Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירושלים. עניה? מסריחה?פקוקה? ללא עתיד? מה אני לא רואה פה שאחרים רואים?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 2130 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לפוסט הזה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653671-אשקלון-ויש-בה-המון-מבקש-חוות-דעת-על-העיר-הזאת/page4

אני גר בירושלים מאז שנולדתי, אני לא חושב שהיא פקוקה.

לוקח לי 35-40 דקות לנסוע מהעבודה לבית. בסוף יום העבודה- מדרום העיר לצפונה.

התושבים נאים לי. אין לי בעיה עם החרדים.

עיר מלוכלכת? לא נראה לי.

עניה? לא יודע מה זה אומר. היום הייתי במרכז העיר,קניתי ים בגדים לילדים במחירי זנות - 12 סטים של חולצות \מכס\חצאית ב170 שקל {לידר בחנות יפו} ולידה עוד חנויות זולות מאוד.

בעיות חניה- יש. אבל בכל מקום גם ביבנה. שם גרים ההורים של אישתי אני מסתובב לא מעט זמן לחפש חנייה.

אני מנסה להבין מה רוצים מחיי. לא מבין למה אומרים שרע בירושלים ואנשים עוזבים ולמה אני לא עוזב.

וואלה טוב לי פה.

החינוך של הילדים מספק אותי +-

יש לי גני שעשועים ליד הבית לטייל עם הילדים.

יש לי יער של קק"ל ליד הבית לטייל בו {כולל צבאים}

לא מפריע שהכל סגור בשבת- אני שומר שבת.

מה אני לא רואה שאחרים רואים? מה השירותים שאני לא מקבל שאחרים מקבלים?

האירו את עיניי.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם טוב לך שם, אז מה הבעיה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אתה חי בירושלים ומגמד את חסרונותיה.

כתייר - אין לי ספק שהעיר מדהימה, מיוחדת ועשירה. ובכל זאת אני לא אוהב אותה. משהו באוירה ובאוכלוסיה לא נעים לי.

אני בטוח שאם תגיע לחיפה, שבה אני גם 60 שנה ולא רוצה להחליפה, תרגיש באופן דומה, חוץ מהעושר ההיסטורי שלא מגיע לקרסוליה של ירושלים - אבל תמורת זאת יש נוף נהדר, חוף ים שיבייש כל ריביירה ועוד לא מעט יתרונות.

אם טוב לך בירושלים המשך לגור בה. בדיוק כפי שאני נשאר בחיפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים בוצעו שיפורים נרחבים בשנים האחרונות מבחינת נקיון, גנים ציבוריים ושלל פעילויות מקומיות בדגש על משפחות צעירות. מה זה נרחבים? כל תושבי המדינה משלמים על השיפורים האלה מכספי המיסים...

אני באופן ספציפי נמצא בשכונה נהדרת עם אוכלוסייה שממש מתפקדת כקהילה, יחד עם הערבים והחרדים שמצטרפים אליה בהדרגה. בתי הספר הרלוונטיים נותרו טובים ומבוקשים.

מה לא השתנה? היצע המשרות בתחום התכנות ומה שמסביב. חוץ מכמה חברות בודדות בהר החוצבים אין כלום מיט גורנישט. בדיקה קצרה בכל לוח דרושים יגלה עד כמה המצב חמור. מצד שני, זה נכון לכל עיר שנמצאת מחוץ למעגל ת"א-יפו-ר"ג-הרצליה.

בקיצור, השאלה היא כמה שנים עוד אוכל לשרוד את שעות הנסיעה הארוכות לשם הפרנסה. יש כאלה שמצליחים למשוך את זה עד לפנסיה, ויש כאלה שנשברים הרבה לפני כן ומעתיקים את המגורים לאזור קרוב יותר.

הרכבת הקלה הצליחה לקצר לפחות עבורי את זמני הנסיעה במעט, והקו החדש לת"א צפוי בטווח הארוך לקצר עוד יותר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהיצע המשרות בתעשית ההיטק בירושלים מצומצם מאוד יחסית לאיזור המרכז, אבל לדעתי זה מתאזן ע״י הביקוש הנמוך... מניסיוני, למפתח מתחיל (בלי ניסיון או עם קצת ניסיון), וגם למעשה למפתח עם ניסיון, אין שום בעיה למצוא משרה בעיר בשכר יחסית תחרותי, במיוחד בתקופה הנוכחית כשמוביליי מגייסים במרץ לאחר הרכישה מצד אינטל.

אבל - משרות בתעשיה שדורשות כישורים ספציפיים ומתקדמים יותר, קשה מאוד למצוא בירושלים. מהבחינה הזו, נקווה שהרכבת לת״א תגיע מהר ותקיים את כל ההבטחות (ירושלים-עזריאלי ב-30 דקות).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן ספציפי נמצא בשכונה נהדרת עם אוכלוסייה שממש מתפקדת כקהילה, יחד עם הערבים והחרדים שמצטרפים אליה בהדרגה. בתי הספר הרלוונטיים נותרו טובים ומבוקשים.

.

איזה שכונה אתה גר? נשמע שמדובר בבית הכרם?

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהיצע המשרות בתעשית ההיטק בירושלים מצומצם מאוד יחסית לאיזור המרכז, אבל לדעתי זה מתאזן ע״י הביקוש הנמוך... מניסיוני, למפתח מתחיל (בלי ניסיון או עם קצת ניסיון), וגם למעשה למפתח עם ניסיון, אין שום בעיה למצוא משרה בעיר בשכר יחסית תחרותי, במיוחד בתקופה הנוכחית כשמוביליי מגייסים במרץ לאחר הרכישה מצד אינטל.

