Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם באמת חובה לשים מגן מתח/ברקים ?

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 2134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רכשנו לאחרונה שלל מוצרי חשמל (מקרר,תנור , מכונת כביסה) וכל טכנאי בתורו ניסה לדחוף לנו כל מיני מוצרים בתוכם המגן מתח /ברקים וכו'..

האם באמת יש צורך בזה ? ואם כן לאיזה מכשירים זה חובה ואשמח להמלצה על מגן מתח טוב.

בנוסף צריכה להיות הפסקת חשמל ארוכה אצלנו (יזומה) משעות הבוקר עד שעה 15:00-16:00, ובה נרשם במפורש כי הפסקות חשמל יכולות לגרום להרס של מכשירי חשמל. האם לנתק מראש את השקעים לפני שיוצאים מהבית? כי במצב כזה נניח שאני מנתק את המקרר בשעה 8 בבוקר וחוזר הבייתה בשש. כל מה שיש שם יתקלקל . אם אני משאיר את המקרר בשקע יכול להיות שהחשמל יחזור לפני ארבע.

עצות , מישהו ?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש מגן ברקים שנושא תקן ישראלי (או אירופאי).

לגבי הצורך - זה ניסוי ללא קבוצת ביקורת. נניח שלא תתקין כזה, וביום חורף סוער נוצרים נחשולי זרם והטלויזיה שלך נשרפה. לעולם לא תדע אם מגן ברקים היה מציל אותה. מצד שני, אם התקנת מגן ברקים ולא קרה כלום, לא תדע אם בהעדרו היה קורה משהו רע.

אני מתקין כאלו מגנים על המכשירים האלקטרונים הרגישים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל טכנאי מתוגמל על מכירות,מן הסתם

שכן שלנו קנה מכונת כביסה וקיבל את כל הצינור (המכונה עלתה 1500,אחריות לשנה 130ש"ח כפול 12חודשים,מגן ברקים,ועגלה למכונה)

יצא שהמכונה עלתה לו 3400ש"ח :p

וכמו שכתבו - כל אחד ומזלו,יכול להיות שבלי מגן תחזיק כמה שנים,ויכול להיות עם מגן ועל הפעם הראשונה זה מה שיציל את המכשיר.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק קניתי מכונת כביסה.

מכונות כביסה היום מגיעות עם שנה או שלוש שנים אחריות.

תוספת אחריות אצל היבואן לעוד שנתיים במכונות שבאותו עם שנה אחריות בדרך כלל עולה 100-200 שקלים.

אז לא הגיוני המחיר של 3400 שקלים.

גם אצלי הטכנאי רצה למכור, מגן(ט) אבנית ב-220 שקלים, ומגן חשמל ב-200 שקלים.

אמרתי לו שאני יכול לקנות את זה בחנות בפחות ממאה, והוא הציע לי את זה בפחות, אבל עדיין אין צורך בזה.

מקסימום במכונת כביסה אפשר לקנות שקע עם מפסק ולכבות את החשמל שהמכונה לא עובדת. (או להוציא תקע)

המגנט כבר הוכיחו שהוא לא עובד (עדיף סנן סיליפוס), או עדיף להוסיף חומץ למכונת כביסה פעם בכמה זמן.

הטכנאי בנוסף אמר שלטעמו אין צורך בהרחבת אחריות, כי המכונות לא מתקלקלות ב-3 שנים הראשונות. (את זה דווקא כן קניתי - סהכ 100 שקל לעוד שנתיים אחריות)

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה הציל לא פעם מכשיר זה או אחר (אצלי מחוברים מכונת הכביסה, המחשב והטלויזיה).

מה זה הציל? - הפחת שלו קפץ אי אילו פעמים בחורפים האחרונים. אני מניח שהוא מכוייל להיות רגיש יותר מהרגיל, זה הייעוד שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב בתעודת אחריות שצריך מגן ברקים (שתקנה מכיסך הפרטי) ?

אם לא, סע לשלום - המפתחות בפנים.

כשתעבור האחריות (ותצבור ניסיון של 1-2-3 שנים עם המכשיר, וכמה הפסקות חשמל ו/או נפילות מתח) תחליט אם אתה רוצה לשים או לא.

