Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה ל "סינגל-דין" אנדרואויד לרכב מ-1998

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב השני שלנו הוא מרצדס C240 משנת 98 שמשמש את אשתי. רכשתי את הרכב יד שניה ומותקנת בו מערכת אודיאו בת 12 כלשהי "סינגל-דין" (שכנראה מריצה ווינדוס CE) עם מסך היוצא מתוך הרדיו ומצלמה אחורית. אשתי מתלוננת על איכות הקליטה ברדיו (כנראה שאין בו RDS והוא לא מצליח לעקוב אחר התחנות) אז הוחלט להחליף אותו ברדיו דומה אנדרואוידי.

מצאתי איזה משהו בסיסי וזול בעלי [https://www.aliexpress.com/item/2G-32G-Android-6-0-Universal-Single-1-DIN-7-Car-Radio-Stereo-Quad-4-Core/32819675328.html?spm=2114.search0302.3.338.7ff24c62U35jGl&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0_10084_100031_10083_10152_10151_10624_10623_10307_10618_10341_10065_10340_10068_10343_10342_10059_10103_10620_10344_10696_10622_10621,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=0a08ec97-94f6-4e0a-a7aa-f76b8365e3e9&algo_expid=0a08ec97-94f6-4e0a-a7aa-f76b8365e3e9-38] ואשמח לקבל קצת עצות.

-האם פתח התקנה ל"סינגל-דין" זהה בכל המכוניות או שיש צורך לרכוש מתאם?

-ברכב ישנם 8 רמקולים של בוש, 4 בדלתות, שני טוויטרים בדשבורד ושניים נוספים מאחורה. האם אוכל להשתמש בכולם או שאהיה מוגבל לרבעייה בדלתות?

-שווה לקנות את מה שמצאתי או שעדיף משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חיים,

יש גם אופציות מהסוג - הזה.

אתה יכול למצוא גם כאלו עם מסך 9 או 10 אינטש אבל תושבת 1 דין.

לגבי הרמקולים ברכב - אם המגבר הקיים שם (אם בכלל קיים שם מגבר) מוציא ערוץ נפרד גם לטוויטרים - אז במערכת החדשה אתה תצטרך "לגשר" או יותר נכון ליצור קרוס פסיבי פשוט בין הטוויטרים בדלתות הקידמיות לבין המידבאסים בדלתות הקידמיות וזה סה"כ קבל בערך של 1.5 עד 4 מיקרופאראד (ברוב המקרים - ניתן לחשב את זה עם על גב הטוויטר רשומה ההתנגדות הנומינלית שלו - במקרה הכי גרוע, מחליפים גם טוויטרים)

ובכך לפתור את ה"בעיה"

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, הסינגל-דין עם המסך הנתקע כנראה לא יתאים כי מעל הרדיו מותקנים כפתורי המזגן. כיום כשצריך להפעיל/לכבות אותם ניתן ללחוץ על מפסק שמחליק את המסך פנימה, להבדיל, הסינגל-דין עם המסך הנתקע דורש שליפה/תקיעה מחדש שלא כל כך נוחים תוך כדי נהיגה.

תודה על רעיון הפילטר (אני איש חומרה במקור וזה לא קפץ לי לראש...), נראה לי כי במקרה הצורך זה יהיה הפיתרון המועדף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תפסול את הרעיון של הטאבלט - סה"כ חלקם ניתן להתקנה בגבהים משתנים - אולי התקנה בה ה"טאבלט" יהיה מותקן בחלקו העליון (כלומר הטאבלט מונמך כלפי פנים הרכב) תפתור לך את הבעיה.

האפשרות האחרת היא להשאיר את המערכת המקורית של הרכב ולשלב "אינטגרטור" עם מתאם BT לאופטי ופשוט להשתמש בסמארטפון כHU - זה מה שאני עושה ברכב שלי ובעיני - זה העתיד של תעשיית האודיו לרכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז הגיע אתמול.s-l1600.jpg

בסופו של דבר נבחר ה Single 1 DIN 7" Car Vehicle Stereo Radio DVD In-Dash Head Unit Player 1080P GPS הפשוט מהסיבות הבאות:

-רדיו RDS פשוט.

-אנדרואיד בעל תמיכה ב

*GPS

*BT

*דיבורית

-הרכב הזה (C240 98) יצא לפנסייה בזמן הקרוב כך שאני לא מוצא טעם להשקיע יותר מרדיו+דיבורית (זוהי השאיפה של אישתי..)

כמה שאלות שעלו לי.

-האם כדאי לנסות להרכיב לבד או ללכת למתקין? מצד אחד, מתקין מערכות יעשה את זה מהר. מצד שני, זהו רכב ישן עם פלסטיקה שבירה. אני חושש כי מי שאינו בעל מקצוע יגרום לנזקים בלתי ניתנים לתיקון (פשוטו כמשמעו). דבר נוסף, הרדיו עלה כחמש מאות ש"ח, נראה קצת טפשי להשקיע סכום בשווי הרדיו בהתקנה...

