Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פריקת קיטור על דו"ח חניה ברמת השרון

pooh-bear
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז יצא לי להזיע היום עם שני ילדים בביקור מתסכל מעט בפארק רמת השרון (רח' הנצח, על גבול תע"ש, ליד המשטרה ועדנה למי שלא מכיר). בסה"כ זה פארק ממש מוצלח ואנחנו גרופי'ז די גדולים שלו, אבל היום לעירייה היו תוכניות אחרות, מסתבר.

בצמוד לפארק יש חניון די גדול, שאני מעולם לא זכיתי לראות אותו מלא, ובטח בימי חול אחה"צ שאז חונים שם סד"ג של 10 רכבים מתוך הרבה מעל 100 מקומות חניה להערכתי, כלומר לאף אחד אין שום בעיה בכלל למצוא חניה לו ולכל משפחתו, עשר דורות אחורה. כהרגלי חניתי בחניון, בצורה מסודרת (בחניה מסומנת, בלי לעלות על הקווים, בלי לחסום או להפריע לאף אחד וכמובן לא בחניות שמסומנות לנכים). למיטב זכרוני החניון לא אמור היה להיות בתשלום, וכך טוען גם אתר העירייה. אממה, מסתבר שאני והאתר לא מעודכנים, ופקח חרוץ במיוחד החליט לבער את (אין, אבלל ממש) מצוקת החניה בפארק, וכך יצא שזכיתי בדו"ח, מעשה שטן.

הסכום הוא כמובן נמוך (100 ש"ח), אבל כל העניין הזה ממש ממש מעצבן. כי למרות שאני מבין שהחוק כנראה לצד העיריה, בראיה הפשוטה שלי מדובר על משהו שהוא בין לחפש מתחת לאלומה המאוד מאוד ממוקדת, ברמת הלייזר, של הפנס, לבין סתם התעמרות באזרחים שומרי חוק במקום טיפול באיזושהי בעיה, אפילו רק חצי אמיתית.

אז מכיוון שכנראה קייס משפטי אין לי, חשבתי לחפש דרכים יצירתיות לתזז קצת את העיריה כדי שלפחות יזיעו שם קצת בשביל ה-100 ש"ח האלו. למשל, מכיון שהדו"ח צולם, תהיתי אם ניתן לדרוש מהעירייה לשלוח לי את התמונה בדואר (רשום יהיה אפילו יותר כיף), ואם ניתן (וכדאי) למשוך את התשלום עד שהעירייה תאלץ להוציא מכתב מעו"ד, ואז לבקש לשלם רק את הקנס המקורי .

אם למישהו יש רעיון מוצלח יותר שלא כולל בזבוז זמן מהותי מצידי, או איזה אינסייט על הרעיונות האלו, תבורכו (אבל גם השתתפות בצער זה בסדר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בכללי, כשאני נמצא במרכז אני מעדיף לשלם מיוזמתי על חניה. מעדיף שהחניה תהיה בתשלום ושאני אהיה רגוע מאשר שאקבל הפתעה.

לרוב הסקפטיות משתלמת.

אם זה מנחם אותך, אני מבטיח שביום הולדת שלך עוד שנה, כבר לא תזכור את הדו"ח הזה :)

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מכיוון שכנראה קייס משפטי אין לי, חשבתי לחפש דרכים יצירתיות לתזז קצת את העיריה כדי שלפחות יזיעו שם קצת בשביל ה-100 ש"ח האלו. למשל, מכיון שהדו"ח צולם, תהיתי אם ניתן לדרוש מהעירייה לשלוח לי את התמונה בדואר (רשום יהיה אפילו יותר כיף), ואם ניתן (וכדאי) למשוך את התשלום עד שהעירייה תאלץ להוציא מכתב מעו"ד, ואז לבקש לשלם רק את הקנס המקורי .

כל זה רק תיזוז עצמי. זה לא שיש איזה מישהו בעירייה שירגיש מטורטר, ולכן יתן הוראה לפקחים להרגיע. אתה עובד מול גוף גדול, מטופש וממשלתי. הוא זה שמעצבן אותך, ואתה לא תוכל לעצבן אותו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסתי אותך...

יש שילוט ? (שאולי לא שמת לב אליו ?)

יש סימון ב"כחול לבן" על אבני השפה ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא שמתי לב לשילוט, אבל יכול להיות שקיים. אבני השפה צבועות בכחול לבן (ראיתי בדיעבד), למיטב זכרוני פעם שעברה שביקרתי במקום הן לא היו צבועות (גם אתר העירייה תומך בתאוריה הזו), אבל לא הייתי מוכן לשים על זה כסף.

התסכול לא נובע מאיזו חוקיות גבולית של הדו"ח (להבנתי) אלא מראית עולם שגורסת שאכיפת חניה צריכה להתקיים במקומות שהיא מביאה תועלת, נניח במקומות שיש מצוקת חניה או כלפי מי שמפריע לתנועה או להולכי רגל. אכיפה בחניון בתפוסה של 5% כלפי מי שלא מפריע לאף אחד היא פשוט גביית מס רנדומלי ממי שקל לגבות ממנו (על חשבון טיפול בבעיות אמיתיות כמובן). זו לא המטרה המוצהרת של עיריה - היא אמורה לתת שירות לאזרח, לא להיות מוקד רווח.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלום עבור חניה בפארקים עירוניים היא דרך חוקית שבה משתמשים ע"מ לגלגל את עלויות התחזוקה על המבקרים.

ע"פ רוב, תושבי הישוב פטורים מתשלום בעירם.

עצת משתמש מנוסה...תקפיד על הכלל של חניה, קפה וסקס רק בתשלום!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק טוב טוב אם יש תמרור ברור שקובע כי החניה בתשלום. כחול לבן לא מספיק.

