Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

KAROQ גיר ידני - האם יש סיכוי למוכרו בעוד 4-5 שנים במחיר סביר?

DST
שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצגתי את הניסיון שלי. זה מה שפותח השרשור חיפש.

נכון שמדובר במספר מכוניות קטן (קליאו, איביזה, פוקוס). אבל ההתרשמות מכך שהמתעניינים הם בגלל הידני ולא על אף הידני כבר מגיעה לכמה עשרות. וזה גם ההיגיון.

מכירת הידניות בירידה ברורה. קשה להניח שהטעם של הנהגים השתנה באותו הקצב.

ייתכן שבג'יפון המצב קצת שונה.

אני כן יכול להגיד שזה גם רושם של אנשים מסביבי. בשנים האחרונות נתקלתי בשני מכרים שמכרו רכב ידני של הוריהם. הם גם הופתעו מכך שהיה קל יותר ממה שצפו שזה יהיה. וגם הם אמרו שכל הפניות היו ללא יוצא מן הכלל מקרב קונים שמחפשים במיוחד ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגשתי עכשו מכר שמלווה את בנו כנהג חדש על ספלאש ידנית . כשהופתעתי מהגיר הוא אמר לי : "אשתי לא רוצה אוטומט . כל החיים זה מה שהיא רגילה ולי זה סיוט"

היפוך מגדרי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הרכב של אשתי ידני.

לא חושב שיש היפוך. גברים כנשים מעדיפים אוטומטי באופן כמעט גורף. אולי יש יותר חריגים מקרב הגברים אבל בכל מקרה זה מיעוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שרכב שלא נחשב רכב "זול" מאוד תלוי בביקוש שלו כתלות במיקום גיאוגרפי.

באיזורי פקקים הצרכן הרגיל יעדיף גיר אוטומט (בתקציבים הלא נמוכים), לעומת האיזורים היותר פריפריאלים שם רכב ידני יכול להתקבל כאופציה טובה (לצרכן הרגיל).

אני עצמי החזקתי במרכז שני רכבים ידניים, הראשון היה כי "קיבלתי" אותו והשני היה משיקולי עלות. במידה והייתי נשאר במרכז, רכישת רכב ידני נוסף לא היתה באה בחשבון אלא אם זה היה משיקולים כלכליים (וזה למרות אהבתי הלא ברורה לרכבים ידניים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום צרכן רגיל. אין כזה. צרכן רגיל בישראל קונה אוטומט.

רכב ידני בארץ זה להזויים/פסיכים שמסרבים להבין שהקידמה כבר כאן.

גאה להיות אחד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם מכירות של ידני ואוטומט כאחד, בדרך כלל הרכבים הידניים שמכרתי נמכרו תוך פחות משבוע, כאשר לאוטומט לקח מספר שבועות ואף חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך צריכה להיות האם בעוד כמה שנים יהיה קשה למכור רכב ידני.

אני לא חושב שזה דווקא נכון שהצרכן רוצה יותר רכבים אוטומטים אלא היבואנים שמביאים פחות ופחות רכבים ידניים!

בין היתר, שרכבים ידניים מגיעים עם אבזור דל מה שמרחיק את הצרכנים (מה לעשות, אנחנו בעידן מסך מולטימדיה).

אישית, אני מעדיף תיבת הילוכים אוטומטית/רציפה או ידנית. אם יש רכב ידני או רובוטי - אני ללא ספק אקח את הידני. נכון להיום יש חברות שעדיין מציעות רכבים ידניים כמו דאצ'יה, ניסאן, יונדאי וכדומה

שוב, אז השאלה היא מה יהיה בעוד כמה שנים בגלל היבואנים.

לדעתי - תבדוק אם הרכב מוצף בשוק (כמובן שזה לא תמיד נכון אבל זה מראה על השוק) ובהנחה שיש כבר מעל מאות רכבים שנקנו אני לא רואה סיבה שלא לקנות - כי יש ביקוש אבל אף אחד לא יכול להבטיח מה יקרה בעוד שנה ובטח שלא בעוד 5 שנים.

