Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שתיל אבוקדו - יש טעם לגדל בבית בצל או לתת אותו לחברים שיגדלו בגינה?

נהג מתחיל
שימו לב! השרשור הזה בן 2132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האבוקדו הוא חד ביתי, הפרחים שלו הם דו מיניים. מספיקה האבקה (ע"י חרק) מפרח אחד של העץ לפרח אחר באותו העץ.

אם אני מבין נכון? זה מחליף את ההרכבה? מעכשיו הוא ידע להוציא פירות לבד מבלי להעזר בחרקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת כלום. קרא שוב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעכשיו הוא ידע להוציא פירות לבד מבלי להעזר בחרקים?

לא. פרח לא יכול להפרות את עצמו. החלק הזכרי והחלק הנקבי מבשילים בזמנים שונים. הפרח צריך להיות מופרה מאבקנים מפרח אחר (עדיף, מעץ אחר) ועדיין יש צורך בשירותיהם של החרקים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבוקדו שמגדלים מגלעין יתן פרי כמו הפרי שממנו נלקח הגלעין. במטעים מסחריים מרכיבים כי החלק שנותן את הפרי רגיש למליחות בקרקע ולמים הקשים שלנו אז מרכיבים על כנה עמידה למליחות. מהסיבה הזו גם לרוב עץ מגלעין יהיה עם עלים קצת שרופים בקצוות.

אבוקדו יכול להפרות את עצמו. לא כל הזנים באותה היעילות. כפי שצויין הנקבי נפתח במועד אחר מהזכרי כדי להגדיל את השונות הגנטית (אבולוציה וכו). אין יתרון בהפרייה עצמית. אבל בגלל שבטבע אין 100% עדיין יהיו פירות. אם תנביט גלעין של האס וגלעין של אטינגר האחד יאביק את השני ויהיו הרבה יותר פירות.

בכל מקרה, אם מנביטים בבית החשיפה לשמש מלאה צריכה להיות הדרגתית אחרת העץ ימות מהר מאוד מעוצמת האור שאינו מורגל בה.

בהצלחה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...