Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צליל דק במערכת שהותקנה בארט סאונד

שימו לב! השרשור הזה בן 2118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא זוכר זה סאב של gbl חזק מאוד והוא עושה את העבודה ,אבל לצערי כרגע כיוונתי אותו על נמוך עם הרמקולים כי מי שמדבר איתי בטלפון שומע את עצמו פעמיים ורק על נמוך זה מסתדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארט סאונד הם נקודת מכירה ושווק ומתקין

הבעיה בארץ היא שאין ידע כמעט בכווני סאונד מתקדמים - רוב בתי העסק לא רוצים בכלל להתעסק עם הציוד הזה כי העבודה מסביבו היא רבה.

גם בחו"ל משלמים בנפרד על ביצוע כיוון למערכת ועל התקנה ההבדל העצום הוא שלמתקינים בחו"ל יש גם ידע כיצד לכוון מערכת שהם התקינו ומעורב בה פרוססור.

בעקרון אם לרוכש אין את הידע או היכולת כיצד לכוון מערכת מנוהלת אפליקציה - עדיף להמנע מכך או לסירוגין לפנות ליבואן לביצוע כוונים בתשלום דרכו או בעל מקצוע מטעמו (כל יבואן וההתנהלות שלו - זה תחום לא מפוקח\מפוכח בארצנו כמו שכבר ציינתי).

בעבר כאשר היה לי זמן פנוי הייתי עוזר מאוד בהתקנות שכאלו בחינם - אנשים הגיעו אליי מכל הארץ.

אני באופן אישי לא עושה זאת יותר אך מציע להגיע למפגשים או אכן לפנות ליבואן בנושא הכוונים

אדי עצוב שזה המצב שבעלי מקצוע בתחום לא עומדים בקצב של הטכנולוגיה,מדובר במוצרים שכבר איזה 10 שנים בשוק.

לא הגיוני מצב שיש לכמה אנשים יחידים בארץ מונופול על הידע איך לכוון את המכשירים האלה.

מה שזה גורם אחרי זה שאותם אנשים מנצלים את הסיטואציה ודורשים סכומים לא הגיוניים על כיוון שלדעתי אין מצב שיעלה על שעתיים שלוש עבודה.

אני באופן אישי לא מוכן לשלם את הסכום הזה ובגלל זה התחלתי ללמוד לבד את ההתעסקות הזאת ואני יכול להגיד שאחרי כמה פעמים כבר הגעתי לתוצאה טובה-דרוש עוד התעסקות וליטושים אבל בסך הכל זה משהו שאפשר ללמוד ולא התורה מסיני שחושבים שזה וחבל שאנשים מפחדים ממשהו שיכול לתת להם שדרוג רציני במערכת.

בהמשך שאני אלמד את התוכנה של הביט 1 יותר לעומק אני אגיש עזרה לאנשים שיצטרכו!

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים -

קודם לגבי הפוסט האחרון מעליי של מיכאל - נכון ולא נכון.

בארץ אין בתי ספר להתקנות.

אין בתי ספר לעבודות קסטום.

אין בתי ספר לכיווני סאונד מתקדמים - לתחום הרכב.

רוב המתקינים מגיעים מתחום של חשמלאות רכב בכלל ומשם הם תופסים את הכוון לאודיו\מולטימדיה ומיגון.

לכוון DSP רב ערוצי ברכב - אתה ב-א-מ-ת צריך לדעת מה אתה עושה - אני על כל 20 שנות הלמידה שלי את התחום הזה - באופן עצמאי לגמרי יכול לאמר לך בכנות מלאה שגם אלו שיש להם יכולות לכוון מערכת בצורה יוצאת מן הכלל - לא באמת מבינים מה הם עושים.

לאלו שיש ידע מתקדם מאוד באופן יחסי לארץ - הם כבר מבינים איך לחתוך, איך לתאם השהיות זמנים, איך להגיע למערכת פאזות שנשמעת היטב - מאחורי הקלעים לכמה מהם יש מושג מה קורה לקבוצות של תדרים, מה קורה באזור החיתוך, איך בכלל המוח מתייחס לכל זה - תשמע מכאן והלאה.

והידע שלי סה"כ הוא מאוד מוגבל ביחס למה שאני רואה בחו"ל - המחקרים, שיטות העבודה - אני עדיין בחיתולים כשאני מביט על זה.

