Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I20 שנת 2009 - כישלון בטסט

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זהו. הגענו לשוקת שבורה. היום, אני, איתמר חבר קארזפורום משנת 2004, זה שהאוטו שלו היה נקי כמו בית מרקחת, זה שהאוטו שלו היה נכנס לבדיקה יזומה במוסך פעמיים בשנה חוץ מהטיפול כדי לבדוק שהכל תקין, זה שקונה רק חלקים מקוריים,

זה שהאוטו שלו תמיד היה ניראה כאילו יצא עכשיו מהחברה,

היום, לראשונה בחיי האוטו שלי נכשל בטסט:

1778557.jpg

בולוגנט שמאלי

נקישה בזמן היגוי

חופש בכריות בולמים

חופש בולמי זעזועים קדמי

מערכת היגוי

האוטו עם 225000 ק"מ, הטסט נגמר בשבוע הבא.

לא יודע אם שווה לי לתקן, אבל כמה להערתכם יעלה לי לתקן את הנבלה?.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

לפי הנראה יש לך חתיכת הוצאה, ואני מדבר על כמה אלפים חבר.

1. פירוק/הרכבה של הבולמים (יכולה להיות החלפה)

2. שתי כריות בולם

3. תפוח שמאל

4. כיוון גלגלים

5. נקישות בהיגוי?, מסרק? במידה וכן, אתה יכול להגיע לאלפיה.

עריכה אחרונה על ידי rotemb

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו לא שווה יותר מדי. המחירון 20 ומשהו, הרכב ליסינג לשעבר ויש לי עוד בעיות קטנות וכמובן גבע גמור.

שילמתי כבר את הטסט, עכשיו במידה ואני להוריד אותו מהכביש ומוכר לחלקים, האם אני אקבל החזר על הטסט?.

לפי האמור לעיל, מה המינימום שאני אשלם במוסך על התיקונים?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה לפרק ולהוריד מהכביש, הרי גם אם תתקן ב 5,000 ש"ח, ותמכור ב 15,000 ש"ח עדיין הרווחת בהשוואה להורדה מהכביש.

נסה לקבל הצעת מחיר כוללת לתיקון, ואז יהיה לך יותר קל לקבל החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב שמישהו ישלם על האוטו הזה 15 אלף שקל?. אני לא מאמין.

כמו שאמרתי 225000 ק"מ, יש עוד כל מיני בעיות כמו אימובילייזר שמתקלקל מדי פעם והכפתור של המזגן שבקושי עובד, צבע גמור, נעימה מרכזית תקולה, צילינדרים של הדלתות גמורים, בוכנות תא מטען גמורות, ועוד כמה דברים שאני לא זוכר... אמנם מטופל עם קבלות על הכל, אבל עדיין קשה לי להאמין שאצליח לקבל עליו 15K שהמחירון הלא משוכלל הוא 25K בערך.

הייתי במוסך עכשיו ליד מקום העבודה והוא אמר שבלי להעלות את האוטו ולהתחיל לפרק הוא לא יודע לתת לי הצעת מחיר מדויקת והיום אין לו זמן לבדוק את האוטו כי יש לו מלא עבודה.

אז זה גם סוג של הימור אבל להערכתו התיקונים יכולים להגיע בקלות ל 1500-2000 שקלים לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזר ולא הגיוני שרכב שמתוחזק כהלכה ואני מאמין ומבין שאתה פדנט לא קטן פשוט ייכשל על בלאי מתמשך שכזה. איך לא שמו לב לכל הליקויים האלה במוסך שבו אתה מטפל? בדקת את הרכב לפני הטסט?

בוא שניה נתייחס למצב הליקויים. אתה חורץ מהר מידי את גורלו של הרכב. קודם כל בתור התחלה תתחיל בבדיקת מחיר החלפים הנחוצים החלפה. בולגויינט שמאלי כלומר משולש ככל הניראה ייצטרך החלפה עלותו כ 250 שח לחליפי. מסרק הגה עלותו כ 600 שח. כריות בולם עם הבולמים עצמם מחברה איכותית יעלו כ 1000 שח. איזון גלגלים וכיווון פרונט לאחר החלפת המסרק כ 200 שח מבחינת מחירי חלפים תגיע בערך לאלפיים שח. עכשיו מבחינת העבודה אין ספק שהיא תהיה לא זולה אבל יש פה לא מעט חברי פורום שאני מאמין שיוכלו לעזור לך בהרכבות ובהחלפות של חלק מהדברים או כולם. העבודה בסהכ לא מורכבת אך מצריכה ציוד מתאים. אני אישית מחזיק בכל סוגי הציוד והכלים הנחוצים אז אין לי בעיה שתשתמש בהם רק כדי לצמצם עלויות ואני מבטיח לך שאתה תצמצם בכמה אלפיות יפות. סהכ המצב שלך לא באמת נורא במיוחד לאור העובדה שהרכב הזה נוח מאוד בגישה שלו לתיקונים ומחירי החלפים זולים מאוד. אם תרצה אפילו אבדוק לך פה בחדרה בחנות שאיתה אני עובד אחרי הנחה והכל כמה ייצא לך מחירי החלפים. אל תתבייש לבקש עזרה בשביל זה קיים הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

