Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צליל דק במערכת שהותקנה בארט סאונד

שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי התקנה בארט סאונד בראש לציון

מכרו לי מותג שאף אחד לא מוכר חוץ ממנו

אחרי שהוא השמיץ את הקופמננטים שהיו לי ואמר שהם זבל gbl 609c

והם טובים לא פחות מה phd ,ועשו לי פלוס מינוס הפוך ועיקמו לי פלסטיק בדלת.

(לקח יום שלם להתקין את המערכת ולא סיימו הייתי צריך להגיע עוד הפעם שימשיכו לסיים,ויש שם מתקין די צעיר שלא כל כך התלוו אליו כמו שצריך ויצא לי בדלת אחת + ומינוס הפוכים )

שומעים צליל דק מאוד,ולא מהנה ברמקולם המקוריים שמעו צליל יותר עבה בלי הגברה ושאר הדברים.

המערכת שלי היא מקורית בילט אין

מגבר של בוסס pv3700

מנחת של אודיסון sli4

קומפננט phd 6.1 cf מקדימה ומאחורה קומפננט של gbl 609c

והותקנו חוטים של 8 גייג אחרי שדיברתי איתו על 4 גייג לא יודע כמה זה משפיע אבל הבנתי שזה יותר איכותי.

המולטימדיה המקורית היא בילט אין ולא ניתן להחליף . ולהתעסק עם פרוססורים וכאלו זה עלות מטורפת ואף אחד כמעט לא יודע להתעסק עם זה באמת כי זה כיוונים מהמחשב

אז הוא אמר לי שהאופציה היחידה זה להתקין רדיו דיסק בתא כפפות שייתחבר למנחת ויתחבר למגבר אחרי שביקשתי לקבל החזר על המנחת כי אין טעם שיהיה מנחת אם אני מחבר את זה ישירות לרדיו דיסק הוא אמר שזה עובד כמעגל סגור..

כמה זה יהיה לי אפקטיבי לעשות דבר כזה

אני מאוכזב כי היה לי יותר נעים לאוזן כבר לשמוע עם המערכת המקורית מאשר עכשיו

אשמח לכמה שיותר חוות דעת..

לא מוכן לחזור אליו כי לא מעניין אותו איך אני יישמע בסוף ואם אצא מרוצה או לא..נטו העניין הכלכלי.

עריכה אחרונה על ידי Rotem Zano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארט סאונד הם נקודת מכירה ושווק ומתקין

הבעיה בארץ היא שאין ידע כמעט בכווני סאונד מתקדמים - רוב בתי העסק לא רוצים בכלל להתעסק עם הציוד הזה כי העבודה מסביבו היא רבה.

גם בחו"ל משלמים בנפרד על ביצוע כיוון למערכת ועל התקנה ההבדל העצום הוא שלמתקינים בחו"ל יש גם ידע כיצד לכוון מערכת שהם התקינו ומעורב בה פרוססור.

בעקרון אם לרוכש אין את הידע או היכולת כיצד לכוון מערכת מנוהלת אפליקציה - עדיף להמנע מכך או לסירוגין לפנות ליבואן לביצוע כוונים בתשלום דרכו או בעל מקצוע מטעמו (כל יבואן וההתנהלות שלו - זה תחום לא מפוקח\מפוכח בארצנו כמו שכבר ציינתי).

בעבר כאשר היה לי זמן פנוי הייתי עוזר מאוד בהתקנות שכאלו בחינם - אנשים הגיעו אליי מכל הארץ.

אני באופן אישי לא עושה זאת יותר אך מציע להגיע למפגשים או אכן לפנות ליבואן בנושא הכוונים.

פרטי היבואן מופיעים לך כאן בדביק היות וגם הוא ספונסר פורום.

מערכת מנוהלת DSP אכן מצריכה השקעה גדולה בהרבה מאשר מערכת הבנויה על מנחת פשוט אבל ההבדלים באיכות האות הם אסטרונומיים כאשר עובדים על אות מונחתת וללא יכולת DSP.

תיקח בחשבון שיש גבול לעד כמה ניתן לכוון מערכת ללא פרוססור ובייחוד אם ברכב אין תשתית מתאימה כמו בידוד אקוסטי בדלתות.