במוביליי 90 אחוז מהמשרות זה embedded, שום דבר שדומה להיצע של הסטארטאפים התל-אביביים. ועצם העובדה שמוזכרות 1-2 חברות ותו לא, אומרת דרשני.

יש גם כל מיני תקנים ממשלתיים למיניהם או ספקים שעובדים עם גופים ממשלתיים, יותר טוב מכלום, אבל עדיין ההבדל הוא בסדרי גודל. אה, וכמובן שהשכר גבוה יותר בת"א, אבל זה נכון לכל המשרות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החינוך של הילדים מספק אותי +-

זה הכי חשוב, השאר מתגמד. אם תשקול לעבור תצטרך לבדוק היטב את מערכות החינוך במקום החדש.

מה לא השתנה? היצע המשרות בתחום התכנות ומה שמסביב. חוץ מכמה חברות בודדות בהר החוצבים אין כלום מיט גורנישט. בדיקה קצרה בכל לוח דרושים יגלה עד כמה המצב חמור. מצד שני, זה נכון לכל עיר שנמצאת מחוץ למעגל ת"א-יפו-ר"ג-הרצליה.

בקיצור, השאלה היא כמה שנים עוד אוכל לשרוד את שעות הנסיעה הארוכות לשם הפרנסה. יש כאלה שמצליחים למשוך את זה עד לפנסיה, ויש כאלה שנשברים הרבה לפני כן ומעתיקים את המגורים לאזור קרוב יותר.

הרכבת הקלה הצליחה לקצר לפחות עבורי את זמני הנסיעה במעט, והקו החדש לת"א צפוי בטווח הארוך לקצר עוד יותר.

לא הייתי בונה על זה השמועות הן שהפשלה ההנדסית גדולה והדחיות מובטחות.

דווקא כמה מכרים שלי הצטרפו לאחרונה בתחום התכנה (לא אפליקציות mobile אבל בהחלט לא embedded)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה מחפש חניה ביבנה, אני גר פה שנה וחצי ומעולם לא חיפשתי חניה. ליטרלי מעולם. בשום מקום בעיר [כולל בירוקה שנחשבת מאוד מאוד עמוסה].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוביליי 90 אחוז מהמשרות זה embedded, שום דבר שדומה להיצע של הסטארטאפים התל-אביביים. ועצם העובדה שמוזכרות 1-2 חברות ותו לא, אומרת דרשני.

תשמע, לא יודע מאיפה הבאת את המספר הזה. אין ספק שיש ביקוש גם לembedded, אבל לדעתי יש ביקוש לא פחות גדול (ואולי יותר) למשרות של פיתוח אלגוריתמים.

לגבי 1-2 חברות - יש הרבה יותר מ-1-2 אפשרויות בירושלים, פשוט לא נראה לי פרודקטיבי להתחיל למנות אותן כאן. ושוב, אין ספק שבתל אביב יש (הרבה!) יותר, אבל בתל אביב יש גם הרבה יותר מחפשי עבודה שמתחרים אתך על המשרות האלה.

יש גם כל מיני תקנים ממשלתיים למיניהם או ספקים שעובדים עם גופים ממשלתיים, יותר טוב מכלום, אבל עדיין ההבדל הוא בסדרי גודל. אה, וכמובן שהשכר גבוה יותר בת"א, אבל זה נכון לכל המשרות.

אולי זה נכון בממוצע, אבל במקומות העבודה ה״שווים״ בירושלים, השכר משתווה למקביל בתל-אביב (ותן לי להפתיע אותך, אפילו עולה עליו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתווכח עם אף אחד, הצצה פשוטה בלוחות הדרושים הרלוונטיים תאשר את מה שכתבתי. פיתוח אלגוריתמים זאת נישה, ובמקרה הספציפי של מובילאיי - אלה אלגוריתמים שנכנסים הישר למעבד, יענו עמבעדעד. ;-)

לגבי ממוצע - ברור שאנחנו מדברים על ממוצע, מקרי קצה קיימים ולא רלוונטיים לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, לוחות המודעות לא ממש יכולים לתת לך אינדיקציה מכיוון שמאחורי כל משרה של מפתח אלגוריתמים (למשל) שמפורסמת יכולה להתחבא דרישה לאחד כזה או ל-10 כאלה.

(אגב, הצצתי קצת בלוחות הדרושים, כמו גם באתר הדרושים של מוביליי, ולא ראיתי אינדיקציה למספרים שציינת...)

ספציפית בחברה כמו מוביליי, פיתוח אלגוריתמים הוא ממש לא נישה, להיפך. לפחות בשלב הנוכחי בה החברה נמצאת. ברור שיש תמיד גם דרישה ל-embedded (מהסיבה שציינת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איפה אתה מחפש חניה ביבנה, אני גר פה שנה וחצי ומעולם לא חיפשתי חניה. ליטרלי מעולם. בשום מקום בעיר [כולל בירוקה שנחשבת מאוד מאוד עמוסה].

רחוב המפרש. בהצלחה לאתר חנייה....

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא היום שלי בניסוחים... התכוונתי לכך שפיתוח אלגוריתמים זאת נישה שמשיקה לעולם התכנות, לא משרת תכנות קלאסית.

כך או כך, שים לב לתופעה: מוביליי מוביליי מוביליי. כמה שלא תתפתח ותגדל ותצמח (ואני מאחל שתצליח), אתה כתושב לא רוצה שהעיר תיהפך להיות תלויה בחברת ענק יחידה, ע"ע טבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...