Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירושלים. עניה? מסריחה?פקוקה? ללא עתיד? מה אני לא רואה פה שאחרים רואים?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 2132 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זאת דעתך ואתה קשור ואוהב את העיר וזה בסדר וכך גם אני מהלל ואוהב את העיר שאני גר בה ורואה בה רק את הדברים החיוביים ולומד לחיות עם השליליים כאילו אינם קיימים. אני אישית בפעם הראשונה שהייתי בירושלים הסתכלתי עליה כמו שתיירים מסתכלים עליה, כאילו נכנסתי לעולם חדש, הכל היה נראה לי כה שונה ומיוחד. אבל כיום כשאני מבקר בירושלים אני מקלל כל רגע שאני נמצא שם, חלק מהאנשים מרגישים אווירה מיוחדת וקדושה בעיר, אני פחות מתחבר לזה ויותר רואה הרבה דברים שליליים כמו מצוקת חניה, הרבה בני דודים, הרבה אוכלוסיה חרדית שחלקה לא כל כך נחמדה, מחשבות על כל פיגועי הדקירה שהיו שם בשנים האחרונות, אני בטוח שאתה לא רואה את הדברים האלה כי התרגלת או שהם לא מפריעים לך אבל לי אישית לא נעים להיות בעיר ולפחד להכנס לאיזשהי שכונה שאסור לי להכנס אליה, במיוחד בשבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתייחס לגופו של עניין לטענות שהעלית: חוץ מעניין העזיבה של העיר, כל מה שכתבת הוא שטויות.

שמור על שפה נקיה למען כבוד החברים ולמען שתמשיך לכתוב כאן.

לגופו של עניין, אתה יכול לאהוב את העיר, זה בסדר, אתה חי באחת הבועות האחרונות שנותרו בה. כל מה שכתבתי נאמר מנסיון והיכרות.

מאיפה המסקנה הזו? לא כל מי ששומר שבת הוא דתי.

נכון, Assumption is the mother of all f**kups. הכוונה שלי היתה שפות"ש לא נדרש לשירותים שעלולים להימצא פחות בעיר עקב סגירה בשבת, כמו מקומות בילוי, קניות וכדומה. כמו"כ הנחתי שזמינים לו יותר מוסדות ינוך שמתאימים לאופי של משפחתו.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתייחס לגופו של עניין לטענות שהעלית: חוץ מעניין העזיבה של העיר, כל מה שכתבת הוא שטויות.

האנס, אני נולדתי בירושלים וגדלתי בה בשנות ה-70-90.

מרבית חברי הטובים למדו בגימנסיה רחביה, רנה קסין, בויאר, ליד"ה ואף אחד מהם לא נותר בעיר.

אני הכרתי את העיר כעיר סובלנית, שמחה, עם מועדונים, פאבים, מסעדות ובתי קפה.

שכונות כמו רחביה, בית הכרם, הגבעה הצרפתית, גבעת המבתר, רמת אשכול והמושבה הגרמנית אכלסו אוכלוסיות סופר חזקות שהיו עמוד השדרה של העיר. בחלק נכבד של השכונות לעיל נכנסו אוכלוסיות פרזיטיות, וחלקן נכבשו לגמרי.

העיר כבר כמעט ולא רלוונטית לחילונים. כשאני מגיע לי-ם היום, העיר מוזנחת, מטונפת ומאובנת.

אין לי ספק שהצעד לעזוב את העיר היה אחד הצעדים הנבונים שעשיתי בחיי.

