Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין מערכת מיזוג מולטי אינוורטר ובין במערת מיזוג VRF

אליהו שבת
שימו לב! השרשור הזה בן 2115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

VRF אלו מערכות ענק בד"כ (בתי מלון / בתי חולים וכו') עם עשרות/מאות יחידות. MULTI INVERTER הגודל קטן הרבה יותר. אפשר לומר שVRF זה האח הגדול בערך של המולטי.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי עם חבר בעניין, VRF בסופו של דבר זו טכנולוגיה. תקרא לה אינוורטר, תקרא לה VRF SAME SAME. ההבדל הוא בתפוקה. יש מערכות של יחידות בודדות, ויש מערכות של עשרות/מאות יחידות.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VRF היא מערכת אינוורטר שיוצאים ממנה 2 צינורות ורצים הלאה עם חיבורי "T" בהלחמות.

היחידות מדברות עם המעבה בתקשורת.

יחידה כזו יכולה להחזיק בין כמה מזגנים בודדים ועד לעשרות ואפילו יותר (!) - וניתן לחבר כמה מעבים ביחד !

מולטי אינוורטר זה למעשה מזגן אינוורטר שיודע לעבוד עם כמה מאיידים.

לכל מזגן צריך להוציא 2 צינורות וכבל חשמל\תקשורת.

למעשה, אם יש לך מולטי-אינוורטר של 1:5, אתה מוציא 5 זוגות צינורות למזגנים.

ב VRF היית מוציא רק זוג צינורות ומלחים חיבורי T ליד כל מזגן.

במולטי-אינוורטר לא ניתן לחבר כמה מעבים שיעבדו ביחד.

חשוב לזכור שמזגן אינוורטר מולטי אפשר לנייד בידיים באמצעות אנשים, ומערכות VRF זה סיפור שמצריך הובלת מנוף - לא משהו שיד אדם יכולה להזיז.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק תודה על ההסבר, תדיראן מציעים ל5:1 גם את המולטי וגם את הVRF BOX באותם תפוקות, מה עדיף?

שאלה טכנית למה באמת המערכות מולטי לא יכולות לעבוד עם הלחמות?

בVRF BOX תדיראן יש קופת חלוקה שממנה יוצא לכל מזגן הזנת גז נפרדת ולא בשרשור T כפי שתארת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם מולטי (1:9 ו- 1:8 ) עם קופסת פיצולים, וניתן גם לפצל עם הלחמות, ככה שזה יותר עניין של סמנטיקה (מחר יכולים להוציא מערכת קטנה בתצורת חיבור שונה). לכן אני הייתי נצמד להגדרה של roeibf שמערכת VRF (או VRV) מתייחסת למערכות גדולות יותר\מוסדיות.

שים לב שה VRF BOX הוא תלת-פאזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מעוניין ביחידה של עד 5 יחידות פנימיות, אז קודם כל יש את ההבדל בהזנה, המולטי הוא חד פאזי, מה ההזנה שזמינה אצלך?

יש גם את העניין של קופסת הפיצול שיש ב VRF BOX, ובנוסף אני חושב שהסדרה של VRF BOX היא יותר חדשה.

בכל מקרה, אני מציע לך להתייעץ עם נציג של תדיראן (במידה והחלטת לרכוש את המותג הזה) כדי לבחור את היחידה המתאימה לך ביותר.

לגבי עניין המיתוג VRF BOX או מולטי, שתי היחידות לא ממש עונות להגדרה של VRF "אמיתי" (מבחינת ההספקים ומספר היחידות הפנימיות), כמובן שאופן הפעולה העקרוני זהה (מדחס ספיקה משתנה עם ריבוי יחידות פנימיות), ככה שאני חושב שעניין השמות לא צריך להטריד אותך.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכרים את אלקטרה מולטי-בוקס ?

קופסא שמטרתה להפוך מזגן אינוורטר גדול (עם יציאה של 2 צינורות) למערכת "מולטי" - מבלי לסלול מחדש את כל הצינורות מהחדרים ועד למסתור כביסה.

זה פתרון לדירות קבלן חדשות בהן יש תשתית למזגן מיני מרכזי בלבד (2 צינורות + חיווט).

מתקינים את המולטיבוקס במסדרון או בחדר האמבטיה (היכן שיש את ההכנה למאייד מיני מרכזי) ומשם מושכים צינורות לכל מאייד.

לפי התרשים עבודה של תדיראן, מדובר *בדיוק* באותו הדבר רק שתדיראן קראו לו VRF BOX.

לי זה נראה SAME SAME NEW NAME.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, ההבדל הוא אם הברז שמפצל אותם נמצא בתוך יחידת המעבה או מחוצה לה. ההבדל בעיקר בנוחות ההתקנה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...