Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש המלצה למצלמה

sepul
שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמגיא,

אתה יכול לכנע את עצמך עד מחר אבל יש פיזיקה והנדסה בסיסית של אופטיקה שבגללם שום מצלמה עם חיישן קטן ועדשה מוגבלת בגובה לא יוכלו להגיע לאיכות של חיישן גדול ועדשה ללא מגבלת אורך.

לכן יצרניות סלולר משקיעות הון עתק בפיתוח אלגוריתמים ואינטליגנציה מלאכותית אשר ידעו לסחוט את המקסימום האפשרי מהמגבלות הפיזיקליות של מצלמה סלולרית.

אני לא אומר שהאיכות תהיה אותה איכות. אני אומר שהפערים כל כך יצטמצמו שגם צלמים החצי מקצועיים יזנחו את המצלמה היעודית לטובת מצלמה סלולרית ומצלמה יעודית תישאר רלוונטית אולי ל-5% מהמשתמשים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל עוד לטלפונים אין אפשרות לשינוי אורך מוקד (ולא, לדחוף עוד חיישן נחות יחסית ולקרוא לזה 'זום' זו בדיחה) הם לא יהיו ולא יכולים להיות כלי מקצועי. הם פשוט חסרים את הורסיטיליות.

אני מצלם עם ניקון D200. מצלמה שהושקה ב2005. מבחינה טכנולוגית כל חיישן שנמצא בסמארטפון ממוצע משאיר לה אבק. בפועל, קח כמה דוגמאות:

כזכור, מצלמה בת 13 עם עדשה סופר בסיסית (70-300) ותכל'ס די מחורבנת:

Passover_2015_73_of_86.jpg

אם אנחנו מתקדמים קצת בשנים לניקון D3200 (מצלמת כניסה שעולה חצי מהS9) ומצוותים לה ניקון 70-200 f/2.8:

Dargot_10_of_10.jpg

אותה עדשה, הפעם יושבת על D7000:

Elkosh_18_of_20.jpg

אף אחת מהתמונות האלו לא ניתן לצלם עם סמארטפון.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה השלישית של האופנוע ניתן לצלם עם טלפון סלולרי.

שוב, בפעם העשירית, סמארטפון לא יהיה כמו מצלמה יעודית ובטוח לא יהיה כלי מקצועי, אבל הסמארטפון יהיה מספיק טוב לרוב המוחלט של המשתמשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן יצרניות סלולר משקיעות הון עתק בפיתוח אלגוריתמים ואינטליגנציה מלאכותית אשר ידעו לסחוט את המקסימום האפשרי מהמגבלות הפיזיקליות של מצלמה סלולרית.

אני לא אומר שהאיכות תהיה אותה איכות. אני אומר שהפערים כל כך יצטמצמו שגם צלמים החצי מקצועיים יזנחו את המצלמה היעודית לטובת מצלמה סלולרית ומצלמה יעודית תישאר רלוונטית אולי ל-5% מהמשתמשים.

בוא נמשיך עם קו במחשבה שלך.

אתה טוען שסמסונג פיתחו אלגוריתם כמעט מושלם שמצליח לנחש איך התמונה צריכה להיראןףות ולהוציא איתה מנתונים מוגבלים. עדיין כל מצלמה של סמסונג עם חיישן עדיף ופחות אילוצים באופטיקה תיתן תמונות טובות בכמה סדרי גודל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נמשיך עם קו במחשבה שלך.

אתה טוען שסמסונג פיתחו אלגוריתם כמעט מושלם שמצליח לנחש איך התמונה צריכה להיראןףות ולהוציא איתה מנתונים מוגבלים. עדיין כל מצלמה של סמסונג עם חיישן עדיף ופחות אילוצים באופטיקה תיתן תמונות טובות בכמה סדרי גודל.

האלגוריתם נמצא בחיתוליו, אבל זה בהחלט הכיון בתעשייה.

גוגל מחזיקה במאגר של אלוהים יודע כמה תמונות. הם מפתחים אלגוריתם שיודע לזהות כיצד נראה צילום אידיאלי של עצם מסוים וכאשר המשתמש מצלם באמצעות הטלפון האלגוריתם יודע לבצע תיקונים בתמונה על סמך המאגר במטרה לשפר את הצילום.

פסיכי לגמרי, אבל לשם הם חותרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מגיא, אתה קצת מפספס בקטוגריות שלך.

אני לא יודע לנגן בשיט, ועדיין יש לי לס פול של גיבסון ומגבר מנורות של פנדר, ולא אפיפון וסקוויאר.

אני נהג מאוד ממוצע, ועדיין, למרות שבפורםו הכללי מספרים על נהג שנצח בג'ימקנות עם מאזדה 3, אני נהנה לנהוג ברכב ספורט.

