Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר שמן מנוע בעל קיבולת גדולה עדיף ע"פ אחד קטן?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 2091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב אמריקאי ישן ויש שניי סוגים בשוק של פילטר שמן ,האחד "שמן ונמוך" ואילו השני "שמן וגבוה" בעל נפח כמעט כפול מהראשון,איזה פילטר לדעתכם עדיף יותר או שזה ממש לא משנה?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הגבוה.

פילטר גדול יותר אומר שטח פנים גדול יותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

HU: clarion 786Amp1: jbl 1004 Amp2: sundown audio sae1000d comp': polk audio 5251 db SUB:polk audio sr 12dvc

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בנסועה ובתדירות ההחלפה.

אם הרכב נוסע מעט בשנה ,ואתה מחליף כל שנה שמן ופילטר , אז לדעתי אין בעיה בפילטרים הקצרים. ברכב דיילי, הייתי משתמש הארוך.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בנסועה ובתדירות ההחלפה.

אם הרכב נוסע מעט בשנה ,ואתה מחליף כל שנה שמן ופילטר , אז לדעתי אין בעיה בפילטרים הקצרים. ברכב דיילי, הייתי משתמש הארוך.

Sent from ...

למה ? מה בעצם זה משנה ?

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שנוסע 2000 קמ בשנה , או פחות , השמן שיוצא אחרי שנה הוא נראה צלול. ולכן אפשר לדעתי להסתפק בכושר סינון קטן יותר (פילטר קטן יותר ,",מתלכלך" מהר יותר )

לעומת זאת רכב שמחליף שמן אחרי קרוב ל 15k, הוא כבר לרוב שחור , וכנל הפילטר. ולכן ,שוב לדעתי , צריך פילטר גדול יותר.

Sent from ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום עדיפות של הקטן על הגדול, תמיד הגדול עדיף.

הבעיה אצלהם שהתכנון צפוף ולפעמים (אותו מנוע במספר רכבים שונים) אין מקום לגדול ולכן משתמשים בקטן.

הטרווארס למשל מגיע עם pf48, כי המנוע מורכב עם השמן מחוץ לרכב ואי אפשר להכניס אותו לרכב עם pf63

אבל בכל מקום כתוב בטיפול להתקין pf63.

https://bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/4630606/PF63_vs_PF48_-_How_much_more_c

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי קצת יותר לעומק ומסתבר שהפילטר הגדול/ארוך מיועד למנועיי דיזל 6.6 ליטר ואילו ה"קטן" מיועד למנועיי בנזין 5/5.7 ליטר, שניהם מנועיי GM וקוטר הפילטר והתבריג זהים, האם יש הבדל בשסתום האל חזור שבתוך הפילטר בין זה שלדיזל לבנזין? האם לדעתכם אני יכול ללא חשש להרכיב את הפילטר הגדול אצלי במנוע בנזין?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגודל החיצוני של הפילטר משמעות רק אם בתוכו יש יותר ניר סינון.

בעבר הרחוק רכשתי כמה סוגי פילטרים, שהיו מיועדים לאותו סוג מנוע, פירקתי אותם והפתעה הייתה גדולה שכן, היה הפרש של כ 50% באורך סרט הנייר שבתוך בית הפילטר.

יחד עם זאת, נראה לי אם רכב אספנות ממוצע לא נוסע יותר מ 5,000 ק"מ ומחליפים כל שנה שמן ופילטר, אין סיבה טובה להתעסק באיכות הפילטר.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש על הנושא הזה דיונים אין סופיים ומאות סרטנים ביוטיוב. לכמות נייר הסינון ואורכו אין השפעה, לאיכות נייר הסינון, עוביו והחומר ממנו הוא עשוי יש השפעה רבה.

לגודל החיצוני של הפילטר משמעות רק אם בתוכו יש יותר ניר סינון.

בעבר הרחוק רכשתי כמה סוגי פילטרים, שהיו מיועדים לאותו סוג מנוע, פירקתי אותם והפתעה הייתה גדולה שכן, היה הפרש של כ 50% באורך סרט הנייר שבתוך בית הפילטר.

יחד עם זאת, נראה לי אם רכב אספנות ממוצע לא נוסע יותר מ 5,000 ק"מ ומחליפים כל שנה שמן ופילטר, אין סיבה טובה להתעסק באיכות הפילטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניי הפילטרים שציינתי תוצרת acdelco ונחשבים "למקוריים" ואייכותיים, אז אני מניח שאיכות נייר הסינון ועוביו בתוכם זהה בין שניהם.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מקורי" אבל לאיזה דגם מנוע ?

מציע לך לבדוק את הוראות היצרן ולהתקין את המסנן המומלץ בהוראות.

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...