הרבה יותר מודרני (זה מתבטא, למשל, בטווח דינאמי הרבה יותר גדול, שמאפשר צילום בתנאים יותר קשים ו"להציל" תמונות עם שגיאות חשיפה וכד' על ידי עיבוד במחשב), נראה מה יצא מהטיול הבא.

דרך אגב, פות"ש, בדוק גם את שוק היד השניה. יתכן שתמצא ציוד מתאים לצרכיך במחיר נמוך בהרבה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה.

טלפון מודרני שומר צילום גם בפורמט raw. טלפון מודרני מאפשר לשלוט בכל הפרמטרים במצב pro.

אני מדבר על טלפון דגל כמו S9, אייפון X לא על שיאומי ב-400 שקל.

החסרון המהותי היחיד של טלפון סלולרי זה היעדר זום אופטי, אבל גם זה נעלם בהדרגה. לדוגמא S9+ מאפשר זום אופטי X2, טלפון דגל של וואוי מאפשר זום אופטי X3.

הימים של מצלמות ייעודיות ספורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "זום אופטי X2"? מה גודל החישן? מה קוטר העדשה? מה מספר ה-/f? האם אתה יכול לשלוט בו? מה טווח משך החשיפה? מה טווח ה-ISO? כמה מסורבל לשלוט בתפריטים של טלפון לעומת כמה כפתורים ייעודיים במצלמה? האם אתה יכול להתקין פילטרים?

בקיצור - טלפון זה נחמד ומחלקת השיווק של סמסונג עושה עבודה מצויינת אבל זה לא זה.

חדר הכושר מחכה לי. נמשיך את הדיון בעוד שעתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכנות לא יודע ולא כל כך מעניין אותי. מצלמות במכשירים חדשים פועלים על אלגוריתם סופר מתוחכם שיודע הרבה יותר טוב ממני ומהצלם החובב הממוצע להוציא את המקסימום מכל סיטואציה.

לפני שנתיים בערך רכשתי מצלמה יעודית של סוני דגם RX100 דור 3 במבצע מטורף שהיה ב-Amazon גרמניה. מדובר במצלמה קומפקטית מהטובות בשוק. לדעתי המצלמה היעודית צילמה תמונות פחות טובות מ-S9 שלי ולמרות הקומפקטיות היה פשוט נטל לסחוב אותה. בסופו של דבר מכרתי אותה ב-ebay כמעט במחיר שקניתי אותה.

כמה דוגמאות לצילומים של S9:

20180607_145354.jpg20180608_140040.jpg20180608_172913.jpg20180612_124246.jpg20180611_103429.jpg20180609_192531.jpg20180609_195720.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש מצלמה מקצועית ואני כבר לא משתמש בה. לסחוב תיק עם עדשות פילטרים וכו זה לא משהו שבא בחשבון כבר. כשהייתי באסיה צילמתי בטלפון וזהו והעדפתי לא להיסחב עם ציוד צילום בכל מיני סמטאות.

מעטים התיירים שהסתובבו עם מצלמה.

בכל מקרה, אם אתה עדיין מעוניין בצילום אז הייתי הולך על ההמלצות של מעלה.

גיא מהיכן התמונות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונות האלה מהונג קונג (אולי לא כולן).

בינתיים ראיתי אותן רק על מסך הטלפון, צריך לפתוח על המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגיא, אתה טועה. חלאס. טלפון הוא לא תחליף למצלמה נורמלית. ה-RX100 שאתה מדבר עליה היא מצלמה נחמדה, אבל לא קרובה ביכולות שלה למצלמות שפות"ש מבקש. מעבר לזה, מצלמה נורמלית תתן לך אופציה, שזה אני מניח יהיה הכי חשוב כי פות"ש מתכנן לצלם את הילד/ה שלו, לצלם את הילד גם בבית כשקצת חשוך בלי שהוא ימרח לו למוות על כל הפריים.