-אם מתקין, יש מישהו מומלץ באיזור המרכז?

אם לבד, אז:

-ישנם סרטוני הדרכה איפהשהו? גיגלתי אך לא מצאתי משהו אינפורמטיבי.

-בחיבורי הרדיו ראיתי שיש מספר חיבורים לא מובנים:

*קו חיבור לבלם יד, לשם מה?

*"Small lamp control line" מה זה?

*"Back off control" האם זה החיבור לנורת הרוורס?

*"Key1,2"?

אשמח לעצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-ישנם סרטוני הדרכה איפהשהו? גיגלתי אך לא מצאתי משהו אינפורמטיבי.

חפש לפי Mercedes W202 Radio Removal/Replacement/Wiring וכד'.

-בחיבורי הרדיו ראיתי שיש מספר חיבורים לא מובנים:

*קו חיבור לבלם יד, לשם מה?

כדי לתפעל אפשרויות מסויימות. אחרת המערכת חושבת שאתה בתנועה ו"אוסרת" עליך תפעול. לעיתים חיבור פשוט למינוס מספק.

*"Small lamp control line" מה זה?

נשמע כמו תרגום קלוקל. אני חושד שמדובר בחיבור "דימר", כלומר חיבור לאורות חניה/דרך כך שבהפעלתם תעומעם תאורת המערכת. אבל צריך לבדוק.

*"Back off control" האם זה החיבור לנורת הרוורס?

כן. פיקוד לטובת מצלמת רוורס.

*"Key1,2"?

חיבור לשליטה מההגה אם קיימת. יעבוד כנראה רק אם השליטה מבוססת התנגדות ולא CANBUS או משהו בסגנון. אינייודע איך ברכבך. בדר"כ יש גם חוט GND שקשור לענין זה (ולא רק זה של המערכת עצמה).

אשמח לעצה.

בכחול.

לגבי החיווט, מאחר וכבר עכשיו יש מערכת אפטרמרקט מותקנת, יהיה אולי יותר קל להתאים בין החיווט שלה למערכת החדשה, אבל עדין יהיה צורך לזהות תפקוד של כל חוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

הקו חיבור לבלם יד עדיין לא ממש מובן לי, כדי לוודא כי הרכב אינו בתנועה עדיף לזהות P (בתה"ל אוטומטית) או N (בתה"ל ידנית). בכל מקרה, זהו אות נשלט מחשב. הפעם האחרונה שראיתי כי נורת הבלם יד (האדומה) מחוברת לבלם יד דרך מפסק לחיצה הייתה בפורד קורטינה של אבא שלי לפני כשלושים שנה:lol:

אין לי כפתורים בהגה למרבה הצער, אחרי הכל זו ענתיקה בת עשרים. ד"א, צמת הרדיו כוללת חיבור CAN.

טוב, אנסה לשחק עם זה קצת מחר, רק כדי לראות שהוא חי (יש לי כבר מספיק ניסיון רע עם מוצרים סיניים זולים) כי בכל מקרה הרדיו הנוכחי אינו שמיש.

IMG_20180929_110514_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורף צילום מתוך חוברת הפעלה/התקנה של פיוניר כדוגמה:

1.jpg

כאמור, בחלק מהמערכות, חיבור החוט למינוס/אדמה מספק כדי "לעבוד" על המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור לבלם יד זה בשביל לא לראות סרטים בנסיעה, נראה לי אתה יכול לוותר על זה.

בשביל מצלמת רוורס צריך להיתחבר לנורה מאחור.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז השקעתי כמה דקות אחה"צ בניסיון לפרק את הרדיו הישן. בסרטונים שראיתי (

) הרדיו פשוט נשלף ע"י משיכה בידית הקיימת בו(?) או ע"י מעין פסי מתכת המוכנסים לחלק התחתון של הרדיו ואיתם שולפים. ממה שראיתי האיזור מתחת לרדיו לא נראה כמו שלי והרדיו שנשלף בסרטונים היה המקורי של הרכב כך שזה לא ממש עזר לי...

