Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יצרני הרכב מזלזלים בנו או שהמדינה אשמה?

ashane
שימו לב! השרשור הזה בן 2126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתעניין הרבה בכל מה שקשור לעולם הרכב. מבלה הרבה בפורום ועוקב אחרי חדשות רכב בארץ וגם בעולם. וכשאני רואה מה מתרחש בארץ לגבי רכבים אני תמיד שואל את עצמי אותה שאלה. למה ב2018 אנחנו מקבלים רכבים כמה חודשים/שנים אחרי העולם? וכשמקבלים אותם למה מקבלים אותם כימעט ערומים ממערכות בטיחות בזמן שבאירופה זה מגיע כסטנדרט/תוספת תשלום?

מכאן השאלה שלי, מי אשם? היצרן "שמזלזל" בנו בגלל שאנחנו מאבים רק אחוז קטן מהמכירות שלהם, או המדינה ש"בולמת" אותם מלהביא רכבים עם מערכות בטיחות מתקדמות רק כדי לדחוף לנו את המובלאיי בכח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יצרני הרכב מספקים ליבואן פה מה שהוא חושב / מחליט שמתאים לשוק המקומי במחיר תחרותי.

מי אשם? אנחנו שמזלזלים בעצמנו. לא היצרן ולא המדינה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את רז חלקית, הצרכנים אשמים בעניין אבל כמובן שגם המדינה/היבואן.

אין מה לעשות רכב ערום יעלה יותר זול, האומנם? אנחנו עדיין קונים רכבים ערומים ללא אבזור בטיחותי כמו באירופה/אמריקה (לא כל הרכבים) והרכבים עדיין עולים יותר יקר מאשר באירופה או אמריקה.

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה לא ממש בולמת אף יצרן בלהביא מערכות בטיחות , אף אחד לא מונע מקרסו להביא מגאן סדאן עם מערכות בטיחות מטורקיה , או מכלמוביל לייבא טוסון עם מערכות בטיחות מאיפה שהוא לא מגיע. זו החלטה כלכלית נטו של היבואנים על מנת לגזור רווח ולהשאר עם מחיר תחרותי.

זה שהמדינה דואגת לרווחת מובילאיי על חשבוננו זה משהו אחר.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה ברירה יש לנו?

לא צריך להמציא את הגלגל, צריך להסתכל סביב בעולם / אחורה בזמן.

בשאר העולם קיים חרם צרכני (אצלנו קיים רק במגזר החרדי).

בשאר העולם לא "פותחים שוק" עם המוכר ומנסים להוזיל בכל מחיר, גם על חשבון בטיחות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה המרכזית היא המיסוי הגבוה. הוכחה: ברכבים בהם המיסוי נמוך יותר, כמעט תמיד האיבזור יכלול מערכות בטיחות מתקדמות. למשל רכבים היברידיים או חשמליים, חלק ניכר מהם מגיע מאובזר עד השיניים.

(למי שמתקשה בהבנת הנקרא: זה שיש לך דוגמא אחד נגדית לא סותר את הביטוי "כמעט תמיד" לעיל).

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עד כמה שאני זוכר זה לא מוצר צריכה בסיסי ומהותי שבלעדיו אתה לא תוכל להתקיים (אני מדבר כמובן על רכב חדש). שוק היד 2 מפוצץ ברכבים. אולי הגיע הזמן שמישהו ירים את הכפפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה המרכזית היא המיסוי הגבוה. הוכחה: ברכבים בהם המיסוי נמוך יותר, כמעט תמיד האיבזור יכלול מערכות בטיחות מתקדמות. למשל רכבים היברידיים או חשמליים, חלק ניכר מהם מגיע מאובזר עד השיניים.

(למי שמתקשה בהבנת הנקרא: זה שיש לך דוגמא אחד נגדית לא סותר את הביטוי "כמעט תמיד" לעיל).

הם מאובזרים עד השיניים כי התחרות שלהן היא מול מכוניות עם מס רגיל ולהביא אותן מאובזרות מנצל את יתרון המס שלהן עד תום ולכן לא ניתן להשתמש בנתון הזה כדי להצביע על התנהגות של שוק בו לכל המכוניות מס נמוך זהה. גם הרוכשים שלהן, בשל המחיר, שונים מהרוכש הממוצע.

מה שאפשר לעשות זה חרם על היבואנים שצביאים רכבים ללא אבזור בטיחות. לא לקנות מאזדות, רנו, דאצ'יה וכו'. לא לקנות יונדאי טוסון ולהעדיף את הספורטאג' עליו. לקנות מטויוטה, מקיה, מיצובישי, סובארו xv עם מערכות בטיחות וכו'.

יש מספיק אופציות שהן גם מאובזרות וגם אמינות שלא חייבים להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשקוויל אחד בבני ברק נגד יבואן רכב, מכל סיבה דמיונית או בדיונית ואף אחד לא נוגע יותר בתוצרת שלו. זה בדיוק ובערך מה שכתב razmel, אין חרם צרכני ואם יש, דואגים לגמד אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשקוויל אחד בבני ברק נגד יבואן רכב, מכל סיבה דמיונית או בדיונית ואף אחד לא נוגע יותר בתוצרת שלו. זה בדיוק ובערך מה שכתב razmel, אין חרם צרכני ואם יש, דואגים לגמד אותו.

אם בארץ היתה שיטת גילרים (סוכנויות) שמתחרות אחת בשניה בניגוד ל "יבואן מרכזי" היתה עדנה

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא ממש נכון, ליבואן 1 יש כוח קניה ומיקוח יותר חזר מול יצרן מאשר 20 דילרים קטנים שכנראה גם לא יוכלו לרכוש ישירות מהיצרן

מה שיביא לעליית מחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם מי "שאשם" פה זה לא היצרן ולא המדינה, אלה היבאון. כמו שאמר shus2000 היבואן יכול להציב תנאים ליצרן, ולגרום לו להבין שהוא פשוט יפסיד שוק בארץ (למרות שהשוק פה מהבא אחוז קטן מאוד מכל העולם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא ממש נכון, ליבואן 1 יש כוח קניה ומיקוח יותר חזר מול יצרן מאשר 20 דילרים קטנים שכנראה גם לא יוכלו לרכוש ישירות מהיצרן

מה שיביא לעליית מחיר

המחיר שהיבאון מקבל טוב רק לו, שום דבר לא מתגלגל כאן לצרכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2126 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...