אגב, הורי גרים עד היום בבית הכרם, וגם להם, עם כל האהבה שלהם לעיר, נמאס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אני לא מבין ממה ״נמאס״ לאנשים שגרים בבית הכרם. נכון שהאוכלוסיה החרדית נכנסה לשכונות כמו הגבעה הצרפתית, אבל בית הכרם, המושבה הגרמנית, רסקו, מלחה ועוד לא מעט שכונות (גם רחביה, אלא אם אתה מחשיב דתיים לאומיים כחרדים) נשארו חילוניות, האוכלוסיה שמתגוררת בהן היא אמידה (מאוד..) ואיכותית והאמת שהן גם די נקיות ומטופחות. ירושלים עיר גדולה מאוד, ויש מספיק מקומות שבהם אתה יכול לחיות בשקט בלי להרגיש את התופעות שאתה תארת - לדעתי, אפילו ברוב חלקיה של העיר.

לטעמי, החסרונות הגדולים ביותר של העיר הם יוקר המחיה (למשל הארנונה הגבוהה - שנובעת מהפרזיטיות של אותן אוכלוסיות), או החיסרון בהזדמנויות תעסוקה בתחומים ספציפיים, וזה אכן מבאס. אבל בעיני - לפחות כרגע - הם מתבטלים לעומת היתרונות הגדולים של העיר. מה היתרונות? זה לא באמת משנה, מה גם שאין ממש טעם לנסות לשכנע פה אנשים שלא רוצים לגור בירושלים לשנות את דעתם.

אגב, לצערי יש סיכוי טוב שאאלץ לעזוב, אפילו בעתיד הקרוב (שוב, מטעמי הזדמנויות תעסוקה). אבל זה לא יהיה כי ״ירושלים לא רלוונטית״, אלא כי השיקולים שלי אישית השתנו.

אגב 2, מתוך החברים שלמדו איתי בתיכון, הרוב כן נשארו בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ אני לא מבין ממה ״נמאס״ לאנשים שגרים בבית הכרם. נכון שהאוכלוסיה החרדית נכנסה לשכונות כמו הגבעה הצרפתית, אבל בית הכרם, המושבה הגרמנית, רסקו, מלחה ועוד לא מעט שכונות (גם רחביה, אלא אם אתה מחשיב דתיים לאומיים כחרדים) נשארו חילוניות, האוכלוסיה שמתגוררת בהן היא אמידה (מאוד..) ואיכותית והאמת שהן גם די נקיות ומטופחות. ירושלים עיר גדולה מאוד, ויש מספיק מקומות שבהם אתה יכול לחיות בשקט בלי להרגיש את התופעות שאתה תארת - לדעתי, אפילו ברוב חלקיה של העיר.

לטעמי, החסרונות הגדולים ביותר של העיר הם יוקר המחיה (למשל הארנונה הגבוהה - שנובעת מהפרזיטיות של אותן אוכלוסיות), או החיסרון בהזדמנויות תעסוקה בתחומים ספציפיים, וזה אכן מבאס. אבל בעיני - לפחות כרגע - הם מתבטלים לעומת היתרונות הגדולים של העיר. מה היתרונות? זה לא באמת משנה, מה גם שאין ממש טעם לנסות לשכנע פה אנשים שלא רוצים לגור בירושלים לשנות את דעתם.

אגב, לצערי יש סיכוי טוב שאאלץ לעזוב, אפילו בעתיד הקרוב (שוב, מטעמי הזדמנויות תעסוקה). אבל זה לא יהיה כי ״ירושלים לא רלוונטית״, אלא כי השיקולים שלי אישית השתנו.

אגב 2, מתוך החברים שלמדו איתי בתיכון, הרוב כן נשארו בירושלים.

אינני יודע מה גילך ובמה אתה עוסק.

מהיכרותי את עיריית ירושלים ואת הועדות השונות ובעיקר לתכנון ובנייה שזה תחום התמחותי, יש מגמה כמעט מובהקת להפוך את החילונים לשק החבטות של העיר ע"מ שיעזבו, ע"ח אוכלוסיה ענייה, פרזיטית וחסרת תועלת.

מספיק לבקר בישיבות מועצת העיר בשביל להבין באיזה מצב העיר נמצאת ולאן מועדות פניה. ב-15 השנים האחרונות ירושלים שינתה את פניה מקצה לקצה והפכה לעיר מדכאת, מסוגרת ושרוטה.

