Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית הילוכים ביונדאי I20 שנת 2014 ידני

hakarnaf
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

יש לי יונדאי I20 שנת 2014 הילוכים ידני.

לפעמים בתחילת נסיעה או בסוף נסיעה, אני לא מצליח להעביר לרוורס למרות שהקלאצ' לחוץ עד הסוף, בד"כ שחרור של הקלאצ' לחלוטין ולחיצה נוספת עליו פותרת את הבעיה, לפעמים זה לא עוזר ואז אני מעביר להילוכים אחרים ואז מצליח לשלב לרוורס.

אותה בעיה יש גם לפעמים להעביר להילוך ראשון כששם הבעיה היא יותר שההעברה לא עוברת חלק וקורית במהלך נסיעה, לאחר עצירה (קורה גם כשאני על נויוטרל וגם מהילוך שני).

הייתי היום אצל מוסך מורשה כללי שחבר המליץ עליו, הרימו את הרכב על ליפט ואמרו שההילוכים עם כבלים ולכן אין להם מה לעשות. לטענתם זה או להחליף גיר או קלאצ' ואין טעם כשהבעיה לא מאוד מהותית.

כשהצעתי אולי להחליף שמן גיר (הרכב עבר השבוע 105,000, אין לי היסטוריית טיפולים, נקנה מליסינג וכנראה שלא הוחלף) אמר שאין סיכון וצורך להחליף הדרגתי (הסיכון לטענתו הוא רק לאוטומטי), אך לדעתו זה לא יעזור.

הוא גם אמר שאם אני בכל זאת רוצה, יש שמן גיר שונה (נצמד הוא קרה לזה אם אני זוכר נכון) שיכול לעזור לשמור על הגיר.

1. ראיתי דיונים שונים בפורום על יעילות החלפת שמן גיר ועל הסיכונים בהחלפה, האם הם רלוונטים רק לרכב אוטומאטי? ברכב ידני יש רק רווח?

2. אם מומלץ להחליף, איזה שמן מומלץ לקנות?

3. עד כמה אמור להיות מסובך להחליף בעצמי שמן גיר? יש לי ידיים טובות, אבל אין כל כך ניסיון בתחזוקת וטיפול רכב. אין לי גם כלים מתאימים (בטח שלא ליפט או ג'ק הידראולי).

4. האם החלפת שמן גיר יכולה לעזור בפתרון הבעיה?

5. אם לא, אשמח להפנייה למוסך שמתמחה בגירים באזור פ"ת-ת"א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית תתחיל בהחלפת שמן גיר.

תקנה שמן גיר מקורי של יונדאי בתקן GL4

צמיגות 75w85

קצת קשה למצוא אותו לפעמים, אז אם לא ץצליח קח מוטול בתקן זהה בצמיגות קרובה לזה.

תן דגם מנוע ותדע כמה בקבוקים מהשמן תצטרך.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בזה שלפני שאתה משלב להילוך רוורס , תשלב לשני ואז לרוורס.

כנ"ל לגבי ראשון. קודם לשני ואז לראשון.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר שלדה NLHBA51BAEZ253341

לא עניתם לי על השאלות. במיוחד 1-2.

אתה לא ענית לנו.

דגם מנוע, לא מספר שלדה.

על 2 קיבלת תשובה.

1. אין שום סיכון לנזק בהחלפת שמן. זה רק יעשה טוב.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך במכון גירים,השמן של התיבה האוטומטית כפי שנאמר לך (תקן SP3) אכן שונה מהשמן של התיבה הידנית,שלו אתה זקוק.

יש את מוסך רמי שירותי רכב מומחה יונדאי בתל אביב,

רח' תושיה 4 ת"א,

טל' 03-5614645 או 050-5412236.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהחלפת שמן גיר תקל מעט על ההעברה והסינכרון של ההילוכים אבל אני דיי מאמין שהקלאצ מתחיל להראות סימני בלאי. אתה מתאר תופעה קלאסית של מצמד שלא מפריד כמו שצריך וזה מתבטא בעיקר בהילוך הראשון והרוורס. מה גם שזה קורה לך בלי קשר לזה שהשמן קר(תחילת נסיעה) לשמן חם(סוף נסיעה). בדרך כלל העברה קשה כאשר שמן הגיר יהיה נחוץ החלפה ייתפוס אותך דוווקא בקושי להעביר שהשמן קר. מה גם שמדובר ברכב ליסינג לשעבר עם קילומטראז ניכבד על הקלאצ המקורי. החלפת שמן גיר לא תזיק אך קח בחשבון שסיכוי גבוה שהקלאצ נחוץ החלפה.

מבחינת ההחלפה עצמה של שמן הגיר אז בגירים ידניים יש בורג ריקון בתחתית הגיר ובורג מילוי מעט גבוה יותר. תצטרך להצטייד בצינורית ומשפך וכמובן לפני פתיחת בורג הריקון לפתוח את בורג המילוי לראות שאין בעיות איתו בפתיחה. בוקים חובה יש פה לא מעט אנשים שיוכלו להשאיל לך כלים אם נדע מהיכן אתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא ענית לנו.

דגם מנוע, לא מספר שלדה.

על 2 קיבלת תשובה.

1. אין שום סיכון לנזק בהחלפת שמן. זה רק יעשה טוב.

צודק.

לא שמתי לב ועניתי מהר.

כמובן שלא באתי בתלונה ואני מודה לכולם פה על העזרה.

מדובר על מנוע 1.2 ליטר.

ואני מפתח תקווה ועובד בת"א.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...