Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חו"ד על תוצאות בדיקה לפני קנייה- יונדאי i20

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 2105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

נפלה בחלקי ההזדמנות לרכוש רכב מסוג יונדאי i20 2010 עם כ-65,000 ק"מ.

לקחתי אותה היום לבדיקה במכון והתוצאות הבאות לא תקינות:

1. רכב הגיע ללא נוזל קירור - להמשך בדיקה ותיקון. רעשים במנוע, אביזרים וגלגלות, רטיבות שמן, לבדוק כמות שריפת שמן בנסיעה, מכסה מצנן פגום.

לגבי הסעיף הנ"ל - רכב ללא נוזל קירור זה בעייתי כמובן, אולם המצב היה גבולי ביותר והמנוע לא הספיק להתחמם.

בבדיקה של הבוחן לא היו סימני נזילות כלשהם אבל הוא לא רצה להתחייב לתקינות מערכת הקירור ברכב וכמו כן אין אחריות למנוע מבחינת מכון הבדיקה.

הבחור שמוכר לי את הרכב מספר שהוא בודק שמן ומים אחת לכמה שבועות מה שמעלה את החשש שיש כאן איזושהי תקלה גדולה.

2. סרן קדמי ומערכת היגוי - חופשים ונקישות במתלים, מערכת היגוי-לתיקון, חופש תותבים למשולשים פגומים/סדוקים.

נקישות במתלים הרגשתי בעצמי, קשה מאד לפספס. זה משהו שצריך לתקן, לא ברור כרגע מאיפה זה מגיע.

מה הכוונה ב"מערכת היגוי-לתיקון"? וב-"חופש תותבים למשולשים פגומים/סדוקים"?

3. שילדת מרכב - ליקויים בעלי משמעות נמוכה - תיקוני פגיעות בגוף הרכב, תיקון פגיעה בחזית, הוחלפו חלקי מרכב, תיקוני מרכב פח וצבע, פגיעות פח ופגמים בצבע, פגושים, לחיצות בגג.

מה דעתכם על הנ"ל? בעייתי? או שיש כאן תיקונים במסגרת תאונה קטנה ולא משמעותית?

4. מצמד קשה, מפריד גבוה (בלאי).

לאחר נסיעה על הרכב לטעמי המצמד מפריד בסדר גמור, אין רעידות אין החלקות.

סה"כ מדובר ברכב יחסית שמור עם ק"מ נמוך והיסטוריית טיפולים במוסך מורשה בלבד.

שאר הפגמים הם בעיקרם קוסמטיים - חור במושב מסיגריה, הגה עור בלוי מאד (כנראה גם כן כתוצאה מסיגריות), שק ידית הילוכים שהעור עליו גמור לחלוטין. כמו כן יש מראה שלא מתקפלת - תקלה גם כן.

מה דעתכם על תוצאות הבדיקה?

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי, הרכב נשמע שחוק יחסית לרכב שעשה 65 אלף ק"מ וכנראה גם לא מאוד שמור.

לא אמורה להיות שום בעיה עם נוזל קירור ברכב עם ק"מ כזה, ודי מטריד שיש מחסור, ייתכן שיש בעיה ברכב.

נשמע שמצב תא הנוסעים לא להיט גם כן. היה לי רכב עם ק"מ דומה, ההגה היה נראה כמו חדש, כך גם ידית ההילוכים וחור במושבים כמובן לא היה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי, הרכב נשמע שחוק יחסית לרכב שעשה 65 אלף ק"מ וכנראה גם לא מאוד שמור.

לא אמורה להיות שום בעיה עם נוזל קירור ברכב עם ק"מ כזה, ודי מטריד שיש מחסור, ייתכן שיש בעיה ברכב.

נשמע שמצב תא הנוסעים לא להיט גם כן. היה לי רכב עם ק"מ דומה, ההגה היה נראה כמו חדש, כך גם ידית ההילוכים וחור במושבים כמובן לא היה.

אז לא קראת את השרשור המסכם שלי עם יונדאי I30 לאחר שנפרדתי מהרכב- שורה תחתונה: יותר מידי תקלות במע' הקירור גם לאחר שהוחלף רדיאטור,הוחלפו אצלי לא מעט חלקים ואני קניתי את הרכב בזמנו עם ק"מ הרבה יותר נמוך.

מעבר לכך שהרכב מוזנח עוד עבר נוסף על הכל תיקון בגג,שזה מבחינתי אחד מיהרג ובל יעבור- ממליץ לעבור לרכב הבא,לא חסרים רכבים כאלו בחוץ.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה ב"לחיצות בגג" היא שקעים בפח- כנראה מברד או משהו בסגנון. הרכב לא עבר תיקון בגג..

colauti - קראתי את השרשור על ה-i30 הזוועתית, נשמע שמדובר ברכב מזעזע ספציפית. צריך לזכור שהרכב שהעברתי בדיקה הוא רכב בן 8 שעד היום לא ראה מוסך שלא במסגרת טיפול שגרתי.

אני ממש לא ממעיט בחשיבות המחסור בנוזל הקירור.

תודה רבה לכם. יש עוד דעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי,קניתי רכב תקין והצרות התחילו בערך שנה וחצי לאחר מכן,כבר לאחר שהחלפתי טרמוסטט ראשון והשתמשתי בנוזל קירור לא מקורי מהחברה,משם הרדיאטור,פלאנצ' ברזל ועוד שאר ירקות עברו בנהר.

כיוון שהרכב הגיע במצב גבולי למכון הבדיקה לא ניתן לדעת אם התחמם בעברו,אם נסעו איתו זמן רב ככה,נזק כלשהו כבר נגרם והוא עלול להתגלגל אליך בנק' זמן מסויימת לא נודעת-יש הרבה דגים בים,עדיין מציע לוותר ולא לרכוש את הספציפית הזו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדברייך משתמע שהק"מ הנמוך הלהיב אותך (כי זה הפרט היחיד שציינת למעט שנה, אפילו יד לא כתבת), והגעת לבדיקה (בעלות בערך 500 ש''ח) לפני שפתחת מכסה מנוע.

אל תנסה למזער נזקים אלא תסתכל על הדברים כפי שהם (ואפילו לחומרה) - קח בחשבון שצריך לעשות שיפוץ מסרק הגה (נפוץ בדגם הזה) ו/או החלפת משולשים, כיוון פרונט, ובדיקת לחץ למציאת דליפות של נוזל קירור.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו - נראה במבט ראשוני בסדר.

כשמחטטים קצת - נראה שיש יישור קו דיי רציני + הזנחה.

כ"כ - טחפולים במוסך מורשה (יבואן ?) - לא ערובה לשום דבר (מלבד אולי הסטוריית טיפולים מסודרת).

יותר ממדאיג (כפי שרשם פריג'י) - זה להגיע לבדיקה ללא נוזל קירור (עכשיו לך וחשוב מה עוד חסר / הוזנח).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע רכב מאוד מוזמח. אני הייתי מוותר.

אגב זו הסקירה שלי ל I20 שאצלי במשך כמעט 6 שנים (עכשיו עומדת על כמעט 230000 ק"מ, כולל עלויות תיקונים וטיפולים, השרשור נפתח מלפני שנה + ומתעדכן):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630182-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-4-5-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-I20-2009-%D7%A9%D7%92%D7%9E%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%9C-202000-%D7%A7-quot-%D7%9E

אגב אם ראית, בדיוק עכשיו תיקנתי כמה בעיות בהגה ובהיגוי. שילמתי כמעט 2000 ש"ח וזה עוד נחשב זול כי היו הצעות מחיר שהיו הרבה יותר יקרות.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...