Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעה קלה ברכב אחר - האם יש לי זכות אמירה בנוגע לתיקון?

שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

פגעתי מאוד קלות מאחורה ברכב אחר (מהירות של אולי 5 קמ"ש). ממש לוחית רישוי לטמבון שלו (ג'יפון).

מהסתכלות (והיגיון) לא היה נראה שיש נזק, בעלת הרכב השני ראתה שהחלק השמאלי של הטמבון ירד ממש טיפה (רואים את אחד הניטים שטיפה רופף). לא יודע אם זה מהתאונה הזאת או מאחרות, היו כל מיני סימנים על הרכב עצמו מאחורה בצדדים מעל הטמבון.

כמובן שהחלפנו פרטים (אבל שכחתי לקחת מספר טלפון, רק נתתי את שלי).

בהנחה והיא יוצרת איתי קשר, מה האפשרויות שלי? ברור לי שתיקון כזה אמור להיות בעלות זניחה, אלה השאלות:

1. האם יש לי בכלל סיי? או שלצורך העניין היא יכולה לפנות לחברת ביטוח שלה כדי לתבוע את שלי, בלי לדבר איתי בכלל?

2. נניח שהיא פונה אליי, האם יש לי זכות לבקש שנלך למוסך מסוים? או שזה הכל צריך להיסגר בהסכמה בינינו, אחרת צריך לערב ביטוח?

ברור לי שלערב ביטוח יהיה מטופש כי זה תיקון מינורי אם בכלל, אבל השאלה אם זה ברור לה...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתה מים והרגע.

קודם כל - אין לך שום מילה לגבי התיקון. אתה פגעת ברכב שלה, היא תתקן במקום בו היא בוחרת.

שנית - ערב את הביטוח, בשלב זה רק כהודעה, לא כתביעה. יתכן שהפגוש התמים מסתיר נזק של כמה אלפי ש"ח.

שלישית - קח את רכבך לבדיקה. מה שכתבתי בסעיף הקודם נכון גם לגביך.

ועניין אחרון, כנגזר ממה שכתבתי לעיל - "מינורי" זה עניין אישי. יש מי שישלוף 10,000 ש"ח בלי להניד עפעף, יש מי שארוע כזה יעלה לו הרבה רבית אוברדראפט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

מה היתרון בליידע את הביטוח שלי?

ומה הכוונה מסתיר נזק? שהעלות תיקון תנופח? או שבאמת יכול להיות שיש נזק?

לא נשמע סביר בעיניי שיש איזשהו נזק לרכב שלי, אין אפילו סימן חיצוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספיק שחלקיק פלסטיק קטן מהטמבון נשבר שמאי בדרך כלל רושם החלפה בחדש ותוסיף על זה עבודה של פירוק והרכה +צביעה.

ואם צריך דברים מסביב כמו תפסים לטמבון שנמכרים בנפרד וקליפסים חדשים.

או שיש עיקום קל בפח שצריך מעט ליישר גם אם הוא מאוד קטן עבודת פחחות נחשבת ליקרה מאוד.

אם היא תפנה לחברת הביטוח ויזמינו לה שמאי הנזק יכול להיות ממש בקלות כמו שאמרו קודם קרוב ל 10k שח.

לא ממליץ לך לסגור את זה ללא התערבות ביטוח, במיוחד אם יש לך צד ג' עדיף לשלם השתתפות עצמית ולתת לביטוח לשבור את הראש.

לפעמים אתה רואה אנשים נחמדים שאתה חושב לסגור את זה מולם ללא התערבות ביטוח, אתה חושב על סכום מינורי, בסוף מגישים לך חשבון שלא חלמת עליו. מדבר מניסיון במוסך שבו אני עובד אני נתקל בשני הצדדים מנסים לפתור בניהם את עניין התשלום של הנזק, לרוב זה באמת מצליח והנזק לא רציני, ולעיתים הצד הנפגע מטפס על עץ גבוה מידי שאין מה לעשות אלא כן לערב את הביטוח.

תציע לה להפגש במקום שהיא רוצה לתקן לשמוע את עלויות הנזק ובמידה ותרצה לשלם מכספך דאג לקבל הצעת מחיר מראש מהמוסך המטפל ואם נראה בעיניך אז להחתים את בעל הרכב הנפגע שהתשלום עבור הנזק ע"פ הצעת המוסך שהוא בחר שולם מראש עי הפוגע ושלא יהיו טענות ,טביעות בעקבות כך וששני הצדדים מסכימים לשביעות רצונם מסגירת המקרה ותשלום עבור הנזקים שנגרמו.(בסגנון כזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילמתי את הרכב שלה, בשלי לא ראו כלום...

בתמונות של הרכב שלה בקושי אפשר לראות שהטמבון זז... אבל רציתי לוודא שיראו את שאר המכות שהיו לה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבוא אליה בגישה טובה, תנסה לבקש ממנה לתקן את הרכב במוסך כשהיא בוחרת מבלי לציין כי מדובר בנזק שנעשה ע"י מישהו אחר.

כאשר בעל מוסך שומע כי מדובר בנזק שנעשה ע"י צד שלישי באשמתו הוא עלול לנפח את החשבון.

כמו שאמרו לפני אין לך Say רציני בנושא, אך אם תהיה הוגן איתה ולא תזלזל בכך שפגעת לה ברכוש(משפטים כמו "כולה הטמבון זז טיפה")יש סיכוי שהיא תבוא לקראתך ותוכל לסגור את זה ללא התערבות ביטוח ובסכום לא גבוה במיוחד-אופציה מועדפת.

*כל הדברים נאמרים בהנחה שאכן הנזק מינורי, במידה ויש נזקים שלא נראים לעין הסכומים יכולים לטפס בקלות שקשה לך לדמיין.

בכל מקרה כאשר אתה מקבל הצעת מחיר ממנה אל תשווה אותה רק לסך ההשתפות העצמית, אלא תיקח בחשבון את העליית פרימיה בשנים הבאות ואת האופציה שאם הפער הוא מינורי יחסית שווה לשלם אותו ישירות ולא דרך הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...