Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב פעם ראשונה עד 5000 ש"ח

OrRachman7
שימו לב! השרשור הזה בן 2136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצד שני אני מכיר כמה מכוניות יפניות ורנו קליאו סדאן אחת ויחידה שבעשור שלם לא הגיעו להוצאות כאלה. טיפולים שוטפים ותו לא. כולן נקנו בסכום מגוחך.

אפשר למצוא ויש לא מעט רכבים בסכום הזה, צריך לחפש ולא להתייאש. כשאתה קונה רכב יד2 ללא אחריות, אתה יכול ליפול גם עם רכב חדש יחסית, כך שאותי גיל הרכב לא מפחיד, האחזקה הכללית כן... אני ואחי מסרנו לאחרונה שני רכבים כאלה, לחבר ולבת משפחה, שניהם יחד היו שווים אולי 8000 ש"ח אם היינו מנסים למכור, החלטנו לתת במתנה, כל אחד מסיבותיו הוא ושניהם נוסעים כמו שדים יום יום ויסעו עוד המון אם הבעלים החדשים יקפיד על שגרת טיפולים זהה לשלנו.

אל ייאוש.

אשפוך לדוגמא מעט על גטס שנמצאת ברשות משהי שקרובה אלי, שכנראה היום שווה באיזור ה7000 ש"ח.

גטס שנת 2005, 170 אלף ק"מ, כמעט 5 שנים אצלנו. ב5 שנים האלה הרכב עבר:

1. רדיאטור התפוצץ - בערך 1200 ש"ח.

2. גיר שבק חיים - גיר מפירוק 3800 ש"ח

3. אחרי שנתיים הגיר מפירוק התחיל לא להעביר הילוכים - החלפת שמן גיר ואטמים - 650 שח

4. 2 מייצבים + משולש - 700 שח

5. משאבת מים של הוישרים הפסיקה לעבוד - 250 שח

6. צינורית נוזל ברקס החלידה (התגלה בטסט) +רפידות אחוריות יחד עם תופים - 1400 ש"ח

7. 2 קפיצים קדמיים התבלו - 1300 ש"ח

8. רביעיית צמיגים - 1100 ש"ח

9. בימים הקרובים יוחלפו רפידות ברקס מקדימה + צלחות - צפוי לצאת 800 שח.

והנה קיבלת 11,200 ש"ח שהלכו רק על תחזוקה עבור רכב שאמנם נוסע בצורה בטוחה אבל לא נהיה יותר אמין עם השנים.

אני מאמין כי שחכתי דברים נוספים שהיה לתקן, וכמו כן עגלתי מחירים למטה כך שסביר להניח שהעלות היא יותר לכיוון ה15000 וזה עוד לפני ביטוחים, טסטים, דלק וכו'

רכב בעלות של 5000-8000 שח זה רכב שסביר להניח שיחווה לא פחות תקלות.

אני מאמין שבמידה ותמצא עבודה שבאמת שווה את זה מבחינה כספית או אולי אף עבודה שמהווה עבורך קרש קפיצה לעתיד ההשקעה ברכב תהיה שווה את זה (וגם אז יהיה שווה לקנות רכב בתקציבים גבוהים יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בקצרה, רכב ישן זה הימור. אפשר להפחית את ההימור אם קונים נכון, אבל זה עדיין נשאר הימור.

אני באופן אישי לא מאמין לגישות בסגנון של "יש לי בת 25, רק טיפולים שוטפים וגם זה אני מושך, אפס תקלות". לכל רכב ישן יש תקלות, לא כי הרכב גרוע אלא כי החומרים שמהם הרכב עשוי מתקלקלים עם הזמן. גומי מתייבש ונסדק, פלסטיק נשבר, מתכת מחלידה ומתעקמת. יש דברים שאי אפשר לעצור, וברכב בן 10+ יהיו די בוודאות תקלות בתקופת אחזקה של כמה שנים (אלא אם יש לך המון מזל). הדוגמה של הגטס פה למעלה מראת את זה יפה - אף אחת מהתקלות לא קרתה בגלל הזנחה, חלקן אפילו לא תקלות אלא בלאי (ברקסים, צמיגים, קפיצים, מייצב ומשולש), אבל אחזקה של רכב מזדקן עולה כסף.

ועדיין, הרבה יותר כלכלי ברוב המקרים לשלם אחזקה של רכב מתיישן מירידת ערך של רכב חדש.

במקומך הייתי מנסה לחסוך עוד כמה חודשים ולקנות רכב קצת חדש יותר, גם בשביל הבטיחות, גם בשביל להקטין את הסיכון של תקלות משמעותיות שלא ישתלם לתקן וגם בשביל שלא תיכנס יותר מדי למוסכים עם רכב ראשון.

בקצת פחות מ-20 אפשר כבר למצוא אלטרנטיבות הרבה יותר מוצלחות, לדעתי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי בלוח בפוקוס 2007 שעשויה להיכנס בתקציב.

רכב מודרני ובטיחותי (יחסית לתקציב). אבל לא חזק במיוחד, וגם צריכת דלק לא משהו.