היתרון הכמעט יחידי בירושלים זה שאין לחות.

מלבד זה, אני לא רואה יתרונות. לא בתעסוקה ולא באיכות החיים שרק יורדת משנה לשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כמו שכתבתי, זה עניין סובייקטיבי ואין טעם להתווכח עליו.

מה שכן, לכתוב ״מדכאת, מסוגרת ושרוטה״ זה קל, ואני יכול לכתוב את זה על כל מקום ועל כל דבר.

בוא תנסה להיות קונקרטי. אם אתה מתגורר, למשל, בבית הכרם. מה בדיוק מפריע לך ברמת חיי היומיום? תנסה להתמקד בדברים קונקרטיים ולא ערטילאיים כמו ״מדכאת״ (לא כי זה לא לגיטימי להרגיש ככה, אלא כי מדובר בעניין סובייקטיבי לחלוטין שאי אפשר למדוד אותו).

אגב, לגבי המגמה בעירייה וכו׳ - אני לא אתווכח אתך על זה, פשוט מכיוון שאני כנראה לא מעורה בזה כמוך. אבל איפה בדיוק אני מרגיש את זה בחיי היומיום (מעבר כאמור לארנונה הגבוהה שאגב נשארת די יציבה בשנים האחרונות על אותו סכום)? כאמור, אני לא פוסל את הרעיון שמתישהו המצב יחמיר והעניינים האלה כן יפלשו לחיים שלי. אבל כרגע - לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לפוסט הזה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?653671-אשקלון-ויש-בה-המון-מבקש-חוות-דעת-על-העיר-הזאת/page4

אני גר בירושלים מאז שנולדתי, אני לא חושב שהיא פקוקה.

לוקח לי 35-40 דקות לנסוע מהעבודה לבית. בסוף יום העבודה- מדרום העיר לצפונה.

התושבים נאים לי. אין לי בעיה עם החרדים.

עיר מלוכלכת? לא נראה לי.

עניה? לא יודע מה זה אומר. היום הייתי במרכז העיר,קניתי ים בגדים לילדים במחירי זנות - 12 סטים של חולצות \מכס\חצאית ב170 שקל {לידר בחנות יפו} ולידה עוד חנויות זולות מאוד.

בעיות חניה- יש. אבל בכל מקום גם ביבנה. שם גרים ההורים של אישתי אני מסתובב לא מעט זמן לחפש חנייה.

אני מנסה להבין מה רוצים מחיי. לא מבין למה אומרים שרע בירושלים ואנשים עוזבים ולמה אני לא עוזב.

וואלה טוב לי פה.

החינוך של הילדים מספק אותי +-

יש לי גני שעשועים ליד הבית לטייל עם הילדים.

יש לי יער של קק"ל ליד הבית לטייל בו {כולל צבאים}

לא מפריע שהכל סגור בשבת- אני שומר שבת.

מה אני לא רואה שאחרים רואים? מה השירותים שאני לא מקבל שאחרים מקבלים?

האירו את עיניי.

תודה.

בירושלים בוצעו שיפורים נרחבים בשנים האחרונות מבחינת נקיון, גנים ציבוריים ושלל פעילויות מקומיות בדגש על משפחות צעירות. מה זה נרחבים? כל תושבי המדינה משלמים על השיפורים האלה מכספי המיסים...

אני באופן ספציפי נמצא בשכונה נהדרת עם אוכלוסייה שממש מתפקדת כקהילה, יחד עם הערבים והחרדים שמצטרפים אליה בהדרגה. בתי הספר הרלוונטיים נותרו טובים ומבוקשים.

מה לא השתנה? היצע המשרות בתחום התכנות ומה שמסביב. חוץ מכמה חברות בודדות בהר החוצבים אין כלום מיט גורנישט. בדיקה קצרה בכל לוח דרושים יגלה עד כמה המצב חמור. מצד שני, זה נכון לכל עיר שנמצאת מחוץ למעגל ת"א-יפו-ר"ג-הרצליה.

