Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכסוך שכנים בגלל חניה - האם אפשר לרכוש חניה בבניין משותף?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם לא עשו את זה במשך 20 שנה לא יעשו את זה היום. לשכנע 40 משפחות להשקיע כסף בעו"ד לצורך ביצוע רישום חניות בטאבו זה כמו לשכנע שבטים של wildlings להתאחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בודק שהבנתי נכון את כל העובדות...

- יש בחוץ, במרחק של מדרכה, שלל חניה.

מגיע בחור חדש ומאיים להרוס את כל מה שאבא שלך ושכניו בנו במשך 20 שנה...

במקום שאבא שלך יבלע את הצפרדע, ויחנה את רכבו בחוץ, במרחק של מדרכה [מדובר בכמה עשרות צעדים לכל היותר למיטב הבנתי], הוא בוחר להרוס את ההסדר עוד יותר בכך שהוא תופס חנייה של שכן אחר - שבתורו מתעצבן על אבא שלך...

מצטער, אבל אני די תופס את עמדתו של הדייר החדש... עושה רושם שההסכם הזה לא חשוב יותר מדי לאבא שלך. מה שחשוב לאבא שלך זו החניה שלקח לעצמו שלא כחוק, שכנראה טובה במיוחד, אם דייר אחר שלא היה לו שום דבר נגדו החליט להחנות שם.

אני ממש לא מסכים איתך.

אבא שלי לא צריך לאכול את הצפרדע כי הדייר החליט שהמקום חניה שלו נח לו לשימוש, מדי פעם הדייר החדש חונה גם בחניות של אנשים אחרים אז גם הם צריכים לחנות בחוץ?

אמנם המרחק בין החניה השכונתית לחניית חוץ היא כמה צעדים אבל המיקום שלה הוא לא הכי בטוח, צמוד לחנייה יש מדרכה להולכי רגל ובלילות המאוחרות כל מיני שיכורים בני 18 עוברים שם ולך תדע מתי למישהו מהם ישעמם קצת. כמו שלי גנבו בפיקנטו את האנטנה לפני כשנתיים.

בכל מקרה, החניית חוץ מיועדת יותר לאורחים ולא לשהיית לילה קבועה, הייתי חונה את הפיקנטו שלי שם קבוע כדי לא לתפוס לדייר אחר את החניה שלו כי אצלינו זה רכב שני במשפחה. נכון להיום לכל דייר יש מקום לרכב אחד לפחות, מאז שהגיע הדייר משום מה אין יותר חניות פנויות בכלל, עכשיו זה התחיל לעבוד על שיטת מצליח - אם הגעת תפסת. איך קרה ככה? לא יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מסכים איתך.

אבא שלי לא צריך לאכול את הצפרדע כי הדייר החליט שהמקום חניה שלו נח לו לשימוש, מדי פעם הדייר החדש חונה גם בחניות של אנשים אחרים אז גם הם צריכים לחנות בחוץ?

אמנם המרחק בין החניה השכונתית לחניית חוץ היא כמה צעדים אבל המיקום שלה הוא לא הכי בטוח, צמוד לחנייה יש מדרכה להולכי רגל ובלילות המאוחרות כל מיני שיכורים בני 18 עוברים שם ולך תדע מתי למישהו מהם ישעמם קצת. כמו שלי גנבו בפיקנטו את האנטנה לפני כשנתיים.

בכל מקרה, החניית חוץ מיועדת יותר לאורחים ולא לשהיית לילה קבועה, הייתי חונה את הפיקנטו שלי שם קבוע כדי לא לתפוס לדייר אחר את החניה שלו כי אצלינו זה רכב שני במשפחה. נכון להיום לכל דייר יש מקום לרכב אחד לפחות, מאז שהגיע הדייר משום מה אין יותר חניות פנויות בכלל, עכשיו זה התחיל לעבוד על שיטת מצליח - אם הגעת תפסת. איך קרה ככה? לא יודע.

אני לא מצליח להבין למה אתה חושב שזה לא תקין שהדייר החדש תופס את החנייה של אבא שלך - אבל כן "נסבל" כשאבא שלך תופס חניות של דיירים אחרים.

להיפך, בגלל שאבא שלך חי את ההסכם הזה כל כך הרבה זמן הייתי מצפה שהוא יהיה ראשון שיכבד אותו, גם אם הנוחות האישית שלו נפגעה בדרך.

דמיין סיטואציה של בניין עם חניות בטאבו לכל דייר, בא פורע חוק ותפס את החנייה שלך, האם אתה תלך לתפוס חנייה של דייר אחר [שרשומה בטאבו]?