אין לי כשרון יוצא דופן בצילום, ועדיין אני נהנה מהתהליך עם המירורלס הרבה יותר ממה שאני נהנה לצלם עם הטלפון (ואני אפילו לא נכנס לזה שהתמונות בטלפון תמיד נרואת לי מלאכותיות מדי). היא אשכרה גורמת לי לצאת לצלם אפילו פה בת"א - משהו שאף פעם לא קרה עם הטלפון.

בסדר, בסוף נחייה בעולם שבו יש רק רכבים אוטונומיים, בכל מסעדה תאכל פלסטיק שיהונדס במקום להיות הכי מתאים והכי בריא למה שמתאים לגוף שלך ובכל צילום גוגל ילכו לדטה לייק שלהם, ינחשו למה התכוונת ויבנו לך גם קומפוזיציה מופלאה וגם איכות על. אבל עד אז, לאנשים יש גם תחביבים וחלק מהם זה לא לעשות הכל על אוטומט. המירורלס עם 3 עדשות לא שוקלות 8 ק"ג. לך זה אולי לא מתאים להסתובב עם אחת. לאחרים כן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

סליחה, אבל זה מראה שאתה לא יודע על מה אתה מדבר.

תסתכל על אורך המוקד, על יחסי האור\צל. אין שום טלפון שיודע לעשות את זה. אולי בעתיד יהיה (אני לא פוסל כי בזמני כשלמדתי צילום לפני יותר מעשרים שנה והדיגיטליות התחילו להיות נפוצות יותר ויותר, כולנו טענו שלעולם לא תהיה להן איכות כמו מצלמות הפילם- הרי ה-CCD מוגבל פיקסלים והאמולסיה של פילם היא אינסופית. אנחנו יודעים מה קרה).

אגב, להגיד ש"לרוב המשתמשים זה מספיק", זו לא חוכמה גדולה כי רוב המשתמשים- בעבר- השתמשו ב-Point $ Shoot וסמארטפון מחליף אותה בדיוק, כך שלא נוצר פה איזשהוא דבר חדש. מכשיר אחד הוחלף במכשיר שני, דומה לו.

אבל מי שרצה ורוצה יותר מהציוד שלו, לא יוותר על מצלמה ייעודית (מה שנקרא SLR) כל כך מהר. להפך - המירורלס הנגיש את הציוד, גם בשימושיות וגם במחיר הרבה יותר מתמיד. אני למשל, עברתי מאולימפוס E-500 לאולימפוס OMD-EM10, כולל עדשות וזה הדבר הכי נכון שעשיתי בתחום, מזה שנים.

אגב, הנה תמונה פשוטה יחסית, שצולמה באותה E500 מזדקנת:

15070863898_feab65e43d_b.jpg

כן, אני יודע- סמארטפון גם יכול להוציא את זה, נכון? לא, זה היה בתנועה, מרחוק וכו'.

אני כבר לא מדבר על זה, שאף סמארטפון לא יוציא:

15070640128_84c2d6c30f_b.jpg

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע, סורי, אבל אין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר.

רוצה להוכיח משהו? בוא, אני מוכן לבוא עם מצלמה ועדשה אחת, אתה תבוא עם הטלפון, ותנסה לשחזר את התמונות שהמצלמה מוציאה. אחרי זה נלך לאכול ארוחת. אני צהריים/ערב/שחיתות לילה ואם תצליח אני מזמין אותך. אם לא, אתה חוזר לפה ומודיע לכולם שטעית. מתאים?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אנחנו לא אומרים שהטלפונים הסלולריים לא עברו שיפור משמעותי בנושא הצילום.

עברו בידיים שלי לא מעט סמארטפונים עם מצלמות, ואתה רואה את השיפור מפעם לפעם, המכשירים המודרניים בהחלט מספקים איכות תמונה טובה, אפילו מאוד, אך למי שחובב צילום אמיתי ומשתמש ברפלקס או במירורלס - זהו לא תחליף.

אני מצרף כמה דוגמות:

https://www.jetphotos.com/photo/8863811

https://www.jetphotos.com/photo/8806303

https://www.jetphotos.com/photo/8715307

כל אלו צולמו בשעות בין ערביים בפרנקפורט, תראה לי טלפון אחד שיגיע לתוצאות האלו או אפילו קרוב לכך, מבחינת איכות הצבעים ובייחוד מבחינת היכולת לצלם בתנאי תאורה כאלו מבלי לגרום לתמונה להיות רועשת מאוד.

ועוד דוגמה לתנאי תאורה לקויים:

https://www.jetphotos.com/photo/8700821

וכאן העסק די רועש עם מצלמת מירורלס קרופ די מתקדמת:

https://www.jetphotos.com/photo/8689769

לא רוצה לדעת איך זה היה נראה בסמארטפון שהיה לי באותה תקופה (שיאומי Mi5).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על אורך המוקד, על יחסי האור\צל. אין שום טלפון שיודע לעשות את זה. ני כבר לא מדבר על זה, שאף סמארטפון לא יוציא:

מבחינת אורך מוקד, אתה צודק. מבחינת אור וצל, הצילום של האופנוע הוא בחשיפת חסר של, להערכתי, שני סטופים.

