Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה ל "סינגל-דין" אנדרואויד לרכב מ-1998

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיים - תנסה את הכלים הבאים - שני מברגים שטוחים קטנים וארוכים ככל הניתן - מסרגה קטנה או כל כלי עם וו קטן בקצה שלו.

תכניס מברג אחד מכל אחד מצידי הHU הזה - בינו לבין כלוב המתכת שהוא תפוס בתוכו ואז עם המסגרה תנסה למשות אותו החוצה במשיכה עדינה.

אתה צריך להבין איפה בכלוב המתכת הזה הוא נתפס ואם צריך אולי ליישר שם חלקי מתכת בכלוב שכופפו אותם בכדי לנעול את הרדיו הזה למקומו.

יש מעט מאוד מתקינים שאני סומך עליהם, עד היום מתקין בתחום המערכות לרכב נחשב בעיני כמחבל רכבים - הם לא יודעים מה הם עושים, אין לזה בית ספר בארץ אין לזה באמת הסמכה מקצועית -אולי חשמלאות והעברת חוטים כן - אבל לא ספציפית לתחום האודיו.

אין לנו בארץ דבר כזה שנקרא INSTALLERS SCHOOL.

ואני דרך אגב ניסיתי לעזור לגוף מסויים בארץ לבדוק את הרעיון הזה והייתכנות שלו אבל הדרישות הן מגוכחות מטעם משרד התחבורה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אבל לאחר התיאורים כאן נראה לי כי הרעיון של פירוק עצמי יורד מהפרק.

ממש ליד העבודה שלי יש מתקין, שאלתי אותו אם יוכל לבצע את העבודה והוא אומר כי זה יקח שעה ויעלה 200 ש"ח. הוא לא ממש עשה עלי רושם של מומחה גדול אבל כנראה שלא תהיה לי ברירה...

בכל מקרה אני מתכוון לצאת עם הרכב בארוחת הצהרים ולשבת לידו כשהוא עושה את העבודה. לפחות אני יכול להתנחם שהרכב הוא דיי מיושן (ללא CAN או כפתורים בהגה) כך שהסיכוי לנזק נמוך יותר.

ד"א, נשארו לי לא מעט מחברי "וואגו", האם כדאי להשתמש בהם? אני חושב כי הם עדיפים על ליפוף חוטים וכיסוי באיזולירבנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד מעדיף מחברים או הלחמות על פני דבק שאורח החיים שלו נמוך יותר.

היום אני גם מרבה להשתמש בבידוד על בסיס שרוול מתכווץ בחום במידה ואני לא משתמש במחברים.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון קצר:

היום הרדיו הורכב והוא עובד, אפילו ממש לא רע לרדיו ב 400 ש"ח. המסך היה קצת מוזר לי, הוא אמנם נשלף מהרדיו כמו ברדיו הקודם אך ידנית ולא חשמלית. שיחרור לא זהיר שלו בפתיחה מקפיץ אותו על הכפתור של היבהובי חירום. הסאונד קצת מתכתי לטעמי וניתן לפצות עליו מעט עם האיקולייזר, אך בגלל שאשתי משתמשת ברכב והרדיו מיועד רק לרדיו רגיל וכדיבורית אז זה קצת פחות משנה. הרדיו נבדק מעט מאוד (הסיפור עם המתקין) אך הוא תומך ב BT וסינכרון ספר הטלפונים, חיבור לרשת דרך הווי-פיי של הסלולר ו(כנראה, לא ממש בדקתי לעומק) ב GPS. בכל מקרה, מספק את הדרישות של אשתי.

הסיפור של ההתקנה הרבה יותר מאכזב (ומרתיח). ישנו מתקין בתחנת דלק קרוב לעבודה שלי ביבנה, ידעתי שהולך להיות לי יום צפוף היום אז אתמול עברתי דרכו ווידאתי שיוכל לקבל אותי ב 12:00, זמן ההתקנה לפי דבריו היה "כשעה". קצת לפני 12 היום התקשרתי ווידאתי כי יש את המקום הפנוי כפי שהובטח, ויתרתי על ארוחת הצהרים וקפצתי אליו. 12:00 אני אצלו והפתעה, אין מקום! (ושתבינו, כמה דקות לפני דיברתי איתם). מחכים, מחכים, עוברת חצי שעה. מתחילים לברר מה קורה והבעל בית אומר לי "יש עיכוב, תחכה". טוב, חיכיתי...

