Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס סטיישן מליסינג

Smadar K
שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנייה לפני אולי קנייה, מבקשת את דעתכם על מודל שיש עליו הרבה דעות קדומות. צריכה שתתייחסו לנתונים הקרים (-:

שוקלת לקנות פורד פוקוס סטיישן 2013, יד ראשונה מליסינג, 93000 ק"מ. הסוכנות מציעה שנתיים אחריות שלהם, פלוס מה שנותר באחריות של פורד על גיר ומחשב גיר בשל הליקויים הידועים של מערכת הגיר (זה אומר שיש עוד שנתיים אחריות על מצמדים, ועוד 5 שנים על מחשב הגיר). בבדיקה אצל מכון בדיקה מחמיר ביותר התגלו הרבה מאוד ליקויים, שבראשם סיפור המצמדים והגיר. אין ליקויי בטיחות, רק דברים מכניים, ולפי הבודקים, אם הכל יתוקן- לא צריכה להיות בעיה עם הרכב.

הסוכנות תיקנה על חשבונה את כל הליקויים במוסך מורשה של פורד, כולל החלפת המצמדים הנמצאת באחריות ומחשב הגיר.

מחר אקח את הרכב לבדיקה נוספת אחרי מקצה התיקונים.

למרות תנאי הפתיחה הבעייתיים, הפיתוי הוא כזה- אני יכולה להוציא את הרכב הזה בפחות מ 30 אלף ש"ח. אני מקבלת אוטו משנתון סביר, גדול יחסית ובטיחותי, חסכוני בדלק באופן יחסי, מאובזר מאוד, ועם אחריות לא רעה בכלל.

השאלה היא האם זה שיקול נכון? או שיש לי לצפות לאוטו בעייתי שיעלה לי הרבה זמן וכסף בעתיד. הביקורות על הפורד פוקוס מהשנתונים האלו ידועות, אבל רובן ככולן מתייחסות לבעיית המצמדים והמחשב המקוריים שהגיעו עם הרכב, ואלו כאמור יוחלפו ויישארו באחריות עוד תקופה נאה.

אשמח לדעתכם ושיקול הדעת שלכם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס נמכרת במחירי זנות בגלל הגיר. לדעתי עסקה לא רעה. היבואן עומד מאחורי הגיר ויש פה כאלה שמדווחים על יציבות הגיר והשד לא נורא כל כך. מחלה נוספת בפוקוס הזו אלה גומיות הדלת שנושרת אבל גם זה פתיר.

לדעתי בסוף החמש שנים יהיה קשה למכור אותה אבל זה לא ממש משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות תנאי הפתיחה הבעייתיים, הפיתוי הוא כזה- אני יכולה להוציא את הרכב הזה בפחות מ 30 אלף ש"ח. אני מקבלת אוטו משנתון סביר, גדול יחסית ובטיחותי, חסכוני בדלק באופן יחסי, מאובזר מאוד, ועם אחריות לא רעה בכלל.

השאלה היא האם זה שיקול נכון? או שיש לי לצפות לאוטו בעייתי שיעלה לי הרבה זמן וכסף בעתיד. הביקורות על הפורד פוקוס מהשנתונים האלו ידועות, אבל רובן ככולן מתייחסות לבעיית המצמדים והמחשב המקוריים שהגיעו עם הרכב, ואלו כאמור יוחלפו ויישארו באחריות עוד תקופה נאה.

1. שאלה מעניינת. אכן רמת המחירים אטרקטיבית, אך כדאי לבחון את התמונה כולה.

2. מה כוללת האחריוץ שת מקבלת מהחברה המוכרת? שימי לב שאחריות היצרן על המצמדים מסתיימת בקרוב, או הסתיימה.

3. אם הבעיה היתה רק עם המחשב/המצמדים המקוריים כבר מזמן היו מחליפים בכל המכוניות ופותרים הבעיה אחת ולתמיד. האמת הכואבת היא שאין פתרון לבעיה.

4. מה היו הבעיות המכאניות שנתגלו בבדיקה? ומי אמר שהן לא תחזורנה אצלך?

5. קחי בחשבון שהרכב שאת קונה הוא "יד אחרונה" רוב הסכויים שלא תצליחי למכור את הרכב בשום מחיר משמעותי החל מבערך עוד שנתיים.

