Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עבירת "קיפוח זכות"

שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי דוח 500 ש"ח. מה שמרגיז הוא שהשוטר עמד כ-500 מטרים ממקום האירוע, לא בקו ישר אלא בחורשה מתחת לעץ( מחסה מהשמש הקופחת), וסרב לרשום בדוח מאיזה מרחק עמד ממקום האירוע. הפואנטה היא שההשתלבות שלי( ה"קיפוח") בכלל היה השתלבות של כ 200 מטר מהפנייה כי לפני זה לא הצלחתי להשתלב. האם יש לי טיעון לבימ"ש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לך מצלמה ברכב?

לא, אבל צילמתי כמה תמונות מקו הרוחב שבו עמד השוטר.

ברקע יש נקודה אדומה שמראה היכן השתלבתי.

יש יותר קדימה קו אדום שמסמן כבר אי תנועה - קרי סוף המסלול.

באופן כללי השוטרים התעצלו לעמוד בצומת בשמש וזה לא נראה לי רציני לקבוע עבירות ממרחק כזה - באופן עקרוני.

אם היה עומד בצומת (מתחת לגשר) - ניחא. אבל מכזה מרחק? טוב שלא ישב גם על כסא נוח עם ארטיק.קיפוח זכות.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להתמקד בשוטר, שעשה עבודת קודש בשמש הקופחת, תתמקד בעצמך. אולי הדוח הזה הוא אזהרה על כך שאתה נוהג בכביש בבריונות בלי להתחשב בסובבים אותך.

אתה מזכיר לי תגובה מדהימה של חבר פורום אחר שטען שהוא "נכנס במרווחים בין הרכבים" ולא הבין למה השוטר מתן לו דוח.

גבר, תעמוד בתור כמו כולם. זה שאתה סגור בתוך הקופסה הממוזגת שלך לא אומר שאתה יכול לזלזל בזמן של כל הסובבים אותך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, נסעת בנתיב הימני שמיועד לפניה ימינה ואז חתכת לנתיב המרכזי בו יש פקק.

אם הבנתי נכון, מגיע לך דו"ח באשמת קיפוח זכות.

שאר הפרטים, כמו היכן עמד השוטר ולמה, משניים בעיני.

גילוי נאות: אני לא משפטן.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל -השוטרים לא אמורים לעמוד על אי תנועה - זה מהווה סיכון עבורם ועבור משתמשי הדרך. דבר שני - לו השוטרים היו עומדים בצומת , הנהגים היו מזהים אותם מבעוד מועד ולא מבצעים העבירות.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא הבנתי מה קרה בדיוק בסיטואציה הזאת. איפה שהשוטר ישב זה פחות רלוונטי כל עוד הוא רואה משהו. השאלה מה הוא ראה. מאיפה לאיפה נסעת, לאן ניסית להשתלב, 200 מטר לפני איפה? תפרט קצת יותר.

ומכל מטיפי המוסר פה מציע להתעלם. פה בפורום אוהבים לשפוט את כולם לחומרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתלבתי ממסלול שפונה רק ימינה, לנתיב השמאלי יותר. לא ברגע האחרון, לא לראש הטור. ההשתלבות הייתה כ - 200 מטר לפני "הרגע האחרון" (לפני אי תנועה שעלייה עליו בוודאי הייתה עבירת תנועה). השוטר הורה לי לעמוד בצד ושאל למה השתלבתי "ברגע האחרון". אמרתי לו שהשתלבתי ברגע שיכולתי. עד שהסביר לי את הסעיף הזה, לא ידעתי שיש עניין כזה שנקרא "קיפוח זכות". אז אני מבין מי שנדחף לראש התור - זה באמת קצת חוצפה. אני עוד אבדוק מתי הכביש הזה הופך לכזה שמורה על פנייה ימינה בלבד, אבל אני חושב שהשוטר קבע שקיפחתי זכות גם באופן לא מדוייק, וגם ממרחק אסטרונומי. יכול היה לרשום שראה את זה ממרחק 200 מטר - וחסל. לך תתווכח אחרי זה עם שוטר בבימ"ש. הרי בימ"ש נוטה להאמין לשוטר. אבל ברגע שסרב לרשום בדוח את המרחק ממנו ראה אותי, זה הכעיס אותי כי לתת דוח לרכב ממרחק כזה נראה לי לא תקין בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גשר ראשון, אחד המקומות האהובים על כחולי המדים בבוקר.

בבדיקה הסתכל באיזה שלב הקו המקווקוו על הכביש הופך לעבה יותר מאשר הקו הרגיל .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יד על הלב... יכולת להשתלב מוקדם יותר?

אם לא ראה את השורה הבאה כבטלה.

אם כן... נדחפת... אומנם לא עד הסוף אבל עדיין נדחפת.

התחושה שלי שהמקום וההשתלבות במקום לא זרים לך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שהסביר לי את הסעיף הזה, לא ידעתי שיש עניין כזה שנקרא "קיפוח זכות".

ידעת שיש עניין כזה, רק שלא ידעת שזו גם עבירה על החוק. עכשיו אתה יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

והנה, גם הרשויות הגיעו למסקנה כנראה שהמסלול ממנו השתלבתי לא מתוכנן נכון ולא ממלא נכון את ייעודו ולאחרונה הפכו את המסלול הזה למסלול המאפשר המשך נסיעה ישרה. זה מאפשר לי אולי לערער על הדוח שקיבלתי (טרם שולם)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההתחלה - סרוק וצרף הדו״ח, תוך השחרת פרטים מזהים.

ואז נוכל לראות מה היו טענות השוטר, ומה כתוב שהיו טענותיך. זה יבהיר קצת על מה מדובר.

אבל, אם מסומנים על הכביש תמרורי 813 (סימוני החיצים על הכביש), המורים על היות הנתיב מיועד לנסיעה ישר וימינה - נראה כאילו לא ביצעת עבירה. אמנם, לטענתך, תמרורי 813 הנ״ל שונו אך לאחרונה, אך ייתכן ואושרו עוד קודם לכן, והביצוע חל רק לאחרונה. אם כך - מצבך בסדר, היות ובאופן רציונאלי, אישורם של תמרורים חדשים גורר ביטולים של התמרורים הקודמים...

לטעמי ניתן לצלם את התמרורים, ולבקש להישפט. ההוכחות שתספק (הצילומים) יראו שלא ביצעת עבירה, ולו התביעה תטען שהתמרורים שונו אך לאחרונה, בטרם נרשם הדו״ח לחובתך, תוכל לבקש הגנה מן הצדק, שכן המוסדרות הרלוונטיים לנושא לא רואים במה שביצעת עבירה, והביעו דעתם בנושא באופן ברור ומוחלט (הסימונים החדשים).

טיעונים נוספים, אגב, יכולים להיות שהתמרורים הקודמים היו דהויים, או לא היו כלל (אבל צריך לראות את הדו״ח, ולבדוק שהשוטר לא ווידא מצב התמורים לפני שחילק דו״חות).

שים לב שהמועד האחרון שלך לבקש להישפט הוא סוף השבוע הזה, כך שאם אתה בוחר להישפט (ואין בדברי המלצה לעשות זאת) - כדאי לך למהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1946 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...