Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיחה שנתית, או רישוי שנתי

Liel Baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז היום הלכתי למכון הטסטים לעבור את הרישוי השנתי, אותו מכון שאני מגיע אליו בשלוש שנים האחרונות בהם יש לי את הרכב (פיקנטו 13).

ידוע לי שיום שישי יום עמוס וכמו רוב עם ישראל אין לי זמן לגשת לשם האמצע השבוע בגלל העבודה.

אני ממתין בתור כמו ילד טוב, עושה הכל, מגיע לזיהום אוויר עושה מה שאומר לי הבחור, אחרי פחות מ10 שניות אומר לי זהו לך למשרד.

הולך למשרד ומודיעים לי שנכשלתי על זיהום אוויר, שואל סיבה, אומר הבחור לא יודע יש לך שבוע לתקן (ניגשתי היום למרות שהטסט נגמר בפועל ב19.7, ככה אני אוהב לסיים עם הדברים האלה מהר), או שתיגש פה למוסך תבדוק.

ניגשתי לבחור שאמרו לי לגשת אליו, עוד לא ראה את הטופס ואמר ״זיהום אוויר זה 90% ייפתר אם תשים תוסף דלק״, מז״א 90%? אתה מוסך לא? בוא תפתור לי את הבעיה, אני לא מתכוון לזרוק פה כסף, אמר שהוא לא מבטיח כלום אבל זה אמור לפתור, אמרתי אוקיי שים תוסף, למרות שהייתי בהלם שזה הפתרון.

שם לי תוסף אמר לי ״סע 4-5 ק״מ תן לתוסף להכנס למערכת ותיגש שוב לזיהום אוויר״, סבבה נסעתי.

לאחר שחזרתי לעמדת זיהום האוויר הבחור פותח מכסה מנוע, מסתכל עליו, סוגר, אומר לי ״סע למשרד״ ואני שואל את עצמי ״ככה בלי בדיקה? מוזר״.

עברתי את הטסט.

ואני חושב לעצמי, האם זאת דרך לשאוב כסף מאנשים? למה? לשחרר אותי בלי לבדוק אפילו? הקבלה על התוסף הספיקה לחותמת של משרד הרישוי? אני פשוט בהלם, עד עכשיו חושב שעבדו עלי באמת, זה לא הכסף, זה הביזיון שאפילו לא טרחו לבדוק בשנית.

מעניין איזה קבלה אצטרך לספק להם שנה הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תגיד, אתה עולה חדש?

לפני 3 שנים נכשלתי גם אני על זיהום אוויר, הטסטר המכשיל הציע לי תוסף, אמר "תיסע 20 דקות עם התוסף, ותבוא לבדיקה חוזרת", הבנתי עם מה יש לי עסק, ובאמת לא היה לי זמן וכוח להתעסק בשטויות, אז קניתי את התוסף (90 ₪ לשימון גלגלי הצדק), זרקתי את הבקבוק הסגור בפח ואחרי חצי שעה חזרתי (אחרי עוד 20 ₪ לטסט חוזר) ואכן עברתי.

אפשר להתלונן ולהתבכיין כמה שרוצים, אבל ככה זה עובד, וככה זה ימשיך לעבוד, so get with the program.

עריכה אחרונה על ידי saay222
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנות:

א. לא לחזור לאותו מכון רישוי בשנה הבאה או בפעם הבאה שתצטרך להעביר רכב כלשהו טסט.

ב. טיפ שאבא שלי נתן לי פעם - תמיד עדיף לעשות בדיקה כללית לפני טסט כדי למנוע את ההתרוצצויות האלו. אצלי זה קצת יותר נוח כי אבי מכיר המון מוסכים כך שזה לא גוזל לי כסף או יותר מדי זמן, אז אני תמיד מבצע בדיקה לפני כדי להימנע מזה.

בהצלחה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנות:

א. לא לחזור לאותו מכון רישוי בשנה הבאה או בפעם הבאה שתצטרך להעביר רכב כלשהו טסט.

