Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב פעם ראשונה עד 5000 ש"ח

OrRachman7
שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני מעוניין לרכוש רכב פעם ראשונה לאחר 3 שנים של תלות בהורים מאז שהוצאתי רישיון. בן 23 שעובד על שכר מינימום ואין לו תקציב לרכב רציני מדי אלא פשוט לרכב ראשוני שיסע ויתפקד לפרק זמן של שנה שנתיים עד שתהיה אפשרות לרכב אחר. אני יציין מראש שאני לא מבין יותר מדי בתחום הרכב ולכן אני מבקש כאן ייעוץ על מה לשים דגש וממה להיזהר וכו... וכמובן שאני משתדל גם לקרוא את העצות כאן בפורום.

התקציב שלי עומד על 5000 ש"ח, ואם ממש אתאמץ אוכל לגייס עד 8000 לסיפור הזה (רק אם יהיה מדובר בהבדל משמעותי וגדול). יכול להיות שגם 5000 זה יותר מדי בסכומים האלה וזה לא כ"כ עושה את ההבדל, כי גם באלף שקל אפשר לקנות רכב ש"נוסע".

השימוש שלי ברכב יהיה בעיקר לנסיעות בתוך העיר (ראשל"צ) ובעיקר מהבית לעבודה וחזור. לא טיפוס "יצאני".

מעוניין לרכוש רכב יד 2 (ומעלה) בהתאם לתקציב, אם יתברר לי שכדאי להשקיע ביד ראשונה (אם יש דבר כזה בכלל ב5 אלף) אז זאת גם אפשרות.

וכמובן שהחלק הכי חשוב לי הם ההוצאות: אמינות, תצרוכת דלק, תדירות בעיות, כל כמה זמן צריך טסט, וכולי.

בתודה מראש לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ב8 אלף מאמין שאפשר לקנות גטס מ2006-2007 הדגם החדש יותר.

ב2-4 אפשר למצוא רכבים ישנים כמו שרייד וסיריון מתחילת שנות ה2000.

חשוב לוודא שגרת טיפולים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה בחור שעובד קשה בשביל הכסף, וכמו כן לא נמצא כיום במצב שאתה יכול להרשות לעצמך הוצאות גבוהות שאינן צפויות.

עליך להבין שמעבר לדלק יהיו עליך את ההוצאות הבאות:

1. ביטוח חובה + צד ג לנהג צעיר - לא פחות מ2000 ש"ח לשנה (אני מאמין שגם זה אופטימי)

2. טסט שנתי - תלוי בסוג הרכב, יהיה לא פחות מ1100 שח בשנה.

3. והכי קריטי - במרבית המקרים לרכב ישן יש בלאי רב ותחזוקה מרובה.

ישנו סיכוי סביר שתמצא את עצמך משלם במוסך סכומי תיקון של אלפים רבים בכל שנה, והחלק הכי מבאס בכל זה

שיהיו פעמים שתשאל את עצמך שאלה בסגנון "האם שווה לי בכלל לתקן את הרכב ב3000 שקל כשהוא שווה 5000 שקל?".

אני מאוד מבין את הרצון לרכב ("לחופש אין מחיר"), אך כאשר אתה קונה רכב ישן שכבר עבר עליו הרבה אתה מכניס את עצמך לבור ללא תחתית.

למרות חוסר הלוקסוס והנוחות הפחותה משמעותית - כדי להסתובב בתוך העיר יהיה במצב שכזה יותר נכון להתסמך על קטנוע או אפילו אופניים חשמליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דברי tepic.

מבחינת הרכב גיר ידני מתאים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה בחור שעובד קשה בשביל הכסף, וכמו כן לא נמצא כיום במצב שאתה יכול להרשות לעצמך הוצאות גבוהות שאינן צפויות.

עליך להבין שמעבר לדלק יהיו עליך את ההוצאות הבאות:

1. ביטוח חובה + צד ג לנהג צעיר - לא פחות מ2000 ש"ח לשנה (אני מאמין שגם זה אופטימי)

2. טסט שנתי - תלוי בסוג הרכב, יהיה לא פחות מ1100 שח בשנה.

3. והכי קריטי - במרבית המקרים לרכב ישן יש בלאי רב ותחזוקה מרובה.

ישנו סיכוי סביר שתמצא את עצמך משלם במוסך סכומי תיקון של אלפים רבים בכל שנה, והחלק הכי מבאס בכל זה

שיהיו פעמים שתשאל את עצמך שאלה בסגנון "האם שווה לי בכלל לתקן את הרכב ב3000 שקל כשהוא שווה 5000 שקל?".

אני מאוד מבין את הרצון לרכב ("לחופש אין מחיר"), אך כאשר אתה קונה רכב ישן שכבר עבר עליו הרבה אתה מכניס את עצמך לבור ללא תחתית.

למרות חוסר הלוקסוס והנוחות הפחותה משמעותית - כדי להסתובב בתוך העיר יהיה במצב שכזה יותר נכון להתסמך על קטנוע או אפילו אופניים חשמליים.