הגעתי למצב שלפחות פעם בשבוע אני מכוון מהרצון החופשי שלי ומהרצון לבדוק את היכולת שלי - מערכות מבוססות DSP לרכב, כשזה התאים לי ויכלתי עשיתי את זה - בשנתיים האחרונות זה לא התאפשר לי כמעט בכלל וגם על זה אני הולך להעלות פוסט באוף טופיק בקרוב.

לחשוב שאם הייתי מקים מזה עסק פרטי - לא יודע איך להגיב על זה - כי ברגע שזה הופך לבעד תשלום הציפיות של אנשים לשלמות עולות לדרגות אחרות לגמרי - ובתחום הזה אין דבר כזה מושלם. לא רוצה להתעסק עם זה באופן מקצועי אלא אם כן לא תהיה לי ברירה ואצטרך להשלים הכנסה או להפוך את זה להכנסה ראשית - תודה לאל אני ממש לא קרוב למצב כזה ולכן משאיר את זה כתחביב נטו.

ובכלל - לא הותקנה כאן מערכת שכזו וזה בכלל לא הנושא ולמען האמת זו כנראה גם בכלל לא הבעיה.

הבעיה כפי שאני רואה אותה היא שהציפיות של פותח השרשור כנראה לא תואמות למערכת שהותקנה ברכב.

ארט סאונד

ארט סאונד הם נקודת שיווק ומכירה והם גם מרכז התקנות - הם מתקינים - נטו.

דיברתי עם דודו, הבעלים של ארט סאונד להבין לפחות את הצד שלהם בסיפור (תגובות ופרסומים מהם כרגע לא מגיעים מסיבות טכניות והם עובדים על זה כרגע ומאוד רוצים גם להוציא עוד מפגש הקיץ לחובבי התחום).

פותח השרשור רכש מהם סחורה במחירים שהם בפועל שוברי שוק - אני מתקשה להבין איפה אחוזי הרווח בכלל לאחר שנאמרו לי באילו מחירים נמכר שם ציוד - גם אם יש אחוז רווח הוא מאוד נמוך. את זה אני שומר לפותח השרשור ולבית העסק - המחירים הם עניינם ולא ענייני, אין לי יד בזה!

התקנה גם במחיר מאוד נמוך.

בסופו של דבר - הכל מותקן על המערכת המקורית ועל מנחת - אין שם DSP למיטב הבנתי אלא יכולת כוונים בסיסית ביותר על אות מלאה ברעשים ועיוותים - מנחת, יהיה טוב ככל שיהיה - לא מתגבר על הבעיות שמגיעות מהמערכת המקורית - אין לו יכולת דה-אקולציה כמו שיש לפרוססורים כמו ביט-10 או פרימה ביט.

זו נקודת המוצא שלנו.

מצד שני יש לנו את פותח השרשור שגם פנה אליי בהודעות פרטיות בשאלות אם כן להשקיע בפרוססור או לא להשקיע בפרוססור אם כן להתקין מערכת נוספת בתא הכפפות או לא להתקין מערכת נוספת בתא הכפפות.

אמרתי לו את דעתי וגם מראש הסברתי שמערכת מבוססת DSP תהיה טובה בפער ניכר אך יהיה עליו גם לכוון אותה היטב או דרך גוף מקצועי מטעם היבואן או על בסיס למידה עצמית - בדיוק כפי שמיכאל יעקב החכים לעשות.

צליל דק? - אני מתאר לעצמי שמדובר בחוסר באס

זה ניתן לבדיקה כמובן בעזרת משחקי פאזה, חיתוך יותר נכון דרך המגברים, איזון ככל הניתן מהHU לתחום הגבוה (להנחית אותו)

אי אפשר לאכול עוגה ולהשאיר אותה שלמה - כשיש תנאים בסיסיים קל מאוד אולי להפגיז בהספק אבל לקבל סאונד נוראי

או מאידך להגביל הספק ולקבל משהו שניתן בהחלט להנות ממנו.

