Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכר באיביי שהיה בסדר, הפך את עורו

GOLF
שימו לב! השרשור הזה בן 2112 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא שלי היה בגרמניה באמצע אפריל, וביקש שאזמין לו 4 אינג'קטורים למרצדס שלו. מצאתי מוכר שהיה מאוד נחמד ותקשורתי, והזמנתי לו למלון 4 אינג'קטורים משופצים בעלות של 400 אירו. המוכר ביקש תשלום נוסף של 30 אירו ליחידה כפקדון, וכשאשלח לו 4 מזרקים תקולים הוא יזכה אותי ב-120 אירו. העברתי לו בהפקדות נפרדות את העלות של המרקים ואת הפקדון (כדי שיוכל לזכות אותי אח"כ).

כל הזמן הייתי בקשר עם המוכר, מעדכן אותו שהמרקים התקבלו והם תקינים וכו'. כשאבא שלי חזר ארצה והביא לי את המזרקים התקולים, ארזתי אותם במעטפה מרופדת והכנתי אותם למשלוח. יצרתי קשר עם המוכר וזה רשם לי לשלוח לכתובת דואר שיותר קרובה אליו כדי שלא יצטרך לנסוע רחוק לאסוף אותם, וכן רשם לי לצרף הצהרת מכס ולכתוב שמדובר ב-4 מזרקים תקולים בתמורה לפקדון בשווי של 10 אירו. כך עשיתי. שילמתי 50 ש"ח עבור דואר רשום, הצהרת מכס וכתובת כמו שביקש, ושלחתי. כמובן שיצרתי איתו קשר וצירפתי לו מספר מעקב.

עבר יותר מחודש והחבילה לא הגיעה אליו. בשיחה עם הדואר נאמר לי שהחבילה בדרכה חזרה אלי, וכשתוחזר ניתן יהיה לדעת מהי סיבת ההחזרה. יצרתי איתו קשר והוא כתב לי שהרשויות בגרמניה ביקשו ממנו סכום כלשהו תמורת השחרור ממכס או משהו בסגנון, והוא מצידו סירב לשלם ועל כך החבילה חוזרת אלי. בחוצפתו הוא עוד כתב לי שהוא לא מתכוון לשלם כלום, אז או שאני אחכה לשינוי כלשהו במדיניות הדואר בגרמניה או שאגיע לגרמניה ואמסור לו את המזרקים התקולים!

פה התחיל לרתוח לי הדם. עשיתי כל מה שהוא ביקש - עמדתי בהתחייבותי לשלוח לו מזרקים תמורת החזרת הפקדון, הצהרתי מכס כמו שביקש, שילמתי משלוח מכיסי (כסף שלא יחזור אלי), ובסוף הוא מחזיר את הכדור אלי ומטיל את האחריות עלי.

כמובן שיש לי את כל ההודעות באיביי החל מההודעה הראשונה.

אני לא מתכוון לשבור את הראש איתו ומיהרתי לפתוח קייס בפייפאל היום.

האם אני צודק ויש לי סיכוי בתביעה של פייפאל? איזה אופציה נוספת עומדת בפניי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן. ההזמנה בוצעה באיביי והתשלום בפייפאל.

אני שילמתי על משלוח של המרקים אליו 50 ש"ח (דואר רשום). הוא טוען שמבקשים ממנו שם 25 אירו ליחידה, משמע 100 אירו. שוב, זה מה שהוא טוען, אין לי סימוכין לעניין. מה זאת אשמתי שזה מה שדורשים ממנו? אני עמדתי בהתחייבותי מולו ואפילו שלחתי לפי התנאים שלו לכתובת לפי בקשתו והצהרת מכס. מה אני אשם שאלה התנאים שם? אני אמור לאבד 120 אירו כספי פקדון או לחילופין לטוס לגרמניה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור איך שילמת את כספי הפקדון , זה היה באינבויס רגיל תחת מה כתבת בפרטים.

על הסכום פתח תלונה.. ותתרחק מהמוכר, להבא אל תכנס לבאלגן כזה. אני אישית קונה חלק וזהו לא מזדכה על שלי ולא כלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהוא הפך את עורו, יתכן שבאמת ביקשו ממנו מכס על הפריטים.

העיסקה הזאת נשמעת מסובכת מדי בשביל פלטפורמה כמו eBay. בטח עד עכשיו המוכר ביצע עיסקאות כאלה רק באירופה (שם אין מכס בין מדינות).

מעניין מאוד מה תהיה התוצאה של הבירור בפייפאל. אשמח אם תפרסם.

אני מהמר שהם יפסקו לטובתך (הם כמעט תמיד בצד של הקונה) אבל אני לא באמת יודע להגיד מי צודק כאן יותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מוכר בגרמניה שמוכר מזרקים משופצים, מכניס פנימה גם סכום של 20-30 אירו ליחידה כפקדון תמורת החזרת יחידות תקולות. בפייפאל יש 2 תשלומים נפרדים, האחד תמורת 4 מזרקים, והשני תמורת היחידות התקולות (בהערות להעברה רשום deposit for used parts). כמובן שאת הדיספיוט פתחתי על סכום הפקדון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין פה שום אשמה שלך ועשית כל מה שהוא ביקש ממך.

מן הסתם אתה לא מוכר רשמי באיביי או חברה כמו אמאזון,שיכולים לגבות מכס מראש ואז הנמען לא ישלם כלום בעת קבלת המוצר.

שילמת מה שצריך (ומעבר),אם הוא קיבל דרישת מכס - שישלם וזהו.

מקווה שפייפאל יחזירו לך הכל,ותתרחק ממנו.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להיות משבית מסיבות אבל אני אתן לך עוד חדשות רעות. הוא סירב לקבל את החבילה נכון?

החבילה חוזרת לארץ נכון? עולה כסף לשלוח אותה לארץ נכון? מי אתה חושב שעומד לשלם את הכסף הזה?

נכון מאוד, אתה. החברה תפנה אלייך בארץ ותאמר לך שאם אתה רוצה את הפירטים עלייך לשלוח את המשלוח מחו"ל אלייך לארץ.

זה מה שקורה בדיוק למוכרים ששולחים חבילות לישראלים כאן והם מסרבים לקבל אותה בגלל מדיניות של חברת המשלוחים או המכס או מה שלא יהיה.

לכן הם לא מחזירים את עלות המשלוח לארץ וגם הם לא מזכים במלוא הסכום כי עלה גם כסף לשלוח להם את החבילה בחזרה.

את הכסף על הפיקדון איבדת. כי יש לך עדיין את המזרקים. אז הוא לא יחזיר לך כסף על מזרקים שברשותך. ספק אם פייפאל יתנו לך גם את המזרקים וגם את הפיקדון. מה שכן, כל הוצאה שעלתה לך על החזרה על החבילה לארץ הוא ישלם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שאתה אומר לי.

להגיד לך את האמת, אני לא מתכוון לשלם אגורה על המזרקים שיחזרו לארץ. למה? אבא שלי מכונאי ומזרקים דפוקים כאלה של מרצדס אני יכול להשיג בכמויות, הם גם ככה נזרקים לפח בארץ.

אני אלך עד הסוף עם המוכר הזה. אני לא מתכוון לוותר לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...