6. קחי בחשבון שב-30K את רוכשת יונדאי i30 או קיה סיד SW זקנות בשנתיים אבל חפות מבעיות, ועם סיכוי טוב יותר למכור אותן בתום השימוש.

7. עסקה שעל פניה נראית "זולה" עלולה להתברר כיקרה מ-א-ד.

שורה תחתונה - לו אני במקומך הייתי מוותר - לא נראה לי שאת מספיקה עשירה בכדי לקחת את הסיכון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי איך עסקה של קניית פוקוס בזול יכולה להפוך בעתיד ליקרה מ-א-ו-ד?

פוקוס 2013 בנתונים של פות"ש הרכב עולה כ25-27 אלף שקל, גם אם תקנה ותשתמש מספר שנים ותשים את הרכב בפח הקרוב זה עדיין עסקה לא רעה.

אין לרכב תקלות מהותיות יקרות, גומיות שנופלות נפתח ב5 שקל של דבק חזק, גיר ומצמד יש יבואן שנותן מענה מושלם אם יהיה בעיה.

שאר הרכב אמין ומהנה לנהיגה, אין כאלו רכבים נכון להיום בישראל שנית להשיג בכזה מחיר.

אולי לא שמת לב אבל המחיר לכזה רכב 2013 עם פחות מ100K הוא כ25-27 אלף שקל בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי איך העסקה יכולה להפוך למאוד יקרה??

הרכב אמין ביותר למעט עניין הגיר שהיבואן נותן גב כלכלי ושקט נפשי, עניין הגומיות נפתר ב5 שקל בטמבוריה הקרובה לצמיתות.

אין היום בישראל רכב 2013 עם פחות מ100K שניתן להשיג בכאלו מחירים, ב25-27 אלף שקל!

גם אם התחזית השחורה שבעוד מספר שנים לא יהיה מענה לגיר ואף לקוח לא יקנה את הרכב זה עדיין עסקה לא רעה ללא בור כלכלי.

מדובר ברכב מאובזר, מהנה לנהיגה ומוצלח ביותר לסגמנט שלו למעט עניין הגיר אבל גם המחיר כחצי ממתחריו ולכן זה כדאי לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי איך עסקה של קניית פוקוס בזול יכולה להפוך בעתיד ליקרה מ-א-ו-ד?

פוקוס 2013 בנתונים של פות"ש הרכב עולה כ25-27 אלף שקל, גם אם תקנה ותשתמש מספר שנים ותשים את הרכב בפח הקרוב זה עדיין עסקה לא רעה.

אין לרכב תקלות מהותיות יקרות, גומיות שנופלות נפתח ב5 שקל של דבק חזק, גיר ומצמד יש יבואן שנותן מענה מושלם אם יהיה בעיה.

שאר הרכב אמין ומהנה לנהיגה, אין כאלו רכבים נכון להיום בישראל שנית להשיג בכזה מחיר.

אולי לא שמת לב אבל המחיר לכזה רכב 2013 עם פחות מ100K הוא כ25-27 אלף שקל בלבד

אם בעוד שנתיים היא תהיה עם רכב תקול שיעלה 10000 ש"ח לתקן אותו, ובלי מישהו שירכוש במחיר גבוה מזניח - הרכב עלה לה 30000 ש"ח בשנתיים.

יכול להיות שהרכב יהיה סבבה, ולא תהיינה תקלות - אבל אף אחד לא מבטיח לה את זה, ולדעתי מדובר בהימור גדול, עם פרמיה שמ-מ-ש לא שווה את הסיכון.

בשבוע שעבר חברה של אשתי עם פוקוס כזאת (שאיכשהוא תמיד נדפקת עם כלי רכב) נתקעה בחניון התת-קרקעי של איכילוב בלי יכולת להזיז את הרכב בגלל שהגיר החליט לשבוק. חברת הגרר אמרה שהמנוי לא כולל חילוץ מחניון תת-קרקעי והיא נאלצה לשלם 1000 ש"ח לגרר פרטי שהוציא אותה משם. נדרשו עוד יומיים של דיונים מול דלק על מנת שהגיר יתוקן ללא עלות מצדה כמחווה של רצון טוב (אפילו שהאחריות חלפה)

