Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משיכת קרן השתלמות לא נזילה.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אשמח אם מישהו יכול לענות לי על השאלה.

ברצוני למשוך קרן השתלמות בת 3 בלבד. היא לא נזילה.

במשך 3 שנים הופקדו לקרן כספים ביחד של 25% אני ו75%המעסיק.

במידה ואני רוצה למשוך את הקרן בטרם הזמן. האם אני מחוייב במס של 47% על כלל הקרן או רק על ה75% שהמעסיק הפקיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• משיכה של כספים לפני המועדים שצוינו בסעיף הקודם תחויב במס הכנסה לפי מדרגת המס שחלה על העובד בעת משיכת הכספים.
    • החיוב במס יחול רק על החלק של המעסיק, שכן חלקו של העובד כבר חויב במס הכנסה בעת תשלום השכר.
    • הרווחים שנצברו בקרן (הן על החלק של העובד והן על החלק של המעסיק) יחויבו אף הם במס הכנסה לפי מדרגת המס של העובד בעת משיכתם.

[*]מכיוון שלקופת הגמל המנהלת את קרן ההשתלמות אין מידע על הכנסותיו של העובד ועל מדרגת המס שלפיה יש לנכות את המס מכספי קרן ההשתלמות, עשויה קופת הגמל לנכות מתוך הכספים שמשוחררים מס בשיעור המירבי (מדרגת מס של 47%). במקרה זה יכול העובד לנקוט את אחד מהצעדים הבאים:

• לפנות מראש לפקיד השומה ולבקש ממנו אישור על גובה המס שיש לנכות, ולמסור את האישור לקופת הגמל לפני משיכת הכספים.
    • להגיש בתום שנת המס בקשה להחזר מס.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צעד מאוד לא כדאי כלכלית. קרן השתלמות ורווחיה פטורים ממס וזה אפיק אחד אחרון שהוא כזה, לכן כדאי לעולם לא למשוך מקרן השתלמות, גם כשהיא נזילה (רק כשהגעת לגיל פרישה), עדיף לבקש הלוואה מהחברה שמנהלת את הקרן כנגד הסכום.

הכסף שוכב שם וממשיך לייצר לך כסף פטור ממס, אל תוותר על זה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד לא כדאי - עדיף משמעותית לקחת הלוואה מהקרן ברבית נוחה.

וכמו שנאמר מעלי, אתה משלם מס הכנסה שולי (מקסימום 47%) על החלק של המעביד + הרווחים הצבורים

דרך אגב: אם אתה מסוגל להביא אישור שאתה מוציא את הכסף על ״השתלמות״, תוכל למשוך את הכסף אחרי 3 שנים בלי שום קנסות.

עריכה אחרונה על ידי armagedon
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בקרן השתלמות שיש בה כמה גרושים.

קראתי באינטרנט שזה 47% מהפקדות המעסיק. הנציגות של מגדל והמנהל שלהם ניהלו איתו וויכוח שכלל צעקות בזמן שהן והוא טענו בתוקף שזה 47% מכל הסכום. לא משנה כמה טענתי שכבר שילמתי מס בתלוש על החלק שלי.

לבסוף אחרי איומים בהגשת תלונה למפקח על הביטוח הנושא "בורר" ויצאתי צודק.

שיטת מצליח או חוסר מתקצועיות מוחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב גם שאתה יכול לבקש החזר מס כך שתשלם את דרגת המס שלך לאחר חישוב הסכום כהכנסה

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי עכשיו הלוואה על קרן השתלמות נזילה, 78% מהסכום, ריבית פריים - 0.5.

לקחתי את הכסף והכנסתי למשכנתא במקום מסלול של 3.3%.

באיזה מסלול הקרן? זה המקסימום שאושר או מה שהיית צריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מסלול הקרן? זה המקסימום שאושר או מה שהיית צריך?

הקרן אצל אלטשולר במסלול כללי ב' (עם נטייה למנייתי) המקסימום שאושר היה 78% מהסכום הכולל של הקרן.

אם הקרן לא נזילה, אז המקסימום הוא כ~ 50%, לא זכור לי המספר המדויק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...