Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

C-HR קרינה

thema832
שימו לב! השרשור הזה בן 2132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה אבל מניח ששמת לב שהכתבה מ2010 ולא כוללת רכבים חדשים.

אז? על אחת כמה וכמה, המצב היום לא שונה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו דעה שונה?

כן. עיקר הקרינה שנכנסת לתא הנוסעים מגיעה דרך החלונות, ולהבדיל מהקרינה שמגיעה מהסוללה הקרינה הזו מוכחת כמסרטנת.

לכן ההמלצה למי שחושש מקרינה היא על רכב מסחרי בלי חלונות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מסכן את משפחתי וקונה רכב שיש ספק כלשהו שפוגע בבריאות!

את הכתבה על היונדאי איוניק קראתי ולא הייתי רוכש אחת כזו גם אם היא עברה את "התקן הישראלי" מפני שבכל מה שקשור לקרינה אלקטרו מגנטית בישראל אין תקן אלא המלצה שלא להיחשף ליותר מ 4 מיליגאוס ממוצע ל 24 שעות! אני הייתי מתייחס דווקא למדינות באירופה שקבעו שהממוצע ל 24 שעות לא יעבור את ה 2 מיליגאוס!

בכלל, הבדיקה שמבצעים בארץ לרכבים ההיברידים הם בנסיעה קבועה של 50 ו 90 קמ"ש ולא מודדים בהאצות ובלימות(ששם הערכים גבוהים בהרבה -טעינה ופריקה של הסוללה והפעלת המנועים החשמליים- ומי שנוסע בעיר מרבית הנסיעה מתבצעת כך) וגם בבדיקה שבוצעה בארץ התוצאות הממוצעות היו גבוהות מ 7 מיליגאוס.

בקיצור עד שלא יבודדו את הרכיבים המקרינים (הדרך היא עם לוחות עופרת) ברכבים ההיברידים אני הייתי ממליץ להתרחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מסכן את משפחתי וקונה רכב שיש ספק כלשהו שפוגע בבריאות!

תגיד, טרחת לקרוא את המאמר שהבאתי מ-Consumer Reports?

מהנדסי המגאזין, ערכו השוואה שהוכיחה (גם במתאר של נסיעה/בלימה האופייני למתאר עירוני) שאין הבדל מהותי בין רמות הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטות במכוניות היברדיות ומכוניות "רגילות". לכן, אם עדיין יש לך חשש אז לך ברגל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, טרחת לקרוא את המאמר שהבאתי מ-Consumer Reports?

תפסיק להתלהם!

לא קראתי מפאת חוסר זמן אך עכשיו קראתי במיוחד בשבילך! וכנראה שיש לך בעיה בהבנת הנקרא! בכתבה שהפנת אליה מבצעים את הבדיקה על הנהג ולא על שאר הנוסעים ברכב ובמיוחד לא על המושב האחורי ששם יושבים הילדים!

אתה מוזמן לקרא את הכתבה שפורסמה על היונדאי איוניק ולהסיק מסקנות לבד.

אני בניגוד אליך לא טומן את ראשי בחול ומסכן את בריאות משפחתי על סמך דעת "מומחים" שאפילו לא טרחו לבדוק את הקרינה בשאר המושבים ברכב בדגש על המושב האחורי במיוחד לאור העובדה שלקרינה אלקטרומגנטית יש השפעה רבה יותר על ילדים בגיל הרך (גיל ההתפתחות).

אני נוטה להאמין לבדיקה שביצעו בארץ ואותי לימדו ש"אם יש ספק - אין ספק".

אם האפשרויות היו להתנייד ברכב עם קרינה חזקה או ללכת ברגל תאמין לי שהייתי הולך ברגל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מתלהם?

שאלתי אותך אם טרחת לקרוא - לשאול אותך שאלה מתורגמת על ידך כהתלהמות?

טרחת לקרוא את המאמר בשבילי? תודה, באמת - השרשור הוא בעצם דיון (וירטואלי אמנם, כתוצאה מהעובדה שאנחנו לא נמצאים פנים אל פנים), וכאשר משתמש כותב תגובה תוך התעלמות מוחלטת מתגובות אחרות אשר הציגו ממצאים משמעותיים הוא מדגים התנהגות "מתלהמת"...

לגופו של עניין, קרינה אלקטרו-מגנטית קיימת סביב כל אלמנט הנמצא בתנועה (ויש בו אלקטרונים...) - גם במכונית "רגילה" יש קרינה במושבים האחוריים עקב הקרבה לגלגלים האחוריים.

סביר להניח שהילדים שלך (ושל כולם) חשופים לקרינה הרבה יותר גבוהה ומוכחת כמסוכנת כשהם בחוץ (שמש...) או "סתם" קרינה כאשר הם משחקים בטאבלטים/סמארטפונים/מחשבים.

עריכה אחרונה על ידי menir1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אם אתה קורא לכתבה שפורסמה ב2010 ושבדקה בצורה חובבנית רמות קרינה באזור מאוד מוגבל בתוך חלל הרכב לממצאים משמעותיים ובמיוחד שפותח השרשור רמז על כך שהחששות שלו הם לרמות קרינה חריגות במושב האחורי אז מה הם ממצאים לא משמעותיים מבחינתך...?

ב. האמן לי שקראתי לא מעט מחקרים ופרסומים על הנושא הנ"ל בארץ ובחו"ל והמחקר שהפנת אליו לא חידש שום דבר.

3. נכון שיש קרינה מבתי הגלגלים בכל הרכבים(אפילו מדדתי אצלי ברכב) אך היא לא מגיע לרמות חריגות בניגוד למדידות שבוצעו ברכבים היברידים ששם יש קרינה גם מהסוללה וגם מהגלגלים.

לסיכום, נכון שהיום יש חשיפה מוגברת לקרינה בעקבות הטכנולוגיה אך חובתינו לדאוג לכך שהסובבים אותנו יחשפו למינימום קרינה ע"י מודעות. אני בטוח שאם היית יודע שמנורת הקריאה שנמצאת על המכתביה של הילד שלך (שמכין כל יום שעה שיעורים) מקרינה 40 מיליגאוס היית מעיף אותה משם בלי לחשוב פעמיים...

עריכה אחרונה על ידי ofir106
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...