Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יצרני הרכב מזלזלים בנו או שהמדינה אשמה?

ashane
שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מכיר תקנה כזו. בחיפה יש להרבה יבואנים 2-4 סוכנויות (אחת בעיר התחתית, אחת או יותר בצ'ק פוסט).

ג'ק - התחרות בין הסוכנויות דומה לתחרות בין תחנות הדלק. מרבית המחיר נקבע על ידי מה שגובה היבואן ומה שגובה ממשלת ישראל. מרווח השיווק די קטן, ואם נביא בחשבון עלויות לא קטנות של החזקת הסוכנות כנראה שהיכולת של הסוכנויות לתת הנחות שלא במסגרת מבצעי היבואן מוגבלת מאד.

יואב -תיקון קטן, בחיפה יש לטויוטה 3 סוכנויות (אמין ופריים בצ'ק פוסט ומת"מ במת"מ)

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האשמים היחידים זה אנחנו, שקונים אלפים טוסונים בשנה בלי מערכות בטיחות בכלל שבמחיר יותר זול יש את האחות התאומה שלה שמגיעה מאובזרת עם המון מערכות בטיחות.

בקיצור עם של פראיירים שמעניין אותו כנראה עיצוב על בטיחות, כלומוביל לא טיפשים, למה להם להתאמץ ולהביא טוסון עם מערכות בטיחות בזמן שעם ישראל קונה בהמוניו בלי.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תחרות בין הסוכנויות.

מכיוון שסוכנויות רכב פועלים בארץ בשיטת זכיינות ולא רוכשים מלאי רכבים מראש אלא מוכרים ישירות מלאי של היבואן ועל כך יבואן מזכה אותם על כל מכירה. לא נראה לי שיש לסוכנויות הרבה מה לעשות במחיר. הרי הם לא קובעים אותו וגם לא רוכשים את המוצר קודם לכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני מתעניין הרבה בכל מה שקשור לעולם הרכב. מבלה הרבה בפורום ועוכב אחרי חדשות רכב בארץ וגם בעולם. וכשאני רואה מה מתרחש בארץ לגבי רכבים אני תמיד שואל את עצמי אותה שאלה. למה ב2018 אנחנו מקבלים רכבים כמה חודשים/שנים אחרי העולם? וכשמקבלים אותם למה מקבלים אותם כימעט ערומים ממערכות בטיחות בזמן שבאירופה זה מגיע כסטנדרט/תוספת תשלום?

מכאן השאלה שלי, מי אשם? היצרן "שמזלזל" בנו בגלל שאנחנו מאבים רק אחוז קטן מהמכירות שלהם, או המדינה ש"בולמת" אותם מלהביא רכבים עם מערכות בטיחות מתקדמות רק כדי לדחוף לנו את המובלאיי בכח?

תתפלא, אבל ישראל לא נחשבת כוח קנייה משמעותי בעולם ותמיד תהיה עדיפות לשווקים גדולים ומשמעותיים יותר. כלכלה מאוד פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין "אשמים". יש אחראים. אז מי אחראי ל"מצב" ?

מדיניות המיסוי של המדינה תורמת למצב. אבל זה נתון קבוע לכל השוק. גם מבנה היבוא לארץ הוא נתון קיים.

מה נשאר ?

היבואנים עושים את החישוב הכלכלי שלהם. כמה עולה להם הרכב וכמה הם ימכרו. זהו.

אין לצפות מהם לשים מערכת כלשהי אם היא לא תתרום לרווח שלהם בשורה התחתונה או בעלות הרכב או בהיקף המכירות.

אז אפשר לבכות על הממשלה ועל היבואנים. אפשר להאשים את "הישראלי" שזה תמיד "כולם חוץ ממני" ...

ואפשר לנסות לשנות מלמטה. דרך מובילי דעה, עיתונאים ופורומים/רשתות חברתיות.

תמיד. אבל תמיד (!!!) לשים המון דגש על מערכות בטיחות ולהציג את האבסורד באופן מגוחך.

מכונית שמגיעה בארץ ללא מערכות אקטיביות מקוריות, היא לא לגיטימית !!

מובילאיי זו מערכת למכוניות ישנות. לא חדשות.

אם כל סקירה תתחיל ותסתיים בביקורת קטלנית על היעדר מערכות בטיחות, דברים ישתנו לאט או מהר.

זה החלק "שלנו" בעניין. גם אם כל שאר השחקנים לא משתפים פעולה.

אני, לדוגמא, עשיתי נסיעת מבחן על רכב "יקר" לקראת קניה בעוד מספר חודשים.

הרכב לא מגיע כסטנדרט עם כל המערכות שאני מצפה מרכב במחיר כזה (היום, באיוניק ליסינג יש יותר מערכות מכמעט כל מכוניות ה"יוקרה" ברמת הכניסה שלהן). אמרתי זאת בפירוש למנהלי המכירות.

פשוט כך. אני רוצה את הרכב אבל לא אקנה אותו כך ואני לא מוסיף כסף על בלימה אוטונומית או בקרת שיוט אקטיבית. ואני מוותר על סאנ-רוף ומושבי עור ...

אני בטוח שאמירות כאלו עושות את דרכן למעלה וכל שירבו יבינו שיש להם בעיה.

עריכה אחרונה על ידי TheQ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני, לדוגמא, עשיתי נסיעת מבחן על רכב "יקר" לקראת קניה בעוד מספר חודשים.

