Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאב קטן שבניתי לרכב (הכותרת נערכה, לא מדובר ברכב שבנית).

FixTrics
שימו לב! השרשור הזה בן 2139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לשתף בפרויקט קטן שעשיתי, כבר הרבה זמן רציתי בסאב לרכב, אפילו קניתי אחד יד שנייה שהסתבר שכלל לא עובד ואח"כ התארגנתי על אחד, הבעייה שהוא היה גדול, תפס הרבה מקום, התגלגל מצד לצד ובנוסף דפק בראש לי ולצודקת שהוחלט למכור אותו והוא כבר לא איתנו, בטח מרעיד רכב אחר. אז איזה יום אחד החלטתי שגם לי מגיע אבל משהו קטן שקצת יתן תוספת לסאונד ברכב אבל לא יותר מדי , ואני אוכל לשים אותו מתחת למושב הנהג ולא יתפוס מקום.

מקווה שחובבי הסאונד פה לא יתפלצו אבל מצאתי רמקול 5 אינטש ב Ebay, עלה בסה"כ 32 שקל, ורשת שעלתה 12 שקל ועם דיקט אבא של הצודקת בנה לי תיבה קטנה ואני חיווטתי ברכב.

התוצאה נחמדה, לא מפוצצת ראשים אבל מורגשת בעיקר בויברציות במושב ובבאסים עדינים.

לינק לרמקול:

https://www.ebay.com/itm/5-inch-4Ohm-25W-Audio-Subwoofer-Speaker-Woofer-Loudspeaker-Bass-Horn-90DB/122839900807?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

לינק לרשת:

https://www.ebay.com/itm/1pcs-1-2-4-5-6-5-8-10-inch-gold-Speaker-grille-Car-Subwoofer-Masks/162710293041?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=461728602853&_trksid=p2057872.m2749.l2649

IMG_20180615_111314.jpgIMG_20180615_105010.jpgIMG_20180615_104234.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון נהדר.. כי לפעמים רוצים עוד תדרים נמוכים ואין מקום - או לא סגורים מה רוצים.

אבל, חבל שלא התייעצתה - אולי היה אפשר את אותו הרעיון, עם רמקול 6X9

המידות הן, תיבה קטנה כמו שלך בגובה 6 אינץ, ו קצת יותר רחבה 9 אינץ.

אשר נכנסת כמו שלך מתחת למושב.

והיה מכסה לך תדרים יותר נמוכים - לכיוון ה 37-40H.

(את קו הרמקולים הקטנים, באמצע ה 6X9 לא מחברים, או חותכים - זה קל)

גם קל למצוא אצל חברים משפחה, רמקולים כאלו בצד ללא שימוש.

התקנתי רמקול כזה, מסט אשר עמד ללא שימוש, של J-L אודיו בשני רכבי מאזדה מאחור

רמקול אחד בכל רכב, בדופן העליונה של הדש מאחור, מכיוון תא המטען.

עם מגנט גדול ועמוק.. והם מוסיפים לסאונד עומק מרשים.

בכל-אופן, כל-הכבוד על הרעיון וההשקעה, כייף לראות עבודה ומחשבה עצמית.

כך גם משפרים את הסאונד, ולומדים והופכים סקרנות לפרוייקט נחמד.

בהמשך.. אם תאהבו את התוצאה של תוספת הסאונד.

אפשר לארגן מ E-BAY - רמקול סאב נחמד 8" עם מגבר מוכן בתיבה שטוחה.

בעלות סבירה של כ 300 ש"ח.

הבעיה - היא הוספת גם קו חשמל למגבר אשר בתיבה - אבל אחרי שהתחלתה

כבר עם פרוייקט אחד - :wink: פחות חוששים

הוספה - זה סתם להראות עוד אפשרויות - אני מאוד בעד פרוייקטים וסקרנות.. כמובן בזהירות

QYP6584g09.jpg

600W 8 Inches Under-Seat Slim Amplified Car Subwoofer High Quality$

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום אודיו וכל הכבוד על פרוייקט DIY אמיתי!

השגת שיפור? השגת!

אתה נהנה מזה? אתה נהנה!

אז קודם כל מגיע לך שאפו וברכות והכי חשוב צודקת גם מחייכת!

יש גם סאב וופרים בקוטר הזה רק שתדע - אם תריץ כאן חיפוש תמצא כמה פוסטים עם המלצות שכאלו.

אני בהחלט תומך בדיעה של חברי הטוב, מר קו (ליין מן) ויש עוד לא מעט רעיונות כאלו ומוצרים מדהימים כמו סדרות המיקרו סאב של JL AUDIO וסדרות הסאבוופרים החדשים של אודיסון פרימה (אבל זה תקציבים אחרים לגמרי וגם דורש הגברה)

עוד משהו שכדאי לדעת הוא תחומי התדרים של הבאס -

התדרים שבאמת מרעידים את הרכב הינם התדרים באזור ה20-40 הרץ כאשר תחום תדר זה בעיקר מורגש באזור הבטן והראש - וזה לא נעים לכל האנשים ואני מתאר לעצמי שצודקת, לא טועה!

אני באופן אישי אוהב את תחום הבאס שמייצר לחץ בחזה ויותר מתאפיין בהופעות חיות על תופים קלאסיים וזה האזור בין 50-60 הרץ ואז הכפולה שלהם באזור 120 הרץ.

ובשביל לקבל 60 הרץ חזק - לא צריך יותר מידי נפח וגם לא צריך קוטר רמקול גדול מידי.

אבל גם זה אם יבוא יבש מידי וחזק מידי - צודקת לא תהיה מאושרת במיוחד.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...