Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SX4 או 208

amatzya13
שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

נכון זה להשוות גויאבות לאבוקדו אבל בכל זאת.

קצת רקע:

ב 5 שנים האחרונות אני בעלים גאה של סוזוקי בלנו 2001 שעשתה אצלי 170,000 קמ באמינות מופלאה (תקלה משביתה אחת קטנה וזהו).

האוטו עבר היום תאונה קטנה שעוד צריך לברר אם שווה לתקן ולכן האופציה לרכישת רכב אחר רלוונטית מתמיד.

אז ככה:

נוסע כל יום 100 קילומטר בדרך שרוב רובה בינעירונית הררית, יש לי 3 ילדים ששניים מהם בבוסטרים (עם גב) אבל ביומיום הרכב משמש רק אותי לנסיעות לעבודה, הרכב המשפחתי הוא אאוטלנדר שמשמש את אשתי ולכן לפעמים אני כן נוסע עם הילדים ברכב שלי.

תקציב: באזור ה 35k

SX4 - שנת 2010, הבחירה הטבעית אחרי תקופת בעלות מאד מוצלחת של הבלנו - מרווחת יותר עם בגאז' גדול יותר, אמינות גבוהה ועלויות אחזקה נמוכות יחסית.

208 - שנת 2015 (טורבו) ידנית - בשביל לקבל קצת חדוות נהיגה.

מה צפויה להיות רמת האמינות של ה 208 לאורך 5-7 שנים ועם קילומטראז' שכנראה יגיע לאזור ה 250k? האם לדעתכם ההפרשים בעלויות האחזקה יהיו משמעותיים?

האם לדעתכם כדאי ללכת על המוכר והידוע או ללכת יותר עם הלב? כמה זה יעלה יותר?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך לב חלש לך על הסוזוקי . אין הפתעות .

אם יש לך בעיות גב לך על ה 208 .היא הרבה יותר נוחה ומהנה לנסיעות ארוכות.

לגבי ההפרש באחזקה : קשה לחזות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שהסוזוקי הזה יחזיק טוב יותר מה 208, כדאי לזכור שהוא מייצור הונגרי ולא יפני אסלי נדמה לי ושרחמנא ליצלן גם פיאט עשו אוטו זהה לחלוטין ( גירסת 5 הדלתות, הסדאן מכוערת מדי להתיחסות ) שקראו לו סדיצ'י. לי יש בורה מהשנה שלך עם 210K ק"מ בקירוב שמגלה אמינות מופלאה גם כן ועדיין אני קורא כאן על לא מעט צרות מוואגיות חדשות בהרבה. עוד ענין קטן נוגע לכך שמתקשה קצת להאמין שאפשר לקבל 208 1.2 טורבו 2015 בתקציב שלך, אבל לך תדע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ה1.2 הגיע רק עם תיבה אוטומטית, ידנית יש רק עם מנוע 1.2 אטמוספרי עם 82 כ״ס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך המנוע האטמוספרי? סוחב יפה? האזור הוא הררי...

אני מגיע מבלנו ולא מאיזה רכב מטורף אבל עדיין מנוע 1,600 עם משקל יחסית נמוך מתמודד לא רע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעליב. ה SX4 HB 2010 שלי היא יפנית אסלית עם תעודות, מ-2011 התחילו להגיע מהונגריה. (לא שמעתי על בעיות אמינות).

זה רכב שגורם לך להיות אדיב וסובלני כמו גיישה יפנית, אבל קשה לי להגיד שהוא אפור ומשעמם ויש מליון ואחת סיבות טובות והיסטוריות, למה הוא יהיה לעולם אמין יותר מהפיג'ו, מצד שני, סוריאליסטי לגמרי לדון בשתי המכונות הכל כך שונות האלה באותה נשימה.

