Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיחה שנתית, או רישוי שנתי

Liel Baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 2139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים, אסור להכשיל רק על לוחית רישוי!

יצא לפני כמה שנים נוהל, אפשר לחתום בגב הרשיון ובעקרון מחוייבים להחליף את הלוחית במכון אחר. לדעתי כמעט לא בודקים את זה. גם לא שוטרים (לפחות לא את המצב שאתם מתארים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממתי מפסיקים את הטסט אחרי כישלון באחת התחנות? לא נשמע לי הגיוני הסיפור הזה. כל בוחן בתחנה שלו מסמן נכשל או עבר ובסוף הבוחן אומר לו אם עבר או מה צריך לתקן. בכל מקרה, אסור ללכת למכון שיש לו גם מ וסך. זה כמו זגג ששולח ילד לשבור חלונות לשכנים. יש מספיק מכונים שלא צריכים לספק עבודה למוסך שלהם ושם אם נכשלים זה מקסימום על נורות או מספר דהוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות היצרן ללוחיות זיהוי לרכב

כל עוד הינם בתוך תקופת 5 שנים מיום ייצור הלוחית,

תוחלף הלוחית במכון הרישוי ללא עלות כספית.

בהתאם להוראת משרד התחבורה בנוהל מס' 31

מיום 17.03.2016

http://rishuy.mot.gov.il/he/notice/4559-luhit-rishui

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום הלכתי למכון הטסטים לעבור את הרישוי השנתי, אותו מכון שאני מגיע אליו בשלוש שנים האחרונות בהם יש לי את הרכב (פיקנטו 13).

ידוע לי שיום שישי יום עמוס וכמו רוב עם ישראל אין לי זמן לגשת לשם האמצע השבוע בגלל העבודה.

אני ממתין בתור כמו ילד טוב, עושה הכל, מגיע לזיהום אוויר עושה מה שאומר לי הבחור, אחרי פחות מ10 שניות אומר לי זהו לך למשרד.

הולך למשרד ומודיעים לי שנכשלתי על זיהום אוויר, שואל סיבה, אומר הבחור לא יודע יש לך שבוע לתקן (ניגשתי היום למרות שהטסט נגמר בפועל ב19.7, ככה אני אוהב לסיים עם הדברים האלה מהר), או שתיגש פה למוסך תבדוק.

ניגשתי לבחור שאמרו לי לגשת אליו, עוד לא ראה את הטופס ואמר ״זיהום אוויר זה 90% ייפתר אם תשים תוסף דלק״, מז״א 90%? אתה מוסך לא? בוא תפתור לי את הבעיה, אני לא מתכוון לזרוק פה כסף, אמר שהוא לא מבטיח כלום אבל זה אמור לפתור, אמרתי אוקיי שים תוסף, למרות שהייתי בהלם שזה הפתרון.

שם לי תוסף אמר לי ״סע 4-5 ק״מ תן לתוסף להכנס למערכת ותיגש שוב לזיהום אוויר״, סבבה נסעתי.

לאחר שחזרתי לעמדת זיהום האוויר הבחור פותח מכסה מנוע, מסתכל עליו, סוגר, אומר לי ״סע למשרד״ ואני שואל את עצמי ״ככה בלי בדיקה? מוזר״.

עברתי את הטסט.

ואני חושב לעצמי, האם זאת דרך לשאוב כסף מאנשים? למה? לשחרר אותי בלי לבדוק אפילו? הקבלה על התוסף הספיקה לחותמת של משרד הרישוי? אני פשוט בהלם, עד עכשיו חושב שעבדו עלי באמת, זה לא הכסף, זה הביזיון שאפילו לא טרחו לבדוק בשנית.

מעניין איזה קבלה אצטרך לספק להם שנה הבאה.

ברןך הבא למועדון.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?652867-%D7%A4%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%A1%D7%98-%D7%91%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%A9%D7%9F-%D7%A9%D7%95%D7%93-%D7%92%D7%A0%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%95%D7%92%D7%96%D7%9C-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%91%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%94&highlight=%D7%98%D7%A1%D7%98+%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%A9%D7%9F

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי זיהום אוויר, תמיד להגיע לאחר נסיעה בכביש מהיר של לפחות 15 דקות כדי לחמם את הממיר. פחות מזה והוא לא עובד בשיא היעילות. ככל שהוא ישן יותר היעילות שלו פוחתת.

המכון במרחק של 20 דקות נסיעה ממני בכביש בינעירוני, בשישי אני בנהריה אצל ההורים והמכון יושב בעכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...