Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משפחתי חדש - סנטרה VS סיד (או משהו מומלץ עד 100K)

iSystem
שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שנשבר לי מלטייל בין מגרשים ולהתאכזב כל פעם מחדש, אני בודק את האופציה של לשדרג לרכב חדש. 0 ק"מ ככל הנראה.

הדרישות: רכב משפחתי מרווח לנסיעות ארוכות, תא מטען גדול, חסכוני, מאובזר.

תקציב: עד 100K. מגאן וכו' שנמכרות ב112 כבר רחוקות מדי משום שה-100 הוא כבר מתיחה של התקציב.

כרגע אני בוחן סנטרה (90K) או סיד סטיישן ב102K.

מה שלא אהבתי בסנטרה זה הצפיפות מאחורה, והמנוע מרגיש יחסית מיושן (1800 ללא טורבו) ולא חסכונית כלל.

את הסיד לא בדקתי, אשמח לשמוע המלצות. (פתוח להצעות נוספות, אבל בעיקר אשמח לשמוע על 2 הרכבים הללו)

עריכה אחרונה על ידי iSystem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיד מוכרת מאוד בשוק בתור אמינה ויעילה. היא די מרווחת ותא המטען שלה פשוט ענק.

חסכונית היא לא (יחסית). דרך אגב, אי אפשר להגיד על סנטרה מיושנת ועל הסיד לא... שתיהן מיושנות בימינו.

הסנטרה היא יותר "אמריקאית", לדעתי היא יותר נוחה (אך ממש לא קרוב למצטייני הנוחות בקטגוריה), לא פחות חזקה מהסיד.

מבחינת מרווח פנים, הרוחב האפקטיבי במושב האחורי גדול בסיד בערך ב-3 ס"מ. חוץ מזה, אין לה יתרון בנושא.

שים לב שיש הבדל מהותי בגיר - הסיד מגיעה עם גיר רובוטי בעוד הסנטרה עם גיר רציף.

אם רוב הנסועה בעיר, יש יתרון לרציף אך הרובוטי של הסיד די מוצלח בפני עצמו שיעיל וזריז יותר בנסיעה בינעירונית.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים כבר יחסית וותיקים, למיטב ידיעתי הסיד מוחלף בעוד חצי שנה. חושב שאם אתה רוצה יותר מקום ורוצה סביבה גדולה יותר, הקיה תהיה טובה יותר, גם מגיעה עם ציוד בטיחות רחב יותר. אישית יש לי בעיה עם קבוצת רנו-ניסאן, בעיקר נושא האמינות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח לחשוב על רכבים חדשים אחרים שיענו לשאר הדרישות שלך ועדיין עד 100K.

תוכל לעזור לנו בפירוט הדרישות - כמה ק"מ בערך אתם נוסעים בשנה? כמה גדול תא המטען שאתם רוצים? (דוגמא מרכב אחר גם טוב)

כמה נפשות יסעו ברכב? כסאות בטיחות?

יש דוגמאות של רכבים חסכוניים ועדיין חזקים אך קטנים יותר, בין אם בגודל הכללי (סקודה ראפיד, רנו קליאו סטיישן דיזל) או משפחתיות מרווחות בפנים אך עם תא מטען קטן (פיג'ו 308 מ-0 ק"מ או סיאט לאון).

יש גם את האפשרות של הפיאט טיפו 0 ק"מ - רכב מיושן אך מרווח עם תא מטען גדול ותחסוך 20 אש"ח לעומת הסיד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי סנטרה מזה כשנה וחצי ומעל 50,000 קמ ובמקום העבודה הקודם הייתה לי סיד סטיישן 1.6.

רכב משפחתי - שניהם משפחתיים ובשניהם החמות יושבת בנוחות מאחורה. אחדד, שניהם מתאימים לשלב שיש ילדים בוגרים (15 ככה) שצריכים מקום מאחורה בניגוד לרכבים עם ספסל אחורי צפוף ומרווח רגליים קטן מאד. בשתיהן אין פתחי מזגן מאחורה, אבל המזגן של הסנטרה חזק מאד כך שזה לא בעיה.