- אחריות טובה היא אחריות שלא צריך לממש, רצון טוב זה נחמד, אבל רצוי שלא להזדקק. האדם ממוצע רוצה רכב שייסע מא' לב' בלי הפתעות, לצערי הפורד פוקוס הוא ממש לא כזה, ובטח לא למי שהפרוטה לא מצויה בכיסו, ולא יוכל לרכוש רכב אחד במקרה שההימור יכשל.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לגמרי, עדיף יונדאי או קיה ישנות בשנתיים, הסיכוי לצרות נמוך בהרבה, גם בעוד שנתיים תוכל למכור הלאה, כך שעלות התפעול תהיה זולה בהרבה

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין המקרה שקרה בחניון התת קרקעי זה אכן מזל ביש שיכל להיות לכל רכב, אין קשר לפוקוס

דלק במקרה שלה נתנו לה בכמחווה של רצון טוב בגלל שהיא לא הייתה באחריות, כנראה הרכב מעל 150K ולמרות זאת כפי שראית היבואן נתן גיבוי מלא, ברכב עם 100K יש אחריות מלאה על הגיר ללא ויכוח.

רכב 2013 עם ק"מ סביר מגובה באחריות ולא רק כרצון טוב על הגיר עד 2020, גם אם הרכב אז יימכר לגריטה זה עדיין שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליהו - מותר לך לחשוב אחרת ממני. אתה חושב שזאת עסקה טובה, אני טוען שזה הימור עם פרמיה גבוהה.

לדעתך לגימי שאדם ירכוש רכב ב-30K ויזרוק אותו לגריטה עוד שנתיים, לדעתי - לא.

אגב האחריות על המצמדים היא 5 שנים, ובמקרה של 2013 היא הסתיימה או קרובה לסיום. בכל הקשור להבנתי הוא פחות בעייתי. גם לא ברור לי אם באחריות שהגברת תקבל היא תוכל להחליף מצמדים במסגרת האחריות של החברה ממנה היא רוכשת את הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. המחיר יותר הוא כ25-27 אלף שקל לשנת 2013 לרכב עם פחות מ100K, ניתן גם להשיג רכבים פרטיים עם כ80 K במחיר הזה

ב. האחריות היא 7 שנים למצמדים ולא 5 ו10 שנים למחשב הגיר (אותו מחשב שברנו עולה ללקוחות לא מעט)

ג. כמובן שאף אחד לא גורט רכב בגלל תקלת מצמדים, גם אם החברה לא תתאשר תיקון ההחלפה לא אמורה להיות יקרה.

ד. פורד טוענים ואני לאחר בדיקה גם ככה חושב שהוורסיה האחרונה של המצמדים שופרו מאוד.

בשקלול כל הנתונים ובמחיר הנכון לדעתי אין תמורה לכסף יותר מזה.

אחריות פורד.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דגים בים (הרבה מכוניות בשוק) רבות מהן ללא מחלות ידועות. אם לא היה ממה לבחור - אתה צודק. העניין שהשוק מוצץ בכלי רכב ואין בעיה גדולה למצוא רכב שהסיכון הגלום ברכישתו הרבה יותר קטן מהסיכון הגלום ברכישת פוקום מהדגם המדובר. לכן טענתי היא שהמחיר לא נמוך מספיק בשביל שיהיה שווה לקחת את הסיכון, במיוחד שכמדובר בצרכן ששם את כל חסכונותיו על הרכב (ולעיתים אפילו לקח הלוואה לרכישתו) במצב השוק הקיים לעיתים השאלה לא כמה תרד במחיר, אלא המצב הוא שאין קונים. ולכן מחיר של 25-27K הוא "מציאה" אם אני יכול לרכוש רכב יותר ישן בשנה שנתיים - ביודעי שרוב הסיכויים שלא תהיינה לי תקלות משמעותיות (עם או בלי אחריות)

ואם מדברים על תמורה לכסף (לא בסטיישן) שברולט קרוז / פיג'ו 301 / סיטרואן C4 מהוות יופי של תמורה לכסף במחירים דומים ואף נמוכים יותר.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעת הרבה ברכב בבדיקות, הליקויים תוקנו לשביעות רצונך? תתחדשי וסעי בזהירות. אין מה לחשוש

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מעבודה, יופי של רכב והיה מאוד אמין ונוח. מנוע 1.6 מאוד חלש וצריכת דלק לא משהו. אבל ים מקום בעיקר למשפחה. אם יש לך אחריות אז זה מחזק את העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...