איציק (אין לי שום מגן ברקים בבית, ולא היה לי אי פעם.... וכן, יש לי מכשירים אלקטרוניים בדיוק כמו לכל אחד אחר).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה הציל לא פעם מכשיר זה או אחר (אצלי מחוברים מכונת הכביסה, המחשב והטלויזיה).

מה זה הציל? - הפחת שלו קפץ אי אילו פעמים בחורפים האחרונים. אני מניח שהוא מכוייל להיות רגיש יותר מהרגיל, זה הייעוד שלו.

על שקע בודד? נשמע לי עמוס מדי

אצלנו המחשב בנקודה אחת בסלון מרוחקת,טלוויזיה בקצה השני (גם נקודה נפרדת),והמכונת כביסה - באמבטיה (שוב,נקודה נפרדת)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביזר מיותר לחלוטין. אם מתרחשת סופת ברקים וברק יפגע ברשת החשמל הקרובה לביתך או ישירות בבניין המגורים הדבר היחיד שיכול להציל את מכשירי החשמל זה ניתוקם מרשת החשמל.

זה לא מגן ברקים ! תכניסו את זה טוב טוב לראש שלכם ושלא ימכרו לכם לוקשים.

הגנה בפני נחשולי מתח קיימת בחלק גדול ממוצרי החשמל האיכותיים (לא מותג סיני זבלה).

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים פגע לנו ברק ברצפה של הגינה בבית.

רשימת החיסול היתה: מסך של אפל בשווי חמש מאות דולר, מדפסת בשווי מאה דולר ומנוע של הגראג' (בעיה של בעל הבית, אבל למיטב הבנתי קיבל את חלק החילוף בחינם תחת אחריות).

לדעתי במצב שברק פוגע כ"כ קרוב אין ממש דרך להתגונן, גם עם המגן הזה, אבל בכל מקרה קניתי כזה מגן לכל מוצרי החשמל הגדולים בבית - Just in case. פה בארה"ב נותנים אחריות כספית על מגן הברקים גם.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

על שקע בודד? נשמע לי עמוס מדי

אצלנו המחשב בנקודה אחת בסלון מרוחקת,טלוויזיה בקצה השני (גם נקודה נפרדת),והמכונת כביסה - באמבטיה (שוב,נקודה נפרדת)"

אם זה שקע של 16 אמפר, אין שום בעיה.

כיוון שגם אם מכונת הכביסה דורשת 2400 וואט של חימום לדוגמא וכו', הטלויזיה לא חוצה ~250 וואט וגם זה, בהגזמה ואם הטלויזיה היא 60 אינצ' (הכל לד היום) והמחשב כתלות בחומרה שיש לו, לא חוצה כמה מאות וואטים במקרה הגרוע.

אם מדובר על שקע של 10 אמפר, יש כאן בעיה לא קטנה.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים פגע לנו ברק ברצפה של הגינה בבית.

רשימת החיסול היתה: מסך של אפל בשווי חמש מאות דולר, מדפסת בשווי מאה דולר ומנוע של הגראג' (בעיה של בעל הבית, אבל למיטב הבנתי קיבל את חלק החילוף בחינם תחת אחריות).

לדעתי במצב שברק פוגע כ"כ קרוב אין ממש דרך להתגונן, גם עם המגן הזה, אבל בכל מקרה קניתי כזה מגן לכל מוצרי החשמל הגדולים בבית - Just in case. פה בארה"ב נותנים אחריות כספית על מגן הברקים גם.

אני כמעט בטוח בישראל יש תקן שמחייב התקנת עמוד שיאסוף את כל הפוטנציאלים לאדמה, במקרה שברק יפגע בבית.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אקדים ואומר שאני גר בארה"ב.

הברק לא פגע בבית. הוא פגע בדשא שבמרחק מטר וחצי מהבית. פשוט השאיר את הדשא שרוף. מצ"ב תמונה.

אצלנו בבית אין את קולט הברקים הזה. הבנתי שמדובר על התקנה יקרה.

AS-VAsd1SwCKEaM8YOuPpA.png

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...