Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת פקק מים בלוק מנוע- 600 ש"ח. יותר מידי?

GKME
שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי שברולט אבאו 2010, לאחר כמה דקות של נסיעה התחיל להיות ריח של פלסטיק שרוף בתא הנוסעים ולאחר עוד כמה דקות התחיל לצאת מעט עשן לבן ממכסה המנוע. הלכתי למוסך מורשה ושם לא איבחנו את הבעיה, החלטתי ללכת למוסך רגיל. שם איבחנו את הבעיה תוך כ-10 דקות, האיבחון הוא שבפקק המים במנוע יש חור ומשם יש דליפה, וגם הראו לי את החור. הצעת המחיר שקיבלתי היא כ-600 ש"ח, הכולל שעתיים עבודה (180 ש"ח לשעת עבודה), 70 ש"ח לחלק ועוד 80 ש"ח לנוזל קירור, כל המחירים ללא מע"מ. החלטתי לעשות את התיקון שם כי הם כבר איבחנו את הבעיה ובעיקר כי לא רציתי להסתובב בין מוסכים. הסתכלתי על ביצוע התיקון וזה הרגיש לי שהם מורחים את הזמן והיה אפשר לעשות את זה גם בפחות זמן, וכמובן פחות במחיר. בסופו של דבר יצאתי משם לאחר כשעה וחמישים דקות.

השאלה שלי היא האם תחושתיי נכונות וחייבו אותי יותר ממשהיה צריך?

ברור לי שאין שום עילה מצידי לדרוש משהו מהמוסך בחזרה, אבל במידה ואצטרך ללכת למוסך מכל סיבה שהיא, האם אוכל לסמוך על המוסך הזה?

1.jpg

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר אופייני למוסך מורשה. לא נראה לי שרימו אותך.

אם היית הולך למוסך רגיל כנראה היה זול יותר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקק שיושב בבלוק? להערכתי לוקח קצת מעל שעה לעשות פירוקים שונים כדי להגיע אליו + ריקון והשלמת נוזל קירור , שעתיים זה סביר.

המחיר הוא בסדר לפי דעתי כי נגבה ברובו על עבודה.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התיקון בוצע בסוף במוסך לא מורשה.

אני היחיד שלא מבין למה צריך שעתיים עבודה בשביל להחליף פקק? :shock:

לא, זה הרגיש כאילו הם בכוונה מרחו את הזמן. מילא היו דורשים עבור שעת עבודה, אבל שעתיים הרגיש לי מוגזם.

הפירוק עד לנקודה הזאת לא נראה מסובך בכלל, אבל אין לי את הניסיון והידע כדי לחוות דעה, רק תחושה אישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקק שיושב בבלוק? להערכתי לוקח קצת מעל שעה לעשות פירוקים שונים כדי להגיע אליו + ריקון והשלמת נוזל קירור , שעתיים זה סביר.

המחיר הוא בסדר לפי דעתי כי נגבה ברובו על עבודה.

אכן הפקק שיושב בבלוק. האם המחיר הזה ממוסך רגיל הוא סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי במוסך רון פקק מים לקולט.

האבחון יחד עם התיקון עלו משהו כמו 300-350 שקל.

עריכה -

בדקתי שוב. זה עלה 700 אבל זה כלל עוד כמה דברים נוספים

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המחיר סביר לחלוטין. זמן העבודה שנגבה בפועל הוא עפ"י שעתון היצרן. אותך לא צריך לעניין אם המכונאי סופר מיומן ועשה עבודה של שעה בעשר דקות או ההפך.

2. אתה לא בן יחיד. אתה לא מגיע לדואר/ רופא/ משרד הפנים ומצפה שבגלל שאתה באת, כולם יעזבו הכל ויטפלו בך. אותו כנ"ל במוסך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פקקי מים שהגישה אליהם קלה מאוד וההחלפה פשוטה ויש פקקים שבשביל להיליף אותם צריך לפרק סטרטר, צירייה, סעפת יניקה/פליטה, טיימינג ולכן המחיר משתנה בהתאם למיקום הפקק ולעבודה הדרושה.

לא משנה כמה זמן בפועל עבדו על הרכב אתה משלם לפי מחירון של שעתון היצרן/מוסך.

גם אם היו עובדים בפועל 2 דקות או יום שלם זה לא בעיה שלך חוץ מטעמי נוחות.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי על איזה פקק בבלוק מדובר? זה שיושב מאחורי סעפת הפליטה/ יניקה?

אני לא יודע להסביר בדיוק היכן הוא נמצא, אבל זה לא נראה כל כך מסובך להגיע לשם. יש מן כיסוי מתכת לא גדול שמכסה את האיזור, הורידו אותו (מחובר באמצעות כמה ברגים) וזה נמצא שם.

בכל אופן אני כבר השלמתי עם העיניין, לפחות עד שאלמד יותר על תחזוקת הרכב.

תודה לכולם על המענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה טעות שאתה אומר "לדעתי היה לוקח פחות זמן"

אתה מכונאי? אתה יודע את סדר הפועלות שצריך בשביל להחליף? אם הגעת למוסך כנראה שלא.

תן להם לעשות את העבודה שלהם.

יש מפרט שרשום כל עבודה כמה זמן לוקחת. גם אם יקח להם 10 שעות(לא יודעים לעבוד) ורשום שם 3 שעות אתה משלם לפי 3 שעות.

ואם המכונאי סופר תותח ולקח לו 5 דקות? אז מה לא תשלם לו?

קצת הגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2110 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...