Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהטסו סיריון 2008, החלקת מצמד

shakedgabbay
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דייהטסו סיריון שנת 2008, אוטומטי. מנוע 1,300.

מבזבז דלק בתוך העיר בצורה לא רגילה (הגיע גם ל7-8 ק"מ לליטר עם מזגן) כשמחוץ לעיר הוא סופר חסכוני (18-20 לליטר).

צריכה כזאת, גם עם מזגן מידי פעם, היא מאוד לא סבירה.

המכונאי שלי אמר שיכול להיות שזו החלקת מצמד. מההתחלה (הרכב בבעלותי כחצי שנה) הרגשתי שהוא מתקשה להעביר מהילוך ראשון לשני ולכן זה נשמע לי הגיוני, אבל רציתי לדעת האם זה קרה כאן למישהי\ו, האם זו בעיה שמוכרת למישהו ובאמת גורמת לכזה פער בין צריכת דלק בתוך ומחוץ לעיר?

אם לא, האם יש רעיונות נוספים למה יכול לגרום לכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר את זה בידיעה שהרכב אוטומטי?

כן. בכל מקרה כמובן הזמין אותי לבדוק את האוטו ולא קבע שום קביעה, אבל זו הייתה מיד ההשערה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר לנו יותר על אופי הנסיעות שלך.

משך, זמן ק"מ וכד'...

בדקת את צריכת הדלק במשאבה?

איך אתה מודד את צריכת הדלק באופן כללי?

אני מחשבת את הדלק לפי כמה ק"מ הוא עשה על כל מיכל שאני ממלאת, ואני עושה את זה באופן עקבי מרגע שקניתי את הרכב.

רוב הנסיעות העירוניות הן כחצי שעה בתוך ירושלים\רחובות (קילומטרים בודדים), והבין עירוניות הן כ-50 ק"מ כל פעם, בערך חצי שעה-40 דק' של כבישים מהירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

18-20 לליטר זה דמיוני וגם 7-8 זה נתון מופרך,לאח שלי הקטן יש אחת כזו.

הרכב קטן וזריז,רכב מירוצים הוא לא,צריכה משולבת אצלנו 1:13 כולל נסיעה לא מועטה בעיר (יחס 70/30 לטובת העירוני).

כיצד בדקת צריכת דלק ?

בקצרה: יש לתדלק פול טנק,לאפס את מד הק"מ,לנסוע 100 ק"מ ,לחזור לאותה תחנה ולמלא שוב דלק עד הפול.כאן תחלק את מס' הק"מ שנסעת במס' הליטרים שהוספת.

אם בדקת כמו שצריך,מתחילים מדברים בסיסיים (אם הרכב נרכש זה עתה ואין היסטוריה כדאי להחליף מצתים,מסנן דלק ומסנן אוויר ואולי אפילו החלפה חלקית של שמן גיר אם לא בוצעה /מתועדת ב 3 שנים האחרונות).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

18-20 לליטר זה דמיוני וגם 7-8 זה נתון מופרך,לאח שלי הקטן יש אחת כזו.

הרכב קטן וזריז,רכב מירוצים הוא לא,צריכה משולבת אצלנו 1:13 כולל נסיעה לא מועטה בעיר (יחס 70/30 לטובת העירוני).

כיצד בדקת צריכת דלק ?

בקצרה: יש לתדלק פול טנק,לאפס את מד הק"מ,לנסוע 100 ק"מ ,לחזור לאותה תחנה ולמלא שוב דלק עד הפול.כאן תחלק את מס' הק"מ שנסעת במס' הליטרים שהוספת.

אם בדקת כמו שצריך,מתחילים מדברים בסיסיים (אם הרכב נרכש זה עתה ואין היסטוריה כדאי להחליף מצתים,מסנן דלק ומסנן אוויר ואולי אפילו החלפה חלקית של שמן גיר אם לא בוצעה /מתועדת ב 3 שנים האחרונות).

כבר כתבתי איך עשיתי בדיקה. זה כמעט זהה לדרך שהצעת רק במספרים יותר גבוהים. בדקתי את זה שוב ושוב במשך חצי שנה, עשרות פעמים והתוצאות עקביות.

למעשה גם אחותי בדקה בסיריון שלה וגם לה יצא 1:18, כך שזה לא דמיוני.

מה שכן אמרתי כבר שמוזר זה 7-8 בתוך העיר ולכן אני בכלל חושדת שיש בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה אינה נכונה מיסודה ולכן גם התוצאות המוטעות (גרוע מכך מוטעות באופן עקבי).

כתבתי בדיוק כיצד צריך לבדוק ואם תעשי חיפוש בפורום על מדידת צריכת דלק,תמצאי שאכן מה שהצעתי זו המדידה הנכונה.

לגופו של העניין, אם הרכב מתקשה מעט במעבר מהילוך ראשון לשני ואין הסטורית טיפולים,הייתי מבצע החלפה חלקית של שמן ומסנן גיר- אצל אחי הקטן ביצענו את זה בטיפול 60,000 ק"מ וההילוכים עוברים כמו חמאה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק אך קולאוטי בעניין החלפה חלקית של שמן הגיר כולל פילטר. במיוחד אם אינך יודעת מתי הוחלף לאחרונה ואם בכלל. עדות טובה לכך היא הוצאת מדיד שמן הגיר ובדיקת צבע השמן עליו שאמור להיות אדמדם. כל צבע כהה יותר מורה על התקדמות הבלאי ונחיצות ההחלפה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...