Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית טורבו - פיגו 508

Mor Misheli
שימו לב! השרשור הזה בן 1979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי לפני כשבועיים פיג'ו 508 שנת 2012 דגם ACCESS מנוע 1.6THP 5FV.

ברכב הייתה קיימת בעיית עישון, מיזוג אוויר לא תקין ובעיית סחיבה.

לאחר התייעצות עם מס' רב של מוסכים הוצע לי לפנות למוסך מורשה של פיג'ו.

פניתי למוסך מורשה, לאחר בדיקת מחשב נאמר לי כי קיימת תקלה בנגד מאוורר מנוע ויש צורך בגומיות שסתומים.

באותו הרגע החלטתי לבצע תיקון של נגד מאוורר מנוע, הומלץ לי לבצע את תיקון גומיות השסתומים בטענה שזה מה שיפתור את בעיית הסחיבה והעשן של הרכב.

לאחר מס' ימים הכנסתי את הרכב שוב למוסך וביצעתי גומיות שסתומים.

יומיים אחרי שהרכב יצא מהמוסך, ביצעתי איתו לראשונה נסיעה ארוכה ולאחר מס' קילומטרים נדלקה שוב נורת המנוע ונורת הסרוויס וסחיבת הרכב לא השתנתה מלפני כניסתו למוסך.

חזרתי שוב למוסך, לאחר בדיקת מחשב נאמר לי כי קיימת תקלה במערכת הטורבו ויש צורך להחליף את הטורבו קומפלט.

בבדיקה הראשונה כאשר הרכב נכנס התעקשתי שיבדקו את כלל תקלות הרכב ובפרט מערכת הטורבו, נאמר לי כי מערכת טורבו תקינה ואלו התקלות שיש לרכב - גומיות שסתומים ונגד מאוורר.

כאשר חזרתי נאמר לי כי כנראה כתוצאה מתיקון של גומיות השסתומים המחשב איתר תקלה בטורבו, נשמע לי קצת מוזר שלא היה ניתן לראות את התקלה כבר בבדיקה הראשונה.

בשורה התחתונה - יצא לי לשמוע את המוסכניק מדבר על חופש בוויסגייט, לאחר בדיקה עם מס' מוסכים נאמר לי כי במידה והטורבו נכנס לפעולה כאשר הרכב קר בהתנעה ראשונה אכן מדובר בתקלת ווייסגייט.

מעוניין לשמוע את החוות דעת שלכם ולמי אתם ממליצים לפנות מבחינת אמינות ומחיר.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון : לא מורשה יבואן . הם יפשטו לך את העור וגם יכולת האבחון שלהם לא מהגבוהות. מצד שני גם לא מוסך מדרכה כללי.

יש פה מספר מוסכים מומלצים בפורום שמתמחים ברכבים צרפתיים כאלו. ההבדלים במחיר ובאיכות הטיפול יכולים להיות כל כך גדולים ששווה להגיע אליהם מרחוק. מאיזה איזור אתה בארץ ?

זה נכון שהמנוע הזה לא ממש אמין אבל

המצב היחיד שבו כדאי לך מוסך יבואן זה אם הם מוכנים לתקן לך תחת הרחבת אחריות/ריקול כלשהוא (עלות סימלית בדרך כלל).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל זה המנוע הבעייתי עם 156 כוחות סוס. במנועים האלו הבעיה העיקרית היא הטורבו. כאשר הרכב מתחיל לעשן עם חוסר סחיבה, יש צורך בהחלפתו של הטורבו.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאישור תל אביב, למי אתה ממליץ לפנות?

פנה למוסך גבע, רחוב תושיה 24 בתל אביב

http://www.m-geva.com/

אני בטוח שתקבל שם דיאגנוסטיקה טובה יותר מאשר במורשה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם לא נוח להיכנס לעיר הגדולה,אפשר לנסוע לחולון לאורן שירותי רכב , חבר הפורום שנמצא ברחוב הזורע.

