Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי להוריד שעות חופש לעובד שלא עמד בשעות תקן באשמת המעביד?

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 2115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידידה טובה שלי עובדת בתור אחות בקופת חולים מכבי, עובדת X אחוזי משרה.

הבוסית שלה קצת מתנכלת לה וקצת סתם לא עושה את העבודה שלה, כך שיוצא לפעמים שכתוצאה מסידורי המשמרות ידידה שלי לא מצליחה להגיע לכמות שעות חודשיים הנדרשת לX אחוזי משרה.

כתוצאה מכך המערכת בצורה אוטומטית מורידה לה שעות חופש בהתאם לשעות החסרות לתקן.

מה החוק אומר על דבר כזה?

מה הייתם ממליצים לעשות במצב כזה? תחת ההנחה שהיחסים עם אותה בוסית לא ישתפרו, וידידה שלי מחוייבת לקופת חולים מכבי בעקבות מלגת לימודים שהיא קיבלה מהם.

בנוסף מעבר סניף גם כן אפשרות בעייתית כיוון שמרבית הסיכויים שישלחו אותה לסניף בעיר אחרת וזה יקשה עליה מאוד.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא עובדת שעתית אזי שעות החופשה הן נגזרת של שעות העבודה בפועל.

על כל 186 שעות עבודה מקבלים 8-9 שעות חופשה.

לכן אם היא עובדת פחות היא גם תקבל פחות שעות חופשה

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משפטן אבל נשמע הגיוני. אם המשרה היא X ימים בחודש, והיא עובדת X-1, אז צריך להספר יום חופשה אחד.

אם היא עובדת שעתית אזי שעות החופשה הן נגזרת של שעות העבודה בפועל.

על כל 186 שעות עבודה מקבלים 8-9 שעות חופשה.

לכן אם היא עובדת פחות היא גם תקבל פחות שעות חופשה

עידן

אם היא בחרה שלא לעבוד את השעות הנדרשות, אין ספק שזה הגיוני. אבל המקרה הוא הפוך. השאלה האם למעסיק, או במקרה הזה לבוס, מותר למנוע מהעובד לבצע את שעות התקן שלו ובמקביל להוריד לו על כך שעות חופשה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המעסיק קובע את סידור העבודה, הוא צריך לספק את המשמרות המתאימות לגודל המשרה המוסכם. היא צריכה לפנות למנהלת, רצוי בכתב, ולתבוע לקבל כמות משמרות מתאימה, ולהתנגד לקבל כמות פחותה של משמרות (הסכמה מצידה הופכת את קיזוז ימי החופשה ללגיטימי).

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא בחרה שלא לעבוד את השעות הנדרשות, אין ספק שזה הגיוני. אבל המקרה הוא הפוך. השאלה האם למעסיק, או במקרה הזה לבוס, מותר למנוע מהעובד לבצע את שעות התקן שלו ובמקביל להוריד לו על כך שעות חופשה

השאלה היא מה כתוב בחוזה ההעסקה שלה. אם בחוזה מצויינים בפירוש אחוזי המשרה (כלומר היא מקבלת שכר חודשי), אז האילוץ לעבוד פחות - במידה כמובן והשכר נפגע כתוצאה מכך - יכול להתפרש כאי עמידה בתנאי החוזה. אם, לעומת זאת, בחוזה מצוין שהיא עובדת שעתית ותעבוד לפי המשמרות אליהן היא משובצת, אז אין מה לעשות - אבל במקרה כזה היא אמורה לקבל שכר שעתי (כלומר תעריף שעתי כפול מס׳ השעות שעבדה), ומהתיאור שלך לא נשמע שזה המקרה.

בכל מקרה, מומלץ לבדוק את החוזה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק את חוזה העבודה.

אצל אחיות יש גמישות מסויימת בשעות - בחלק מהתפקידים, ובהתאם לחלקיות המשרה, לעתים מספר שעות העבודה משתנה משבוע לשבוע. זה מובנה במשרה, ולא אמור לפגוע בה.

עקרונית המעסיק יכול לקזז שעות העדרות משעות חופש שנתי או כלל לא לשלם אותן (שוב, צריך לבדוק מה כתוב בחוזה). מצד שני, החוזה הוא דו צדדי, וכפי שהעובדת מתחייבת כלפי המעסיק גם המעסיק מחוייב כלפיה.