אתה נתון לחסדי הרכב במצב כזה, לאיזון שהיצרן העניק לסט ולחוסר התנאים (בידוד אקוסטי) והיכולת שלך לאזן את הסט תהיה כפי שציינתי מאוד מוגבלת - בהתקנות מהסוג הזה עדיף להתפשר מאוד בהספק (עוצמה) הכולל של המערכת בכדי לאזן את הרכיבים בהנחתה כלפי הרכיב החלש ביותר שזה מן הסתם המידבאסים (אין בידוד)

או לא לעשות את זה בכלל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלוס-מינוס: איך נתגלה הדבר? האם טופל? אגב, זה גם יכול להיות הסיבה לטיב הסאונד.

פלסטיק עקום בדלת: העלה בבקשה תמונה שנבין במה מדובר.

יום שלם: לא בהכרח בעיה. תלוי במורכבות ההתקנה (מבלי להתייחס לטיבה כרגע).

שמע: העלה בבקשה תמונות ברורות של הכיוונים במגבר (וברדיו). וגם, כיצד בוצעה ההתקנה, כלומר טבעות? בידוד? וכד'.

אגב, שאלת בעבר לגבי מנחת, ובעיקרון לא צריך עם המגבר הזה, שכן יש לו כניסות Hi-Level, מצד שני האיכות של ההנחתה מוטלת בספק (וזו של המגבר "מוכחת").

עובי כבל חשמל: תלוי אורך כללי והספק כולל (אם כי המלצת יצרן המגבר היא ל-4). עובי 4 יתרום לאספקת חשמל איכותית יותר במידה והיא נדרשת. על מה שילמת (חשבונית), 4 או 8?

הוספת ר"ד: אולי משהו בתהליך לא הובן. הסיבה היחידה שאני רואה להשאיר את המנחת במצב כזה, היא אם הרדיו המקורי יחובר לר"ד הנוסף כמקור AUX או משהו בסגנון, ומשם הסאונד ימשיך למגבר בכבלי RCA רגילים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.up2me.co.il/images/52588303.jpeg

http://www.up2me.co.il/v.php?file=6477120.jpeg

לא קיבלתי חשבונית..

יש לי יציאת Hi level אבל הוא אמר שיישמעו חרא מזה

שמו חומר הדבקה בטוויטרים

וטבעות עץ בקומפננטים מאחורה

מקדימה לא היה צריך זהו..

ב input controls הנמכתי כי זה גורם למי שמדבר איתי לשמוע את עצמו פעמיים וזה נפתר לגמרי רק אחרי שהעברתי הכל למינמום ,ואז אין שום דחיפה וזה נשמע כמו רמקולים ללא מגבר. גם הסאונד נורא מלוכלך ולא נשמע נקי.

בקיצור שילמתי על כלום .היה עדיף להישאר עם המערכת המקורית שמעו יותר טוב והפלוס מינוס התגלה אצל מישהו אחר כשהוא ששמע בגבוהים שיש חרחור אז הוא החליף את הפלוס והמינוס

עריכה אחרונה על ידי Rotem Zano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש כמה דברים שעד היום אני שם לב שהמודעות אליהם היא יותר מידי נמוכה -

הרמקולים המקוריים של הרכב תוכננו ע"י היצרן להיאטם אל משטח הדיפון וגם לנצל נכון את הנפח שהם עובדים בו בדלת - זה נותן כלשהוא באס שמיע.

ברגע שאתה מתקין רמקולים אפטר מרקט אתה מאבד את ההתאמה הזו בין הדופן שהרמקול יושב אליה לבין הדיפון וגם עובי הדלת והרמקול צריך לעבור טיפול -

בשביל זה יש טבעות אטימה היום נוסח F.A.S.T RINGS ׁׁוהיות ודודו הוא גם משווק של ניפון הוא יכול להשיג כאלו אבל מן הסתם זה דורש עוד השקעה.

ובשביל זה גם מבודדים את הדלת אקוסטית.

ללא התנאים האלו - הרמקול הסופר דופר שמופר - משופר שקנית של PHD - לא עובד נכון!

ואתה לא תקבל ממנו באס ואז כל הסאונד יהיה "דק" מידי בגלל שכל מה שיש לך זה מידריינג' ומעלה.