לשאלה הפותחת, אני לא חובב גדול של אולימפוס, אין לי סיבה מיוחדת, אבל זה מרגיש לי כבר שנים כאילו הם אוטוטו פושטים רגל. מעבר לזה, אני הייתי מציע לך ללכת על החיישן הכי גדול שאפשר בתקציב הנתון, ולא לקנות דגמים מיושנים כי הטכנולוגיה - במיוחד במירורלס - מתקדמת בקצב פשוט מטמטם.

לסוני יש פיצ'ר שנקרא eye AF, שמאפשר לנעול את הפוקוס האוטומטי על העין - יתרון עצום בצילום שדים טזמניים שמתרוצצים כל היום וצורחים "אבבאאאעאעאעאעעאעאע קקקקייייייי!!!!!".

באשר לעדשות היקרות של סוני, זה נכון כרגע, אבל כבר בשבועות הקרובים (אם לא כבר עכשיו) סיגמה תתחיל להציע חלק מהעדשות שלה (כרגע, בהמשך יהיו עוד) עם מאונט של סוני, אז גם המחירים של העדשות צפויים לרדת ובטח עוד מעט גם טמרון יצטרפו לחגיגה ומי יודע עוד (סאמיאנג? לאווה?) ואז המחירים של העדשות לגופים של סוני כבר יהיו סבירים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כן, תמשיך לשכנע את עצמך. אני מבין שאתה בתעשיית הצילום והשקעת אלפי אם לא עשרות אלפי שקלים בציוד צילום וכואב לך לראות מצלמה של סלולר נותנת 90% מאיכות התמונה של הציוד המקצועי שלך, אבל זו המציאות. חברות טלפונים משקיעות הון עתק ב-R&D של מצלמות כי הן יודעות שזה מה שגורם לאנשים לשדרג את הטלפון.

אני גם הייתי במועדון טלפון לא תחליף למצלמה מקצועית וגם הורים שלי היו בו והשקיעו אלפי שקלים במצלמות מקצועיות עם עדשות מתחלפות. בפועל מצלמות מקצועיות יושבות על מדף בארון ובחו"ל מצלמים עם הטלפון.

אף אחד לא ירוץ להביא מצלמה כבדה ומגושמת כל פעם שירצו לצלם את הילד מחייך. בנוגע לצילום חושך - אני צילמתי את מגדל טייפי ב-9 בערב. אתה רואה מריחות? רעש?

צירפתי עוד מספר דוגמאות שצולמו בתנאים לא אופטימליים

20180609_185613.jpg20180610_205026.jpg20180611_212515.jpg20180612_130715.jpg20180612_181849.jpg20180613_100745.jpg20180613_133718.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג מה המצב הכלכלי של אולימפוס, אבל אל תשכח שהם מייצרים הרבה מעבר למצלמות - למשל ציוד רפואי.

כמגיא - יש בעיה בסיסית בתפיסה שלך: באופיטקה גדול זה טוב. חוץ מאשר לסחיבה. עדשה גדולה (בקוטר) תעביר יותר אור, תתן רגישות יותר טובה, תאפשר צילום בתנאי תאורה פחות טובים. חישן יותר גדול יתן יותר תחום דינמי ופחות רעש עבור אותם ISO ורזולוציה. גוף יותר גדול יהיה יותר נוח לתפעול ויתן יותר חיוויים. כלל המערכת תאפשר כיוונונים הרבה יותר מדוייקים, וגם גמישות תפעולית. הטלפון שלך מאפשר bracketing? מאפשר stacking? מאפשר משחקי עומק שדה?. מאפשר צילום בתאורה ירודה(לא, הטייפיי 101 שלך מואר באור נגוהות, לא נותן שום אינדיקציה על יכולת הצילום בתאורה נמוכה). האם בתמונה של המפרץ ניסית לתקן קצת את תת החשיפה של ההר משמאל, או שהחיישן לא מאפשר לך להוציא פרטים? האם בתמונה עם הפרחים ניסית להוציא את הבניינים ברקע מהפוקוס על מנת שלא יסיחו את דעת המתבונן? ואלה הערות שלי, הדיוט בתחום הצילום וחסר כל רגישות אמנותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משכנע אף אחד, אני מדבר מניסיון. כי אני - בניגוד אלייך - מצלם גם עם מצלמה נורמלית וגם עם טלפון, אז אני יודע מה ההבדלים. אתה, כנראה לא. אז תמשיך לשכנע את עצמך שהטלפון שלך מוציא תמונות שיכולות להוות איזשהו תחליף למצלמה. ותאמין לי, שאני האחרון ש"יגן" על מצלמות. העיסוק שלי בצילום הוא לגמרי משני ותחביב, אני לא מקבל על זה כסף וכל הציוד רק מסרבל לי את החיים. ביום שטלפון יתן אפילו 50% מהאיכות והגמישות שאני מקבל היום במצלמה עם עדשות מתחלפות, אני זורק את כל הציוד לפח ותופס מקום לידך במקהלת ה"טלפון איז לייף". עד אז, מה לעשות, זה לא המצב.