פות"ש, אתה מחפש להכנס "לתחום הצילום". אז צילום זה לא תחום. תחת "צילום" יש יותר מדי דברים שונים ולא קשורים, שאת כולם עושים עם מצלמה. תגדיר מה אתה רוצה לצלם ותן דוגמאות לצילומים כמו שאתה רוצה שייצאו לך, ואז אפשר יהיה לייעץ לך איזה ציוד יכול להוציא כאלו תמונות, אם אתה יודע לצלם.

כל מי שמתחיל את הייעוץ מהמלצה על כלי - טועה.

זה כמו ייעוץ לרכב, קודם בודקים צרכים ואופן שימוש.

לגבי מצלמות סמרטפון, יש להן שתי בעיות אלמנטריות שאי אפשר להתגבר עליהן:

1. אורך המוקד מוגבל, במקרה הכי טוב, לבחירה בין שני אורכי מוקד.

2. היכולת באור נמוך מוגבלת ביותר, ביחס למצלמה עם חיישן גדול

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגיא, אתה טועה. חלאס. טלפון הוא לא תחליף למצלמה נורמלית. ה-RX100 שאתה מדבר עליה היא מצלמה נחמדה, אבל לא קרובה ביכולות שלה למצלמות שפות"ש מבקש.

אתה טועה. ל-RX100 חיישן 1 אינטש מכובד, והיא פתרון מעולה למי שלא יודע/רוצה להתעסק עם החלפת עדשות.

לשאלה הפותחת, אני לא חובב גדול של אולימפוס, אין לי סיבה מיוחדת, אבל זה מרגיש לי כבר שנים כאילו הם אוטוטו פושטים רגל. מעבר לזה, אני הייתי מציע לך ללכת על החיישן הכי גדול שאפשר בתקציב הנתון, ולא לקנות דגמים מיושנים כי הטכנולוגיה - במיוחד במירורלס - מתקדמת בקצב פשוט מטמטם.

חוצמי Sony כל יצרני המצלמות מפסידים כסף. בסכנה הכי גדולה לפשיטת רגל זו דווקא ניקון, כי אין לה כמעט ביזנס אחר.

דבר שני, החיישן של אולימפוס מאפשר יצירת מצלמות קומפקטיות יותר, וזה יתרון גדול, כי העדשות טובות יותר למחיר (זול יותר לייצר עדשות איכותיות).

דבר שלישי, ההתקדמות במצלמות מבחינת איכות תמונה הוא מאוד שולי.

אבל, כאמור, הייתי מתחיל מצרכים לפני שהייתי נכנס בכלל לאיזו מצלמה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מע, סורי, אבל אין לך מושג ירוק על מה אתה מדבר.

רוצה להוכיח משהו? בוא, אני מוכן לבוא עם מצלמה ועדשה אחת, אתה תבוא עם הטלפון, ותנסה לשחזר את התמונות שהמצלמה מוציאה. אחרי זה נלך לאכול ארוחת. אני צהריים/ערב/שחיתות לילה ואם תצליח אני מזמין אותך. אם לא, אתה חוזר לפה ומודיע לכולם שטעית. מתאים?

אני לא טוען שטלפון מצלם טוב כמו מצלמה יעודית.

אני טוען שהשיפור באיכות תמונה לא מצדיק עבור אדם ממוצע שאינו בעל עין לצילום השקעה בציוד יעודי. בנוסף, אני טוען שאדם בעל עין ידע להוציא תמונות לא פחות טובות מטלפון מאשר אדם ללא עין אשר משתמש בציוד יעודי. כמו כן, אני טוען שהשיפורים בתחום הבינה המלאכותית יצמצמו עוד יותר את הפער בין הטלפון למצלמה היעודית בשנים הקרובות והמצלמה היעודית תהפוך לנישה של אולי 5-10% מכלל המשתמשים.

אגב, אשמח להיפגע איתך. בוא באמת נעשה סשן צילומים של כל מיני עצמים ונוספים. אני עם ה-S9 שלי ואתה עם המצלמה. לאחר הסשן נעלה את התוצאות לפורום. אני פנוי בסוף שבוע הקרוב. בכיף.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד בספק לגביי מה שאתה אומר.