בטיפול הקודם המוסך אמר לי שהמסרק דפוק ושהאוטו רוב הסיכויים לא יעבור טסט (ראה הודעה 112):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?630182-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%AA-%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-4-5-%D7%A2%D7%9D-%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%90%D7%99-I20-2009-%D7%A9%D7%92%D7%9E%D7%A2%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%9C-202000-%D7%A7-quot-%D7%9E/page8

תודה רבה על כל הסיוע. יש לי גם חבר של אבא שהוא בעל חנות חלקי חילוף מבאר שבע שמוכר לי כמעט במחיר עלות.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, כמה אמורה לעלות עבודה במוסך מסודר שיוציא כמובן גם קבלה על התיקון?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר יקר,חבל על הזמן היקר שאתה ממשיך לבזבז ומדבר מישהו מניסיון רע,שהחזיק רכב מאותה תוצרת כמעט 6.5 שנים.

מאור כתב שמסרק הגה עולה 600 ש"ח ולי הובהר שהמחיר לפחות פי 2 ולא כולל עבודה.

אצלי ביונדאי שהיתה ברשותי עברה 2 תיקוני הגה שונים בהפרש של 4 שנים - שיפוץ יחידה חשמלית (ההגה היה זז כמו חמאה ולא חוזר) ולאחר מכן החלפת החלק הידוע לשימצה השינן (בגלל הנקישות) הבהירו לאחר התיקון האחרון,שיש חופש מסויים בהגה (לא גדול אבל יש) ולא מבטיחים שהרכב יעבור טסט.

רק מהחשש לנסוע על רכב לא בטיחותי עד שהרכב ייכנס למוסך הבנתי שאני על סף שוקת שבורה של הוצאה של כמה אלפים נכבדים ואמרתי סטופ,עד כאן.

אני בדעת מיעוט אציע,שאם יש לך אפשרות כלכלית לשדרג את הרכב עכשיו לפני הטסט לך על זה כי התיקון יקר ולא שווה לטעמי.

חופש בהגה -לא פחות מ 2000-2,500 במורשה + ריג'קטים של בולמים,משולש/ים/כריות בולמי זעזועים לפחות/גם בולמים לפחות עוד 2,000 אם לא יותר- יש כאן הוצאה של כ 4,500 לפחות ללא הטסט.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהזמן יקר, ימי העבודה גם נחשבים, העצבים, הכל.

ברור לי. אבל כרגע אין לי אפשרות לקנות רכב טוב. (רכב טוב עבור הנסיעות שלי - כזה שיתן בטיחות טובה, צריכת דלק נמוכה, מרווח פנים סביר, ק"מ מינימאלי ומס' שנים על הכביש מינימאלי).

המטרה שלי עכשיו למשוך עם האוטו כמה שאפשר ולקנות אוטו טוב עם נתונים כמה שיותר טובים.

מצ"ב תמונות:

9133386.jpg

7869366.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

ביום חמישי התחלתי לבצע סקר בין מוסכים שונים לקבל הצעות מחיר.

ההצעה הזולה ביותר הייתה של "מוסך גלאקסי" בקריית מלאכי.

אתמול ניגשתי למוסך, ושלום ויהודה המדהימים עבדו על הרכב מהבוקר עד הצהריים ללא הפסקה.

קיבלתי שירות מעולה לדעתי, גם אחלה מחיר והיום בשעה טובה הנבלה עברה טסט בלי בעיה.

אז בלי קשר, אני ממליץ לאחרים בחום על המוסך הנ"ל זו פעם ראשונה שאני מטפל אצלו והגעתי אליו דרך המלצות של חברים.

3791744.jpg

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מחירי החלפים ה"זולים" לכאורה של i20.

בדקתי גם עם חבר של אבא שיש לו חנות חלקי חילוף. אין הבדל כמעט.

מה גם שאי אפשר להחליף את הבולג'וינט אלא את כל המשולש (אימתתי עם 3 מוסכים שונים זאת) מה שמייקר בעוד איזה 300 שקל את הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...