Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרוסאובר

שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אני צריך קרוס אובר תחתון לוופר.

סביבות 50-4000 hz

https://www.parts-express.com/cat/assembled-passive-crossovers/308?N=19856+4294967118+4294965804+22039+22040&Ne=10166&Nrs=collection%28%29%2Frecord%5Bendeca%3Amatches%28.%2C%22P_PortalID%22%2C%221%22%29+and+endeca%3Amatches%28.%2C%22P_Searchable%22%2C%221%22%29%5D&PortalID=1

באתר כאן יש לכל טווח תדרים שני דגמים.

אחד 8 low pass

והשני 4 low pass

מה ההבדל?

והאם מישהו מכיר אתר יותר זול מאתר זה ?

מעט יקר

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלחו לי אני לא מצליח לערוך,

הבנתי מה ההבדל -

מדובר באום.

אני צריך 4

מישהו מכיר מקום יותר זול מיזה ?

נשמע לי מעט יקר 7 דולר לאחד ואני צריך לזוג וופרים= 14 דולר.. (ועדין לא בדקתי משלוח)

עוד עריכה- בדקתי משלוח וזה 68+14 דולר..

מחיר מטורף.

למישהו יש רעיון מה לעשות ?

עריכה אחרונה על ידי TILBALISTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 דולר לקרוס? זה מחיר של רכיב פשוט - זה זול.

אתה מנסה לחתוך וופר 4 אוהם ב4K הרץ? באיזה סדר - ראשון? שני? שלישי? רביעי?

החיתוך מלמטה כנראה יתבצע דרך המגבר ישירות בHPF.

לפחות מהקישור שהעלית - אתה מביט שם בקרוס אובר שמבצע חיתוך לרמקול יחיד בסדר שני (12DB) וזה אומר שני רכיבי חיתוך (סליל וקבל) ואתה גם מקבל שם לוח (PCB) - בשביל תג מחיר של 7 דולרים בלבד זה זול מאוד!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אין לי מושג מה זה סדר ראשון שני שלישי ורביעי,

אם אתה יכול להסביר לי,

וכן אני מנסה לחתוך וופר 4 אום ב50-4k בערך..

כמו שראית אבל צריך להוסיף משלוח של 64 דולר. אם זה היה 7 דולר ניחא.

לכן אני מחפש עזרה איפה אפשר לקנות ביותר זול ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש לך רק את החנות און ליין של מוראל - ב50 הרץ אתה חותך בHPF (HIGH PASS ישירות דרך המגבר אז אתה לא צריך לעבוד קשה בשביל זה. הבעיה שאני כבר לא ממש מוצא שם איפה לקנות רכיבים לקרוס אובר.

אתה יכול גם לבקש בחנויות לתיקון רמקולים רכיבים בערכים שאני אציין מטה וכיצד לחבר אותם לרמקול.

אתה בסה"כ צריך לחתוך את הוופר ב4K הרץ בהתנגדות של 4 אוהם

אם זה סדר ראשון אז לפי מחשבון קרוסאוברים פשוט שאתה יכול למצוא בשניה בגוגל

כל מה שאתה צריך זה סליל 0.15 מילי הנרי בחיבור על הקו של רגל הפלוס של הרמקול

אם זה סדר שני אתה צריך:

קבל 7 מיקרו פאראד במקביל בין הפלוס למינוס של הרמקול

ואז אתה ממשיך מקו הפלוס של הרמקול לסליל בערך של 0.2MH (מילי הנרי)

כשאתה רוכש קבל - תדאג רק שהוא בי-פולארי (ללא קוטביות)

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש על המילים "סלופ" ו"מתלול" בתוך פורום אודיו - אתה תמצא כמה וכמה הסברים שרשמתי על זה.

תריץ חיפוש על שרשור שלי בשם "המדריך המלא לאודיופיל המתחיל"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש לך רק את החנות און ליין של מוראל. הבעיה שאני כבר לא ממש מוצא שם איפה לקנות רכיבים לקרוס אובר.

בבקשה: http://www.morelshop.co.il/?product_cat=%D7%97%D7%9C%D7%A7%D7%99-%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7%90%D7%95%D7%91%D7%A8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר ראשון \ שני \ שלישי \ רביעי הם למעשה סלופים \ מתלולים. לדוגמא וופר שחתוך מלמטה ב80hz בסלופ 18 (סלופ 6, 12, 18, 24) ינחית ב18db את התדרים שמתחת ל80hz.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אז קרוסאובר הוא לא באמת מבודד את הטווח של הוופר אלא רק מנמיך את מה שמסביב ?

וסדר ראשון מנמיך רק ב6? סדר שני מנמיך ב12 וכן הלאה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת החיתוך היא התדר ממנו מחשבים את נקודת ההנחתה\העברת כוח

הכוח נופל בהתאם למתלול (סלופ) בכפולות התדר של נקודת החיתוך

אם נקודת החיתוך היא 100 הרץ למשל והסלופ ה6 דיבי

בתדר 50 הרץ ההנחתה תהיה ב6דיבי

בתדר 25 הרץ ההנחתה תהיה כבר 12 דיבי

יש גם עוד שני סימני דרך מקובלים והם הF3 והF12 שזהו בעצם התדר בו ההנחתה תהיה 3 דיבי שזה חצי מהמדרגה בסלופ 6 למשל והF12 היא המכפלה שלו.

היחסים האלה משתנים בהתאם לסלופ.

מעבר לכך יש את שיטת החיתוך (סוג הקרוס) וזה הולך לפי שם החוקר שפיתח אותה

באטרסוורת'

לינקוויץ' ריילי

בסל

וצב'י צ'ב

שיטות החיתוך שונות זה מזה בעיקר באפקט שמתבצע בנקודת החיתוך עצמה בין שני אלמנטים

חיתוך בשיטת BW (באטרס) יוצרת הגבר של 3 דיבי בנקודת החיתוך עצמה בין שני אלמנטים בנקודת חיתוך חופפת.

לינקוויץ יוצר מעבר שטוח בנקודת החיתוך בעוד בסל יוצר הנחתה של 6 דיבי בנקודת החיתוך

צ'בי יוצר הגבר של 6 דיבי (מאוד נדיר למצוא את השיטה הזו בפרוססורים אם בכלל)

בקיצור - קרוס אובר. הנקודה בה מתבצע המעבר לאלמנט הבא או פשוט מאוד מעבר הכוח מתאפשר או מתבטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב הבנתי בערך מעדיף לא להכנס לזה יותר מידי כי זה מסובך,

האם הסרטוט שסירטטתי יעשה עבודה טובה ? פשוט להלחים את הרכיבים שאמרת כמו בסרטוט והוופר יעבוד כאילו יש לו קרוס?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...