קח אותי היום, מנוסה יחסית בצילום ומבין לא רע (לדעתי), וקח אותי לפני 10 שנים כאדם שמצלם באוטומט כשהתחיל עם מצלמות רפלקס, לדעתי התמונות שקיבלתי ברפלקס מיושנת טכנולוגית (ניקון D40, שמבוססת על ניקון D100, טכנולוגיה מ-2002 או משהו כזה) לא נופלות בשום צורה מסמארטפון מודרני וטוב כמו P10, נוט 8 או אייפון X. למעשה התמונות טובות יותר אם תשאל אותי. ואנחנו מדברים על טכנולוגיה מאוד מיושנת ועל השוואה שלי כיום כצלם מנוסה ומבין יותר.

שנה לאחר מכן כבר למדתי לצלם במצבים החצי אוטומטיים והשתמשתי בעיקר בעדיפות צמצם, התמונות היו By far טובות הרבה יותר, עם מצלמה מיושנת טכנולוגית ועדשות שהן לא העדשות החדות בחבורה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. ל-RX100 חיישן 1 אינטש מכובד, והיא פתרון מעולה למי שלא יודע/רוצה להתעסק עם החלפת עדשות.

לרגע לא אמרתי שה-RX לא טובה. להיפך, אפילו קראתי לה נחמדה. ואתה יודע כמה קשה להוציא ממני מילה טובה :lol:

אני פשוט אומר שלמרות שהיא פצצה של קומפקטית, והיא באמת פצצה של קומפקטית, היא עדיין רחוקה מלתת פייט למצלמות קרופ או אפילו MFT עם עדשות מתחלפות. היא פשוט משחקת על משבצת אחרת לגמרי.

חוצמי Sony כל יצרני המצלמות מפסידים כסף. בסכנה הכי גדולה לפשיטת רגל זו דווקא ניקון, כי אין לה כמעט ביזנס אחר.

דבר שני, החיישן של אולימפוס מאפשר יצירת מצלמות קומפקטיות יותר, וזה יתרון גדול, כי העדשות טובות יותר למחיר (זול יותר לייצר עדשות איכותיות).

דבר שלישי, ההתקדמות במצלמות מבחינת איכות תמונה הוא מאוד שולי.

אבל, כאמור, הייתי מתחיל מצרכים לפני שהייתי נכנס בכלל לאיזו מצלמה.

את החלק הראשון, שכולם חוצמי (באמת פאלו? חוצמי? מה, נהינו פקצעות בנות 14?) סוני מפסידות, אני מכיר, אבל התחושה היא שכולן חוצמי (עזוב, חוזר בי. כיף לכתוב את זה) אולימפוס מנסות להילחם בזה עם שחרור גופים ועדשות חדשות ומנסים להישאר בכותרות, בעוד שאולימפוס כאילו שוכבים ומחכים למות. יכול להיות כמובן שזה סתם אשליה שנוצרה מחוסר סיקור של אולימפוס, או חוסר התעניינות שלי ביצרנים שלא מייצרים פולפריים אז אני מתעלם מהקיום שלהם.

את הדבר השני לא ידעתי, מעניין מאוד משתאומר. ישך איזה חומר מעניין שאפשר לקרוא/לראות בנושא?

כמגיא - יאללה, I'm game. אבל התנאים עומדים. אם אתה לא מצליח לשחזר את התמונות אתה בא לפה ומתנצל בפני כולם.

ואתה יכול כמובן להגיד שלרוב האנשים ההבדל בתוצאה לא שווה לסחוב את המשקל הנוסף, אבל אם בא מישהו ומבקש המלצה, כנראה שלו כן זה כן שווה. הנקודה שלרוב האנשים מספיק "פסדר כזה" היא נכונה בכל התחומים, וזו לא הנקודה שאנחנו מדברים עליה, אלא על ההבדלים שכן קיימים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום,

אני רואה שהתעורר פה ויכוח עניין על יכולות הצילום של המכשירים הסלולרים. ראיתי את ההמלצה למצלמה של ה S9 , אני כבר היום עם המכשיר ואכן המצלמה לא פחות ממדהימה! בנוסף יש גם סמסונג נוט 8 אצל הגברת שגם הוא לא מבייש באיכות צילום.

הכוונה שהייתה לי מראש בפתיחת השרשור היא לקבל המלצה למצלמה שתשמש לתיעוד אירועים משפחתיים , טיולים וחיי יומיום של המשפחה באיכות טובה.

המצלמות שלהן ביקשתי המלצה הינן יחסית קטנות ואיכותיות ולכן בחרתי בהן, אני לא מתכוון לארגן לי תיק של 8 ק"ג לנשיאת עדשות וציוד צילום זאת לא המטרה שלי, אני לא צלם מקצועי ורוב הסיכויים שהיא תיהיה במצב אוטומט 99% ממשך השימוש שלהץ

בסה"כ המטרה שלי זה תמונות איכותיות לתעד את המשפחה.

יכול להיות שהתשובה לשאלה שלי זה בעצם עזוב את הכאב ראש צלם בסלולרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...