לא. אתה כנראה לא תעשה זאת. לכן לא רואה סיבה שבמקרה הזה המצב יהיה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים, הוא לא דייר יחיד שם ובטח שלא היחיד שכרגע סובל מכל הסיפור. הבחור חונה גם לפעמים בחניות אחרות, אותם השכנים גם חונים בתוך החניה רק אצל מישהו אחר, לוותר על החניה שלו בידיעה שזה לא יעזור למצב אין טעם.

פרנציפ גם לא הייתי מאפשר את זה לאבא שלי, למה שהוא יסבול כי הגיע שכן ששם פס על ה"מדיניות" שהייתה שם שנים, או שכולם שומרים על זה או שאף אחד לא שומר על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסוך להורים שלו ולדיירים הקבועים הרבה כאב ראש ועגמת נפש בעתיד. שווה להתאמץ בשביל זה.

זה מאד נחמד שיש שכנים טובים וכולם מגיעים להסכמה בניהם, אבל מאחר ושום דבר לא מחזיק לנצח ודיירים מתחלפים, צריך לקבוע בצורה חוקית מה שייך למי.

אכן.

אינני יודע מה יעוד המגרש לפי התב"ע החלה אך זה מצריך שינוי יעוד (כנראה), היטל השבחה וזה עוד לפני הוויכוח למי והיכן החניות משויכות.

שוב, אם מגיעים להסכמה בלי הצמדת החניות, סבבה. זה חוסך כאב ראש.

אך כמו שציינת, ברגע שבא לשכונה בחור חדש, הוא יכול לשנות הכל ולא מחויב לשום דבר, כי בתכל'ס לפי החוק היבש, זו זכותו.

אני לא מסכים, הוא לא דייר יחיד שם ובטח שלא היחיד שכרגע סובל מכל הסיפור. הבחור חונה גם לפעמים בחניות אחרות, אותם השכנים גם חונים בתוך החניה רק אצל מישהו אחר, לוותר על החניה שלו בידיעה שזה לא יעזור למצב אין טעם.

פרנציפ גם לא הייתי מאפשר את זה לאבא שלי, למה שהוא יסבול כי הגיע שכן ששם פס על ה"מדיניות" שהייתה שם שנים, או שכולם שומרים על זה או שאף אחד לא שומר על זה.

אני מבין את הכעס שלך, שלא באשמתכם. הקבלן שבנה היה אמור לחשוב על העניין.

כמו שכתבתי לעיל, לצערי, אין לכם שום קייס והצדק הוא עם הבחור.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין למה יש בך את החוצפה לקרוא לחנייה "החנייה של אבא שלי" כשבירור זאת פיסת אספלט ציבורית ללא בעלות.

שורש הבעיה מתחיל ממך ולדייר כנראה אין סבלנות לעוד טרח שיכתיב לו באיזה פיסת אספלט ציבורית מותר לו להחנות ובאיזה לא.

אם לא נוח לך ואביך, תרכשו דירה עם חנייה בטאבו, תשלמו עליה עשרות אלפי שקלים וארנונה.

הבן אדם דייר חדש בבניין ואין לו סבלנות לחוקים שהמצאתם לעצמכם לפני 20 שנה כמו ילדים ביסודי שחרטו על השולחן עם סרגל את השם שלהם.

הוא כנראה אדם עסוק שיש לו הרבה דברים יותר טובים לעשות מלהקשיב לכל קפריז של דייר מני רבים בבניין החדש בו הוא שוכר דירה.

היום בערב מישהו מהבניין ליד יחליט שבא לו להחנות "על החנייה של אבא שלך" כי ככה התחשק לו. מה תעשה אז? תחפרו גם לו את המוח שפיסת האספלט הציבורית הזאת שלכם כי החלטתם ככה לפני 20 שנה?

אמליץ לך בשנית להפסיק לקדוח לבן אדם המסכן את המוח ולשחרר אותו ממשחקי הוותק שלכם. החנייה "של אבא שלך" זאת חנייה ציבורית שמבוססת על מקום פנוי. הראשון שמגיע, מחנה. מה שהיה פעם שייך לעבר. אם חוקי מדינת ישראל לא באים לכם בטוב, אתם מוזמנים לרכוש דירה עם חנייה צמודה בטאבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על חניה פרטית לא משלמים ארנונה.

חניה ציבורית שייכת לכל דיירי הביניין, משמע - כל הקודם זוכה.

חניה פרטית הינה רכושו של הדייר, וחנייה בה מהווה עבירה על החוק.

ברור שעדיף לשמור על הסידור שעבד שנים, אבל חוקית אין לכם מה לעשות בנידון, מה עוד שעושה רושם שאתם גרים באיזור שאין בו מצוקת חניה.

