Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לחשב צריכת דלק?

Liquidator
שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתדלוק הקרוב, תאפס את מונה הקילומטראז שלך.

סע עם המיכל החדש, עד שתצטרך למלא שוב דלק.

אחרי שתמלא שוב דלק, תראה כמה קילומטראז עשית באמצעות המיכל ותחלק במספר הליטרים שמילאת.

לדוגמא, אם מילאת 40 ליטר בתדלוק ונסעת 500 קילומטר צריכת הדלק שלך תהיה 12.5 קילומטר לליטר

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי גם להניח את המשאבה באותה זווית?

צריך למדוד על פני כמה שיותר ק"מ כדי להקטין את טעות המדידה.

אפשר לבצע את החישוב במשותף על פני כמה מכלים.

רצוי לא למלא דלק מעבר לקפיצה הראשונה (או השנייה, אם משתמשים במהירות איטית).

הנושא נטחן עד דק בפורום ויימצאו עשרות שרשורים בחיפוש פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
או שאתה נוסע על משאית או שאתה מחשב לא נכון.

תקרא שוב את מה שyuvalganim כתב לך

לא אפסתי את הקילומטראז , פשוט צילמתי מתי שמלאתי דלק את המד ק"מ של הרכב ואז שזה הגיע לפחות מחצי עשיתי חישוב את מה שנסעתי עד עכשיו ק"מ פחות מה שצילמתי.

זה יצא 130 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי עד עכשיו 130 ק"מ ונשאר כמעט חצי מיכל דלק.

תודה על העדכון!

חזור לעדכן בעוד שישה ימים ו-64 ק"מ עירוניים נוספים + זמן המתנה בסרק לא ידוע, אם להערכתך המחוג עבר את השליש, יותר קרוב לחצי או לרבע האחרון.

ברצינות, חזור שוב על ההודעה שלי. אין טעם להתמקד בצריכה סופר עירונית כיוון ששם התנאים מאוד מאוד משתנים. במיוחד בנסיעות קצרצרות!

דבר נוסף: התפקיד היחידי של מחוג הדלק הוא לתת אינדיקציה מתי צריך למלא דלק, ובשום אופן לא משמש למדידת צריכת דלק (הוא גם לא לינארי, כלומר חצי במחוג לא בהכרח חצי במכל!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בנושא כאן: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?600048-מתאם-OBD-BT-לרכב

שיש אפשרות לראות דרך חיבור אנג'י את צריכת הדלק.

בנוסף אותו רכיב גם מראה תקלות ברכב אם יש.

השאלה היא מהיכן ניתן לקנות את החיבור? שמתחבר בעזרת בלוטוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא חיבור "אנג'י" אלא חיבור סורק OBD. אתה יכול להזמין בעצמך רכיב ELM327 באיביי בארבעה דולרים. אתה צריך רק שחנבון אנדרואיד ולהתקין עליו אפליקציה מתאימה, כמו Torque.

למיטב ידיעתי, נתון צריכת הדלק, גם אם מוצג וזמין בכלל לקריאה (לא בטוח שתמיד קיים במערכת) תמיד משוערך ולא מדוד, ויכולה להיות שגיאה משמעותית.

שורה תחתונה, עשה מה שהציעו לך מספר פעמים בשרשור זה, מדוד על פני מספר משמעותי של מיכלים כמה דלק נכנס, וחלק בסה"כ ק"מ. זו הדרך האמינה היחידה (לאדם מן היישוב).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היי חברים, אני רוצה לברר לגבי צריכת הדלק שלי אם היא נורמלית או לא, והבנתי שצריך לתדלק מיכל מלא ולאפס את מד הנסיעה. עשיתי את זה, וכשהגעתי לנורת הדלק תדלקתי שוב וראיתי כמה ק"מ עברו מאז התדלוק (290). איך אני מחשב את צריכת הדלק של ליטר דלק למס' קילומטרים?

אם זה חשוב, קיה רין 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אתה מחשב כך:

מס' הק"מ שעברת/מס' הליטרים שתדלקת = לצריכה בפועל של הדלק.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים, אני רוצה לברר לגבי צריכת הדלק שלי אם היא נורמלית או לא, והבנתי שצריך לתדלק מיכל מלא ולאפס את מד הנסיעה. עשיתי את זה, וכשהגעתי לנורת הדלק תדלקתי שוב וראיתי כמה ק"מ עברו מאז התדלוק (290). איך אני מחשב את צריכת הדלק של ליטר דלק למס' קילומטרים?

אם זה חשוב, קיה רין 2015

מחלק את מספר הקמ שעשית במספר הליטרים שנכנסו בתדלוק.

אז עברתי 291 ק"מ ותדלקתי כ29 ליטר, זאת אומרת שצריכת הדלק שלי היא 1 ל10?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...