על תנאים בסיסיים (יכולת כוון הכוונה) בכדי לקבל גם הספק וגם איכות אות נהדרת - צריך להשקיע המון - כאן בדיוק נכנסים לתמונה רכיבי היי אנד או לפחות רכיבים איכותיים מאוד החל מHU שהוא לא המקורי, בידוד של חולי נפש עוד לפני שבכלל דיברנו על הגברה, רמקולים והתקנה פסיכית שלהם.

בקיצור - יש כאן התקנה של רכיבים טובים למדי מצד אחד אבל על HU מקורי מונחת ללא יכולת DSP והתקנה בסיסית עם בידוד מינימלי וטבעות עץ. מעבר לכוון בסיסי - לשחק קצת עם הקרוסים, לכוון דרך המגברים עד כמה שניתן, לאזן את הגיין, קצת באלאנס ומה שאפשר דרך הHU - אין כאן הרבה אופציות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבן אדם הרוויח או לא הרוויח זה לא העניין לקוח שילם 2100 שקל ויצא לא מרוצה מהסאונד מהמערכת ומכל מה שהורכב.בן אדם שמתקשר אליי שומע את עצמו פעמיים,ודיברתי עם דודו והוא אמר שייבדוק לי מה הבעיה והוא אמר שייבדוק לגבי קידוד ולא חזר אליי,כל אחד מהעובדים יש לו דעה אחרת לגבי המערכת, והם לא סיימו את העבודה באותו יום למרות שאמרו שזה עד סוף היום הייתי צריך לחזור למחרת(מעשר בבוקר עד שש). ובגלל שהיה סוף היום

העובדים שלו לא רצו שאחזור למחרת אז אמרו שלא מתקינים את הקומפננטים מאחורה בגלל המחיר,ולאחר דיבור איתו שזה מה שסגרנו הגעתי למחרת והתקינו אותם ואין שום התאמה בין בעל הבית לעובדים שלו.נכון לרגע זה הסאונד באוטו על הפנים ולא היה שווה את כל ההשקעה.

Landforce תודה על כל מה שאתה מציע לי לעשות אך אין ביכולתי לבצע זאת,

אני לא מבין את זה לא המקצוע שלי ואף פעם לא התעסקתי בכיוונים האלו בסהכ רוצה לשמוע נורמלי.

עריכה אחרונה על ידי Rotem Zano
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מיקרופון אני מדבר מהבלוטוס של הפלאפון פשוט שאני מגביר את הווליום במגבר אז הרמקולים מוציאים יותר הד וזאת הסיבה נראלי לכל זה

בן אדם שמתקשר אליי שומע את עצמו פעמיים

ראה הלינק בהודעה #16.

לא הצלחתי להבין, אם אתה מדבר דרך BT, זה אומר שיש במערכת המקורית תמיכה בה ולכן סביר שיש מיקרופון חיצוני (לא זה של הטלפון).

אם אכן אין מיקרופון חיצוני, אני מאמין שזה חלק מהבעיה (איך אתה מבצע זאת? "מזרים מוזיקה" אבל מדבר מהטלפון?). מיקום שונה של הטלפון עשוי לעזור. שווה לנסות גם עם טלפון אחר, לשם הביקורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות וזאת מערכת על HU מקורי ומנחת

אני מבין היטב עד כמה יכולות של מערכת כזו יהיו מוגבלות ועד כמה יהיה צריך לסרס אותה בכדי שהיא תפיק צליל מאוזן במידה מספקת.

במידה ואתה ניגש לארט-סאונד או במידה ואתה נעזר בחברי פורום לכוון את המערכת - תנסה את הדברים הבאים.

קודם כל בראש ובראשונה להפעיל את המערכת במצב בו שום דבר לא מתנגן - מערכת שקטה אך פועלת - תעלה את הווליום לאזור ה75%

במידה ואתה שומע היס (רעש לבן ומתמיד) מהרמקולים הקידמיים\אחוריים - להוריד את הגיין של אותו ערוץ במגבר עד שיהיה שקט.

במידה וניתן גם לכוון את עוצמת האות במנחת - לעשות זאת קודם במנחת ורק לאחר מכן במגבר במידה ועדיין יש רעש שמיע מהרמקולים.

תתחיל ממערכת שקטה בווליום גבוה.