בקיצור, השאלה היא כמה שנים עוד אוכל לשרוד את שעות הנסיעה הארוכות לשם הפרנסה. יש כאלה שמצליחים למשוך את זה עד לפנסיה, ויש כאלה שנשברים הרבה לפני כן ומעתיקים את המגורים לאזור קרוב יותר.

הרכבת הקלה הצליחה לקצר לפחות עבורי את זמני הנסיעה במעט, והקו החדש לת"א צפוי בטווח הארוך לקצר עוד יותר.

בניגוד לארצות הברית ששם עירייה יכולה לפשוט את הרגל ולהפסיק לספק לתושבים שירותים, בישראל זה לא קורה. רק לאחרונה מדינת ישראל הזרימה 800 מיליון שקל לעיריית ירושליים בכדי להציל אותה וזה לא נגמר. אם בישראל לא היה את הקטע הסוציאלי החזירי שבה כל העיריות ערבות זה לזו, ירושליים מזמן הייתה פושטת את הרגל.

וזאת הבעיה שהתושבים שנשענים על העירייה ועל המדינה בכלל התרגלו לזאת.

זאת הסיבה שירושליים נחשבת כאחת הערים העניות בישראל. בגלל אוכלוסיה חלשה שלא מסוגלת או לא רוצה לשלם מיסים.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כמו שכתבתי, זה עניין סובייקטיבי ואין טעם להתווכח עליו.

מה שכן, לכתוב ״מדכאת, מסוגרת ושרוטה״ זה קל, ואני יכול לכתוב את זה על כל מקום ועל כל דבר.

בוא תנסה להיות קונקרטי. אם אתה מתגורר, למשל, בבית הכרם. מה בדיוק מפריע לך ברמת חיי היומיום? תנסה להתמקד בדברים קונקרטיים ולא ערטילאיים כמו ״מדכאת״ (לא כי זה לא לגיטימי להרגיש ככה, אלא כי מדובר בעניין סובייקטיבי לחלוטין שאי אפשר למדוד אותו).

אגב, לגבי המגמה בעירייה וכו׳ - אני לא אתווכח אתך על זה, פשוט מכיוון שאני כנראה לא מעורה בזה כמוך. אבל איפה בדיוק אני מרגיש את זה בחיי היומיום (מעבר כאמור לארנונה הגבוהה שאגב נשארת די יציבה בשנים האחרונות על אותו סכום)? כאמור, אני לא פוסל את הרעיון שמתישהו המצב יחמיר והעניינים האלה כן יפלשו לחיים שלי. אבל כרגע - לא.

כמו שכתבתי, אינני מתגורר בירושלים.

לשמחתי הרבה, אני גר בנחלה במושב במרכז הארץ, פחות מ-40 דק נסיעה, אך הבדל של שמיים וארץ.

הורי משלמים מחיר ארנונה מטורף -

https://www.jerusalem.muni.il/Residents/MunicipalityServices/PropertyTax/Pages/ArnonaRates.aspx#title1

שירות לתושב בבית הכרם? שום דבר. השכונה מטונפת, הכבישים רעועים, מדרכות שבורות, תאורת רחוב שבחלק מהזמן לא פועלת וגני ילדים שלא תוחזקו לפחות 15 שנים.

הורי אומנם דתיים לאומיים (אני לא) אך כשאנחנו באים לעיר, איזה אטרקציות יש בשבת? מתחם התחנה שכמעט נסגר? עין כרם?

שוב, ככל שהזמן חולף, יותר ויותר מקומות נסגרים בשבת, העיר הופכת למסוגרת והפרזיטים, במקום להבין שהאוכלוסיה החילונית והדתית לאומית מחזיקים אותם, ממררים את חייהם, מעכבים בכוונת מכוון בקשות לתוספות בנייה בשכונות החילוניות ועוד ועוד.