תודה רבה על העזרה ועל התשובה המפורטת :wink:

בקשר להוצאות השנתיות הקבועות על טסט וביטוח סבורני שאוכל לעמוד בכך בלא בעיה מיוחדת (עודני גר עם הורי וכל המשכורת הולכת באופן די אגואיסטי להוצאות אישיות שלי).

בקשר להוצאות התחזוקה השוטפת זה באמת הנקודה הקריטית המרכזית, ופה כנראה לא משנה כמה אתכנן יש מקום גדול מאוד למזל ול"ליפול טוב" כמו שאומרים, במיוחד ברכישה ראשונה שאין כ"כ ניסיון ...

אמנם רוב תנועתי היא בתוך העיר, ובאמת בעיית תנודתיות ואי תלות בתחבורה ציבורית עלתה לפני כחצי שנה על הפרק ונפטרה ע"י רכישת אופניים חשמליים שדי פטרו את הבעיה בתוך העיר. אבל הצורך שלי ברכישת רכב דווקא, נובע משאיפה לעצמאות ולאוטונומיה שלי אישית מאוד חשובים להתקדם הלאה בחיים ולא להיות עוד תלוי בהורים בדבר די מרכזי בעולם של היום שהוא חופש התנועה. אני סבור שהיכולת לקחת רכב ולנסוע איתו לכל מקום בכל זמן ולכל צורך אישי שלי, ישנה את חיי לטובה ויפתח בפני אפשרויות חברתיות ותעסוקתיות שכרגע נשללות ע"י בגלל המרחק. הצורך שלי הוא בעיקר נפשי מאשר מעשי, כי אצלי יש צורך נפשי מאוד גדול לעצמאות כמו שאמרתי.

יכול להיות שבאמת אין לי צורך אמיתי ברכב, אבל בתור מי שמשתדל להיות מחושב ושקול בכל דבר, אני מרגיש כאן צורך אמיתי, למרות שיכול להיות שאני טועה. בכל מקרה כרגע אני מגשש, ובהתאם למה שאלמד ואגלה אחליט אם עכשיו זה הזמן או שאפשר להמשיך להסתדר עם החשמליים.

מחזק את דברי tepic.

מבחינת הרכב גיר ידני מתאים?

אכן מתאים. שכחתי לציין זאת שיש לי רישיון על ידני.

עריכה אחרונה על ידי OrRachman7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט מקרים מסוימים אפשר להסתדר בלי רכב.

אבל רכב זה שיפור ניכר בתנאים ואתה צריך להחליט אם מתאים לך לשלם על זה או לא.

אגב,משהו ששמתי לב שקניתי רכב זה שהתחשיב נסיעות מפספס בערך ב20-25% את הנסועה בפועל.

ככה שגם אם הדלק אמור לצאת לך 800 בחודש,תחשב את צריכת הדלק לפי 1000 בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש יונדאי גטס/ פונטו ספייס או פנדה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט מקרים מסוימים אפשר להסתדר בלי רכב.

אבל רכב זה שיפור ניכר בתנאים ואתה צריך להחליט אם מתאים לך לשלם על זה או לא.

אגב,משהו ששמתי לב שקניתי רכב זה שהתחשיב נסיעות מפספס בערך ב20-25% את הנסועה בפועל.

ככה שגם אם הדלק אמור לצאת לך 800 בחודש,תחשב את צריכת הדלק לפי 1000 בחודש.

הייתי מחפש יונדאי גטס/ פונטו ספייס או פנדה.

תודה רבה על העזרה :-D

אני מסתובב פה בפורום ולומד תוך כדי מה לבדוק ברכישה ובמה להתמקד, ובאמת יש פה חבר'ה עם הרבה ניסיון וידע :wink:

ברשותכם אמקד את בקשת הייעוץ שלי בשאלות סדורות:

א. בתקציב שלי (עד 8K גג) מאיזה מקור הכי כדאי לקנות? אתר יד 2? חברות שונות? אדם פרטי דווקא? מליסינג והשכרה זה כ"כ נורא? מה האפשרויות שלי בעצם ואיפה כדאי לי לחפש?

אולי כדאי לי לרכוש רכב מחברה ולשלם עליו בתשלומים של נגיד 1K כל חודש? כדאי לבחור בגילי שרק השתחרר והתחיל לעבוד להיכנס לעול הזה?

ב. יצאתי לחפש. קראתי פה בפורום לשים יותר דגש על אופן הטיפול והשימוש ברכב מאשר על הידיים או הק"מ, למרות שבכל זאת יש להם משקל. אז מה צריכים להיות בכל זאת הקווים האדומים? יד 7 באה בחשבון? 300K ק"מ בא בחשבון?

ג. בקשר לטיפולים, אני יכול לקחת את הרכב לבדיקת תקינות במוסך לפני שאני קונה, נכון? ואם כן כמה זה אמור לעלות? לאיזה סוג מוסך או מכון כדאי לקחת? במוסך יכולים לדעת הכל על הרכב מא' עד ת'? כבר יפרשו לי מה אומרות הבדיקות (אם כדאי לי לקנות או לא)? אם המוכר לא מעוניין להכניס את הרכב למוסך להוריד אותו מהפרק?