זה נבלה וזה טריפה, תלוי בזמן ובאדם.

ב. טיפ שאבא שלי נתן לי פעם - תמיד עדיף לעשות בדיקה כללית לפני טסט כדי למנוע את ההתרוצצויות האלו. אצלי זה קצת יותר נוח

כי אבי מכיר המון מוסכים כך שזה לא גוזל לי כסף או יותר מדי זמן, אז אני תמיד מבצע בדיקה לפני כדי להימנע מזה.

איזה מוסך יבדוק לך על הדרך ערכי למבדא?

זה מכשור שקיים רק אצל אגזוזן, שלא יטפל בך ללא תשלום. עדיף לשלם על טסט חוזר.

בהצלחה.

בודקים נורות מעצורים (לא רק לפני הטסט) פנסים כללי (לא רק לפני הטסט)

נקיון לוחית רישוי ונורת לוחית רישוי (רק לפני הטסט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלב את הטסט עם טיפול שנתי . הרבה מוסכים, תמורת פרמייה קטנה גם יקחו לך את האוטו לטסט

בדיוק. הזמן שלי יקר ואין לי שום עניין בעצבים.

משלבים טסט עם טיפול, שירות שכל מוסך שהוא נותן תמורת סכום סמלי. מניחים את האוטו בבוקר במוסך (כי זה משהו שקורה בכל מקרה בטיפול), הולכים לעבוד, חוזרים לקראת סוף היום, עם הטסט. מה קרה בדרך? לא מעניין. לא קיים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט אענה על מה שאמרו פה

אני לא עולה חדש, יש לי סך הכל שנתיים וחצי רישיון ושנתיים ושלושה חודשים את האוטו, אף פעם לא הייתה לי בעיה בטסט, לא חשבתי שתהיה.

לא מעוניין שמישהו ייסע לי באוטו לעשות לי טסט, לא צריך את השירות הזה ולא את הקומבינות שלהם, יש לי גפיים ולעשות טסט פעם בשנה אני יכול.

מה קשור תמימות? אני אמור לצפות שתהיה בעיה בזיהום אוויר? למה לי לקנות משהו חסר שימוש כמו תוסף דלק מראש? בחיים לא התכוונתי לשים את השטות הזאת אצלי באוטו.

״בדיקה לפני טסט״ גם אני יודע לעשות וזה יעלה לי חינם.

בשביל לבדוק שכל האורות עובדים, שהצמיגים תקינים ושלוחות הרישוי לא דהויות אני לא צריך רישוי שנתי ולא מישהו שיכין לי את האוטו לטסט.

העצבים שלי הם לא על ה״עלק״ כשלון, ולא על הכסף, מעצבן אותי שאפילו לא בדקו אותי, ראה ששמתי וזהו, עברתי, ואם יש לי בעיה אחרת? אולי מנוע? לא יודע, לא מוסכניק ולא מתיימר להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעיל עליך את הטריק הכי עתיק בספר הטסטרים, ואתה נפלת בפח.

אבל אל תרגיש מרומה, כי כנראה אתה לא היחיד שהוא שלח ל"מוסך" שבמקרה גם צמוד למכון הטסטים, לדחוף לך איזוה שיקוי קסמים שיחזיר לך את המנוע כמו חדש באותו היום.

זה עובד ביחד עם הטריק של הלוחיות רישוי שהם מאוד אוהבים לערבב אנשים בו.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יעזור אם ילך בשנה הבאה למקום חאר כי יכולים גם שם לעשות את אותו התרגיל או שימציאו אחד חדש.

רק לפרסם את שם המכון ולהעלות צילום של החשבונית על הקנייה (מתחוק את הפרטים שלך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תכעס, זו מדינה שכונה ככה זה עובד.

להבא, תעשה טיפול שנתי רגע לפני הטסט, גם תגיד להם שזה לפני טסט ותבקש שהם יעשו לך את הטסט תמורת כמה שקלים..יחסוך לך מלא.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...