המצב רק מחמיר ויחמיר, לצערי הרב.

אם הייתי רוצה, הייתי יכול לגור בכל שכונה בעיר.

במצב הנתון כרגע, אני לא רואה שום סיבה לגור בירושלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי הרבה, אני גר בנחלה במושב במרכז הארץ, פחות מ-40 דק נסיעה, אך הבדל של שמיים וארץ.

https://www.jerusalem.muni.il/Residents/MunicipalityServices/PropertyTax/Pages/ArnonaRates.aspx#title1

שירות לתושב בבית הכרם? שום דבר. השכונה מטונפת, הכבישים רעועים, מדרכות שבורות, תאורת רחוב שבחלק מהזמן לא פועלת וגני ילדים שלא תוחזקו לפחות 15 שנים.

הורי אומנם דתיים לאומיים (אני לא) אך כשאנחנו באים לעיר, איזה אטרקציות יש בשבת? מתחם התחנה שכמעט נסגר? עין כרם?

שוב, ככל שהזמן חולף, יותר ויותר מקומות נסגרים בשבת, העיר הופכת למסוגרת והפרזיטים, במקום להבין שהאוכלוסיה החילונית והדתית לאומית מחזיקים אותם, ממררים את חייהם, מעכבים בכוונת מכוון בקשות לתוספות בנייה בשכונות החילוניות ועוד ועוד.

החרדים כבר הודיעו שהם יתמכו בכל מועמד שיתחייב על סגירת ירושליים בשבת.

איזה כיף שלוקחים מהמיסים שאני משלם ועוד בתור עצמאי בכדי להציל את העיר הזאת מפשיטת רגל.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכאב אתה צודק בכל מילה.

למי שחילוני ו/או לא שומר שבת אין מה לחפש בירושלים והמצב רק הולך ומחמיר.

אני גר בעשרים השנים האחרונות בבית הכרם שעוד איכשהו מחזיקה אותי בעיר (ההורים לא מוכנים לעזוב בשום אופן) אבל גם מחשב את הקץ לעזיבה.

כל מה שנאמר נכון- הדמוגרפיה משתנית, התשתיות רעועות, העיר מוזנחת, אין כמעט אפשרויות לצאת בשישי בערב לבלות או לאכול.

מצחיק אותי שנתנו או עדיין נותנים עדיפויות לסטודנטים שלומדים בירושלים שברור שברגע שהם יסיימו ללמוד הם יברחו ממנה בטיל, אבל מי שנשאר יועדף רק בתשלום ארנונה חזירית.

90% מהאנשים שלמדו איתי כמו גם משפחה יותר רחוקה עזבו למרכז ובאופן לא מפתיע אין אחד שחזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורי משלמים מחיר ארנונה מטורף

את זה ציינתי בעצמי ואף כתבתי שזה מציק לי.

תשמע, אני מבלה המון זמן בבית הכרם (גדלתי בה, והמשפחה שלי עדיין מתגוררת שם). אין לי מושג על מה אתה מדבר. מטונפת - ממש, אבל ממש לא. מדרכות שבורות? אני לא רוצה לשלול, כי ודאי יש איפשהו - אבל בכל עשרות שנותי בשכונה מעולם לא שמתי לב למשהו כזה. גני ילדים שלא תוחזקו? כאן אני ממש חייב שלא להסכים. מתי ביקרת בגן ילדים בבית הכרם בפעם האחרונה?

לטעמי יש מספיק. מלבד עין כרם ומתחם התחנה - גן החיות, מוזיאון ישראל/המדע, הסינמטק, העיר העתיקה (שיכולה בקלות למלא כמה ימים גדושים של עניין), ולא מעט מקומות מעניינים להסתובב בהם באופן כללי (ימין משה למשל). וזה לפני שנכנסנו לכל מה שיש מסביב לירושלים - המון מסלולי טיול ואטרקציות (נטף, מערת הנטיפים, מעיינות קרים בקיץ...). מסעדות ובתי קפה, בניגוד לדעה הרווחת, יש בירושלים לא מעט, גם בשבת.