אין שום סיבה שהסוזוקי הזה יחזיק טוב יותר מה 208, כדאי לזכור שהוא מייצור הונגרי ולא יפני אסלי נדמה לי ושרחמנא ליצלן גם פיאט עשו אוטו זהה לחלוטין ( גירסת 5 הדלתות, הסדאן מכוערת מדי להתיחסות ) שקראו לו סדיצ'י. לי יש בורה מהשנה שלך עם 210K ק"מ בקירוב שמגלה אמינות מופלאה גם כן ועדיין אני קורא כאן על לא מעט צרות מוואגיות חדשות בהרבה. עוד ענין קטן נוגע לכך שמתקשה קצת להאמין שאפשר לקבל 208 1.2 טורבו 2015 בתקציב שלך, אבל לך תדע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחב מצויין ארבעה מבוגרים מת"א לצפת ובכלל, בשיא החום עם מזגן עובד. ילדים אוהבים מאוד לשבת מאחור בגלל הגובה, אמינות סוזוקית רגילה. ירגיש לך מנסיון "כבד" מהבלנו למרות שהוא חזק משמעותית, רכב מעניין ופרקטי לטעמי האישי כמובן. הפיג'ו תספק הנאה מנהיגה ותהיה חיה אחרת לגמרי והסוזוקי תספק שקט נפשי סטטיסטי. אין ספק, קשה לדון בשתי המכוניות גם יחד, יותר חשוב שתגבש דעה.

ואיך המנוע האטמוספרי? סוחב יפה? האזור הוא הררי...

אני מגיע מבלנו ולא מאיזה רכב מטורף אבל עדיין מנוע 1,600 עם משקל יחסית נמוך מתמודד לא רע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתנאי דרך שלך ה1.2 טורבו עדיף, הוא יהיה חזק משמעותית מה 1.2 האטמוספרי ומהבלנו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי SX4 מדגם 2010 (למעשה נמצאת ברשות בני). עולה ותיקה מיפאן. במהלך 7.5 שנים ביקור לא מתוכנן אחד במוסך - החלפת איזה שסתום במערכת המתזים, אפילו לא גבו ממני כסף תמורת התיקונצ'יק. עם המנוע המשופר (שהמשיך לשמש את הקרוסאובר עד לפני כשנה וחצי) ותיבת ההילוכים האוטומטית 4 מהירויות (תרגום קלוקל מאנגלית) המכונית זריזה מאד, כולל בעליות של חיפה.

ודרך אגב - יש לי גם שתי הונגריות (סויפט שעברה היום טסט של גיל 5 וקרוסאובר בת שנתיים) - ואין לי טענות לאיכות הבניה. הסויפט נזקקה לאיזה תיקון במזגן, וכן התקלה המוכרת בדגם, שהצריכה ניקוי בית מצערת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תעליב. ה SX4 HB 2010 שלי היא יפנית אסלית עם תעודות, מ-2011 התחילו להגיע מהונגריה. (לא שמעתי על בעיות אמינות).

זה רכב שגורם לך להיות אדיב וסובלני כמו גיישה יפנית, אבל קשה לי להגיד שהוא אפור ומשעמם ויש מליון ואחת סיבות טובות והיסטוריות, למה הוא יהיה לעולם אמין יותר מהפיג'ו, מצד שני, סוריאליסטי לגמרי לדון בשתי המכונות הכל כך שונות האלה באותה נשימה.

עזוב מיליון ואחת סיבות, תן אחת, אבל קצת יותר רצינית ממנטליות והבדלי תרבות, אם אתה בכל זאת שם אפשר לעצור ולהשאר כל אחד בפינתו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא תבחן את הנושא ומכל היבט, כמעט כל מוצר יפני מתעלה על מתחריו ולא רק הצרפתיים, כשתרצה לייצר את "החלק הכי מדוייק בעולם" על כרסומת CNC, בתשעים אחוז מהמקרים תגיע למכונה יפנית (למה לא צרפתית ?), כשהצרפתים יצליחו לייצר גיר פשוט למכונת דייג, "רולר", ברמה של שימנו סטלה או דאיווה סלטיגה כמו שהיפנים יודעים, אולי אשקול שוב רכב צרפתי וזה לפני שהתחלנו לדבר על הבדלי תרבות :?, הייתי שמח לרכב צרפתי שיוצר ביפן.

עזוב מיליון ואחת סיבות, תן אחת, אבל קצת יותר רצינית ממנטליות והבדלי תרבות, אם אתה בכל זאת שם אפשר לעצור ולהשאר כל אחד בפינתו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...