Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירושלים. עניה? מסריחה?פקוקה? ללא עתיד? מה אני לא רואה פה שאחרים רואים?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 2138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

^ קונספטואלית ועקרונית, זה מפריע לי, ולא משנה אם אגור בירושלים או לא.

מעשית, אני - כתושב שכונה חילונית בירושלים - לא מרגיש את ההשפעה של זה על חיי היומיום שלי. או, יותר נכון, ההשפעה זניחה ובטלה מול היתרונות (שוב, בעיני!) של לגור כאן. לפחות כרגע - יכול להיות שבעתיד זה ישתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - טייל לך להנאתך ברחוב ביאליק, ברכיהו, שילר. המדרכות שבורות. גני הילדים עם מתקני שעשועים רעועים. עם גובה הארנונה שמשולם בסביבה, העירייה היתה אמורה להחליף את המדרכות וגני הילדים כל שבוע.

מקומות חדשים כמעט ולא נפתחים בשבת וזאת לאור העובדה כי העירייה מקשה על פתיחת עסקים בשבת.

לגבי ה"פרזיטים", אין בי שום כעס כלפיהם. הם עושים את מה שנכון מבחינתם לעשות דרך זווית הראייה הצרה שלהם - להחזיק את מוקדי הכוח באגוזים וללחוץ חזק.

האנס - בוא לבית הכרם ועל הדרך תאכל גלידת פיסטוק בקצפת. מהגלידה בטוחני שתהנה. מהשכונה, הרבה פחות.

אם ירושלים היתה יותר שפויה ומאפשרת לצעירים להתפתח בה, אני הראשון שהייתי מגיע עם מזוודה.

בנוסף, שים לב לכתבה הבאה ולהפרשים בין ירושלים לערים הבאות אחריה.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5121412,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אני מסתובב ברחובות שציינת על בסיס קבוע, וזו לא ההתרשמות שלי. אבל מבטיח לעשות עוד סיבוב (מחר או מחרתיים) לפני שאגיב על הנושא שוב.

לגבי מקומות בשבת - אני לא יודע כמה מקשה העיריה בנושא, אבל לטעמי זה לא מתבטא במספר העסקים הפתוחים בשבת בעיר (שוב, אל תשווה לתל אביב, אבל בהשוואה לערים אחרות, אפילו במרכז - ועוד איך). גם לגבי מקומות חדשים - בשנים האחרונות נפתחים כל הזמן. אני זוכר שפעם לא היית יכול למצוא נאמר סופרמרקט פתוח בשבת, היום יש כמה וכמה, בכל האיזורים המרכזיים בעיר.

לגבי הכתבה - נראה לי שאת הדיון על הסטטיסטיקות מיצינו. כן, יש הגירה שלילית רצינית, וכן, העיר מדורגת גבוה במדד העוני. על זה כולנו מסכימים. נקודת המחלוקת בינינו היא ספציפית לגבי איכות המחיה בשכונות הטובות (והחילוניות..) בירושלים, וזה הנושא שלמעשה יש לו השפעה ישירה על החיים שלי בעיר. כל השאר - למרות שמעניין אותי וכן מפריע לי ברמה האישית - לא ממש משפיע על חיי היומיום שלי ועל ההחלטה שלי אם להשאר בירושלים או לעזוב אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אני מאוד אוהב את העיר ולא סובל את המרכז (בעיקר ת"א) אבל אני דווקא כן חושב שהבעיות בירושלים אכן קיימות, החל מלכלוך, תשתיות שהולכות ומתיישנות, תחבורה ציבורית שהיא אולי הגרועה ביותר בארץ ופשוט לא שימושית בעליל, וגם הפקקים נהיו קצת בלתי נסבלים במיוחד בשנים האחרונות, אבל זה לפחות בעיקר בשעות ספציפיות, ולא כל הזמן.

וכמובן קיימת גם בעיית התעסוקה למי שמחפש משהו שהוא לא במשרדי ממשלה.

מצד שני, אני לא יודע לאמוד כמה הבעיות הללו חמורות בהשוואה לערים אחרות בישראל.

אני כן חושב שהעירייה במסגרת המגבלות שלה (תקציבים וכו') לא עושה די במסגרת השירות הבסיסי לאזרח שהיא צריכה לספק, ולדעתי זה בעיקר בגלל שבעשרים השנים האחרונות ראש העיר הפך להיות תפקיד למקפצה פוליטית, ולכן אין למי שנבחר אינטרס לדאוג באמת לצרכים של תושבי העיר(ברקת אולי שינה קצת את העניין הזה, אבל כשרואים מי המתמודדים בבחירות הקרובות...).

מה שכן לגבי החרדים, אני באמת חושב שההסתכלות עליהם כמקשה אחת היא לא נכונה.

יש הבדל עצום בין החרדים בקסבה של גאולה ומאה שערים, לבין אלו שבדוסילנד (אונסדורף, מטרסדורף, עזרת תורה..), לבין אלו שבגבעת שאול-הר נוף-בית וגן.

בעוד שהראשונים הם לגמרי הגרעין הקשה של ה"פרזיטים" וחיי הדלות והעוני די ניכרים בכל פינה, אצל האחרונים זה נראה לי די ההיפך הגמור (ויעידו כמויות הרכבים בשווי 200-300K+ משהו שדי הפתיע אותי כשעברנו לגור באיזור).

ולגבי העסקים בשבת-זה אמנם לא רלוונטי עבורי כשיקול כלשהו, אבל נראלי שבשנים האחרונות דווקא יש מגמת גדילה של העסקים שפתוחים בשבת, אם כי נראה לי שאלו שסגורים לא בהכרח עושים זאת בגלל לחץ של החרדים, אלא כי אולי זה משתלם להם כלכלית יותר.

זו מן הסתם דוגמה לא מייצגת, אבל אני רואה את ההבדל בכמות האנשים בסופ"ש ביס פלאנט לעומת הסינמה סיטי. לא יודע כמה הפלאנט מלא בליל שבת, אבל במוצ"ש וחמישי הוא הרבה יותר ריק בהשוואה לסינמה סיטי (כולל כל המסעדות שבו), כך שאני בספק שזה שהוא פתוח בשבת מפצה על ההבדלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את ההבדל בכמות האנשים בסופ"ש ביס פלאנט לעומת הסינמה סיטי. לא יודע כמה הפלאנט מלא בליל שבת, אבל במוצ"ש וחמישי הוא הרבה יותר ריק בהשוואה לסינמה סיטי (כולל כל המסעדות שבו), כך שאני בספק שזה שהוא פתוח בשבת מפצה על ההבדלים.

איך שאני רואה את זה, היס פלאנט הוא בית קולנוע עם שטח בילוי, סינמה סיטי הוא שטח בילוי עם קולנוע, ולכן ההשוואה אינה במקומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...