בכל מקרה ניסיתי למשוך את הרדיו המותקן בשליפה ולא הצלחתי. ממה שאני זוכר ב W211 שלי היה צורך לפרק מספר מודולים מתחת לרדיו (יחידת מקשים ומחליף דיסקים) כדי להגיע מתחת לרדיו ולשחרר את הברגים המחזיקים אותו. אולי צריך לעשות משהו דומה גם כאן. מצאתי משהו אחר (https://www.bing.com/videos/search?q=Mercedes+W202+Radio+Removal&view=detail&mid=508609FFC1EB339FF01A508609FFC1EB339FF01A&FORM=VIRE) שמראה כי יש לפרק פאנל בצד הנוסע, לדחוף יד ואז לדחוף את הרדיו החוצה. אז אני מניח כי זה כבר יחכה לסופ"ש הקרוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז השקעתי כמה דקות אחה"צ בניסיון לפרק את הרדיו הישן. בסרטונים שראיתי (
) הרדיו פשוט נשלף ע"י משיכה בידית הקיימת בו(?) או ע"י מעין פסי מתכת המוכנסים לחלק התחתון של הרדיו ואיתם שולפים. ממה שראיתי האיזור מתחת לרדיו לא נראה כמו שלי והרדיו שנשלף בסרטונים היה המקורי של הרכב כך שזה לא ממש עזר לי...

בכל מקרה ניסיתי למשוך את הרדיו המותקן בשליפה ולא הצלחתי. ממה שאני זוכר ב W211 שלי היה צורך לפרק מספר מודולים מתחת לרדיו (יחידת מקשים ומחליף דיסקים) כדי להגיע מתחת לרדיו ולשחרר את הברגים המחזיקים אותו. אולי צריך לעשות משהו דומה גם כאן. מצאתי משהו אחר (https://www.bing.com/videos/search?q=Mercedes+W202+Radio+Removal&view=detail&mid=508609FFC1EB339FF01A508609FFC1EB339FF01A&FORM=VIRE) שמראה כי יש לפרק פאנל בצד הנוסע, לדחוף יד ואז לדחוף את הרדיו החוצה. אז אני מניח כי זה כבר יחכה לסופ"ש הקרוב...

זה לא רדיו מקורי בסרטון שלך

[video=youtube;5M-ARZyYTNU]

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצל חיים אין רדיו מקורי, כפי שציין בהודעת הפתיחה.

בדר"כ יש שולפנים לכל רדיו שיוציאו אותו מהכלוב בוא הוא נמצא. אפשר לנסות לאלתר כאלו אם אין בנמצא או להתחיל לפרק מסביב אם הרדיו תפוס בצורה אחרת שאין גישה אליה (ונסיון דחיפה מאחור לא עובדת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יותר טוב.

אז יש את השולפים האלה כמו בסרטון שצירפתי. בדרך כלל הם נדחפים הצדדים ומשחררים איזה קפיץ.

בדין יחד בדרך כלל יש מסגרת מסביב שצריך לשלוף ואז מכניסים את השולפים האלה לצדדים והמערכת יוצאת. אצל מותגים יש שונה לכל חברה, אם זה סיני כל דבר שדוחפים לשם יעבוד

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל לא ממש הצלחתי עם השולפים האלה... הרדיו הוא קנווד KVT-719, חתיכת צעצוע יקר ואיכותי לזמנו, ולא משהו סיני.

קיצר, סופ"ש הגיע וניסיון שני. כדי לדחוף את היד פנימה ולדחוף את הרדיו החוצה יש לפרק את פתח יציאת האוויר לרגלי הנוסע. לא זוכר אם כבר הזכרתי פה אך ברכב מותקן טלפון "ספיריט" כבר יותר מעשר שנים, בשנים האחרונות אנחנו כבר לא משתמשים בו (אין יותר את אופציית הקו הכפול בחינם) אז אמרתי שכבר על הדרך נפרק אותו.

ה"ספיריט" פורק וקיללתי את המתקין האידיוט שפשוט הבריג את הטלפון לדיפון הפנימי, פירקתי את פתח יציאת האוויר (גם שם משום מה האידיוט תקע בורג גבס) וגיליתי שהפתח צר ואני לא יכול להכניס את היד פנימה.:cry:

כשניסיתי לשלוף את ה"ספיריט" ראיתי כי הכבל שלו עובר לכיון פילטר המזגן (מתחת רגלי הנוסע), פירקתי את המגן התחתון והפתעה. מותקן לי מגבר:shock:. (ובמותקן אני מתכוון לקשור באזיקון בודד)

ניסיתי ונקוט גישה אחרת, במבט מקרוב ראיתי כי ישנם שני ברגים קטנים המוברגים למעלה במגרת איחסון מתחת הרדיו. שליפה שלהם ומשיכה זהירה שלפו את מגרת האיחסון החוצה. אלא מה, גם שהכנסתי את היד פנימה לא הצלחתי לשלוף את הרדיו החוצה.

יש איזהשהי דרך להמשיך?

IMG_20181006_125637_1.jpg

IMG_20181006_125655_1.jpg

IMG_20181006_131523_1.jpg

IMG_20181001_161610_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה למישהו את המחלצים של קנווד?

לי יש של כמה חברות אבל הם לא נראים ככה.

זה כאילו מפתח, לא תצליח להוציא בלי זה.

זאת החוברת התקנה של הדגם

http://manual.kenwood.com/files/B54-4513-00_00.pdf

KVT-719.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...