מה שאני לא מצליח להבין, מדוכ הדייר החדש עושה דווקא, ומה הוא מרוויח מזה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בדיוק למען הדווקא, אך אם הוא יסכים לכללים, אזי אם בעוד שנה הוא ירצה לשנותם, יגידו לו אבל שנה שלמה הסכמת, מה קרה?

בנוסף אף אחד לא אמר לו, הנה החנייה שלך, כאשר מצביעים על מקום מסויים. אומרים לו אתה רוצה להחנות לך תרדוף אחרי מי שמכר לך את הדירה. אז מי שרוצה לכפות כללים מוזמן לעשות את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני לא מצליח להבין, מדוכ הדייר החדש עושה דווקא, ומה הוא מרוויח מזה.

הוא לא עושה ״דווקא״.

הוא שכר דירה בבנין באיזור שבו - לפי ידיעתו, וגם על פי החוק - כל החניות ציבוריות. כשהגיע לבנין נאמר לו - תשמע, יש פה איזה הסכם שנעשה לפני מיליון שנה בין הדיירים המקוריים, וזה היה כל כך מזמן עד שכל אחד יודע (אולי) איפה הוא חונה בדרך כלל, אבל לא שום דבר מעבר לזה. אף אחד - לא גוף רשמי, לא ועד הבית ולא איזה דייר ותיק - מנהל את העניין. אנחנו לא יכולים לומר לך איפה אתה אמור לחנות, אבל מצפים שאתה תברר את זה בעצמך, לא ברור איך. אחרת אתה תחנה במקום של מישהו אחר שאולי יאלץ בגלל זה ללכת - שומו שמיים - עשרה צעדים יותר מהאוטו שלו לבית.

עכשיו תחשוב על עצמך במקומו - זה היה עושה לך חשק לעשות איזשהו מאמץ בשביל השכנים שלך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין זה שהדייר החדש לא חשש שאחד השכנים שיתעצבן מהפרת הסידור הקיים לא יחרוט לו איזו ברכה על הרכב.

זה בדרך כלל מה שעוצר אותי בפעמים בהן אני צודק.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

malcishua - זאת לא הייתה הכוונה שלי, גם אם אבא שלי יוותר ויחנה בחוץ זה עדיין לא יפתור את הבעיה ועדיין יהיה אי סדר בחניה, לכן לא רואה סיבה שיוותר ויחנה בחוץ קבוע כשבפועל לא יצא מזה כלום. ובהקשר לתגובה השניה שלך הוא ממש עושה דווקא, במקום לקבל לעצמו מקום חניה קבוע בהסדר עם כולם, מקום שיחכה רק לו הוא גרם לאי סדר בכל החניה לכולם (כן, יודע שזאת זכותו המלאה)

Alkash - כשאני אומר "החניה של אבא שלי" הכוונה ל"איפה שאבא שלי נהג לחנות", כבר ציינתי בתגובות קודמות שברור לנו שזאת לא חניה פרטית שלנו.

Ron Poh - התנדבנו לעשות את כל העבודה, השכנים הוותיקים מוכנים לעשות את כל הסידורים שכבר התפקששו, כדי שיקבל את החניה "הקבועה" שלו, רק בגלל שבעל הבית עבר לחו"ל לנו אין דרך לדעת בדיוק איפה חנה לפני שעזב והוא היחידי שיכול לברר, הודעת SMS והשאר אנחנו היינו עושים. חשוב לציין גם שהדייר לא מוכן לחנות בחוץ, אם הוא מגיע ורואה שהכל תפוס הוא חונה על מדרכה שמפריעה ל2 רכבים לצאת בצורה נורמלית והם צריכים לאלתר.

shugiflex - יש לנו המון שכנים חמומי מח שכן מסוגלים לעשות משהו לא חוקי, בעיקר הצעירים יותר שמשכירים דירה שם, כבר היו סכסוכים על דברים פחות מזה.

חוץ מאותה הפעם שאבא שלי פנה אליו הוא לא דיבר איתו יותר, אז תפסיקו לחזור אלף פעם על המילים "תפסיקו להטריד" כאילו אנחנו דופקים לו כל יום בדלת, מזכיר לכם שפתחתי את השרשור לבדוק אם יש אפשרות לקנות חניה, לא זכור לי ששאלתי איך אני משכנע את הבחור לעזוב את החניה כי כבר הבנו שזה אבוד, ואנחנו יודעים שמותר לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעניין זה שהדייר החדש לא חשש שאחד השכנים שיתעצבן מהפרת הסידור הקיים לא יחרוט לו איזו ברכה על הרכב.

זה בדרך כלל מה שעוצר אותי בפעמים בהן אני צודק.

בשתי מילים, רכב חברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...