אורן כמו שלושת הקודמים שהוצעו,מומחה במכוניות פיגו-סיטרואן ויתרון של מוסך כזה הוא חסכון לא קטן בעלויות התחזוקה.

במורשה תאמר בוקר טוב וזה כבר יעלה לך בכמה מאות ש"ח.. אין מה לעשות.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן -

הוצאתי את הרכב מהמוסך המורשה ללא תיקון התקלה.

כאשר הרכב תוקן שם בפעם הראשונה הובטח לי כי יבוצע ניקוי פיח בעת החלפת גומיות השסתומים, בפועל לא בוצע ניקוי פיח וחזרתי למוסך וטענו שלא אמרו לי שהחלפת גומיות השסתומים כוללת ניקוי פיח (למרות שקיימת אצלי הקלטה שהחלפת הגומיות כוללת ניקוי פיח).

כעסתי מאוד והתעקשתי שיבצעו ניקוי פיח, בדקו את הרכב וטענו שהבעיה היא בכלל בטורבו ואין לה קשר לפיח.

ב19 לחודש הוצאתי את הרכב מהמוסך ללא תיקון התקלה, ונסעתי לכיוון מוסך גבע, שמתי לב בנסיעה שאין כלל תקלה בסחיבה והרכב סוחב באופן תקין והחלטתי לעשות נסיעה של 70 ק"מ בערך לפני הכניסה למוסך, הרכב סחב באופן תקין לגמרי.

הגעתי למוסך גבע שם ייעץ לי בחור בשם יוסי לאפס את התקלות לפני קבלת החלטה על החלפת הטורבו.

נסעתי מאז עוד 300 ק"מ בערך והרכב עדיין סוחב תקין ונשמע כי הטורבו עובד.

השאלה שלי - האם יש אפשרות למוסך להכניס תקלה פקטיבית למחשב למרות שאינה קיימת?

והאם לאחר גומיות שסתומים השיפור נראה רק אחרי נסיעה ארוכה או כבר באותו הרגע?

תודה לעוזרים ולמוסך גבע - בטוח שברגע שתהיה לי כל תקלה שהיא ברכב אפנה אליהם, מקצוענים בטירוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאת את המוסך הכי טוב לפיג'ו שלך, מניסיון.

אם יהיו התפתחויות תעדכן,

אגב שאלה כללית,

המנוע הנ''ל אחרי השדרוג ל 165 כ''ס נחשב לאמין,

האם מבחינה טכנית במידה ומנוע הולך אפשר לשתול שם את הגירסה המשודרגת?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשתול מנוע משודרג רק שצריך לשכתב ECU (מחשב ניהול) בהתאם. עוד מספר פלסטיקים להחליף וזהו. לא זול.

המנוע המשודרג (165) בנתיים משדר אמינות טובה.

ניקוי פיח עולה סביב ₪4000 . אני מקווה שהמורשה לא חייב אותך על סכום כזה ובסוף גם לא ניקה.

אי אפשר "לשתול" תקלות יש מאין במחשב. אבל במנוע הזה גם לא צריך להתאמץ ( זה יגיע מעצמו).

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שגיאות חד פעמיות שלא חוזרות אחרי איפוס . יש שגיאות שנרשמות אבל לא מדליקות נורית כי עדיין בטווח המותר

ויש שגיאות שקשה להפטר מהן...

למשל: לי יש אזהרה במחשב . מפלס דלק נמוך. כבר שלוש שנים . אי אפשר למחוק אבל לא מפריע לשום דבר.

בקיצור:

סע כמה ימים. אם הכל בסדר תגיע כל 15000 קמ לטיפול יזום. אפילו כל 10000.

במוסך גבע יתחברו למחשב ויאבחנו מה הצטבר במחשב ואז תחליטו מה לעשות .

יש טענה כזו שאם אחרי 20 דקות נסיעה לא נדלקת אף אזהרה אז הכל טוב. היא לרוב נכונה . שיהיה לי זמן אני אספר לך פעם סיפור מצחיק על נורית אזהרה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...