והנה כמה דוגמאות לתמונות שמפיקה מצלמה טובה בלי שום ציוד נוסף פרט לעדשה, אני מוכן לשים איתך כסף שאם אתה מצליח להפיק משהו שאפילו דומה לזה עם כל טלפון שלא יהיה בעולם, אני מזמין אותך לארוחת צהריים לבחירתך. שים לב שבכל התמונות הזווית היא רחבה, כזאת שאפשר להשיג עם הרבה טלפונים היום (בעיקר LG) כך שעניין הזום האופטי לא משחק פה תפקיד.

DSC_0292.NEF.jpgDSC_0343.jpgDSC_0459.jpgDSC_0576.jpgDSC_0898.jpgDSC_8466.jpg

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות יפות, אבל למעט אחת אני לא רואה שום דבר מרשים במיוחד. האקסטרה באיכות תמונה מצדיקה סחיבה של לבנה על הצוואר במשך כל הטיול? מצדיקה הוצאה של אלפי שקלים בנוסף לטלפון? לדעתי לא, אבל כל אחד עושה את השיקולים שלו.

כמגיא - יש בעיה בסיסית בתפיסה שלך: באופיטקה גדול זה טוב. חוץ מאשר לסחיבה. עדשה גדולה (בקוטר) תעביר יותר אור, תתן רגישות יותר טובה, תאפשר צילום בתנאי תאורה פחות טובים. חישן יותר גדול יתן יותר תחום דינמי ופחות רעש עבור אותם ISO ורזולוציה. גוף יותר גדול יהיה יותר נוח לתפעול ויתן יותר חיוויים. כלל המערכת תאפשר כיוונונים הרבה יותר מדוייקים, וגם גמישות תפעולית. הטלפון שלך מאפשר bracketing? מאפשר stacking? מאפשר משחקי עומק שדה?. מאפשר צילום בתאורה ירודה(לא, הטייפיי 101 שלך מואר באור נגוהות, לא נותן שום אינדיקציה על יכולת הצילום בתאורה נמוכה). האם בתמונה של המפרץ ניסית לתקן קצת את תת החשיפה של ההר משמאל, או שהחיישן לא מאפשר לך להוציא פרטים? האם בתמונה עם הפרחים ניסית להוציא את הבניינים ברקע מהפוקוס על מנת שלא יסיחו את דעת המתבונן? ואלה הערות שלי, הדיוט בתחום הצילום וחסר כל רגישות אמנותית.

כן לחלק מהשאלות שלך ולא לחלק השני. בנוסף, אני הייתי תלוי בקבוצה אז חלק גדול מהתמונות צולמו תוך כדי ריצה.

אבל בוא נשים את הפיזיקה ואופטיקה בצד לרגע ונסתכל על השורה התחתונה. S9 מצלם תמונות יפות? לדעתי כן. מצלמה מקצועית תאפשר לצלם תמונות עוד יותר יפות? סביר להניח שכן. שווה לסחוב את המצלמה על הצוואר כמו קולר של עבד? לדעתי לא. האם אדם ממוצע שאינו חובב צילום Hardcore ידע להפיק אקסטרה ממצלמה מקצועית? לדעתי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...