Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכסוך שכנים בגלל חניה - האם אפשר לרכוש חניה בבניין משותף?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההורים שלי גרים בשכונה של בנייני קומות, החנייה בשכונה משותפת והיא אינה פרטית.

יש הסדר בין השכנים מזה 20 שנה בנוגע לחניה, מי מקומו של מי ואם באים אורחים ידעו לכוון אותם להחנות מחוץ לחנייה - כל זאת מטעמי נוחות.

ידוע לנו שלפי החוק החניה היא של כל דיירי השכונה.

הגיע לשכונה בחור חדש שמשכיר דירה ובגלל שהחניה של הורי הכי קרובה לבית שלו הוא החליט באופן קבוע לחנות שם, מה שגרם לאבא שלי לחפש כל פעם חניה מחדש, שזה אומר "לתפוס" לדייר אחר את החניה וככה זה רץ ברולטה ואין סדר בחנייה.

אבא שלי הסביר לו, בצורה הכי מנומסת שיש, ובא בלשון של בקשה ולא דרישה, ואמר לו באופן מילולי שהוא יודע שלפי חוק מותר לו להחנות כאן, אך אם בכל זאת יועיל בטובו לשאול היכן נמצאת החניה של בעל הדירה שהוא משכיר ממנו ולהחנות שם, והסביר לו מה הסיבה לבקשה.

הבחור חזר על המילים של אבא שלי "לפי חוק מותר לי להחנות כאן" והלך מבלי לומר מילה.

אבא שלי הבין שהלכה החניה והלך לבית, אחרי כמה שעות הופיע בבית שוטר שטען שהיו איומים וכו, אחרי שהסביר לו ביחד עם אמא שלי השוטר האמין וראה שאין למשפחה שלי סיבה לאיים ובטח אלה לא אנחנו.

היום כעבור 4 ימים אבא שלי זומן לחקירה במשטרה.

אחרי כל החפירה, לא נעים בכלל בכלל !

האם יש הליך מסודר שבו ההורים שלי יכולים לרכוש שם חניה? עם שילוט וכו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תיפנו לאדם שמשכיר לו את הדירה ומכיר את המנהג הקיים אצלכם.

אולי הוא יוכל להגידר לו לכנות בחניה מסוימת.

או לחלופין, כדי למנוע את הרולטה, שאביך יחנה בחניה הקבועה של הדייר שתופס לו.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסיפור של החקירה זה הליך שגרתי ואין מה להתרגש ממנו.

לגבי החנייה הדייר צודק. זו חנייה ציבורית (אפילו לא של דיירי הבניין) וזכותו לחנות שם. הוא לא שכר דירה במקום עם חניות אישיות וצמודות לדירות אלא במקום עם חניה ציבורית גדולה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הדירה מתגורר בחו"ל, אין לנו דרך להשיג אותו לעומת הדייר שכן יודע איך. למשכיר הדירה אין רצון להתחשב בנסיבות בטח אם הסכים לעצמו להגיש תלונה במשטרה ולספר דברים שלא היו.

אין לנו דרך לדעת מה החנייה הקבועה של בעל הדירה מבלי להשיג אותו מאחר ומאז שעזב והתחיל להשכיר את הדירה הרבה חניות עברו שם שינויים עם דיירים אחרים שעזבו ובאו חדשים במקומם. חניה פנויה אחת יש, רק למצוא ספציפית איזו זה סרט לא קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשומה לפניך ציין מדוע זה לא אפשרי.

נשמע שההסדר הישן צריך רענון, או להתבטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אפשרות לרכוש חנייה ציבורית.

אם יותר מדייר אחד יסביר לו את הבעיה - אז אולי תצליחו להסתדר איתו.

אם לא - אז מפגר אחד הרס מה שהרבה אנשים בנו במשך הרבה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנו לפני הרבה שנים, לא במשך הרבה שנים. נשמע שההסדר המקורי לא בדיוק החזיק מעמד ויש הרבה בלגן.

עכשיו בפני אביך האפשרויות: להסתדר/לחנות רחוק או לפתוח את ההסדר מחדש.

מה הוועד אומר לגבי ההסדר הישן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסדר המקורי החזיק מעמד עד עכשיו, כשבאו שכנים חדשים הם קיבלו הנחיות מהדיירים הקודמים על מיקום החנייה.