הרכב לא מגיע כסטנדרט עם כל המערכות שאני מצפה מרכב במחיר כזה (היום, באיוניק ליסינג יש יותר מערכות מכמעט כל מכוניות ה"יוקרה" ברמת הכניסה שלהן)

כן ולא. בתור בעלים של עיוני "ליסינג" (פרימיום), אני יכול לומר שכל המערכות האלו נחמדות עד לגבול מאוד מסויים - לא שהן גימיק מוחלט, אך הן גם לא נותנות מענה שלדעתי הוא די מתבקש, כמו היכולת לשמר זחילה אוטונומית (בפקק) מבלי שיהיה צורך לדרוך מחדש את המערכת בכל פעם, וזה רק כשהגעת לרף מהירות מסויים שלרוב יהיה גבוה יותר מזה שקיים בפקק ממוצע.

[התקטננות]וזה שהמראות אינן מתקפלות חשמלית זה גם טריידאוף קצת משונה ; הייתי מעדיף את הפיצ'ר הזה ע"פ משטח הטענה מיותר שבימי הקיץ גם ככה מרתיח את המכשיר לרמה שהוא מפסיק להיטען תוך מס' דקות מועט[\התקטננות]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמריי. אני מניח שהשלב הראשון לפתרון יתחיל כשבוחני הרכב והמייעצים בפורום של "מביני רכב" יפסלו באופן גורף רכבים ללא מערכות בטיחות מספקות.

ה-x2 למשל היה צריך להיות "מושפל" בפורום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי יוקרה פחות רלוונטים באחוזים לאוכלוסייה הכללית, וכתוצאה מכך גם בפורום.

אני למשל יודע שסוזוקי מגיעים לכאן עם מכוניות ללא מערכות בטיחות אקטיביות כלל - ויש להם רק את המובילאיי - רק בזכות הפורום.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ולא. בתור בעלים של עיוני "ליסינג" (פרימיום), אני יכול לומר שכל המערכות האלו נחמדות עד לגבול מאוד מסויים - לא שהן גימיק מוחלט, אך הן גם לא נותנות מענה שלדעתי הוא די מתבקש, כמו היכולת לשמר זחילה אוטונומית (בפקק) מבלי שיהיה צורך לדרוך מחדש את המערכת בכל פעם, וזה רק כשהגעת לרף מהירות מסויים שלרוב יהיה גבוה יותר מזה שקיים בפקק ממוצע.

[התקטננות]וזה שהמראות אינן מתקפלות חשמלית זה גם טריידאוף קצת משונה ; הייתי מעדיף את הפיצ'ר הזה ע"פ משטח הטענה מיותר שבימי הקיץ גם ככה מרתיח את המכשיר לרמה שהוא מפסיק להיטען תוך מס' דקות מועט[\התקטננות]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ה"התקטננות" שלך היא המחמאה הכי גדולה לאיוניק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיוניק ליסינג יש יותר מערכות מכמעט כל מכוניות ה"יוקרה" ברמת הכניסה שלהן

זה מהסיבה שיונדאי שמו אותן כסטנדרט בדגם. אחרת גם שם היית מקבל מובילאיי באדיבות הרגל השמאלית של המתקין הישראלי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מהסיבה שיונדאי שמו אותן כסטנדרט בדגם. אחרת גם שם היית מקבל מובילאיי באדיבות הרגל השמאלית של המתקין הישראלי.

זו בדיוק הטענה שלי. היבואן החליט וזה לזכותו.

יבואנים אחרים בוחרים שלא לייבא מערכות בטיחות מקוריות ברמות הבסיס ולא נענשים מספיק ע"י צרכנים (לא בשליטתנו) וע"י עיתונאים ומובילי דיעה (בשליטתנו !!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה מזלזלים בעצמנו? איזה ברירה יש לנו? לא לקנות רכבים? זה לא פיתרון הגיוני.

אז מה?! לבקש יפה נשמע לך יותר הגיוני? לדעתי רוב הרכבים החדשים בארץ ייקנו ע''י בעלי רכבים בהווה, אם רק כל מי שיש לו רכב עכשיו ורוצה לקנות רכב חדש, ישאר עם רכבו הנכחי שנה, שנתיים ובכך ימחה כנגד המחירים, האיבזור הדל וחוסר המבחר, אנחנו נראה פה מהפכה בקנה מדיה של מהפכת הסלולר שהייתה לפני כמה שנים. תחשבו, כל השנים שאדם ממוצא שילם 300-400 ש''ח על חשבון סלולר היה נורמה שזה מקובל ואלו המחירים ואין מה לעשות. היום אנחנו במצב שאדם שמשלם יותר מ-60 ש''ח בחודש נחשב לפרארייר.

אני מאמין שאם הציבור הישראלי היה יותר חכם וחושב על העתיד ולא מתנהג כמו ילד קטן ואימפולסיבי, אנחנו היינו רואים פלאים בעולם הרכב בכל מה שקשור לתמחור.

עריכה אחרונה על ידי Taipan
טעות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המדינה אשמה בזה שהיא לוקחת מיסים מאוד גבוהים ביחס לשאר המדינות מבחינת רכבים. היצרן מספר רכב והמטרה שלו ליצור את המותג שלו אז לא חושב שהוא ירצה לדפוק אותך אם כמה שפחות רכיבים אם כבר זה היבואן שירצה להרוויח יותר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...