אני מסכים שירושלים היא לא עיר למי שמחפש מקום שבו הכל פתוח, כל הזמן. לי (בתור מישהו שבילה תקופה בתל-אביב) - זה לא חסר. להיפך - מתאים לי שהעיר יחסית שקטה (גם לא בשבת), אבל היא כל-כך גדולה שתמיד אמצא משהו לעשות אם מתחשק לי.

יכול להיות. ובאמת מפריע לי שהרוב המוחלט של החילונים בעיר לא מתעורר ועושה משהו בקשר לזה. אגב, בשנים האחרונות דווקא יותר ויותר מקומות נפתחים בשבת, בגלל הביקוש ותיירות הפנים הגוברת (לפחות זו ההרגשה).

באיזה מובן העיר ״מסוגרת״?

אבל כרגע - מעבר ללומר שוב ושוב ״פרזיטים״ ולהתעצבן - אני חייב לומר שבתור חילוני בירושלים, אני לא מרגיש את זה כמעט בחיי היומיום (ואולי זו הבעיה של החילונים כאן). מעבר ללהתעצבן על הארנונה הגבוהה, אין באמת דברים קריטיים שקונקרטית מונעים ממני מלהנות לגור פה.

זה ברור, והאמת שזה גם לגיטימי לגמרי פשוט לא להתחבר למקום (אולי גם בגלל חוויות עבר לא טובות?). אבל קיוויתי שמוע ממך סיבות אובייקטיביות וממשיות לסלידה שלך מהעיר. פייר, התאכזבתי קצת - ממישהו שנולד וגדל כאן ציפיתי ליותר מסיסמאות בנוסח ״העיר מתחרדת, מסוגרת, נמאס״.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע.

דווקא בבית הכרם מזמן לא ביקרתי, אבל בשכונות אחרות שאני כן מתרועע בהן

הכבישים הם אמנם בסטנדרט העירוני הרגיל בארץ (נסכים על רעוע...),

אך המדרכות לא שבורות בכלל, התאורה תקינה וגני הילדים נראים מצוין.

גני המשחקים בכל העיר עברו שדרוג משמעותי למתקנים מתוצרת דנמרק/שוויץ,

עם ציליות נאות וגדולות במהלך חודשי הקיץ - יישור קו עם הערים היותר מטופחות בארץ.

לאחרונה החלו לפעול גם פחים טמוני קרקע בכמה שכונות, מה שהקטין באופן מיידי את רמות הלכלוך.

גאולה ושאר המקומות ה״קשים״ נראו כמו פח אשפה גם לפני 30 שנה.

לירושלים יש שלל בעיות, אבל מפה ועד להכפשות לא בדוקות בגלל איזה מטען אמוציונלי לא פתור - סליחה, לא מסכים.

שים לב שבראש דבריי ציינתי את האבסורד המובנה בכך ששאר תושבי ישראל בעצם מממנים את העירייה

באמצעות החוק לתקצוב ירושלים או איך שלא קוראים לו, בהחלט ייתכן שזה יתפוצץ מתי שהוא בפנים,

אין לי אשליות.

נ.ב.

עוד אזור שעבר מהפך הוא העיר העתיקה, בכל הקשור לתשתיות תיירות.

יותר פונה לתיירות צליינית, כמובן, אבל גם מקומיים יכולים להינות מהן -

מתחם עיר דוד / נקבת חזקיהו, למשל, לא פחות ממרשים.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזורים המתוירים יש שיפור. גם מחנה יהודה נראה יותר מזמין היום ממה שהיה לפני עשור או יותר, וגם כל המתחמם ליד מגדל דוד נראה יותר מותאם לתיירים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...