בשביל לטפל בבעיה הזו - רצוי להתקין מאחור או 6*9 ולהגביל אותם במגבר בLPF לתחום תדר נמוך שיספקו בעיקר באס

או להתקין סאב וופר במקום רמקולים אחוריים (אתה יכול לחבר את האחוריים לHU ישירות אם אתה לא רוצה לוותר עליהם)

בכל מצב אחר - בעיני, המערכת המקורית פשוט תישמע טוב יותר ואכן כן - חבל על המאמץ לתת גז בניוטרל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הצליל עם הפלוס ומינוס הפוכים אז כמובן שהז משנה את הצליל כי זה פאזה הפוכה ולגבי רמקולים יש המון חברות והמון סוגים לפעמים עדיף להישאר בחברות הפופולריות יותר כמו פיונר JBL פוקל .. אני באופן אישי מכיר מאוד את הדגם של JBL GTO609C קומפוננט ברמה מאוד גבוהה ביחס למחיר שמוכרים אותו התקנתי אותו לחבר שלי מאזדה 3 נשמע מעולה אי אפשר לומר על JBL ברמה של הGTO 609 C זבל

עריכה אחרונה על ידי DIN_13345
טעות בהקלדה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סאב וופר ובמאזדה 6 שהייתה לי לא היה שום אטימה מיוחדת ושמעו איתם פצצה כי הם היו מחוברים ל jvc

מה לגבי כיול המגבר הנוכחי איך אני מבטל את זה ששומעים אותי פעמיים והאם כיוון התדרים הוא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרמקולים המקוריים של הרכב אני לא קורא זבל אז בטח ובטח שלא למוצר של הרמן תעשיות כמו הJBL הזה שהוזכר כאן ובטח שלא לסט של PHD.

יחד עם זאת - המבנה של המאזדה שונה כנראה מהמבנה של הדלת של הרכב שהPHD מותקן בו והוא לא מקבל את התנאים שהוא צריך בכדי לעבוד נכון.

אני בטוח שאפשר לשפר את המצב ע"י בדיקה קודם כל שכל הרמקולים מחוברים בקטביות נכונה שלא יוצרת ביטולים (הכי חמור זה בתחום הבאס) וניתן אולי גם לאזן את הסט קצת אחרת דרך הקרוס ואז דרך המגבר וגם הHU אבל אלו הם דברים שאני ממליץ לעשות במסגרת מפגש או אצל בעל מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי כבר שני בעלי מקצוע אכזבו אותי

ואיבדתי את האמון שלי בהם ואני לא אדע אם אגיע לבן אדם אחר והוא יגיד לי דברים כדי להוציא ממני כספים סתם ואז הוא יפיל את זה על מגבר או על משהו אחר כמו שקרה לי כבר..ככה שאין לי דרך לגלות בוודאות.בלי שום קשר שאני מנמיך את עוצמת הרמקולים במגבר למינמום אז אף אחד לא שומע את עצמו פעמיים ושאני מגביר אז שומעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך הבנתי את התכנון של המערכת המדוברת, ולא ממש קולט את ההגיון לפיו היא תוכננה.

גם בפיתה שוורמה מוסיפים דברים עם הגיון כלשהו,

קוביות קרח או ממרח שוקולוד לא ראיתי מישהו שמבקש להוסיף, כמו שלא שמים חומוס בעוגה במקום אותו ממרך שוקולד שכן מתאים לעוגה.

בגלל זה מהרגע הראשון שמתחילים לתכנן מערכת צריך להבין מה רוצים לקבל בסוף.

בכל מקרה, הייתי רוצה לראות ולשמוע את מה שיש כרגע, ולנסות לעזור, ללא תשלום כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין חרחורים לפלוס-מינוס.

כן צריך לבדוק שהרמקולים עצמם תקינים, שהקוטביות מחוברת בצורה נכונה בכל נקודת חיבור (כולל הקרוס) ושטווח הגיין במגבר מוגדר נכון (אולי ניתן לעבוד בטווח הגדול יותר) ובהתאם הכיוון שלו (ענין של התאמת מתחי מוצא-כניסה ולא ווליום).

בהקשר של הגיין והשמיעה הכפולה בדיבורית, לדעתי מדובר במיקום המיקרופון והעובדה שיש כאן תהליך הגברה ולכן הסיכוי לפידבק מתגבר.

היכן הוא? אולי ניתן להעבירו למיקום אחר.

יש או אין סאבוופר במערכת הנוכחית? אם כן, איזה דגם?

אפשר גם לנסות להוריד את נקודת החיתוך של הרמקולים, או לשנות אותה באופן כללי (בהתאם גם לשאלה הקודמת).

ובכלל, הייתי ממליץ לבודד אולי רמקול - רמקול או לכל הפחות כל זוג רמקולים כדי לבדוק ולכוון אותם עצמאית ואז לשלב הכל ולבצע התאמות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מיקרופון אני מדבר מהבלוטוס של הפלאפון פשוט שאני מגביר את הווליום במגבר אז הרמקולים מוציאים יותר הד וזאת הסיבה נראלי לכל זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...