מתפנה סוף סוף ה"טכנאי", אני עובר עם הבעל בית על מה שצריך לעשות, הכל מוכן ומפורק. חיפוי הפילטר המזגן הוסר, התא מתחת לרדיו הוסר וכל הכבליאדה של הטלפון רכב הקודם הוסרה. אני מראה לו את הכל והוא אומר לי "בסדר, 200 ש"ח ושעה עבודה ואני לא מרכיב את המצלמה שמגיעה עם הרדיו". יושב ליד הטכנאי ורואה מה הוא עושה, בגדול יש לו קאטר ואיזולירבאנד וזהו. מושך, חותך ומלפף. שאלתי כמה שאלות ("למה אתה לא מלחים/משתמש בקרמפר") והופ, נופנפתי החוצה. בדרך כלל אני לא משאיר את הרכב ללא השגחה אבל כבר הייתי צריך לחזור (אחת בצהרים אחרי הכל) לעבודה.

אחרי חצי שעה החלטתי לחזור ולבדוק מה המצב, איך שאני מתקדם לשם מגיע טלפון מבעל הבית ו"יש לנו בעייה"... מה מסתבר, הוא "לא ראה" את יחידת הממשק (הרכזת) התלויה על אזיקון אחד מתחת לפילטר המזגן ופתאום אני צריך להוסיף עוד מאה ש"ח עבור "הפירוק" (חיתוך אזיקון ומשיכת כמה חוטים) הלא צפוי הזה. נו טוב, הוא לפחות לארג' איתי ומבטיח שיסדר חוט תלוי אחד של סנסור החניה בפגוש האחורי. כל הבפנוכו מפורק, חוטים חתוכים ומפוזרים בפנים והוא מחכה בסבלנות שאני אחליט אם לשלם... תראו, אני מחזיק יותר ממרצדס אחת ומטפל אך ורק בחלפים מקוריים/OEM. אני יודע ואני מוכן לשלם לא מעט כסף עבור חלפים איכותיים ועבודה מקצועית. אבל פה, הרגשתי שתוקעים לי אלמנט ולוקחים ממני מחיר של אשכנזים.

עוברת עוד חצי שעה והכל גמור. הטיפול שהובטח בחוט התלוי מאחורה בוצע בהתאם למה שהובטח (חתך עם קאטר, ממש לארג' הבן אדם) וגם קיבלתי הצעה להחלפת סנסורי החניה בעוד 300 ש"ח, אתם מבינים שהעדפתי לצאת משם מה שיותר מהר. קיצר, ממה שהתרשמתי עבודה של חצי שעה + סיגריה של הטכנאי ואני משלם 300 ש"ח טיבין ותקילין ומחכה שעתיים...

עפתי משם מה שיותר מהר בחזרה לעבודה וכשיצאתי הבייתה עשיתי בדיקה והפלא ופלא, הקופסה בה היה הרדיו המקורי (ושבה הושארה המצלמת רברס) לא הייתה ברכב. טוב, עברתי שוב דרכם וכנראה הם שכחו להחזיר את הדברים לרכב...

אני תמיד מעדיף מחברים או הלחמות על פני דבק שאורח החיים שלו נמוך יותר.

היום אני גם מרבה להשתמש בבידוד על בסיס שרוול מתכווץ בחום במידה ואני לא משתמש במחברים.

אתה צודק לחלוטין, אך כששאלתי את הילד שם הוא אמר שהוא עושה את זה רק במערכות בטיחותיות. המתקינים שם הם ליצנים, כשהחלפתי את ה"ספירט" ברכב לפני מספר שנים עשיתי אצל מתקין רגיל ממודיעין שעבד עם מלחם גז ושרינקים.

IMG_20181015_170306_.jpg

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון נוסף, היה לי קצת זמן היום והחלטתי לבדוק קצת יותר לעומק.

הותקן וויז ועובד, הרדיו חובר לאינטרנט באמצעות הטלפון כהוט-ספוט ועובד, הטלפון חובר ב BT עם הרדיו, עובד ומסנכרן את האנשי קשר.