לאחר מכן תשתיק את הרמקולים האחוריים ותתעסק רק בסט הקידמי -

שים טרק בעל איכות אות טובה ונקיה ככל הניתן אשר נשמעים בו תופים או תדר באס נמוך ותיגש לערוץ במגבר ותוודא שהקרוס שם על HPF (HIGH PASS ותתחיל להוריד בעדינות על פי שמיעה את תדר החיתוך - העיוות הכי קטן או החרחור הכי קטן בטרק שכזה ומיד תעלה טיפה את חיתוך התדר כלפי מעלה.

תחזור על הפעולה הזו לאחר מכן לרמקולים האחוריים

לאחר מכן במידה והרמקולים האחוריים "גונבים" את ההצגה - תנחית אותם כך שעיקר הצליל ישמע מקדמת הרכב.

סיימת עם השלב הזה - תיגש לקרוסים הפסיביים של הסט הקידמי ותבדוק אם יש אופציה לחבר בו את הטוויטרים בהנחתה - תנסה בהתחלה עם 3- דיבי רק לטוויטר שמאל ולאחר מכן תנסה גם את ימין - התוצאה שאהבת יותר, תשאיר. זה במידה והקרוסים מאפשרים כיוון כזה.

ובסופו של דבר מהHU אם יש אפשרות לכוון של מיד, באס וטרבל - תכוון גם אותם לפי טעמך האישי

תשדל לכבות באס בוסט במגבר במידה והשתמשו

תשדל לכבות LOUD או כל פונקציה שדוחפת באס באופן מלאכותי ביחידת הראש.

בין אם תעשה את הצעדים האלו אצל ארט-סאונד או תיעזר בחבר פורום - אני מקווה שבכך עזרתי לך באופן אישי להגיע לתוצאה טובה יותר ולנצל את המערכת נכון.

לגבי הדיבורית - בהחלט יתכן והיעדר מיקרופון חיצוני יוצרת לך את הבעיה הזו אך כאן כבר קשה לי מאוד לאמר אם אתה פוגע במגבלה של המערכת המקורית או הטלפון שלך - בכדי לפתור את זה, אני באופן אישי הייתי מעדיף דיבורית חיצונית במקום זו של הHU המקורי של הרכב אבל זה כבר עניין מאוד אישי ויכול להיות שזה יפגום לך בנוחות השימוש במידה ויש כפתורי שליטה מההגה על הדיבורית ברכב - אם אין - בעיני לפחות זו האופציה העדיפה.

ואם אתה כן שוקל HU בתא כפפות אז רק אחד כזה שיש לו אפליקציה לסמארטפון שתוכל לשלוט בו לחלוטין מהנייד שלך - סוני מעולים בתחום הזה. אני, באופן אישי - סולד מההתקנות מהסוג הזה אבל אני גם סולד מהתקנות מבוססות מנחת טיפש.

ואת דעתי גם אמרתי לך בהודעות פרטיות בינינו.

אני מקווה שתגשרו על הפערים - עד כמה שניתן.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא יודע , כל החברים שלי כל מי שאני מכיר הם אנשים שהתקינו בארט סאונד לא יצא לי לשמוע על תלונות עד היום, לא יודע מה אפשר לצפות מבוסס, אנשים מנסים להשקיע במינימום כסף זה לא אומר שיקרה שיפור משמעותי, אולי תקבל מעט הנאה וחוויות שמיעה ממה שהיה לפני אבל אם תעביר את הציוד למקום בו מותקן ציוד נכון לדעתי הכל יהיה אחרת, אתה לא יכול לבוא בטענות למוכר אם אתה מנסה לחסוך לדעתי, לדעתי הוא הוציא את מה שאפשר ממה שבכלל ניתן להוציא, מציע שתגיע לאחד המפגשים לעזרת החברים שלא מעט עזרו גם לי, מציע גם לעשות שיעורי בית לפני להבין על הכל.

Hu: Pioneer Deh-80prs| Amp:Jl Audio Slash 450.4v2| Mono amp: Jl Audio Slash 500.1v2| Comp:Hertz Mille legend1650.3 active| Subwoofer: JlAudio 10w7AE2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לדעתי אתה צריך לחזור לארט סאונד

שיכוון את מה שצריך כמו שצריך עד שתהיה מרוצה.

ולא יספר סיפור לפני המכירה ואחר כך כשזה יוצא לא טוב..אז תעזוב אותי בשקט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...