מי שלא חנה שם או לא ידע שיש הסדר חנייה פנימי, קיבל בקשה מדיירי השכונה לברר עם בעל הדירה שאליה עבר מה החניה שלו וככה היה.. מעבר לכך שיש להם אינטרס להתאמץ טיפה ולברר, כי ככה יש לו תמיד מקום חניה פנוי שמור רק לו, גם אם באים אורחים לאחד הדיירים הם חונים בחניית חוץ ואף פעם לא יכנסו לחנות בתוך החניה של השכונה. רק שהבחור פה לא מעוניין לבדוק ולא מעוניין להתאמץ בשביל זה, הוא הולך נטו לפי החוק (מותר לו) וחונה איפה שמתחשק לו. החניה של אבי המועדפת עליו ואם אבא שלי חנה שם לפני אז הוא בוחר לו חניה רנדומלית אחרת בחניה.. כנראה שאם זה ימשיך ככה נצטרך לבטל את הנוהל של החניה כי אחד כמוהו לא יתן לזה לעבוד מסודר.

בנוגע לוועד בית - אין לנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקמת נציגות בית משותף ("ועד בית") היא חובה חוקית של בניין (או קבוצת בניינים) הרשומים ככאלה.

קיימת אפשרות להצמיד את החניות לדירות ולהפוך את ההסדר הכתוב לכזה הרשום בטאבו - אבל זה מצריך הסכמת הדיירים והליך משפטי כלשהו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החניה משותפת לכמה בניינים, סיכוי טוב שהיא ציבורית לחלוטין ולא שטח משותף, ולפיכך לא ניתן להצמיד בכלל.

כמובן, במקרה כזה גם כל עובר אורח יכול לחנות כרצונו אלא אם כן יש תמרור המורה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס - קל מאד' לבדוק את זה בטאבו. יש מצב שכל הבניינים רשומים כבית משותף אחד, או שיש שטח שמוצמד לכל בניין ולפי ההסדר הלא כתוב כל דייר חונה בשכנות לבנייןו בו הוא גר כך שלא נתקלים בהפרדה.

פות"ש - נראה שכדאי לך להשקיע כמה דקות וכמה עשרות ש"ח בהוצאת נסח טאבו עם תשריטים ותקנון (אם קיים) כדי לברר את המצב לאשורו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שהדיירים הותיקים השתלטו על מה שנוח להם, דייר חדש שנכנס לא חייב להסכים להסדר.

ייתכן שנראה שזה קל לחפש את מוכר הדירה, אך ייתכן שיש קצר וכעסים והדייר הקונה לא מעוניין יותר בשום קשר עם המוכר.

אם זה היה קל ופשוט, למה הדיירים לא הסדירו הצמדות בטאבו?

זכור לי דירה להשקעה שקניתי לפני מספר שנים רב, גם שמה דיירים אמרו שיש להם הסכמה וכמובן שכל החניות עם הקירוי נלקחו על ידם, מכיון שגם ככה לא גרתי שם לא רבתי עם אף אחד, במידה והייתי גר שם לא הייתי מוכן לוותר.

אז יפה מאוד להסכמה של הדיירים אך כשבא דייר חדש מצידו לפתוח הצבעה מחדש על חלוקה נוגנת לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבדוק את עניין הטאבו, תודה על העצה.

בנודע לוועד בית, אולי יש כזה איפשהו ברישומים אבל בפועל אין כלום, לשאלה למה דיירי השכונה לא בדקו אפשרות הצמדה לטאבו - לדעתי מ2 סיבות, הראשונה שלא היה טעם כי הכל היה מסודר. מבחינת נוחות חנייה, כל החניות אותו הדבר. כולן בשמש וכולם מרוחקות מאמצע השכונה כמעט אותו מרחק, הפרש הליכה בין החניות סה"כ יכול לעלות על 5 מטר בין דייר לדייר לביתו ובהתאם לקרבת החניה "השייכת" לו ולאיפה שהבניין שלו נמצא. הסיבה השניה היא שכל השכונה הם עולים מברית המועצות, נכון הם גרים שם 20 שנה אבל עדיין רובם בקושי מדברים עברית מלאה, כבר מבוגרים ובקושי יודעים ללכת לבנק לסדר דברים..

אף אחד לא השלטת , אף פעם שום דייר לא דרש מדייר אחר לא לעמוד לו בחנייה.. ואם קרה מקרה שהגיע אורח ונכנס לחניה אז אותו הדייר החנה את רכבו מחוץ לחניה, מגיעים בבקשות לדיירים אחרי שמבינים שהם בעצם דיירים ולא אורחים, עד היום כלל הדיירים החדשים הסכימו להתקבע על חניה מסודרת וככה גם הרוויחו חניה ריקה באופן קבוע.

עליתי היום לשכנים לברר קצת על הדייר, הוא כבר הספיק להגיש נגד השכנים 3 תלונות שונות במשטרה במשך חודש וחצי (אבא שלי כבר הרביעי) ולכן אף אחד לא רוצה להתעסק איתו.

אני אברר את הסיפור של הבניין משותף והטאבו ואם זה סופית לא אפשרי נצטרך לוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...