...אם ניתן (וכדאי) למשוך את התשלום עד שהעירייה תאלץ להוציא מכתב מעו"ד, ואז לבקש לשלם רק את הקנס המקורי .

מניסיון (מר..), אחרי שעברת את השלב שבו קיבלת מכתב מעו״ד, קשה מאוד (עד בלתי אפשרי) לגרום לעיריה לקבל את הקנס מבלי לשלם פרמיה על שירותי העו״ד. יכול להיות שתצליח לבטל אי-אלו קנסות פיגורים שיצטברו עד אז, אבל את הפרמיה לעו״ד תצטרך לשלם.

אלא אם יש לך סיבה מאוד טובה (למשל תצליח להוכיח שלא היית מודע לדוח ואיכשהו זה לא באשמתך).

באופן כללי, כפי שנאמר כבר, כל ניסיון ״לתזז״ את העיריה דינו לבזבז לך את הזמן ולגרום לך יותר תסכול (מעצם ההתעסקות בעניין). כאמור, זה לא שיש מישהו ספציפי בעיריה שזה אפילו יזיז לו את קצה ה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלום עבור חניה בפארקים עירוניים היא דרך חוקית שבה משתמשים ע"מ לגלגל את עלויות התחזוקה על המבקרים.

ע"פ רוב, תושבי הישוב פטורים מתשלום בעירם.

אין לי בעיה לשלם באופן עקרוני, ללא על השימוש בפארק ולא על החניה. זאת לא הנקודה.

השאלה היא האם אכיפת חניה בכחול לבן, שמהווה ענישה, היא הדרך הנכונה לשלם. אפשר היה, למשל, לשים התראה על הרכב בחודשיים הראשונים אחרי שהחניה נתבעה בכחול-לבן.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוב פו, אני מתפלא עלייך. חשבתי אתה יותר רציני מזה.

קודם כל, לך למקום ותראה האם יש שילוט שאומר שהחנייה בתשלום. במידה וכן - גש במיידית ושלם את הדו"ח, זאת הדרך הכי זולה בשבילך לצאת מעניין.

לאחר מכן, תפנים שדו"חות חנייה וחנייה בתשלום בכלל היא לא כלי לפתרון מצוקת חנייה. היא כלי להעשרת קופת העירייה.

זה שלך נראה שצריך לאכוף בצורה מסויימת וכו' - זה יפה מאוד.

תראה את זה ככה - עשית טעות, בתום לב, שילמת עליה. לפחות הסכום לא משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מגיע לשם לעיתים, יש שילוט ברור וגם אבני שפה כחול לבן. מהיכרותי הקצרה איתך בפורום לא מתאים לך לא לשים לב, כמובן שהחניון בתשלום בדיוק כמו ברוב הפארקים העירוניים, אם היית תושב העיר הייתי אומר ניחא.

אין כאן עניין של אכיפה במקומות חשובים יותר ופחות, פקחים מחולקים לאיזורים שממופים בצורה מסויימת, והפקח הולך הלוך ושוב, לכן הגיע אליך ובדק וקיבלת דוח, הוא לא חיפש בנרות אלא ביצע את עבודתו.

בסהכ 100 שקלים, אומר לך כסטודנט, שלם ושכח.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם כולכם צודקים כמובן, הסכום הוא לגמרי שולי, סתם עיצבנה אותי הגישה הצינית של העירייה. זה מה יש. בגלל זה השרשור נפתח בעוף ולא במשפטי, זה יותר הוצאת קיטור מהתייעצות אמיתית.

אני אנסה לגשת לשם בקרוב מאוד לראות אם יש שילוט, סתם מתוך עניין.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם כולכם צודקים כמובן, הסכום הוא לגמרי שולי, סתם עיצבנה אותי הגישה הצינית של העירייה. זה מה יש. בגלל זה השרשור נפתח בעוף ולא במשפטי, זה יותר הוצאת קיטור מהתייעצות אמיתית.

אני אנסה לגשת לשם בקרוב מאוד לראות אם יש שילוט, סתם מתוך עניין.

יש, צד ימין בכניסה לחניון, סמוך עלי.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין במקרה הזדמנתי לאזור לפני כמה שבועות, השילוט היה ברור גם תוך כדי נסיעה עם הראייה החלשה שלי, המשכתי הלאה ומצאתי חניה בחינם באחד הכבישים הפנימיים.

באופן כללי אני נוהג כמו קאררה - נוהג בחשדנות רבה בכל הקשור לחניות פנויות ומזמינות באזור המרכז, ונוטה לחפש חנייה בתשלום בשביל השקט הנפשי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם למישהו יש רעיון מוצלח יותר...

מנסיון לאחר כמה וכמה מקרים של חוסר הגיון/צדק שהרטיט את העצבים -

שלם, ודפדף הלאה.

בערך שעה אחרי התשלום אתה כבר לא תזכור שזה קרה, בטוח שבוע אחרי אתה לא תזכור. אם תלך בכיוון הזה של הטרטור אז א. לא באמת תטרטר אף אחד כי מדובר בפקידים שכל הסיפור הזה מהם והלאה ו-ב. תהיה לך תזכורת כל כמה זמן למקרה המעצבן הזה.

אל תחשוב על המאיה הזו כעל ״קנס מעצבן״, תחשוב עליה כעל דמי שכחה בשביל לשים אירוע מרגיז מאחוריך. הרבה יותר יעיל, מהיכרותנו המצומצמת אני די בטוח שהזמן והעצבים שלך שווים הרבה יותר מאשר השיט הזה.

לשיקולך.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...