אתה מוזמן לבדוק כאן

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה הסתמית של הישראלי הממוצע היא "טיייי איזה ידני כל הארץ פקקים" על אותו משקל אני אשאל אותו למה יש לו רכב 250 כוח סוס.

ישראלים אוהבים לגנות ידני למרות שהם לא נהגו עליו מלבד לשיעורי נהיגה, לא יודעים לנהוג בפקקים בצורה יעילה ולא יודעים לתפעל הילוכים, גם נהגים מקצועיים שנוהגים במסחריות כל יום עושים העברות הילוכים שגויות ומיותרות, ראיתי במו עיניי.

תוסיפו לכך את העובדה, שהיא הגורם היחיד שיגרום לי לעבור לאוטומט, שהאבזור בגרסאות הידניות הוא אכן דל.

דוגמא לכך היא הרכב שלי שעלה 170 אלף שקל כחדש, ומגיע די ערום בגלל שהגיר שלו ידני, 2 כריות אוויר בלבד... בדגם האוטומטי הוא מגיע עם סאנרוף, פנסי ערפל, בקרת אקלים, מחשב דרך, בקרת שיוט ... כל אלו מרתיעים אנשים שישקלו לקנות ידני כחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחיפשתי רכב הלכתי על ידני ורק על ידני וההיצע נמוך מאוד.

הסיבה שאני הלכתי על ידני היא שאני הייתי מנפגעי הAL4 ואחריו מניצולי הגיר הרובוטי החד מצמדי.

נמאס לי מתקלות גיר והחלטתי לשים לזה סוף בצורת רכב ידני.

עד כה שנה וחצי אחרי הרכישה ולראשונה זה עשור, מרוצה מהרכב הנוכחי שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחפש ידני לא יוכל לנצל את זה שאתה 'תקוע' כביכול עם האוטו, כי אם הוא בא אליך ומתענין ברכב הוא כנראה רוצה אותו, ואין לו הרבה לאן ללכת כי אין שוק גדול של רכבים ידניים.

מצד שני גם לך אין הרבה מה לעשות כי אין הרבה קופצים.

מאזן האימה הזה יגרום לרכב לשמור על השווי שלו. לשניכם אין מה לעשות מלבד להשתדך...

בקיצור; לדעתי תוכל להשיג מחיר סביר ביותר, אולם השאלה הנכונה היא 'האם אצליח למכור בזמן סביר'. מהניסיון של הטיפוסים הידניים כאן באשכול, נראה שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום צרכן רגיל. אין כזה. צרכן רגיל בישראל קונה אוטומט.

רכב ידני בארץ זה להזויים/פסיכים שמסרבים להבין שהקידמה כבר כאן.

גאה להיות אחד מהם.

אהבתי תיאור מדוייק.

איך שלא תהפכו את זה אין שום הנאה בסדרת הפעולות שכוללת העברת מוט הילוכים קדימה ואחורה ולצדדים ולחיצה על דוושת המצמד הלוך וחזור, עשרות ופעמים בכל נסיעה לסופר ומאות פעמים בכל נסיעה ארוכה מכך.

סדרת הפעולות הנ״ל גם גורמת לנסיעה הרבה פחות חלקה מגיר אוטומטי.

מבחינה רציונלית מדובר בסדרת פעולות מיותרת, מייגעת, מעייפת שדורשת דיוק ומחשבה מיותרים

כל סדרת הפעולות הנ״ל נמנעת בגיר אוטומטי.

מי שמשעמם לו בזמן הנסיעה שיקנה מסבחה (מויקיפדיה: מסבחה- ״מחרוזת תפילה מוסלמית״ ״בקרב יהודים ממדינות ערב שימשה המסבחה כמשחק לגלל בידיים״)

אבל אני לא נכנס לוויכוח, מי שאוהב גיר ידני משתייך לכת מאמינים ואין טעם להתווכח עם כת מאמינים באופן רציונלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אנשים נוהרים לגיפונים, ואנשים נוהרים לסופר מיני, ולמיני, ואנשים גם אוהבים ידני.