*הטוב: הרדיו עובד מהר (מותקן בו אנדרואיד 8) ומגיב מיד, זמן העליה שלו הוא מספר שניות וכל מה שהרצתי עובד חלק ובלי תקיעות. (להבדיל, בW211 יש לי זבל בשם AVIAN שעלה יותר מפי שתיים ונתקע כל הזמן) הוייז עובד אך טרם בדקתי דיוק (ב AVIAN אני מקבל שגיאות של עשרות מטרים), הדיבורית עובדת מצוין אע"פ שלא חובר המיקרופון החיצוני, צליל נקי ללא רעשים. הדיבורית היא השימוש ה(כמעט) עיקרי של אישתי ברכב וחששתי שברדיו כזה זול אסבול מאותן בעיות כמו ב AVIAN שהמיקרופון הפנימי לא היה ניתן לשימוש באופן מעשי. המצלמה האחורית (שהייתה קיימת ברכב) עובדת גם כן אבל משום מה התמונה הפכה ירקרקה, המתקין טען כי ישנה בעייה במצלמה וכדאי להחליף אותה (בעלות סמלית של עוד שלוש מאות ש"ח הרכבה ומצלמה עליי כמובן. ממש לארג'). כשיהייה לי זמן מתיישהוא אחליף את המצלמה הקיימת לזאת שהגיעה עם הרדיו אבל בינתיים זה לא קריטי, ירקרק או לא, רואים מספיק טוב מאחורה... ברדיו הקודם המסך היה נשלף חשמלית החוצה, כאן יש למשוך ידנית את המסך מהרדיו כדי לפתוח את המסך ולדחוף למטה/פנימה כדי להחזיר את המסך לתוך הרדיו. רדיו זול כבר אמרנו?

לטעמי אפשר לסכם כי הרדיו הזה יותר ממספק בהשוואה למחירו המגוחך באי-ביי (ראיתי רדיו כמעט זהה בזמן ההתקנה והבנתי שהוא עולה אצלהם כ 1500 ש"ח ללא התקנה) ומספק את מה שהובטח.

*הרע: המתקין המחורבן לא החזיר את מכסה יציאת האוויר לרגלי הנוסע, נתתי לו אותו ביד זמן קצר לפני שניפנפו אותי והסברתי לו מפורשות לאן להחזיר אותו. הסתכלתי על השטיח שהוא טינף (אני מוזר בזה שאני מצפה ממנו שיאסוף את הזבל שלו בסיום העבודה) וראיתי שבר פלאסטיק מאותו חומר וצבע של מכסה יציאת האוויר... לא מספיק שטחנו אותי ב 300 ש"ח ועכשיו אני צריך לחפש אחד כזה. לא מצאתי את מפתחות השליפה שהגיעו עם היחידה. לדעתי זו פשלנות מתחת לכל ביקורת לא לבצע ניקיון ובדיקה מינימלית לפני סיום העבודה, אם הם בנו עלי כלקוח חוזר הם יכולים לחפש. עשיתי טעות שהלכתי לשם, חשבתי שהמחיר בסדר (בדקתי לפני כמה שבועות ושני מתקינים נתנו מחיר דומה) ובסופו של דבר שילמתי יותר, חשבתי על החסכון בזמן עם מתקין ליד העבודה אך אם הייתי נוסע לרחובות הלוך חזור ומבצע שם את ההתקנה זה היה יוצא אותו זמן

*המכוער: אין כל תצוגה אחרת בחזית הרדיו בזמן שהמסך דחוף פנימה, כך שלא ניתן לדעת שעה/תחנת רדיו/זיהוי מספר ללא שליפת המסך. שליפה ושחרור לא זהיר של המסך גורמים לו להצליף בכפתור של ההיבהובי חירום. לא מופיע לוח מקשים כאשר לוחצים על "חיפוש" באפליקציית הטלפון (אמנם כל האנשי קשר בטלפון של אשתי הם בעברית אך הותקנה מקלדת עברית כך שאני לא מבין את הסיבה). ישנו אייקון של מדריך משתמש (לא התקבלו הוראות הפעלה מודפסות) ולחיצה עליו מציגה הודעת שגיאה כי לא ניתן למצוא את הקובץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...