חסכוני - הסיד עשתה 13:1 מחוץ לעיר, בערך 9:1 בעירוני כבד. הסנטרה עושה באזור 10:1 במשולב ועם הרגל הכבדה שלי גם בבינעירוני 10:1.

מאובזר - תלוי מאד מה אתה מחפש. על הנייר הסיד הרבה יותר מאובזרת מהסנטרה, 4 חלונות חשמל אוטומטיים, מרימי שמשות, קיפול מראות, led drl ובטח עוד כמה ניואנסים. מנגד הסנטרה מגיעה עם waze מובנה (מערכת של א.ד.י מערכות) מהיבואן ויש חימום מושבים (באמת כיף בחורף), מחזיקי הכוסות בקוטר אמריקאי ויש כניסה יציאה והנעה ללא מפתח.

מבחינת נוחות, אני לא סובל בסנטרה, אני נוהג הרבה ואין תלונות.

מבחינת מהירות - בסנטרה קל מאד לאבד את הרישיון, מנגד בזכות הגיר הרציף הרכב מסוגל לשייט במהירות בינונית (100) בסל"ד נמוך מ 2,000 (!).

פונקציונליות - מבחינתי הסטיישן לוקחת בגדול, אין להשוות לסדאן, אפילו שהבאג' בסנטרה גדול מאד.

אם זה משנה, היות והסנטרה היא רכב אמריקאי (מיוצרת במקסיקו לשוק האמריקאי) אז מראת הנהג בתקן אמריקאי (הגדלת יחידה) ויש לה שטח מת גדול יותר מהסיד שבאה בתקן אירופאי.

עריכה אחרונה על ידי noogie
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהסיד עדיפה אמנם הבאגז' טיפ טיפה יותר קטן אבל זה מתגמד לעומת הנוחות שלה. אם מדובר מרכב למשפחה אז אני חשוב שהיא עדיפה

מסכים.

קח בחשבון שאם אתה לא הולך להחזיק ברכב לפחות 3 שנים אין שום טעם ללכת על 0 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. בסופו של דבר נכנעתי ועשיתי בדיקה נוספת ונתתי עוד צ'אנס למשומש כי לא התלהבתי משום רכב בטווח ה100K.

התחדשנו בSW308 שנת 2016 מלובינסקי טרייד,יד ראשונה נהג יחיד. נקבל אותה ביום שני. יפיפיה אמיתית, ורכב שמור היטב עם אחריות ועשו לנו אותו במחיר מעולה. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

308SW אחלה רכב, תתחדשו.

נשמח אם תספרו משהו על העסקה - בעיקר האם מדובר ביד פרטית? איזה אחריות קיבלתם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הגענו לשם כשראינו מודעה בעיתון על מבצע ברכבים האלו. התקשרנו והשתכנענו - נסענו עד גלילות לראות מגוון רכבים. כיוונו ל2015 בגלל התקציב אבל ה2016 קרצה ועשו אותה במחיר מצוין, הרבה.. הרבה מתחת למחירון בתנאים מעולים - קודם כל, יש אחריות עד 10.2019 של החברה כי 3 שנים. אין צורך לעשות טסט השנה אלא רק לשלם אגרה, יש בנוסף עוד אחריות שנתיים של לובינסקי על מנוע וגיר.

מדובר מן הסתם בליסינג, אבל נהג יחיד. הליסינג גם הוא של חברת פריים ליס - חברת בת של לובינסקי.

הרכבים הקודמים שראיתי היו בחברת OTO וחברת אופרייט, היו במצב גרוע יותר, באותו מחיר, שנה פחות וגם הבדיקות שלהן יצאו לא טובות בכלל - המון ליקויים. כאן הרכב יצא נקי כמעט לגמרי וכל הדברים הקטנים הוחלפו. נקבל את הרכב רק מחר ואדע לפי הקבלות בדיוק מה החליפו.

האחריות של לובינסקי זה בעיקר מה ששכנע אותי לקנות אצלם, נתן לי ביטחון וסמכתי עליהם יותר מאשר מגרשים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...