בכללי רכב שלא עושה יותר מדי בעיות.

לפי ההצהרה נשמעת כמו קנייה טובה שאפשר להתגלגל איתה גם מעבר ל-9 חודשים של מבדק הכשירות.

תתחיל מתת פורום מכירת רכב של אתר זה.

פעם ב 3-4 דפים/ימים אפשר למצוא רכב בתקציב הזה עם פירוט די מפורט של מה נעשה ומה צריך ומה הציפיות הריאליות מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש קורולה מודל 2000. סופר אמינות. יש לנו במשפחה אחת יד ראשונה עם 370 אלף קמ גיר ומנוע מקורי. המחיר שלהן בין 5-8 אלף. תבדוק שטופלו לפחות פעם בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע ל-tepic ולשני השלישים הראשונים של הודעתו של stum!!

מנקודת מבט של זקן (אתה בערך בגילו של צעיר בני) אני אומר לך חד משמעית: אל תקנה רכב. הסתמך על התח"צ, על הרכב של ההורים, ובמקרים קיצוניים שלם למונית.

החישוב של tepic בהחלט רחמן:

ביטוח לבד (חובה + צד ג') יעלה לך לפחות 4000 ש"ח לשנה. הרישוי עוד 1200. תיקונים - אי אפשר לחזות, אבל אפילו אם מדובר במצבר + סט צמיגים פעם ב-3 שנים +החלפת שמנים ודיבקיות בלמים תגיע לפחות ל-2000 ש"ח בשנה, וזה בלי בלת"מים. סה"כ מדובר ב-600 ש"ח לחודש. הוסף לפחות סחכום דומה על דלק - האם אתה רוצה לשרוף רבע משכרך על איזו גרוטאה, שבמקרה הטוב תתקע אותך פעם ב-6 חודשים ותשלח אותך למוסך להוציא עוד כמה מאות או אלפי ש"ח לא מתוכננים?

רכב לאדם במצבך זה מותרות, אלא אם הוא משמש לייצור הכנסה. בכל מצב אחר - וותר עליו, במיוחד כאשר אתה מספר שגם בלי הרכב אתה מתקשה לחסוך אלא מוציא את כל כספך על בילויים. כנראה שהגיע הזמן ללמוד להתנהל כלכלית ולחשוב לטווח שמעבר לבילוי בששי ולמשכורת הקרובה.

והערת אגב להודעת הפתיחה - אתה מצפה שבעיות יפתרו. נפטרים, לא עלינו, הם אלה שהולכים לעולמם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל.

הזכרתי את הגיל שלי, אני ובני דורי גדלנו עם עם עפרון ונייר, ואני שהייתי במתקדמים רכשתי מנהגים פסולים עם מכונת כתיבה מיכאנית.

כבר היו לי (ולקולגות שלי) שגיאות הרבה יותר מביכות. השיא היה מישהו שבמקום לבקש לשלוח זימון ביקש לשלוח זיון. אחד אחר רצה להחתים על סירוב והחתים על סירוס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לקוח טוב בבנק ויש לך יכולת להתחייב להלוואה על 300 ש"ח לחודש למשך 3 שנים/יש לך כרטיס אשראי שאתה יכול להוציא ממנו סכום דומה,אתה יכול לקנות כבר רכב משנתון מתקדם יותר בתקציב של איזור ה 15-20,000.

לקנות רכב ב 5,000 זה הימור ואם אין לך ידע טכני (אתה קונה את הרכב לפרוייקט),הייתי מוותר.

גילוי נאות- נסעתי במס' רכבים ישנים בעבר,עוד לפני שהתחברתי לפורום הזה וממש לא ליקקתי דבש-כל רכב הביא אותי להשקעה במוסך של פי 2 מערך קנייתו המזערית.

אם בכל זאת,תחליט לרכוש רכב ישן בתקציב נמוך ,סובארו ישנות/אפלאוז הן די אמינות וכדאי עם גיר ידני.

באפלאוז/שרייד אם תרכוש לבדוק היטב,שהשתמשו בנוזל קירור ולא מי ברז,כל דבר אחר חוץ מנוזל קירור -לא לקנות בשום אופן

אופציית ביניים- לחסוך כמה חודשים ולצמצם הוצאות אחרות כך שיהיה לך תקציב רכישה סביר שיאפשר רכישת מיצובישי לנסר 2005 והלאה/סוויפט.

על הגטס הייתי מוותר,לצערי היה לי ניסיון רע איתה וכאלו שהן יוצאות ציי רכב ליסינג והשכרה לא טופלו באהבה ויעשו לך צרות צרורות -יש לך כבר דוגמה למעלה אני חושב שהיא הספיקה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוטה להסכים פה עם החברים ורוצה להעלות פה עוד נקודה כללית,

רוב האנשים שקונים רכבים בסכומים האלה מתכחשים לעובדה שרוב הסיכויים שהם יוציאו עליו הרבה יותר משוויו הריאלי,

לרוב זה מתחיל מ"רכב ב5000 ש"ח, מקסימום אמכור לפירוק"-

ומסתיים ב"השקעתי כל כך הרבה ותכלס בא לי רכב אז אשקיע".

