Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

KAROQ גיר ידני - האם יש סיכוי למוכרו בעוד 4-5 שנים במחיר סביר?

DST
שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מה שאני אומר. מי שמחפש ידני, מחפש בדיוק את זה, וקשה לו למצוא. וכשהוא מוצא רכב טוב, הוא ישלם את המחיר המבוקש.

כאמור אין הרבה אנשים כאלה. השוק מאוד קטן. מי שלא מחפש ידני ספציפית, בקטגוריות האלו לא יסתכל בכלל על מכוניות ידניות ולא משנה באיזה מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

יש עוד נתון שלא ציינתי אולי כל מי שהציע רכב משומש יבין את הראש שלי.

אני נוסע עם משפחתי פה ושם אבל ממש מעט -- 8000 בשנה בערך. רכב "חדש שלי" אמור לשמור על הערך טוב

רכב משומש יהיה כבר עם קילומטרז גבוה (יחסית)

לדעתי, אתה מוטרד מהדברים הלא נכונים.

ירידת ערך של רכב היא 40-50 אחוז בשלוש שנים וממש לא משנה אם הוא גיר רגיל או אוטומט.

העובדה שאתה נוסע מעט משפיעה על המחירון אבל לא בצורה משמעותית.

רכב משומש אולי יהיה בעל קילומטרז' גבוה אבל אולי לא (תלוי מה תקנה). בכמות שאתה נוסע אתה תצמצם את הממוצע השנתי.

אתה צריך להיות מוטרד הרבה הרבה יותר מהכלכליות של רכישת רכב חדש מאשר אם הוא ידני או אוטומט והאם הקילומטרז' שלו הוא גבוה או נמוך.

• רעיון טוב! 1

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כלל לא מסכים עם אלה שמתפלאים בכלל למה לעשות חשבון בכמה הוא ימכר בעוד X שנים, שכן קונים רכב בשביל לנהוג בו.

עלות השימוש ברכב מושפעת מאוד ממחיר המכירה, ולא פלא שזה מעניין הרבה אנשים.

בכל אופן, לגבי השאלה המקורית - אני לא בטוח שרכישת רכב ידני תהווה הפסד.

אני למשל, כשאחליף רכב לבת זוגי הוא יהיה ידני בלבד. לא יכנס אצלינו VAG אוטומטי הביתה.

לפני כשנה שקלנו להחליף את הפאביה הידנית של בת זוגי בלאון ידנית (1200) בת 3 בערך.

אני לא יודע בסופו של דבר מי מכר ובכמה, אבל אף אחד מהמוכרים ביד-2 לא הסכים למכור את הרכב במחיר שמשקף ירידת ערך של 40-50% לרכב במצב ממוצע. רצו 25-35% ירידת ערך ב-3 שנים. לאחר חודשיים התייאשתי ולא החלפנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שעושים חשבון בכמה הרכב ימכר, אבל אם אתה כבר קונה רכב חדש, שזו מראש לא ההחלטה הכי כלכלית בעולם, אז לקנות רכב ידני (בטח אם אתה מעדיף אוטומט) רק כדי לחסוך כמה אלפים פוטנציאליים במכירה זה שיקול קצת מוזר. כאמור, יש דרכים פשוטות יותר לחסוך.

צריך לזכור שגם מכירה איטית (כמה חודשים עד חצי שנה) בעצם עולה כסף - ערך הרכב במחירון יורד, אתה עדיין משלם ביטוח, לפעמים יש תקלות שצריך לתקן או שאתה צריך להעביר טסט כשאתה מנסה למכור. כל זה כמובן פרט ליאוש שבהמתנה ארוכה לטלפון שיצלצל.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נמכר אם בדיוק פירסמת בזמן שהקונה הפוטנציאלי חיפש.

אני חיפשתי ידנית, וקניתי. לא חשבתי יותר מדי. הגיע הרכב הנכון, שמור, צעיר ומטופל? מיקוח קצר וקניה.

רכבים ידניים נמכרים. אם השוק מוצף, כמו בדוגמה של הייטי, מן הסתם מספר הרוכשים קטן ממספר המוכרים. בקקטוס סולר עם קילומטרז נמוך הרכבים נחטפים מהר יחסית. אין הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרומסטר הידנית שלי נמכרה אחרי שבועיים במחיר מחירון משוקלל (מספר אנשים התקשרו, אחד גם הגיע ולקח).

