Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוראה בשביל פג׳ו 3008 דיזל

netmag
שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

ברשותי כשנה פג׳ו 3008 דיזל. חוץ מדיזל צריך גם למלאה אוראה שבמוסך מורשה מחיר משהו כמו 100ש״ח לליטר. בתחנות דלק יש מתקנים עם אוראה. האם יש הבדל בין חומרים? כמובן שבמוסך אמרו לי שאסור למלאה שם כי זה מיועד למשאיות אבל לא הצליחו לתת לי מידע על אוראה שלהם ומה הבדלים טכניים לאוראה בתכנות דלק.

למי שיש מוסג בנושאה?

תודה רבה

בברכה netmag.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך חצי צודק, אין הבדל כימי בין האוריאה שהוא מוכר לאוריאה שנמצאת בתחנת דלק. אבל אם תנסה לתדלק אוריאה בפייה של התחנת דלק רוב הסיכויים שתלכלך את עצמך והרכב כי הלחץ בפייה מאוד גבוה והוא מיועד למיכלים של משאיות (עשרות ליטרים).

יש עוד מגוון מקומות שניתן לרכוש בהם אוריאה במיכלים של בערך גלון. יש להקפיד לרכוש אוריאה ממקומות שאחסנו אותה כמו שצריך, אחרת האוריאה מתגבשת לחלקיקים וסותמת את המערכת (נזק של אלפי שקלים).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ברלינגו עם המנוע הזה.

קונה אוריאה בתחנות דלק אבל לא ממשאבה שמיועדת למשאיות ויש לה ספיקה גבהה שלא מתאימה למכוניות פרטיות. אלא כמו שנאמר, במיכלים. אוריאה נמכרת במיכלים של 10 ליטר, מיכל 10 ליטר עולה 38 שקל. צריכת אוריאה היא משהו כמו עד ליטר אחד ל 1000 ק"מ. נפח המיכל 17 ליטר בכל המכוניות של פיז'ו/סיטרואן עם המנוע הזה.

תקנה משפך ארוך ותמלא לבד, שים כפפות גומי ותיזהר לא לשפוך את החומר על הבגדים או על הנעליים כי הוא משאיר סימנים (שיורדים בכביסה).

פתח המילוי ב 3008 הוא לדעתי ליד גלגל ספייר, תבדוק בספר רכב.

שים לב לתאריך פג תוקף על המיכל, זמן אחסנה הוא עד שנה. על כל מיכל מודפס תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

נ.ב. אין מצב שבמוסך מורשה המחיר הוא 100 שקל לליטר. כנראה 100 ש"ח ל 10 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בחניות אוריה "מקורית" במיכל עם לוגו פיז'ו/סיטרואן במחיר 110 ש"ח ל 10 ליטר.

בכל מקרה, יש תקן לאוריאה, כל מה שעומד בתקן מתאים. אין שום הבדל בין אוריאה ב 38 שקל ל 10 ליטר לבין אוריאה ב 100 ש"ח ל 10 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 208 דיזל עם אותה המערכת.

אין הבדל בחומר בכל תחנות הדלק (אותו תקן), הבעיה היא במשאבה שבספיקה גבוהה, ואצלי לפחות פתח התדלוק צר וממוקם מתחת לגלגל הרזרבי, אז קצת קשה להכניס את אקדח התדלוק.

יש לך 2 דרכים למלא:

1.אתה יכול לקנות מיכל ולמלא עם משפך ,תנסה להעדיף משהו שלא ישב זמן רב בשמש ולא מיכל ישן .

שמעתי ממספר אנשים שאוריאה מתקלקלת עם הזמן, לא ממש מצאתי לזה ביסוס אבל גם ככה לא קשה להשיג אז לדעתי המעט טרחה שווה את הראש השקט.

2. אתה יכול בכל זאת למלא עם המשאבה, לדעתי ככה אתה מוודא שאכן האוריאה טרייה ותקינה, ומאחר ויש אקדח תדלוק, אתה יכול לשלוט בקצב הזרימה של הנוזל ולהמנע מנזק למשאבה .

כן זה לא הכי נוח, אבל אלו 5 דקות פעם ב3~ חודשים, אפשר לשרוד את זה.

*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח מילוי אוראה ב3008/5008 דיזל הוא ליד פתח תדלוק סולר. שים לב לא להתבלבל כי כבר היו מקרים.

בפיקאסו/208/קקטוס הפתח מילוי בתא מטען.

עד שהנורה נדלקת לקראת 4 ליטר אחרונים האוראה מספיקה לבערך 25 אלף ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי 10 ליטר ב50 שקלים של טמבור מחנות חלפים, הבטיח לי שזה חדש וטרי והראה לי שהמשטח מאוחסן בתוך החנות עם כיסוי.

לבעל החנות יש דודג' ראם והוא מקפיד כי כבר נתקל בסיפורי זוועה.

את המיכל של 10 ליטר שמרתי ושטפתי. בפעם הבאה אפשר למלא אותו במשאבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי כבר איזה 5 מיכלים של 10 ליטר מדור אלון ב 38 ש"ח. תמיד תאריך ייצור היה חודש או פחות אחורה מתאריך הקניה ותוקף עוד 11 חודש קדימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לא מזמן עבדתי כמתדלק בתחנות טן.

אוראה בגלון 5 ליטר עלה 15 ש"ח,היום מוכרים רק גלונים של 10 ליטר במחיר 30 ש"ח לגלון (אלא אם המחירים עלו בחודש וחצי האחרונים),האוראה מגיעה מקיבוץ כלשהו (סאסא אאל"ט).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לא מזמן עבדתי כמתדלק בתחנות טן.

אוראה בגלון 5 ליטר עלה 15 ש"ח,היום מוכרים רק גלונים של 10 ליטר במחיר 30 ש"ח לגלון (אלא אם המחירים עלו בחודש וחצי האחרונים),האוראה מגיעה מקיבוץ כלשהו (סאסא אאל"ט).

ואיפה הייתם מאחסנים את הגלונים?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...