אנשים פחות מתחברים לסדאנים משפחתיים או מנהלים כיד שניה, ואלו שכן לא ירצו אותם ידניים (ובטח שלא דיזל רחמנא ליצלן, חוץ מיחידי סגולה)

אז בסגמנטים מסויימים תאלץ לחכות, כמו שאני קניתי רכב סדאן דיזל ידני ואני רואה רכבים דומים בלוח יד 2 כבר קרוב לשנה (!!) מוצעים למכירה, אף על פי שבמחיר לא מציאותי.

בסגמנט של גיפון מיני וסופר מיני, שגם ככה נקנה בערימות, יהיו עדיין את האחוזים הבודדים שרוצים ידני, במיני וסופר מיני לא רק שיש היצע גדול של ידני, אלא יש דגמים שמגיעים רק בגרסא ידנית בשנים מסוימות (ספארק, פנדה..)

בסגמנט הגיפונים יש מעט מאוד היצע ידני מהיבואן, כל שכן ביד שניה (sx4, קשקאי, גוק ועוד כמה צרפתיו וואגיות)

אז אני לא הייתי מפחד לרכוש, הפער מגיע כאן לטובתך, אף על פי שאף אחד מאיתנו לא יכול לחזות, זה לא לקחת סיכון גורלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש החלקת ונפלת על הראש הא?

כנראה שגם אינך יודע לנהוג ברכב ידני אם הוא דורש ממך מחשבה רבה, התעסקות של מאות פעמים בנסיעה ארוכה (מילא אם עירונית מאוד), ותחושה קופצנית ולא נעימה.

הדבר היחיד שאולי דורש מאמץ הוא מפרק ברך שמאל שנאלץ לנוע יותר ולא להתנוון על דוושה בדיונית ברצפת הרכב, ישנם אנשים הנהנים מחווית נהיגה בה הנהג מעורב לחלוקת הכח מהמנוע לגלגלים, ויש אנשים כמוך שרוצים רק ללחוץ גז וברקס. אין פסול בהנאתך ותחושתך, יש פסול בכך שאתה משוכנע כי כל האנשים דומים לך, זו מחשבה רעה לא רק בדיון מוטורי אלא בשאר תחומי החיים.

אהבתי תיאור מדוייק.

איך שלא תהפכו את זה אין שום הנאה בסדרת הפעולות שכוללת העברת מוט הילוכים קדימה ואחורה ולצדדים ולחיצה על דוושת המצמד הלוך וחזור, עשרות ופעמים בכל נסיעה לסופר ומאות פעמים בכל נסיעה ארוכה מכך.

סדרת הפעולות הנ״ל גם גורמת לנסיעה הרבה פחות חלקה מגיר אוטומטי.

מבחינה רציונלית מדובר בסדרת פעולות מיותרת, מייגעת, מעייפת שדורשת דיוק ומחשבה מיותרים

כל סדרת הפעולות הנ״ל נמנעת בגיר אוטומטי.

מי שמשעמם לו בזמן הנסיעה שיקנה מסבחה (מויקיפדיה: מסבחה- ״מחרוזת תפילה מוסלמית״ ״בקרב יהודים ממדינות ערב שימשה המסבחה כמשחק לגלל בידיים״)

אבל אני לא נכנס לוויכוח, מי שאוהב גיר ידני משתייך לכת מאמינים ואין טעם להתווכח עם כת מאמינים באופן רציונלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים, לא לריב.... :wink:

האמת שאני מוצא הנאה רבה בנהיגה ידנית בכבישים הפתוחים. כיף לדעת שהכח זמין. מה שווה מומנט אם אי אפשר לשלוט בו?

מנגד אם הייתי נאלץ לסבול בפקק חצי שעה או יותר לכל כיוון הייתי בוחר רכב נוח ואוטומטי פלנטרי. אני לא מזוכיסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בפקקים ארוכים בידני, לא מפריע לי כ״כ - דווקא המשחק עם ההילוכים וההתקדמות עם הקלאצ׳ בפקק פחות מצ׳עמם מאשר פשוט לגלוש באוטומט ובטח שלא סדיזם.

שאחזור לשוק הרכב הפרטי אני יודע שאני אתעדף גיר ידני גבוהה ברשימה(עד עכשיו רכשתי והיו בבעלותי 2 רכבים - רק ידניים ובשתייהם ביליתי בעיקר בפקקים באיזור המרכז) נמאס מהאוטומט.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...