הפאביה סטיישן ידנית ששימשה אותי לפני הרומסטר נמכרה תוך יומיים ב-1000 ש"ח מעל המחירון המשוקלל (הראשון שהתקשר, הגיע ולקח).

בשוק המשומשות, ההיצע של ידניות מול הביקוש משחק בד"כ לטובת המוכרים.

בשורה התחתונה, כל המכוניות שלי ידניות כי אני אוהב ומעדיף את הגיר הידני - שיקול כלכלי כזה או אחר, לא שיחק תפקיד אצלי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יידע מה עוד 5 שנים, אני מאמין שתיבת ידנית שוב הולכת ונעלמת...

האם אתה מתכנן רכב קארוק עם תיבת ידנית במידה אתה אוהב זה רכב רק שלך תיהנה ממנו לכמה שנים טובות אל תבנה עליו על מכירה בעוד שנים.

אין מה לעשות בסופו של דבר כולם סופגים ירידת ערך גדולה העיקר ליהנות מראש ושקט נפשי לאורך שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר מנסה להתפטר מיטי ידנית כבר תקופה ארוכה.

אין לו כמעט למי לספר כמה היא שמורה וטובה אחרי ששומעים שהיא ידנית...

מה הנתונים שלה ובאיזה מחיר הוא מנסה למכור אותה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי ומכרתי רק רכבים ידניים.

הביקוש אמנם נמוך אבל ההיצע נמוך עוד יותר. ולדעתי הפער רק ילך ויגדל מה שטוב לבעלי רכב ידני.

כשפרסמתי הדגשתי שמדובר בידני. חד משמעית כל מי שפנה עשה זאת בזכות העובדה שהרכב ידני ולא על אף העובדה שהרכב ידני.

פעם אחת אחד המתעניינים בפוקוס ידנית דור 1 אמר לי "אבל רכב זהה אוטומטי אני יכול לקנות בפחות ויש כאלו בשפע" השבתי לו "ועדיין הגעת אלי, נכון?"

לדעתי ככל שהרכב ישן יותר היתרון היחסי של ידני רק מתעצם בגלל אמינות והחשש לבעיה בגיר לרכב ישן.

לי מעולם לא היתה בעיה למכור רכב ידני ולדעתי הדעה לפיה זה קשה מתבססת על שמועות ולא על ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר מנסה להתפטר מיטי ידנית כבר תקופה ארוכה.

אין לו כמעט למי לספר כמה היא שמורה וטובה אחרי ששומעים שהיא ידנית...

את העובדה שהרכב ידני לא צריך להסתיר, אלא להבליט.

העובדה שהוא מגיע לפרט הזה אחרי שמסביר שהיטי שמורה וטובה מצביעה על כך שהמודעה מסתירה/מצניעה את העובדה שהרכב ידני. מי שמתקשר אליו בודאי לא רוצה את הרכב כי השוק הכללי הוא אוטומטי. ודוקא מי שרוצה את הידני לא פונה אליו....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי מעולם לא היתה בעיה למכור רכב ידני ולדעתי הדעה לפיה זה קשה מתבססת על שמועות ולא על ניסיון.

זה נורא קשה להסיק על הכלל מניסיון אישי (אפילו נרחב). אני, לדוגמא, מכרתי C5 בת 11 יומיים אחרי שפרסמתי ביד2. לא בטוח שהייתי מסיק מזה משהו לגבי הביקוש לרכבים כאלו (או אפילו לגבי הרכב הספציפי, פשוט היה לי מזל).

זה לדעתי תלוי סגמנט וגיל הרכב. יותר קל למכור רכבים קטנים וישנים, כי אוכלוסיית היעד היא כזו שעלויות תחזוקה ודלק מטרידות אותה, ובמקרים לא מועטים מדובר על רכב שרק נהג אחד ינהג עליו.

קהל היעד של משפחתית חדשה יחסית (או ג'יפון) הוא לרוב מעט שונה, וברוב (כנראה המכריע) של המקרים מדובר במשפחה עם שני נהגים, שלפחות אחד (אחת) מהנהגים לא מוכן לשמוע על רכב ידני בשום מקרה. אז לדעתי הביקוש לרכבים כאלה נמוך יותר.

זה לא שאי אפשר למכור משפחתית ידנית, רק שזה עלול לקחת זמן, וממש לא בטוח שזה יוביל לחיסכון המבוקש. מצד שניי זה בודאי לא אמור למנוע ממישהו שממש רוצה רכב ידני לקנות רכב ידני, זה פשוט עוד שיקול ברכישה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2122 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...