לכן עדיף לך לקחת מראש את התרחיש הגרוע ביותר, מה קורה אם מחר יש לך השקעה ברכב של כמה אלפי שקלים?

יש מאיפה לארגן את הכסף בלי לחנוק את עצמך כלכלית?

תחפש רכב שטופל ולא הוזנח, לדעתי פחות תסתכל על ידיים(דווקא משחק לטובתך למיקוח), תכוון לרכב עם 150-170 אלף ק"מ ולא כפול מזה-

כמה שהרכב אמין, מה יקרה אם "הקש ששבר את גב הגמל" יפול במשמרת שלך?

פחות תסתכל על צריכת דלק, לך על גיר ידני בלבד ואם תמצא מישהו שהרכב אצלו המון שנים זה פלוס גדול.

מעבר לזה יש את כנופיית הטיפולים השוטפים פה בפורום שזה קבוצה של אנשים עם לב וידי זהב,

תיעזר בהם בטיפולים שוטפים וביישור קו ראשוני וגדול לאחר הקניה.

כמובן שהכי נכון כלכלית לוותר על רכב והאמת שאם תחשב הוצאות רוב הסיכויים שגם אם תחשב לנסיעות שלא בשגרה מונית ספיישל תבזבז פחות, אבל אם החלטת שאתה רוצה ואתה עושה את זה ממקום מושכל ונכון תוך הבנה של הסיכונים שבדבר-לך על זה.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסכום הזה קנה אופניים חשמליות וציוד מגן טוב, אתה נוסע בתוך העיר לפי מה שכתבת. תחסוך לפחות 15000 לפני שאתה משקיע ברכב. לא תאמין כמה זמן וכסף מבזבזים על רכב 'זול'.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם משכורת מינימום אני הייתי מחפש קודם איך להתקדם מבחינת קריירה.

אולי עדיף לך בהרבה להשקיע את הכסף בלימודים למשל.

כשאתה גר אצל ההורים המשכורת מינימום מרגישה כמו משכורת מקסימום.

בישראל 90% מתקבולי מס הכנסה מגיעים מ20% מהאוכלוסיה. (מקור)

דה פקטו הרבה מאוד אנשים במדינה הזו מרוויחים שכר מינימום או קרוב מאוד לזה, ולא מגיע למדרגות המס בכלל.

(ועדיין רוכשים דירות, רכבים, וכו')

להגיד למישהו שמע, עד שלא תרוויח שכר נורמאלי תתנייד בתחב"צ מבלי להכיר את הבן אדם, שלא מן הנמנע שהוא לא יגיע לשכר כזה, לא כי הוא לא טוב, או מוכשר, אלה כי פשוט הפערים בחברה הם כאלו, שהסטטיסטיקה נגדו עוד לפני שהוא נולד בכלל, זה קצת מנותק.

יש רכבים שמתאימים גם לבעלי הכנסה של שכר מינימום (מבלי להיכנס להלוואות כן?)

פשוט יש דברים שחשוב יותר להגיע אליהם, במיוחד בתחילת הדרך, במיוחד שגרים אצל ההורים, שאז כמו שאמרתי, כל משכורת היא רווח נקי, אין הוצאות עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אנשים לא כל מודעים לעובדה שבשנה האחרונה נעשו רפורמות מרחיקות לכת בתח"צ, אפילו מכור לגלגלים כמוני הנפיק לעצמו רב-קו ולעיתים אנ רוכש "חופשי יומי" למטרופולין גוש-דן ו"קורע" את העיר בסכום המגוחך של 13.5 ש"ח ליום ( או 10.80 ש"ח למשתמשים בערך צבור )

2. וברצינות - רכב בערך הזה כדאי לרכוש ממישהו שמכירים - תמיד ימצא שכן או חבר (או חבר של חבר) ש"תקוע" עם רכב במצב לא רע, אבל שאין לו מה לעשות איתו, והוא מוכן למכור רק בכדי שלא יעמוד ויתייבש. זה יכול לקחת קצת זמן למצוא, אב ל הסבלנות משתלמת. רכישה של רכב כזה ממישהו שלא מכירים בלי לדעת את ההסטוריה - יש בה הימור מסוים.

3. מצטרף לממליצים להתאפק ככל שתוכל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות ועל היחס החם :wink:

לא החלטתי חד משמעית: "אני הולך לקנות רכב", אלא באתי בעיקר לגשש ולקבל מושגים על התחום הזה כדי מה שנקרא לבדוק גבולות. כמובן שאני לא יכנס ל"חתונה" הזאת מבלי לבדוק את יציבות הקרקע, כלומר אם יש לי את המשאבים להפוך את הרצון הזה למציאות קיימת. היות ומלכתחילה הגעתי בגישה כזאת, ובמיוחד לאור התגובות ה"מתנגדות", אגדיר את רצוני לא כמחפש לקנות, אלא מחפש לשמוע ולהתרשם. בכל מקרה הדברים שנאמרו כאן הם בעלי ערב רב בשבילי ובשביל אחרים, והייתי שמח לשמוע עוד דעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...