מכל מקום, אם יש מנהלת שמתנכלת לה, ואם הדבר אפשרי - מן הראוי שתחפש תפקיד אחר, אם אצל אותו מעסיק ואם אצל מעסיק אחר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה כתוב בחוזה ההעסקה שלה. אם בחוזה מצויינים בפירוש אחוזי המשרה (כלומר היא מקבלת שכר חודשי), אז האילוץ לעבוד פחות - במידה כמובן והשכר נפגע כתוצאה מכך - יכול להתפרש כאי עמידה בתנאי החוזה. אם, לעומת זאת, בחוזה מצוין שהיא עובדת שעתית ותעבוד לפי המשמרות אליהן היא משובצת, אז אין מה לעשות - אבל במקרה כזה היא אמורה לקבל שכר שעתי (כלומר תעריף שעתי כפול מס׳ השעות שעבדה), ומהתיאור שלך לא נשמע שזה המקרה.

בכל מקרה, מומלץ לבדוק את החוזה.

מצויינים במפורש אחוזי משרה, היא לא עובדת שעתית.

עקרונית המעסיק יכול לקזז שעות העדרות משעות חופש שנתי או כלל לא לשלם אותן (שוב, צריך לבדוק מה כתוב בחוזה). מצד שני, החוזה הוא דו צדדי, וכפי שהעובדת מתחייבת כלפי המעסיק גם המעסיק מחוייב כלפיה.

מכל מקום, אם יש מנהלת שמתנכלת לה, ואם הדבר אפשרי - מן הראוי שתחפש תפקיד אחר, אם אצל אותו מעסיק ואם אצל מעסיק אחר.

בהקשר לטקסט באדום, זו בדיוק השאלה. הרי לא מדובר בהיעדרות, מדובר במשמרות שהיא לא קיבלה מהמעסיק..

לצערי (ולצערה) בשנה וחצי הקרובות היא די כבולה למקום הזה מהסיבות שפרטתי בהודעה הראשונה..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מומחה לדיני עבודה.

למיטב ידיעתי אחיות מועסקות תחת הסכם קיבוצי כלשהו. היא יכולה לפנות להסתדרות האחיות ולבדוק את זכויותיה.

https://www.histadrut.org.il/%D7%90%D7%99%D7%92%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%9D/1811/%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%97%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%94%D7%90%D7%97%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מומחה לדיני עבודה.

למיטב ידיעתי אחיות מועסקות תחת הסכם קיבוצי כלשהו. היא יכולה לפנות להסתדרות האחיות ולבדוק את זכויותיה.

https://www.histadrut.org.il/%D7%90%D7%99%D7%92%D7%95%D7%93%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%A7%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%9D/1811/%D7%94%D7%A1%D7%AA%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%97%D7%99%D7%9D_%D7%95%D7%94%D7%90%D7%97%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

תודה,

עד כמה שידוע לי קופת חולים מכבי לא מאוגדת תחת ההסתדרות, אבל אני אבדוק שוב

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויינים במפורש אחוזי משרה, היא לא עובדת שעתית.

במקרה כזה, במקומה הייתי מבהיר למעסיק - גם במכתב רשמי - שאי קבלת מלא השכר עבור המשרה כפי שהיא מוגדרת בחוזה מהווה הפרת חוזה ההעסקה מצידו. על הטענה כי היא החסירה שעות הייתי מודיע לו (וכותב) כי אני מעוניין לעבוד את מלוא השעות החודשיות המוגדרות לפי אחוזי המשרה שלי ולפי החוק, וכי אם הוא אינו מעוניין שאעשה זאת הדבר אינו פוטר אותו מתשלום של שכר מלא. כמו כן הייתי מבהיר כי בכל המקרים הקודמים של חוסר בשעות אני הייתי מוכן ומעוניין לעבוד את מלוא השעות אך מקום העבודה לא איפשר לי לעשות זאת.

בכל מקרה, כמובן שאם היא שייכת לאיזשהי התאגדות עובדים מכל סוג - לפנות אליה כדי שתעזור בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...