ד. בהתחשב בהוצאות השונות שאצטרך להוציא על רישיון וביטוח ויישור קו, איך כדאי לי לחלק את ההשקעה (כמה ברכב וכמה באחזקה, לפי רוח הדברים שכתבתי על עצמי)?

בתודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מתת פורום מכירת רכב של אתר זה.

פעם ב 3-4 דפים/ימים אפשר למצוא רכב בתקציב הזה עם פירוט די מפורט של מה נעשה ומה צריך ומה הציפיות הריאליות מהרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך בחום לא לרכוש רכב בתקציב הזה (או בכלל, כל עוד אתה לא צריך אותו).

הרבה בגילך, מגיעים לגיל 30 ואז מבינים "שאם לא הייתי קונה רכב אז, אולי עכשיו כבר היה לי מקדמה למשכנתא". אבל אתה כנראה לא תבין את זה עכשיו. ואתה כנראה יודע יותר טוב, אתן לשנים לעשות את שלהם, כמו שאמרו לי ולא הבנתי אז מה שאני מבין היום, אתה תבין.

ובכל זאת לשאלתך, אם במינימום עסקינן, אם יש לך עכשיו 5, למה לא לחסוך עוד 3 חודשים ולקנות רכב ב20 ?

בגזרת הידניות קליאו דור קודם, פיג'ו 107, סיטרואן C1, יכולות להיות עסקאות מעולות בתור רכב ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קונים רכב רגיל עם כסף שיש(ולא כל מיני מימונים והלוואות) ומחלקים נכון את ההוצאות לא רואה איך זה ישפיע על העתיד הרחוק.

גם רכב ב50 אלף לא מזיז למשכנתא.

לקנות רכב יקר במימון או רכב חזק ובעייתי ולשרוף עליו את כל המשכורת זה טיפשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה שאלות -

1. כמה ק"מ אתה מעריך שתיסע בשנה ?

2. את מעדיף גיר אוטומט או ידני או שלא משנה לך ?

3. יש לך עבר ביטוחי ? (על הרכב של ההורים אם ישנו)

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשפוך לדוגמא מעט על גטס שנמצאת ברשות משהי שקרובה אלי, שכנראה היום שווה באיזור ה7000 ש"ח.

גטס שנת 2005, 170 אלף ק"מ, כמעט 5 שנים אצלנו. ב5 שנים האלה הרכב עבר:

1. רדיאטור התפוצץ - בערך 1200 ש"ח.

2. גיר שבק חיים - גיר מפירוק 3800 ש"ח

3. אחרי שנתיים הגיר מפירוק התחיל לא להעביר הילוכים - החלפת שמן גיר ואטמים - 650 שח

4. 2 מייצבים + משולש - 700 שח

5. משאבת מים של הוישרים הפסיקה לעבוד - 250 שח

6. צינורית נוזל ברקס החלידה (התגלה בטסט) +רפידות אחוריות יחד עם תופים - 1400 ש"ח

7. 2 קפיצים קדמיים התבלו - 1300 ש"ח

8. רביעיית צמיגים - 1100 ש"ח

9. בימים הקרובים יוחלפו רפידות ברקס מקדימה + צלחות - צפוי לצאת 800 שח.

והנה קיבלת 11,200 ש"ח שהלכו רק על תחזוקה עבור רכב שאמנם נוסע בצורה בטוחה אבל לא נהיה יותר אמין עם השנים.

אני מאמין כי שחכתי דברים נוספים שהיה לתקן, וכמו כן עגלתי מחירים למטה כך שסביר להניח שהעלות היא יותר לכיוון ה15000 וזה עוד לפני ביטוחים, טסטים, דלק וכו'

רכב בעלות של 5000-8000 שח זה רכב שסביר להניח שיחווה לא פחות תקלות.

אני מאמין שבמידה ותמצא עבודה שבאמת שווה את זה מבחינה כספית או אולי אף עבודה שמהווה עבורך קרש קפיצה לעתיד ההשקעה ברכב תהיה שווה את זה (וגם אז יהיה שווה לקנות רכב בתקציבים גבוהים יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר אדם שמוכר מיצובישי כריזמה יד ראשונה שנת 99 או 98

הצבע שרוף אמנם אבל הרכב טופל כל השנים במיצובישי בתל אביב ורק טיפול אחרון היה במוסך לא מורשה (טיימינג ושמנים) בתל אביב.

שלח לי הודעה פרטית ואסדר בניכם

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכמה שנים גדול ממך (27) וגם אני מסתכל על קניית רכב ראשון (בתקציב שונה משלך). הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לך זה, בלי לחץ! לפעמים אנשים מנסים להעיף את הרכב שלהם, אל תמהר - תבחן ותבדוק את השוק, תחכה למציאה או שתחסוך עוד קצת.

הייתי ממליץ להתמקד על יונדאי גסט ואקסנט או קיה ריו (שנת 2002 בערך)

לדעתי? תחסוך עוד קצת, אם הסתדרת עד עכשיו אין סיבה שלא תחזיק עוד כמה חודשים בודדים בחיסכון.

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...